Pages:
Author

Topic: İsviçre 'kripto para'ya göz kırptı! - page 3. (Read 374 times)

full member
Activity: 700
Merit: 134
Prensip olarak ülkelerin kendi kripto paralarınj çıkarmaları merkezsiz olması mümkün olmadığından kripto paralar ve ekonomik düzenin değişmesi bakımından bir yarar sağlamayacağı düşüncesindeyim. Öte yanda İsviçre gibi bir ülke kendi kripto parasınk çıkarırsa iyi yatırım alacaktır. Ülkeler Bitcoinin ortak para birimi olmasını istemiyor ve kendi kripto paralarını çıkarma amaçları bunun olasılığını azaltmak.

Aslında tam bunu yapmaya çalıştıkları düşüncesinde sizinle hem fikirim. Diğer yandan bakınca bizim ülkemizde yapılan çalışmaları görüyorum ve üzülüyorum, scam projeler ile insanları dolandırmak ve parayı toplayıp kaçmaktan başka dertleri olmayan projeler var.
sr. member
Activity: 617
Merit: 250
Prensip olarak ülkelerin kendi kripto paralarınj çıkarmaları merkezsiz olması mümkün olmadığından kripto paralar ve ekonomik düzenin değişmesi bakımından bir yarar sağlamayacağı düşüncesindeyim. Öte yanda İsviçre gibi bir ülke kendi kripto parasınk çıkarırsa iyi yatırım alacaktır. Ülkeler Bitcoinin ortak para birimi olmasını istemiyor ve kendi kripto paralarını çıkarma amaçları bunun olasılığını azaltmak.
member
Activity: 210
Merit: 10
February 28, 2018, 07:37:45 PM
Depolanmasi yonetimi ve gizliligi daha kolay saglandigi icin gosterdikleri ilgi sasirtmadi ama her ulke birgun kendi coinini cikarsa bunun diger mevcut coinlere ne gibi bir etkisi olur o onemli.
hero member
Activity: 910
Merit: 503
February 28, 2018, 07:09:20 PM
Bence mantıklı bir düşünce, her ülke kendi yerel para birimini dijital paralara geçirebilir böylece şu anki finansal sistem merkezsiz bir boyuta geçmiş olurdu.. ama ulusal kriptoparalara karşıyım yani şu anki paranın birebir kopyası olması gerek, El Petro gibi bir devlet coin çıkartmamalı.
jr. member
Activity: 252
Merit: 1
February 28, 2018, 06:53:59 PM
isviçre bankacılık sektörü denince akla gelen ilk ülke, tabii ki yeşil ışık yakacaktır.
member
Activity: 196
February 28, 2018, 09:19:52 AM
İsviçre gibi dünyada çoğu organizasyonun ev sahipliğini yapmış bir ülke bu kripto para piyasasına girmesi olumlu bir haber arkadaşlar. zaten hali hazırda piyasada bir sürü para birimi var. Fakat  çoğu zaten  işlem bile görmeyen paralar. Sadece varlar. Ama Bitcoin ethereum  gibi sağlam ve yatırımcı çok olan bir paraya dönüşürse  o zaman rekabet olur ve sürekli işlem görür. Bu da hacmini arttır ve yükselişini görebiliriz demek. ekonomide tam rekabet piyasası ütopik olarak görünüyor ama dijital sektörde bu neden mümkün olmasın. Ayrıca zaten Bitcoinin kötü zamanlar geçirmesinin nedeni ülkelerin kabul etmemesi ve olumsuz açıklamaların gelmesi değil mi temelde. İsviçre de dünyaca kabul gören ve güvenilirliğiyle bilinen bir ülke olduğundan Diğer yakın ülkeler buna karşılık verecektir yakın zamanda.
full member
Activity: 476
Merit: 100
CAT.EX Exchange
February 28, 2018, 08:28:40 AM
İsviçre'de yapılan icoların çoğu finansal alanda yapılıyor ve genelde hepsi başarılı bir şekilde hardcap yapıyor. İsviçre bence bu sektörün önemli isimlerinden birisi.
member
Activity: 336
February 28, 2018, 08:06:37 AM
isviçre dersin yüzölçümü 42000 km2 ama adamlar akıllı yıllık gmsh 80bin dolar.paranın kokusunu hemen alıyorlar.bu işten yani kripto paradan para kazanacaklarını görünce hemen balıklama piyasaya giriyorlar.zaten paraları kıymetli .bu piyasaya girip dahada para kazanacaklar.
jr. member
Merit: 1
February 28, 2018, 05:09:11 AM
Ülkelerin kripto paraya girmesi güzel bir olay ama neden her ülke kendi kripto parasını çıkartma gereksinimi duyuyor da zaten binlerce yok mu. Nasıl bir fayda sağlayacak daha fazla olması veya ülkenin milli parasının olması ?
sr. member
Activity: 1638
Merit: 273
February 27, 2018, 02:53:44 PM
Bence mantıklı bir düşünce olmuş borsa başkanının söylediği. İsviçre ülkenin resmi kripto parasının çıkartarak diğer ülkelere öncü olabilir. Hem adını tüm dünyaya duyururlar böylece bir ilki gerçekleştirerek.
full member
Activity: 252
February 27, 2018, 02:26:37 PM
Bir ülke parasının kripto versiyonunu çıkartmak daha önce yapılmadı nasıl olur bilmiyorum. Bazı ülkeler kripto para çıkarmak istiyorlar ama bu farklı bir durum. Hali hazırdaki ülke parasının kripto versiyonu. Transferlerde büyük kolaylık olur.
full member
Activity: 1358
Merit: 193
February 27, 2018, 11:24:03 AM
aslen bu kripto para dan çok blockchain teknolojisine göz kırpmadır. onuda ülkleler olsun banklar olsun herkes peşinde zaten.
devlet kontrolünde merkezi bir ürün kripto para nın tüm ruhuna aykırı zira.
member
One Token to Move Anything Anywhere
February 27, 2018, 11:07:59 AM
Bakalım biz nezaman kripto paracıklara veya hadi bunu geçtim bitcoin' göz kırpsak ülkemiz için o bile yeterli diye düşünüyorum sonuçta dijitalleşen dünyaya ayak uydurmamız lazım.
sr. member
Activity: 980
Merit: 257
February 27, 2018, 10:43:23 AM
Ben de göz kırpıyorum  Wink Şaka bir yana kendi para birimlerini geliştirmeleri iyi bir haber ama çok rağbet göreceğini düşünmüyorum.
member
Activity: 322
Merit: 12
February 27, 2018, 08:00:13 AM
Isvicreden destek almak bitcoin acisindan oldukca guzel bir gelisme bu gelisme sicramanin habercisi olabilir.
newbie
Activity: 238
Merit: 0
February 27, 2018, 07:57:29 AM
İsviçre kripto paralar ile oldukça ilgili bir ülke durumunda , isviçre bankasının şu an mevcut da olan bir çok koine ,ico döneminde ciddi destek sağladığını biliyoruz.Elektronik ödeme yöntemide bu işin türevlerinden olmuş.
full member
Activity: 288
February 27, 2018, 04:46:31 AM
İsviçre den böyle bir atılım gelirse dijital paralar çoğu ülkenin kabul edeceği bir şey durumuna gelebilir. Sonuçta bankaları çok güvenilir ve birçok dünya organizasyonunun da ev sahipliğini yaptığı bir ülke. Şu anda ülkelerin kendi kripto paralarını çıkarması ülkelerden tarafından mümkün değil diye lanse ediliyor. Ama İran bunun sinyallerini verdi, Japonya da öyle. İsviçre bunu yaparsa bunun öncülerinden olacak ve çok fazla söz sahibi olacak piyasada. Sonrasında kalanlar ise geç kalmış olacaklar. İsviçre den cesur bir adım ve bu durum rekabeti arttırıp belki de Bitcoinin de artşına sebep olacak. Vizyon sahibi ülke olmak gerekir. Bizimkiler hala uyuyor.
newbie
Activity: 224
February 27, 2018, 04:41:31 AM
yakında tüm coinler isviçre cüzdanlarında tutulmaya başlanır.. adamların dünyada yaptıkları en iyi şey para saklamak Smiley
member
Activity: 84
Gambling Investment Fund
February 27, 2018, 04:26:23 AM
İsviçre güçlü bir ülke ve bu da güzel bir haber
newbie
Activity: 210
February 26, 2018, 05:27:15 PM
banka denilince akla gelen ilk ülke.parayla ilgili bir şeyden geri kalmaları beklenmezdi hatta geç bile kaldılar.güzel gelişme, olumlu haber Smiley
Pages:
Jump to: