Pages:
Author

Topic: İstanbul'da döviz bürosu gibi bitcoin alım satımı yapılacak yerler açılıyor - page 2. (Read 408 times)

member
Activity: 182
Merit: 11
İnternetle çok alakası olmayan kişiler için faydalı bir gelişme ama alıcının satıcıya vereceği miktarda önemli çünkü zamanla bu iş mafyavari bir oluşuma dönüşebilir
sr. member
Activity: 434
Merit: 253
Komisyon ücretlerinin pekte fazla olduğunu düşünmüyorum fakat %3 olsa hem alici hem satici için çok daha kârlı olurdu. Site mantikli.
jr. member
Activity: 43
Merit: 1
...
1 yıldır istanbulda bu tarz bir yer açmak için kaç tane muhasebeci/malimüşavir ile görüştüm. hepsi de sakat olduğu gerekçesi ile reddetti.
kardeşim(mali müşavir) toplantıda bu meselenin konuşulduğunu ve karar olarak girilmemesi tavsiyesi çıktığını anlattı.
 paribu ve btcturk gibi birkaç site "arkası sağlam" olduğu için tutunabildiler.

bu arkadaşlar da ya birilerinin yeğeni, ya da yakın zamanda çökerler...
yedirmezler..
gerçi bu komisyonlarla zaten birşey yiyemezler...
member
Activity: 392
Merit: 13
Komisyon ücretleri gerçekten çok fazla.. yani bana günde en az 5 kişi soruyor hiçbirinden bir karşılık beklemeden yardımcı oluyorum.
member
Activity: 308
Merit: 10
Bu tür yerlerin açılması btc ve diğer alt koinlere ulaşımı kolaylaştırır. Haberde bahsedilen sayfayı inceledim. Alım satım komisyonları çok yüksek geldi bana. bu oranlarla çok fazla müşteri çekemezler.
member
Activity: 280
Merit: 71
Hadi komisyon'u geçtim, güvenliği nasıl sağlayacaklar?
-Abi telefonunuza mycelium'u kuralım, ona göndeririz.
mi diyecekler? DÜkkandan btc alacak adamın zaten bilgisi yoktur. İki gün sonra siler uygulamayı, telefon bozulur vs.
Ya da bitcoin core'dan herkese public ve priv key mi verecekler? Bu durumda btc sattıkları herkesin priv key'i ellerinde olacak demektir. Huh

Proje olarak güzel bir proje. Uygulanabilirliği ise zamanla anlaşılır. Bitcoin almaya veya satmaya giden kişinin zaten cüzdanı vardır. Yok ise de bilgilendirilir adama nasıl cüzdan açacağı bilgisi verilir. Adam zaten satan adamsa herhangi bir cüzdandan gönderim yapar ama alacak kişi ise de yeni bir cüzdan oluşturur ve bilgilendirilir. Umarım secret key bilgisini de vermez Smiley
legendary
Activity: 1554
Merit: 1334
Hadi komisyon'u geçtim, güvenliği nasıl sağlayacaklar?
-Abi telefonunuza mycelium'u kuralım, ona göndeririz.
mi diyecekler? DÜkkandan btc alacak adamın zaten bilgisi yoktur. İki gün sonra siler uygulamayı, telefon bozulur vs.
Ya da bitcoin core'dan herkese public ve priv key mi verecekler? Bu durumda btc sattıkları herkesin priv key'i ellerinde olacak demektir. Huh
jr. member
Activity: 154
Merit: 6
Hello World!
o komisyon ücretleriyle iş yapamazlar  Grin

Bilmeyen için çok fark etmez gibi geliyor istatistikleri doğruysa sitedeki zaten baya işlem yapmışlar Smiley
Hayırlı olsun bence güzel bir düşünce.
member
Activity: 462
Dükkanın açılmasının önünde pek bir engel olacağını zannetmiyorum ama bu komisyon ücretleri gerçekten akıllı olanı geri çeker
jr. member
Activity: 36
Merit: 1
o komisyon ücretleriyle iş yapamazlar  Grin
newbie
Activity: 17
Merit: 0
Bir çok kişinin Bitcoin'e ulaşımını kolaylaştırır. Çok kişi konuşuyor ama internette bu işlere girişmeye ya korkuyorlar ya da yapamayacaklarını düşünüyorlar.
member
Activity: 294
World’s First Decentralized ICO Platform
Nakitcoins.com diye bir web sitesine denk geldim ve fiziki olarak bitcoin altcoin satışı yapacaklarını belirtiyorlar. Merkez ofisleri taksim gümüşsuyu diğer bir şubeleri ise kadıköy'de gözüküyor. Açıkcası fikir olarak güzel gözüküyor, crypto paraların geniş kitlelere yayılmasında faydalı olabilir. Ama maalesef almayı düşündükleri komisyon ücretleri çok çok yüksek.

https://nakitcoins.com

Siteden alıntı;

Öncelikle Nakitcoins.com, İstanbul'da yeni dijital varlıklar için fiziki bir Nakit-Noktası hizmeti sunan Türk teknoloji şirketidir.Müşterilerimiz, Bitcoin veya bünyemizdeki diğer kripto para birimlerini nakit olarak alabilecek ve satabilecek. Misyonumuz, yatırımcılara bitcoin satın alma sürecini kolaylaştırmak, erişilebilir hale getirmek ve Türk pazarını bu dünyayla tanıştırmak.

Pages:
Jump to: