Pages:
Author

Topic: StartHash.com - Prima ferma publica de minerit Bitcoin din Romania - page 2. (Read 16468 times)

sr. member
Activity: 351
Merit: 252
tepar sunt  atunci cand tu platesti si nu iti dau cuponul.


tzepar esti atunci cand cauti sa obtii bani pe ceva dobandit gratuit si da forumul asta e plin de tzepari care incearca orice sa stoarca fraierii . aici intra si aia care vand cupoane. nu ma pot bate cu toti .
gata cu offtopicul pe acest thread.
legendary
Activity: 1120
Merit: 1001
hold on, stef, and the team will get right back at you. this is not a scam site.
Are you sure mister?
You make me a scammer for trying to sell Bitmain coupon codes. Is your site a scam or not?
Do you pay only to specific people, let's say to Romanian people, and to others not?
da bre trolule , esti si un tzepar . nu mai cauta hrana ca nu am.
esti un tzepar danielro cand incerci sa vinzi ceva ce ti se da gratis. doar pentru ca altii fac la fel asta nu iti justifica tie hotzia.
intelegi sau iti pun un film cu aceste cuvinte pe youtube si cand mai ai dubii te uiti la film si iti trece?

scuza-ma ca intervin, dar cupoanele de bitmaintech chiar se vand si pe sectiunea principala a forumului, chiar eu am cumparat un coupon de 100$ cu 0.05 BTC.
in market fiecare este liber sa vanda ce vrea, tu nu esti obligat sa cumperi.eu daca vreau vand cupon de 100$ cu 1000$,(nu e nimeni obligat sa cumpere) nu inseamna deloc ca sunt tepar.tepar sunt  atunci cand tu platesti si nu iti dau cuponul.


Daca imi aduc bine aminte mai faceai si pe alti useri de pe aici tzepari ca nu vand produsele la pretul care vrei tu sa-l vanda ...

Ciudat... avand in vedere ca nu iti baga nimeni produsele cu forta pe gat ...

full member
Activity: 194
Merit: 108
Am postat materialul filmat la StartHash. Iată ce o să vedeți:
-discuția cu antreprenorul Cătălin Hîncu despre problemele manageriale atunci când îți deschizi o afacere bazată pe bitcoin. O să afli de unde a făcut rost de finanțări. Spoiler alert - greu și din buzunarul propriu. Ne-a povestit cum se discută cu băncile despre bitcoin și de ce ”nu se bagă”.
-discuții cu cei doi membri ai echipei - Silviu Ursulescu (de care dați destul de des pe mumble, îl auziți mereu vorbind despre indicatorii tehnici din ultimele 5 minute) și Andrei Andone (pe care îl cunoașteți de pe-aici sub numele de Bomba Ucigașă și care cel mai probabil v-a răspuns în câteva rânduri la întrebări despre bitcoin)
-interiorul fermei de minare. Cum arată minerii, câți sunt, de ce spațiu au nevoie și cum circulă aerul rece prin cameră (da, chiar o să vedeți asta)
Pe lângă ce am spus mai sus, o să se vadă că ne-am simțit fain la Bacău.
http://goanadupabitcoin.ro/video/starthash-prima-ferma-de-bitcoin-de-la-noi-din-tara-intr-o-discutie-despre-toti-pasii-afacerii.html
sr. member
Activity: 351
Merit: 252
problema userilor a fost rezolvata . numai tu aiurezi pe aici pentru ca esti butthurt in legatura cu tzepele pe care le invarteai anul trecut.
hero member
Activity: 689
Merit: 501
hold on, stef, and the team will get right back at you. this is not a scam site.
Are you sure mister?
You make me a scammer for trying to sell Bitmain coupon codes. Is your site a scam or not?
Do you pay only to specific people, let's say to Romanian people, and to others not?
da bre trolule , esti si un tzepar . nu mai cauta hrana ca nu am.
esti un tzepar danielro cand incerci sa vinzi ceva ce ti se da gratis. doar pentru ca altii fac la fel asta nu iti justifica tie hotzia.
intelegi sau iti pun un film cu aceste cuvinte pe youtube si cand mai ai dubii te uiti la film si iti trece?
Acum, cand doi useri se plang, iar tu scrii "hold on, stef, and the team will get right back at you" eu spun despre tine ca esti un mare tzepar. Ce faci dai tepe la straini?
Vrei sa-i aduc pe aia in Romania pe banii mei sa depuna plangere impotriva ta, asta daca ai tu treaba cu StartHash.com?
sr. member
Activity: 351
Merit: 252
hold on, stef, and the team will get right back at you. this is not a scam site.
Are you sure mister?
You make me a scammer for trying to sell Bitmain coupon codes. Is your site a scam or not?
Do you pay only to specific people, let's say to Romanian people, and to others not?
da bre trolule , esti si un tzepar . nu mai cauta hrana ca nu am.
esti un tzepar danielro cand incerci sa vinzi ceva ce ti se da gratis. doar pentru ca altii fac la fel asta nu iti justifica tie hotzia.
intelegi sau iti pun un film cu aceste cuvinte pe youtube si cand mai ai dubii te uiti la film si iti trece?
hero member
Activity: 689
Merit: 501
hold on, stef, and the team will get right back at you. this is not a scam site.
Are you sure mister?
You make me a scammer for trying to sell Bitmain coupon codes. Is your site a scam or not?
Do you pay only to specific people, let's say to Romanian people, and to others not?
hero member
Activity: 689
Merit: 501
Dont beleive acest site . Să te înșelătorie în curând . Cele mai multe dintre site-urile cloud miniere sunt escrocherii .

Cred ca asta a tradus cu google Grin
Mare dobitoc!

Asa e. Doar posturi in engleaza am gasit in ultimele lui posturi, cu exceptia celui din limba romana.
https://bitcointalksearch.org/user/starofbtc-554913
sr. member
Activity: 351
Merit: 252
hold on, stef, and the team will get right back at you. this is not a scam site.
full member
Activity: 181
Merit: 100
i bought a contract 3 weeks ago, since, no payout, no wallet display, no transaction, nothing  Angry

dont invest in this SCAM  Angry Angry
full member
Activity: 194
Merit: 108
Mulțumim Andrei de postare.
Vroiam să știi că am primit beta-ul de la montaj și că arată bine. Sper eu ca până la sfârșit de săptămână să ne vedem pe ecran.
Succes, a fost o plăcere să scriu articolul după ce am văzut la prima mână cum e la voi.
O zi faină everyone
sr. member
Activity: 478
Merit: 285
Crypto Way is the only Way!
Dont beleive acest site . Să te înșelătorie în curând . Cele mai multe dintre site-urile cloud miniere sunt escrocherii .

Cred ca asta a tradus cu google Grin
Mare dobitoc!
hero member
Activity: 1148
Merit: 528
Dont beleive acest site . Să te înșelătorie în curând . Cele mai multe dintre site-urile cloud miniere sunt escrocherii .
sr. member
Activity: 478
Merit: 285
Crypto Way is the only Way!
Ma bucur mult sa stiu ca o astfel de afacere este dezvoltata de romani!!
Tot respectul! Felicitari Wink
full member
Activity: 186
Merit: 100
Felicitari pentru initiativa!
legendary
Activity: 1442
Merit: 1000
Am facut un calcul si oferta este destul de buna in cazul in care se achizitioneaza pachetul VIP M, si cu bonus dublu.
Ca sa fiu mai exact:
 1 000GH/s +200GH/s (bonusul de 10% dublat) = 1200GH/s. La pretul de $550 ar veni 0.4583 $/GH, adica 0.00183 BTC/GH (cu pretul de referinta 1BTC=250$).

Momentan pe hashnest 1GH = 0.0019811BTC, pentru Antminer S7.

Diferenta ar fi la maintenance fee care pe hashnest este de 0.0005796 USD/Gh/day si pe Starthash este de 0.000624 USD/Gh/day, ceea ce inseamna ca pe hashnest GH'ii vor avea un timp de viata mai lung. Este foarte greu de calculat care oferta este mai avantajoasa, depinde de multi factori imposibil de estimat (cresterea dificultatii, evolutia pretului btc/usd..)

Un alt aspect important este ca pe hashnest poti sa vinzi puterea de calcul oricand vrei si in plus la sfarsitul duratei de viata a minerilor (a se citi atunci cand consuma mai mult decat produc) poti sa ceri sa primesti echipamentul fizic, cu toate ca sansele sunt de 99% sa platesti mai mult pe transport si fee`ul perceput pentru "handling" decat costa echipamentul (asta daca nu locuiesti langa minele hashnest).

Per total eu o consider o oferta de bun simt, chiar buna as putea spune in mometul de fata, aliniata cu preturile actuale (aici exceptam ponzi'urile care au preturi de 0.0001 btc/GH si fara maintenance fee).

Oricum eu unul mai astept sa vad cum evolueaza preturile pana sa ma apuc iar de minat.

Succes.
Multumim pentru evaluare. Bonusul evolueaza in functie de pretul BTC pentru a acoperi deficitul de pret. Preturile noastre au si cursul RON/USD implicat asa ca vor varia diferit de Hashnest in timp. Vanzarea puterii de calcul se poate face prin implicarea canalelor de suport, intre doi utilizatori, pana cand piata de schimb va fi implementata.

Referitor la primirea echipamentului, avem o rata de defect de 10% pe an pentru anumiti mineri si o capacitate de rezerva alocata constant, nu putem inchide contractele cand avem defecte sau deteriorari ale serviciului ce necesita inlocuirea si servisarea lor si pentru asta nu putem oferi minerii la final (mai ales ca ar putea valora mai putin de 10% din pretul initial).
legendary
Activity: 1442
Merit: 1000
Hosting? am 2 sp30 care parca le-as lasa in maxim 4kw consum total si ''baga pe undeva'''
Nu avem inca solutia pentru hosting pusa la punct, dar probabil va fi ceva de genul hosting, electricitate si mentenanta pentru kWh dupa pretul nostru de pe site plus 10-20% in functie de capacitate (preferabil sa fie minim 10kWh).

Clientul isi securizeaza fizic echipamentele, retelistica si serverul in colocatie (pentru VPN, pool, monitorizare) si plateste in functie de consumul brut de electricitate.
legendary
Activity: 1397
Merit: 1016
Am facut un calcul si oferta este destul de buna in cazul in care se achizitioneaza pachetul VIP M, si cu bonus dublu.
Ca sa fiu mai exact:
 1 000GH/s +200GH/s (bonusul de 10% dublat) = 1200GH/s. La pretul de $550 ar veni 0.4583 $/GH, adica 0.00183 BTC/GH (cu pretul de referinta 1BTC=250$).

Momentan pe hashnest 1GH = 0.0019811BTC, pentru Antminer S7.

Diferenta ar fi la maintenance fee care pe hashnest este de 0.0005796 USD/Gh/day si pe Starthash este de 0.000624 USD/Gh/day, ceea ce inseamna ca pe hashnest GH'ii vor avea un timp de viata mai lung. Este foarte greu de calculat care oferta este mai avantajoasa, depinde de multi factori imposibil de estimat (cresterea dificultatii, evolutia pretului btc/usd..)

Un alt aspect important este ca pe hashnest poti sa vinzi puterea de calcul oricand vrei si in plus la sfarsitul duratei de viata a minerilor (a se citi atunci cand consuma mai mult decat produc) poti sa ceri sa primesti echipamentul fizic, cu toate ca sansele sunt de 99% sa platesti mai mult pe transport si fee`ul perceput pentru "handling" decat costa echipamentul (asta daca nu locuiesti langa minele hashnest).

Per total eu o consider o oferta de bun simt, chiar buna as putea spune in mometul de fata, aliniata cu preturile actuale (aici exceptam ponzi'urile care au preturi de 0.0001 btc/GH si fara maintenance fee).

Oricum eu unul mai astept sa vad cum evolueaza preturile pana sa ma apuc iar de minat.

Succes.
hero member
Activity: 742
Merit: 500
Hosting? am 2 sp30 care parca le-as lasa in maxim 4kw consum total si ''baga pe undeva'''
Pages:
Jump to: