Pages:
Author

Topic: Sto su to Airdropovi? - page 2. (Read 863 times)

sr. member
Activity: 560
Merit: 273
February 13, 2018, 12:30:55 PM
#43
Pozdrav, mene zanima da li moram imati odredjeni broj postova ili merita da bih ucestvovao u nekom Air dropu ili ne?
Takodje me zanima gde bih mogao da otvorim neki wallet na koji bi mi stizali ti coini/tokeni?
izvinjavam se ako sam otisao u off topic, ali ne znam gde bih mogao da se obratim za pomoc oko toga.

Većina airdropova u posljednje vrijeme traži samo uključivanje na Telegram grupu i/ili praćenje Twitter kanala njihovog projekta. Ali najtočnije informacije ćeš dobiti u njihovoj ANN temi na ovom forumu ili na službenoj web stranici. Trenutno najpraktičniji wallet je MyEtherWallet koji podržava ETH i sve druge tokene bazirane na ethereum mreži (ERC-20).
Dakle, ako se u airdropu dijele ERC-20 tokeni sve ih možeš primati na istu ETH adresu koju kreiraš na MyEtherWallet-u. Čuvaj se phishing stranica i dobro pazi gdje ćeš spremiti svoj privatni ključ ili keystore datoteku koja ti je potreban za pristup na MyEtherWallet.
newbie
Activity: 4
Merit: 0
February 13, 2018, 11:16:41 AM
#42
Pozdrav, mene zanima da li moram imati odredjeni broj postova ili merita da bih ucestvovao u nekom Air dropu ili ne?
Takodje me zanima gde bih mogao da otvorim neki wallet na koji bi mi stizali ti coini/tokeni?
izvinjavam se ako sam otisao u off topic, ali ne znam gde bih mogao da se obratim za pomoc oko toga.
hero member
Activity: 1652
Merit: 583
xUSD - The PRIVATE stable coin - Haven Protocol
February 08, 2018, 06:53:25 AM
#41
tako nekako, tokeni legnu na ETH adr.
djabbe  Grin

hero member
Activity: 1652
Merit: 583
xUSD - The PRIVATE stable coin - Haven Protocol
February 08, 2018, 04:59:50 AM
#40
par zanimljivih dropa za danas ->>>

1# --- https://referral.icchain.io/?ref_code=224af7e9c79f4aa2823df4e17bb96575

2# --- http://ipm.ipfstalk.net/?code=NTExMDg=

3# --- http://candy.ear.one/?code=/BB151807Jv9287

4# --- http://telegram.me/HurifyBounty_Bot/?start=370525855

5# --- http://candy.lucky.fun/?code=237EY7NY34PA

Pripremite ERC20 ETH adresu, dakle adresu za koju imate private key
Kada budete dobili tokene, sa private key, na MEW (MyEtherWallet) na netu šaljete token na burzu i uzimate novac

Ovo je sve free lova
samo prati točne upute svakog airdropa
hero member
Activity: 1652
Merit: 583
xUSD - The PRIVATE stable coin - Haven Protocol
February 06, 2018, 07:55:37 AM
#39
tko je uzeo POLY airdrop, neka ne fula ovaj ->>

mogućih 200/300$ besplatno, kao što je bilo u Polymath-u

https://airdrop.havven.io?kid=KZFZP
member
Activity: 126
Merit: 23
February 06, 2018, 07:44:46 AM
#38
ActionCoin ACTN


Action Coin je kriptovaluta poput poznatog Bitcoin-a. Trenutno je u fazi razvoja i do 1. marta 2018. godine deliće se besplatno 1000 tokena svim ljudima koji žele da ih preuzmu. Sve što treba uraditi jeste registrovati nalog na sajtu Action Coin kompanije. Registracijom se automatski otvara wallet na kome istog trenutka leže 1000 ovih novčića. Da biste registrovali svoj nalog i preuzeli svojih 1000 Action Coin novčića.
Ovakve kampanje (besplatno deljenje novčića na početku) su uobičajena stvar u svetu kriptovaluta. Mnoge, sada već uspešne i vredne kompanije, imale su slične akcije, kao npr., Ripple, koja je takođe svakom novom registrovanom korisniku davala po 1000 XRP coin-a. Danas, 1 XRP coin vredi oko 0.60 $ a pre 20 dana vredo je preko 2  dolara, što znači da vlasnik 1000 XRP-a, koje je dobio na poklon mogao je ljepo zaraditi.

Trenutna vrednost Action Coin novčića je 1 token = 1 $ i oni se odmah mogu trošiti za kupovinu proizvoda kompanija koje su partneri Action Coin-a, a 1. marta 2018. Action Coin će se pojaviti na berzama i moći da se unovči. Koja će tada njegova vrednost biti, teško je predvideti, ali se svakako ovakva prilika mora iskoristiti, s obzirom na to da nisu potrebna nikakva finansijska i druga ulaganja.

S obzirom na ozbiljnost kampanje koju sprovodi kompanija Action Coin i na visinu investicija, ova valuta može dostići jako brzo iznenađujuću vrednost.

Budite deo onih koji su pravu informaciju iskoristili u pravo vreme.
Link za pozivnicu je sledeći:

https://affiliates.actioncoin.io/21942-1-3-1.html
jr. member
Activity: 119
Merit: 3
hey yooyo
February 05, 2018, 11:04:32 AM
#37
sine to su djabe pare !!!

  Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy
 Grin Grin Grin Grin
 Wink Wink Wink
 Shocked Shocked
sr. member
Activity: 560
Merit: 273
February 04, 2018, 09:21:02 AM
#36
Nisi shvatio sto sam pitao. Nebi ja pisao postove nego samo jedan post gdje upisujes linkove sto si retwitao od te bounty kampanje.

btw. Evo pitao sam osobu koja vodi signature kampanju u kojoj sam trenutno, kaze on da slobodno sudjelujem u drugim bounty twitter kampanjama ali moram napisati 10 postova u temama koje oni nisu stavili na popis nevazecih. I nesmijem promjeniti avatar i potpis naravno.

Svakako najbolje pitati menađera tvoje kampanje. Uglavnom, menađeri nemaju ništa protiv sudjelovanja i u drugim kampanjama sve dok ispunjavaš sve uvjete koji se traže od tebe.
A što se tiće broja postova, 10 postova tjedno je vjerojatno minimum koji moraš zadovoljiti - višak postova nikome neće smetati jer ćeš time dodatno povećati vidljivost potpisa kojeg nosiš.
full member
Activity: 645
Merit: 145
February 04, 2018, 06:43:46 AM
#35
Nisi shvatio sto sam pitao. Nebi ja pisao postove nego samo jedan post gdje upisujes linkove sto si retwitao od te bounty kampanje.

btw. Evo pitao sam osobu koja vodi signature kampanju u kojoj sam trenutno, kaze on da slobodno sudjelujem u drugim bounty twitter kampanjama ali moram napisati 10 postova u temama koje oni nisu stavili na popis nevazecih. I nesmijem promjeniti avatar i potpis naravno.
sr. member
Activity: 588
Merit: 286
Coinomi multi-coin HD wallet
February 04, 2018, 06:27:36 AM
#34
Pozdrav svima , zanima me pridruzio sam se signature kampanji i moram napisati 10 postova tjedno. Sada bi se pridruzio na vise Twitter bounty airdropova tako da cu morati napisati vise postova samo sa predloscima u vezi twitter-a koje onda popunjavam sa twitter linkovima. Posto ova signature kampanja ne broji postove koji su postani u altcoin bounty-ma zanima me jel smijem ja uopste pisati postove u drugim bounty kampanjama ?

Hvala

A čemu pisati postove u drugim bounty kampanjama u kojima nisi. Riskiraš da te optuže da trollaš ili spamaš njihove kampanje. Imaš cijeli forum pa nađi nešto.
full member
Activity: 645
Merit: 145
February 04, 2018, 05:52:34 AM
#33
Pozdrav svima , zanima me pridruzio sam se signature kampanji i moram napisati 10 postova tjedno. Sada bi se pridruzio na vise Twitter bounty airdropova tako da cu morati napisati vise postova samo sa predloscima u vezi twitter-a koje onda popunjavam sa twitter linkovima. Posto ova signature kampanja ne broji postove koji su postani u altcoin bounty-ma zanima me jel smijem ja uopste pisati postove u drugim bounty kampanjama ?

Hvala
newbie
Activity: 49
Merit: 0
February 04, 2018, 01:48:23 AM
#32
Airdrop prevedeno na naš jezik doslovno znači lova na poklon uz malo truda  Grin
newbie
Activity: 14
Merit: 2
February 03, 2018, 11:49:13 AM
#31
Pozdrav!

Sam naziv 'Airdrop' znaci pomoc koja se dostavlja iz aviona, sto u crypto svetu predstavlja bespaltne tokene koje ostvarujes kada se odradi neki zadak u zavisnosti od kampanje i najcesce su ti zadaci vezani za facebook, telegram, twitter, jer je cilj kampanja promovisanje.

- do sada sam googlala sta znaci airdrop, znaci-najbolji opis si dao, onako tipicno balkanski da te ceo svet razume, bravo za objasnjenje  :-) 
full member
Activity: 211
Merit: 101
January 31, 2018, 05:04:42 PM
#30
https://t.me/dzabe_tokeni

Na ovom kanalu dnevno izbace 3-4 airdropa gdje se dijele tokeni u svrhu promocije ICO-a ili sl.
legendary
Activity: 2422
Merit: 1207
January 31, 2018, 09:18:30 AM
#29
Prijavio sam se u zadnjih par dana na 30ak airdropova, ali mi na MEW ne stižu. Vidim na neke da se dijele posle određenog vremena, ali me muči pitanje da li se svi čekaju ili ima onih koji odmah prebacuju coine na wallet?
Interesuje me da li na one koji traže MEW adresu treba samo da upišem adresu ili mram još nešto da odradim?

Većina airdrop-ova radi na principu da se ljudi prijave, a ekipa koja stoji iza projekta generira tokene i šalje ih tek kasnije. Ja sam od nekih projekata znao dobiti tokene nakon mjesec dana. Ako si napravio sve što piše u uvjetima prijave, onda možeš samo čekati.
newbie
Activity: 9
Merit: 0
January 31, 2018, 09:09:59 AM
#28
Prijavio sam se u zadnjih par dana na 30ak airdropova, ali mi na MEW ne stižu. Vidim na neke da se dijele posle određenog vremena, ali me muči pitanje da li se svi čekaju ili ima onih koji odmah prebacuju coine na wallet?
Interesuje me da li na one koji traže MEW adresu treba samo da upišem adresu ili mram još nešto da odradim?
full member
Activity: 172
Merit: 100
Crypto Hardcore
January 17, 2018, 08:37:01 AM
#27
Postoje 4 načina raspodjele novih tokena:
1. Mining (rudarenje),
2. Crowdfunding (ICO),
3. Airdrop,
4. Signature and Bounty kampanje.

U prvom daješ određene resurse (procesorsku snagu grafičke kartice) za krptografiju i za uzvrat dobijaš naknadu..... pojednostavljeno, u drugom se ponudi određena količina tokena/coina sa nekom ciljnom vrijednošću i okvirnom idejom alokacije (koliko će koji investitor ukupno količinski dobiti), a koliko se novaca skupi, to se podijeli sa ukupnom količinom coina/tokena i to čini vrijednost svakog pojedinačno, ako si investirao dobiješ coine/tokene, u trećem - airdropu - coini se besplatno podijele onima koji se prijave, a njihova vrijednost se kreira listanjem na burze i trgovanjem, a u četvrtom se rade kampanje u kojima nosiš nečiji potpis i linkove, ili pak izvršavaš određene zadatke i kao naknadu dobijaš tokene - ovo se ne koristi samo za kreiranje novih već i za alokaciju starih (npr. veliki holder Bitcoina želi promovirati svoj novi projekt pa ga ti za njega reklamiraš i za to dobijaš dio njegovih Bitcoina - jednostavno kao plaću).
Lepo objasnjeno. Svako IMA opciju kako da dodje do besplatnih ili jeftinih tokena.
Prva opcija nine has besplatno coin u principu vredi vise nego ulozeni novac za sada.
Ico is to nine dz Ali he nacin da se dodje do jeftinije coine.
3 i 4 je potpuno besplatan način za dobijanje vojna.
Zanimljivo, meni ovo izgleda kao da je neko koristio translator Smiley
sr. member
Activity: 560
Merit: 273
January 16, 2018, 01:20:16 PM
#26

Lepo objasnjeno. Svako IMA opciju kako da dodje do besplatnih ili jeftinih tokena.
Prva opcija nine has besplatno coin u principu vredi vise nego ulozeni novac za sada.
Ico is to nine dz Ali he nacin da se dodje do jeftinije coine.
3 i 4 je potpuno besplatan način za dobijanje vojna.

Pročitao sam tvoj post 4 puta i i dalje nemam pojma što pokušavaš iskomunicirati..

Vjerojatno opet neki spammer koji pokušava nabiti svoj activity i broj postova. Ma, najbolje odmah prijaviti moderatoru.
jr. member
Activity: 119
Merit: 1
January 15, 2018, 06:37:46 AM
#25
Postoje 4 načina raspodjele novih tokena:
1. Mining (rudarenje),
2. Crowdfunding (ICO),
3. Airdrop,
4. Signature and Bounty kampanje.

U prvom daješ određene resurse (procesorsku snagu grafičke kartice) za krptografiju i za uzvrat dobijaš naknadu..... pojednostavljeno, u drugom se ponudi određena količina tokena/coina sa nekom ciljnom vrijednošću i okvirnom idejom alokacije (koliko će koji investitor ukupno količinski dobiti), a koliko se novaca skupi, to se podijeli sa ukupnom količinom coina/tokena i to čini vrijednost svakog pojedinačno, ako si investirao dobiješ coine/tokene, u trećem - airdropu - coini se besplatno podijele onima koji se prijave, a njihova vrijednost se kreira listanjem na burze i trgovanjem, a u četvrtom se rade kampanje u kojima nosiš nečiji potpis i linkove, ili pak izvršavaš određene zadatke i kao naknadu dobijaš tokene - ovo se ne koristi samo za kreiranje novih već i za alokaciju starih (npr. veliki holder Bitcoina želi promovirati svoj novi projekt pa ga ti za njega reklamiraš i za to dobijaš dio njegovih Bitcoina - jednostavno kao plaću).
Lepo objasnjeno. Svako IMA opciju kako da dodje do besplatnih ili jeftinih tokena.
Prva opcija nine has besplatno coin u principu vredi vise nego ulozeni novac za sada.
Ico is to nine dz Ali he nacin da se dodje do jeftinije coine.
3 i 4 je potpuno besplatan način za dobijanje vojna.

Pročitao sam tvoj post 4 puta i i dalje nemam pojma što pokušavaš iskomunicirati..
member
Activity: 485
Merit: 12
$WPP $HyFi https://hyfi-corp.com/
January 15, 2018, 03:52:58 AM
#24
Postoje 4 načina raspodjele novih tokena:
1. Mining (rudarenje),
2. Crowdfunding (ICO),
3. Airdrop,
4. Signature and Bounty kampanje.

U prvom daješ određene resurse (procesorsku snagu grafičke kartice) za krptografiju i za uzvrat dobijaš naknadu..... pojednostavljeno, u drugom se ponudi određena količina tokena/coina sa nekom ciljnom vrijednošću i okvirnom idejom alokacije (koliko će koji investitor ukupno količinski dobiti), a koliko se novaca skupi, to se podijeli sa ukupnom količinom coina/tokena i to čini vrijednost svakog pojedinačno, ako si investirao dobiješ coine/tokene, u trećem - airdropu - coini se besplatno podijele onima koji se prijave, a njihova vrijednost se kreira listanjem na burze i trgovanjem, a u četvrtom se rade kampanje u kojima nosiš nečiji potpis i linkove, ili pak izvršavaš određene zadatke i kao naknadu dobijaš tokene - ovo se ne koristi samo za kreiranje novih već i za alokaciju starih (npr. veliki holder Bitcoina želi promovirati svoj novi projekt pa ga ti za njega reklamiraš i za to dobijaš dio njegovih Bitcoina - jednostavno kao plaću).
Lepo objasnjeno. Svako IMA opciju kako da dodje do besplatnih ili jeftinih tokena.
Prva opcija nine has besplatno coin u principu vredi vise nego ulozeni novac za sada.
Ico is to nine dz Ali he nacin da se dodje do jeftinije coine.
3 i 4 je potpuno besplatan način za dobijanje vojna.
Pages:
Jump to: