Pages:
Author

Topic: Suriyeli Kardeşlerimiz - page 2. (Read 473 times)

newbie
Activity: 135
Merit: 0
July 16, 2018, 07:47:35 AM
Her geçen gün daha da fazla bu şekilde olaylar yaşanıyor. Unutmamak gerekiyor bu adamlar en küçük sıkıntılarında bize saldırmaya başlayacaklar işte ozaman bu halkta zıvanadan çıkacak. Kıpırdatmayacak suriyelileri hiç bir yere. Bunu mu bekliyorlar.
newbie
Activity: 196
July 15, 2018, 05:01:37 PM
bu skıntılar daha da artacak ama anlatamıyoruz ki.seçimde geçti, bir şeyler düzeltilmeli artık.bir an önce ülkelerine gitmeliler.
newbie
Activity: 224
July 15, 2018, 03:18:45 PM
her gün suriyelilerle ilgili türkiyenin her yerinden farklı ve olumsuz bir haber geliyor.boşuna olmaz bu haberler hele ki o kadar kollanmalarına rağmen.acil çözüm lazım.
newbie
Activity: 224
July 15, 2018, 01:29:54 PM
bu olaylar 1-2 değil ve bundan sonra da bu kadarla sınırlı kalmayacak.bir an önce farklı çözümler üretilmeli çünkü 2 taraf da muzdarip.
hero member
Activity: 854
Merit: 500
July 15, 2018, 11:28:44 AM
Ah suriyeli kardeşlerimiz vah suriyeli kardeşlerimiz. Adamlar edirneden çıkmış gidiyordu adamların önü kestik sanki bize çok lazımlar, üç kuruş para için katlandık 10 kuruş para harcadık. Bayramda adamlar ülkesine gitti demek ki gidilebiliyor geri neden alıyorsun, hayır aldın sahip çık hepsi sokakta dilencilik yapıyor.
member
Activity: 322
Merit: 11
July 15, 2018, 08:36:46 AM
Bunları görünce, ülkemde oldukları aklıma geldiğinde insanlığımdan çıkıyorum artık. Benim ülkemde benim gariban halkıma harcanması gereken paralarla bunlar ülkemde kendi ülkelerinden daha rahat halde yaşıyor üstüne buralarda olay çıkarıyor.
Sonucu ne olursa olsun defetmemiz lazım bunları ülkeden.
jr. member
Activity: 138
Merit: 2
July 15, 2018, 08:31:49 AM
Başta çok iyi niyetli düşündük yardım ediyoruz falan çoğunluk olarak ancak bizim kendi sorunlarımız varken birde bunların sağa sola salça olup ülkemizi sahiplenir şekildeki tavırları sinir bozucu gelmeye başladı. Bizim askerimiz Suriyede canıyla sınanıyor onlar burada ellerinde nargile sefa sürüyolar , yedirmezler, yok öyle bir dünya. En çok çözülmesini istediğim mevzulardan biri. Tez zamanda inşallah..
member
Merit: 14
July 15, 2018, 07:38:55 AM
Bizim kolluk kuvvetleri olsun hukuk sistemimiz olsun bunlar savaştan kaçtı, bunlar gariban zaten diyerek bunları kayırdığı müddetçe bu haberler daha çok artacaktır. Bu sorunlar daha başlangıç.
full member
Merit: 158
Türkçe/English/Deutsch/Earthling----@Marshal---
July 15, 2018, 04:26:33 AM
benim bana ihanet eden bir kardeşim olmaz olamaz. hain bunlar hain. müslüman olmaları bir şeyi değiştirmiyor.

benim kardeşim falan değiller. kimin kardeşiyse alsın evinde baksın suriyelilere.
ne dini ne kültürel ne de milli olarak zerre bağımın olmadığı bir topluluk.

Aynı düşüncelere sahibiz de siz konuyu okudunuz mu ? koyuyla alakalı bir yorum beklerdim açıkcası...
newbie
Activity: 14
July 14, 2018, 07:16:29 PM
benim bana ihanet eden bir kardeşim olmaz olamaz. hain bunlar hain. müslüman olmaları bir şeyi değiştirmiyor.
newbie
Activity: 70
July 12, 2018, 02:11:11 PM
benim kardeşim falan değiller. kimin kardeşiyse alsın evinde baksın suriyelilere.
ne dini ne kültürel ne de milli olarak zerre bağımın olmadığı bir topluluk.
member
Activity: 308
July 10, 2018, 10:39:51 AM
Ekonomi bu haldeyken suriyelilere bu kadar fazla para harcanması insanın aklına bazı sorular getiriyor, neden diye sorgulamasına sebep oluyor. Çok değil 10 saniye düşününce 'oy' için olduğu anlaşılıyor ne yazıkki.

ben sadece oy için olduğunu düşünmüyorum. Açıklamalara göre 30bin kadar kişiye vatandaşlık verildi. 60 milyon seçmene vurunca hiç bir şey bu. Benim düşüncem bu suriyeliler için 30 milyar dolara yakın yardım yapıldığından bahsediliyor. Bunu her fırsatta dile getiriyorlar. Bu para nereye harcandı? kimler vasıtasıyla harcandı? hangi kanallardan ne kadar para harcandı? bunların hakkında bir bilgi yok.

Harbiden bu para nereye harcanıyor? Yoksa bir suriyelilere 2 yandaşlara mı?
hero member
Activity: 532
Merit: 500
July 10, 2018, 08:41:19 AM
Ekonomi bu haldeyken suriyelilere bu kadar fazla para harcanması insanın aklına bazı sorular getiriyor, neden diye sorgulamasına sebep oluyor. Çok değil 10 saniye düşününce 'oy' için olduğu anlaşılıyor ne yazıkki.
jr. member
Activity: 139
Merit: 1
July 10, 2018, 06:38:48 AM
suriyeli kelimesini görünce deli oluyorum arkadaş bize zam üzerine zam suya dahi ötv zammı suriyeli kardeşlerimize bedavadan ülke bide vatandaşlık ohh ne güzel iş yaa adamlar bayram tatillerine gidip geri geliyorlar
member
July 07, 2018, 08:43:25 AM
valla onu bunu bilmem ülkeye verdikleri zarar artık ayyuka çıktı. sadece ekonomik anlamda da değil adamlar her dakika bir suça karışmaya başladı. bunun sonu nereye varır bilemiyorum.

maddi zarar suçta karışmanın yanına bizim yıllarca uğraşlarla yaptığımız aşı haritaları ve tarihe gömdüğümüz hastalıklar tekrar çıkmaya başladı. Bu hastalıkları getirenler ABD'li biyolojik savaş uzmanları değil. bunu getiren suriyeliler. bunu kapıları açan herkes biliyordu.
newbie
Activity: 75
July 07, 2018, 08:38:54 AM
valla onu bunu bilmem ülkeye verdikleri zarar artık ayyuka çıktı. sadece ekonomik anlamda da değil adamlar her dakika bir suça karışmaya başladı. bunun sonu nereye varır bilemiyorum.
member
Activity: 252
July 06, 2018, 02:15:12 PM
Suriyelilerden yaşlılar çocuklar ve kadınlar haricindekiler ülkelerine dönmeli.

bayram için gidip geri dönen yaşlısı genci çocuğu kadını hepsi geri gönderilmeli. gerçi ülkenin suriye sınırı diye bir şey kalmadı ki. isteyen girip isteyen çıkıyor.
newbie
Activity: 79
July 06, 2018, 02:04:51 PM
Suriyelilerden yaşlılar çocuklar ve kadınlar haricindekiler ülkelerine dönmeli.
member
Merit: 10
July 06, 2018, 01:12:45 PM
Savaş bittiğinde de geri dönmeyecekleri aşikar burda oraya göre çok rahat bir ortam var neden geri dönsünler ki. Herşeye rağmen suriyelerilere üzülüyorum nedendir derseniz gerek orada yaşadıkları gerek burda sürdükdükleri hayat için. Kimse hak etmiyor bu şekilde yaşamayı. Çok hümanist gelecektir size katılıyorum ama aklıma geliyor bu konu sürekli o yüzden onlara da kızamıyorum pek. Olanlar ortada diyeceksiniz katılıyorum hepsine ama insanlık boyutunu kastediyorum

onlara bende üzülüyorum özellikle kadınlara ve çocuklara. Yazık oluyordu orada. fakat orada yapamadıkları erkeklikleri burada kabadayı gibi dolaşarak yapıyorlar. tabi dokunan olmadığı için azmaları normal.
her şeyi geçtim savaştan kaçtılar düzenleri yok hala çocuk yapıyorlar.
Evet kadın ve çocukların durumu içler acısı. Madem onları aldık o zaman burdaki kurallara uyacaklar uymazlarsada biz nasıl cezamızı çekiyorsak onlarda çekmeli kavga tabiki çıkacak ama o polisin dengesizliği var ortada onlar misafir ne demek suçluysa cezasını çekecek

ortasını bulmak gibi bir problemi var hükümetimizin. Ya tamamen rahat bırakıyorlar hiç bir  yasayı işletmiyorlar dokunulmaz ilan ediyorlar ya da daha hiç bir şey yapmadan olmadık şeylerle tutukluyorlar.
bu çözüm süreci dedikleri zaman da aynısı oldu.
jr. member
Activity: 126
Merit: 2
July 06, 2018, 01:00:13 PM
Savaş bittiğinde de geri dönmeyecekleri aşikar burda oraya göre çok rahat bir ortam var neden geri dönsünler ki. Herşeye rağmen suriyelerilere üzülüyorum nedendir derseniz gerek orada yaşadıkları gerek burda sürdükdükleri hayat için. Kimse hak etmiyor bu şekilde yaşamayı. Çok hümanist gelecektir size katılıyorum ama aklıma geliyor bu konu sürekli o yüzden onlara da kızamıyorum pek. Olanlar ortada diyeceksiniz katılıyorum hepsine ama insanlık boyutunu kastediyorum

onlara bende üzülüyorum özellikle kadınlara ve çocuklara. Yazık oluyordu orada. fakat orada yapamadıkları erkeklikleri burada kabadayı gibi dolaşarak yapıyorlar. tabi dokunan olmadığı için azmaları normal.
her şeyi geçtim savaştan kaçtılar düzenleri yok hala çocuk yapıyorlar.
Evet kadın ve çocukların durumu içler acısı. Madem onları aldık o zaman burdaki kurallara uyacaklar uymazlarsada biz nasıl cezamızı çekiyorsak onlarda çekmeli kavga tabiki çıkacak ama o polisin dengesizliği var ortada onlar misafir ne demek suçluysa cezasını çekecek
Pages:
Jump to: