Pages:
Author

Topic: Tarkim Bitki Koruma Halka Arz (TARKM) - page 2. (Read 853 times)

legendary
Activity: 1386
Merit: 1231
October 06, 2023, 02:39:59 PM
Acemiliğimden alamadığım tek hisse oldu TARKM.
Uzun süredir tavan gidiyor ve halka arzdan alanlar güzel bir kar marjı yakaladı. Gerçekten az lot verse de uzun süre tavan gittiği sürece güzel bir kazanç bıraktığını söyleyebiliriz. Keşke alabilseydim yazık oldu. Yaklaşık 3x civarı yaptı heralde.
hero member
Activity: 882
Merit: 879
October 06, 2023, 09:54:35 AM
Tarkim toplam 5 milyon lot arz edildi sadece halka arzdan alan kişilerde 2 adet var.  Çoğunluk küçük yatırımcı koleksiyon mantığı ile satmamış olabilirler. Tavan bozsa bile tabanda sürünecek kadar bol lot yok kurumsalın elinde ancak satışlardan topladığı kadar olabilir blok lot yok. Fiyat 4 hanelere yaklaşırsa satabilirim benim hedef noktam o seviyeler, tavan boşmuş taban olmuş umrumda değil çok düşerse ekleme yaparım.

Düşerse ekleme yapılması gerektiğine inanıyorum ama kriptoparalarda bir süredir bulunan birisi olarak sadece düşük lot sayısına aldanarak alım yapmamak gerektiğine inanıyorum. Muhtemelen küçük yatırımcı uzun soluklu elinde tutmak için satmadı ve hepi topu 2 lotu var. Toplamda 5 milyon lot olduğu için birilerinin toplaması durumunda ciddi bir pump/dump hissesine dönme ihtimali de var bir yandan. Bu yüzden alanları da incelemek gerekiyor, kimler nasıl satın almışlar? 200 civarına düşerse ben de portföyüme ekleme yapabilirim.
hero member
Activity: 1246
Merit: 883
Eloncoin.org - Mars, here we come!
October 06, 2023, 09:18:50 AM
Tarkim toplam 5 milyon lot arz edildi sadece halka arzdan alan kişilerde 2 adet var.  Çoğunluk küçük yatırımcı koleksiyon mantığı ile satmamış olabilirler. Tavan bozsa bile tabanda sürünecek kadar bol lot yok kurumsalın elinde ancak satışlardan topladığı kadar olabilir blok lot yok. Fiyat 4 hanelere yaklaşırsa satabilirim benim hedef noktam o seviyeler, tavan boşmuş taban olmuş umrumda değil çok düşerse ekleme yaparım.
sr. member
Activity: 504
Merit: 324
October 06, 2023, 08:29:04 AM
Gün 19 ve Tarkim hala tavan gidiyor.Bu aşamaya arzdan tutup gelen varsa koca bir tebriği hak ediyor.Son senenin herhalde en fazla kazandıran oranına sahip hissesi bu oldu.Adam başı 1-2 lot dağıtsa da insanların elinde kaldığı için satmama mevzusu oldu ayrıca bu durumda tek fiyat ile birlikte farklı bir seviyede işlem görüyor.Daha ne kadar gider bilmiyorum ancak ben bir süre daha bekleyip satabilecek olmak mantıklı diye düşünüyorum.

Düşüşler oldu, yükselişler oldu. Tarkim uzun süredir devam eden kazançlı durumunu devam ettiriyor. Hala yüksekten satılıyor. Bir ara düşmüştü ve alacaktım ben alana kadar tavana gitti alamadım. Bu olaydan sonra %100 arttı heralde. 100 bin liralık bir alım girecektim, kaçırdık treni bu tren artık raydan çıkmak üzere o yüzden dikkatli olmam gerekiyor. Yüksek yatırımı olan varsa onlar da dikkat etsin bence .
copper member
Activity: 1190
Merit: 925
October 06, 2023, 07:53:03 AM
Gün 19 ve Tarkim hala tavan gidiyor.Bu aşamaya arzdan tutup gelen varsa koca bir tebriği hak ediyor.Son senenin herhalde en fazla kazandıran oranına sahip hissesi bu oldu.Adam başı 1-2 lot dağıtsa da insanların elinde kaldığı için satmama mevzusu oldu ayrıca bu durumda tek fiyat ile birlikte farklı bir seviyede işlem görüyor.Daha ne kadar gider bilmiyorum ancak ben bir süre daha bekleyip satabilecek olmak mantıklı diye düşünüyorum.
sr. member
Activity: 630
Merit: 463
October 06, 2023, 03:30:32 AM
Vallaha billaha helal olsun bugünde tavan gitti. Beklemediğim bir performans gösterdi nere kadar daha tavan gider bilmiyorum ama bu hisse bir yerde fena can yakacak sonuçta bu hissenin fiyatı sadece 100tl birşey şuanki fiyat 561tl bakalım nereden dönecek izleyip göreceğiz.

Fena can yakacağına inanıyorum bende. Halka arzda sadece küçük yatırımcı alıp elindekini iyi beklettiler ve hala bekleten vardır eminim. Ben bayağı önce yollarımı ayırdım ve 1 haftadır uzaktan seyrediyorum. Bir gün yine taban yaptı yaptığı taban yüzünden yine elinden çıkaranlar oldu. Onları da topladılar ve yarın bir gün talep artınca bir anda yüksek fiyattan satış emrini izleyebiliriz.
legendary
Activity: 1904
Merit: 1282
October 06, 2023, 03:15:35 AM
Vallaha billaha helal olsun bugünde tavan gitti. Beklemediğim bir performans gösterdi nere kadar daha tavan gider bilmiyorum ama bu hisse bir yerde fena can yakacak sonuçta bu hissenin fiyatı sadece 100tl birşey şuanki fiyat 561tl bakalım nereden dönecek izleyip göreceğiz.
legendary
Activity: 1218
Merit: 1176
October 05, 2023, 05:52:57 PM
Günü tavan ile kapatmış tekrar, 510,90 liradan işlem görüyor, yarın ne olur bilmiyorum çok ta takip etmiyorum, forumda üst sıralara çıktığında açıp bakıyorum.
Ekleme yapanlar günlük %10 kazanmış oldu, risk almayı sevenler bu hisseyi değerlendirebilirler.
Her neyse umarım duranlar daha fazla kazanırlar.
hero member
October 04, 2023, 01:05:09 PM
Hocam ben tekrardan tavan olacağını düşünüyorum tek emir sıkıntılı bir durum bir nevi işlem yapmayı kısıtlamış oluyorlar sanırım bir sonraki kısıtlama internetten emir yasağı olurdu sanırım. @mandown hocam internet emir yasağı da nedir dediğini duyar gibiyim Smiley şöyle özetliyeyim internet emir yasağında kendiniz emir veremiyorsunuz aracı kurum yada banka müşteri temsilcileri aracılığı ile emir iletiyorsunuz.

Bu gün öğlene kadar tabanda 50 milyonluk hacim ancak vardı ancak öğleden sonra ise tabandan yukarı yönlü bir hareket izledi belki yarın yine tavan olarak devam edebilir.

legendary
Activity: 2254
Merit: 1446
Cashback 15%
October 04, 2023, 11:57:21 AM

kaynak: halka arz telegram hesabı

tek fiyat işlem yöntemi tedbiri diye bir şey yumurtlamışlar. tarkim'deki sıçış artık bundan ibaret diyebiliriz de bugüne kadar iyi yükseldi ama dostlar. satılan lot sayısı hem az hem de küçük yatırımcıya satış olunca yüzdesel olarak güzel bir kar bıraktı.
hero member
October 04, 2023, 04:29:33 AM
Sanırım bu 4. tedbir kararı oldu. Tek Fiyatlı İşlem Yöntemi

Sermaye Piyasası Kurulu kararı uyarınca devreye alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında TARKM.E payları 04/10/2023 tarihli işlemlerden (seans başından) 03/11/2023 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar tek fiyat işlem yöntemi ile işlem görecektir. İlgili payda halihazırda uygulanmakta olan ve VBTS kapsamında önceki aşamalarda tanımlanan tedbirler de (açığa satış ve kredili işlem yasağı, brüt takas ve emir paketi tedbirleri) tek fiyat işlem yöntemi tedbirinin uygulandığı süre boyunca devam edecektir.

Sonunda ardı ardına alınan tedbir kararları ile hisseye tavan bozdurmayı başardılar Smiley 200-250 hedef noktasına gelirse alım yapacağımı yineliyorum. Panik yapanlar satacağı için bir kaç gün yine taban görebilir.

https://www.borsaistanbul.com/datum/piyasa_yapicilik/TFBilgilendirme.pdf

legendary
October 04, 2023, 03:15:51 AM
-9 ile güne başladı birkaç gün bu şekilde devam edecektir birkaç saatte bir emirler gerçekleştirilecekmiş tam bir saçmalık ama yapacak birşey yok güzel fiyata gelirse alacağım. Bu hisseyi çok beğenmiş olsamda kar cebe yakışır mantığında hareket eden birisiyim.

Yatırımcısına bol kazançlar.
hero member
October 03, 2023, 06:00:25 AM
Satmak isteyenler için güzel bir zamanlama olduğunu yazmıştım daha ne kadar tavan gider bilemiyorum önce bir düzeltme gelmesi gerekir diye düşünüyorum. Ben henüz satmadım satma düşüncem olmasada fiyat biraz daha çıkarsa fikrim değişebilir 🙂 2 hisse olsada getirisi gayet güzel olduğunu düşünüyorum, uzun vade olarak elde tutulması gereken bir hisse uygun bir noktadan ilave alım yapılmalı
legendary
October 03, 2023, 03:22:24 AM
489.80'den elimdeki 2 hisseyide sattım benden alanda kazansın illa tapeden satacağız diye birşey. yok buradan çok çok bir kaç tavan daha yapar düşerse sepete koyarız düşmezse yapacak birey yok takip edilmesi gereken hisselerden biri aslında bu.

Son dönemde çok güzel kazandırmış oldu teşekkürler tarkm Cheesy
legendary
Activity: 1218
Merit: 1176
October 03, 2023, 01:43:33 AM
Dün 400 Liradan sattım düşerken sonra günü tavanla kapattı Smiley
Neyse güzel kar bıraktı, buradan sonra devam edecek arkadaşlara başarılar dilerim umarım daha iyi kazandırır.
Güzel firma ileriye dönük kazandıracak bir firma ama benim için değil Smiley
hero member
October 02, 2023, 01:00:24 PM
Satmak isteyenler için tam zamanı gibi duruyor bu hafta içinde bir düzeltme gelebilir diye düşünüyorum fiyat 200-250 bandına kadar düşerse şayet ilave alım yapmayı planlıyorum. Bu gün gün sonu kapanışta tavandaki lot sayısı 33 bin adet şimdiye kadarki en düşük tavan yani ben satacak olsam yarın tavan yaparsa mutlaka satardım sanki tavan bozacak gibi duruyor.
sr. member
Activity: 672
Merit: 254
October 02, 2023, 12:18:18 PM
Bunun tavanı çok uzadı artık korkutuyor. Bu hafta içinde tavanı bozabilir diye düşünüyorum tetikte olup tavan bozulunca satacağım. Tek lot vermişti. Grin
legendary
October 02, 2023, 04:12:57 AM
tek fiyatta işlem yapılıyor ne demek? Valla şaka maka derken bu hisse de harika kazandırmış oldu. Bu hisselerin dümemesinin sebebi bana gre bayanlar çoğu hisseyi tutabiliyor ancak biz çocuk oyuncağı gibi oynuyoruz.  Hah o tavan bozunca satan kişi ben oluyorum ama bunu satmayacağım bakalım nereye kadar düşecek veya çıkabilecekç
hero member
October 02, 2023, 03:17:09 AM
Tarkim devre kesici uygulanıyor şuan için tek fiyatla işlem yapılıyor bu noktada panik yapanlar 2 hisseside olsa satıp çıkabiliyorlar. Ayrıca Tarkim için brüt takas uygulanıyor yani bu gün aldığınız hisseleri bu gün satamazsınız.
Fiyatın tekrar tavan olacağını düşünüyorum. Halka arzları tutan bir gurup olduğu kadar sadece tavan bozunca satan bir gurupta var Smiley
full member
Activity: 406
Merit: 188
October 02, 2023, 02:34:53 AM
Bugün bir satış baskısı görebilir tarkim. Hala elinde tutan varsa veya ekleme yapacak olan varsa borsanın bugünlük hareketlerine dikkat etmesini öneririm. Bugün taban görürse biraz almayı düşünüyorum çünkü ben dört haneli sayılara çıkacağını umut ediyorum. Dolaşımdaki lotu çok az ve 5 milyon lotu bedelsiz bile bölebilirler. Bedelsizden bir  süre sonra tekrar toparlanabileceğini düşünüyorum.

Ben de bugün bir satış baskısı olabileceğini düşünüyorum. Bir noktada bir satışın gelmesi gerekiyor sanki. Beklenti de 4 haneler olduğu için alım için bekleyenlerin sayısı da az değil. Çevrem için konuşursam durum böyle.

Beklentinin yüksek olduğu kağıtları takip etmekte fayda var. Az bir getirisi var diyoruz ama ufak ufak da olsa birikiyor. Kriptonun durgun olduğu bu zamanda birçok kişiye gelir sağladı borsa. Kripto durgun dedim ama dün gece bir hareketlilik gelmiş. Muhtemelen shortları eritiyorlar.
Pages:
Jump to: