Pages:
Author

Topic: Tavsiyeler Ana Konu - page 2. (Read 351 times)

legendary
Activity: 2072
Merit: 1138
January 10, 2023, 08:44:59 PM
tavsiyem şu: bi şeyi yapmak içinizden geliyorsa ve imkanınız da varsa yapın DO IT! bu tavsiye dahil başkalarının sizi istemeyerek farklı seçeneklere yönlendirmesine izin vermeyin çünkü başkalarının söylediğini yapmanın verdiği pişmanlık ile kendi kararınızı uygulamanın vereceği pişmanlık farklıdır, tecrübe ile sabit......... Wink
hero member
Activity: 756
Merit: 701
January 10, 2023, 02:26:21 AM
Şu anki kullandığım 3’lü priz bir şarj aleti taktığımda çok bol geliyor ve ara ara ses çıkartmaya başladı. Bilgisayarım ya da kullandığım anlık bir şeyde sürekli o prizi kullanıyorum. Şöyle bir baktım da binbir çeşit 3’lü ya da 4’lü priz çeşidi var. Hangisi neye göre iyidir değildir pek anlayamadım. Dün bilindik teknoloji mağazalarına gittim hepsinde denedim fişi soktuğumda sağlam tutmuyor oynuyor şarj cihazı. Evdeki ile aynı gibiler yani. Buna çözüm olabilecek bildiğiniz kullandığınız önerdiğiniz 3’lü ya da 4’lü priz var mı acaba. Ben bulamadım bilen çıkarsa iyi olur. Maliyet olarak 300-400 bandını geçmemesi lazım fazlası yazık olur.
legendary
Activity: 2506
Merit: 1287
★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!
January 07, 2023, 08:39:40 AM
Kulağınız hassas ise zaten biliyorsunuzdur ama yine de yazayım dedim, eğer kaliteli müzik dinlemek istiyorsanız (ses kalitesi anlamında) hepsinin en iyisi Tidal uygulamasıdır, içerik diğerlerine göre biraz zayıf kalır ama dinlediğiniz şey müziktir. Hele de iyi bir kulaklıkla dinlerseniz.
legendary
Activity: 2114
Merit: 1042
January 06, 2023, 01:40:11 AM
Meserin konusunda görüp yazıyorum belirli süre geçmiş üstünden ama belki tekrar canlanır buralar

Arkadaşlar dün müzik indirmek için program aradım bulamadım bende YouTube Premium aldım aylık 29.90 ve Papara ile 15 iadesi var 15 lira bugün biliyorsunuz 2 ekmek fiyatı uygulamayı çok beğendim videolar indirip izleyebiliyorsunuz çevrimdışı olarak evde Wi-Fi ile indirdiğim videolar müsait ortamda internetimden harcamadan indiriyorum bu arada tt aylık 10 gb YouTube paketi 25 lira civarıydı sanırım ondan daha ucuza geliyor hem paran cebinde kalıyor ders çalışanlar varsa film izlemek isteyen varsa bunları değerlendirebilir ayrıca arka fonda da müzik dinleyebiliyorsunuz ve Premium ile Spotify gibi YouTube müzik uygulamasını kullanabiliyorsunuz biraz reklam gibi oldu ama çok hoşuma gittiği için paylaşma gereği duydum
copper member
Activity: 644
Merit: 269
July 24, 2022, 12:40:45 AM
Hocam klima konusunda sadece markadan ziyade tesisatın durumu da önemli diye biliyorum. Ayrıca dış ünite ile iç ünite arasında çok uzaklık varsa ona göre btu'yu arttırmak gerekli demişlerdi. Benim 4 sene önceki deneyimim şöyle oldu: Biz sitede oturuyorduk. Ben kafama göre n11'de mi ne kampanyası varken samsung klima aldım, btu'su da yüksek. Oh dedim bu işi güzel hallettik. Klima eve teslim edildi. Servisi aradım. O iş öyle olmuyor beyfendi tesisat bilgilerinize göre almanız lazım, bu klima muhtemelen uymaz dediler. Sonra site yöneticisinden tam değerleri öğrenip ona göre satın almıştım, alarko'nun çin üretimi olan markasından aldım ve mis gibi oldu. Ancak dış ünite apartman boşluğu gibi bir yerde oluyordu site olduğu için. Oraya bizim daire yakındı. Eğer uzaktaki dairede olsaydık bu klimanın da olmayacağını söylemişlerdi. Üzerinden 4 sene geçtiği için ultra net hatırlamıyorum ama böyle incelikler vardı yani, kafamıza göre alıp takamıyoruz diye biliyorum. Özellikle sitedeyseniz bir araştırın isterseniz.

Bu arada benim kampanyadan aldığım klima 2.400 lira civarıydı diye hatırlıyorum. Sonra almak zorunda kaldığım klima ise en az 4000 liraydı. Ta o zaman.

Klima fiyatları şimdilerde aşırı can yakıyor. Klima fiyatlarının ucuz olduğu 4 sene önce siz 4000 verdiyseniz bugün herhalde 20 bin lira bandında yer alıyordur o ürün. Fiyatların artması dolayısıyla eskisi gibi klima da alamıyoruz, yenileyemiyoruz. Dikkat ettim ikinci elde en hızlı satılan ürünler klimalar oluyor onlar bile artık 8-10 bin liradan bahsediyorlar 4-5 yıllık yorgun klimalar için. Tesisata uygun klima almak gerektiğine de katılıyorum körü körüne almamak lazım.
hero member
Activity: 1078
Merit: 638
July 22, 2022, 04:50:16 PM
Hocam klima konusunda sadece markadan ziyade tesisatın durumu da önemli diye biliyorum. Ayrıca dış ünite ile iç ünite arasında çok uzaklık varsa ona göre btu'yu arttırmak gerekli demişlerdi. Benim 4 sene önceki deneyimim şöyle oldu: Biz sitede oturuyorduk. Ben kafama göre n11'de mi ne kampanyası varken samsung klima aldım, btu'su da yüksek. Oh dedim bu işi güzel hallettik. Klima eve teslim edildi. Servisi aradım. O iş öyle olmuyor beyfendi tesisat bilgilerinize göre almanız lazım, bu klima muhtemelen uymaz dediler. Sonra site yöneticisinden tam değerleri öğrenip ona göre satın almıştım, alarko'nun çin üretimi olan markasından aldım ve mis gibi oldu. Ancak dış ünite apartman boşluğu gibi bir yerde oluyordu site olduğu için. Oraya bizim daire yakındı. Eğer uzaktaki dairede olsaydık bu klimanın da olmayacağını söylemişlerdi. Üzerinden 4 sene geçtiği için ultra net hatırlamıyorum ama böyle incelikler vardı yani, kafamıza göre alıp takamıyoruz diye biliyorum. Özellikle sitedeyseniz bir araştırın isterseniz.

Bu arada benim kampanyadan aldığım klima 2.400 lira civarıydı diye hatırlıyorum. Sonra almak zorunda kaldığım klima ise en az 4000 liraydı. Ta o zaman.
legendary
Activity: 2114
Merit: 1042
July 22, 2022, 12:28:09 AM
Klima olayı biraz şans ya bizim aldığımız Arçelik klimalar cayır cayır çalışıyor uzun süredir de sorunsuz soğutuyor ancak bende Arçelik klima alanlardan çok şikayet okumuştum beyaz eşyayı yapan firmadan klima alınmaz sözlerini doğuran sözlere kadar gitmişti tabi müthişbişi alabiliyorsan, gücün yetiyorsa alacaksın ondan bir tane koyacaksın salona kafan rahat olacak ama bu ürünlerin 18 lik olanlarının 20 bin civarı olduğunu söyledi klimacı bir dostum uzun süreli kafam rahat olsun diyorsan al bir tane kafan rahat olsun
legendary
Activity: 2506
Merit: 1287
★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!
July 21, 2022, 06:48:46 PM
Arçelik her konuda pişmanlıktır (bunu bir yakınımın doğrudan Arçelikte çalışıyor olmasına rağmen söylüyorum), sadece ve sadece servis ağını iyi tutarak uzun süredir milleti düdükler. İki yıl önce son kez düdüklendim ve bulaşık makinesi aldım (aynı yakınım Bosch grubu alsaydın keşke dedi sonradan) ve bin pişman oldum, arızası falan yok ama bulaşıkları yıkasın istiyorsan Finish Ultra Mega Acayip Süper Premium türü bir tablet kullanman gerekiyor, onları da duvara sürsen duvar erir, o derece ağır kimyasallar.

Benim bildiğim klimada f/p ürünleri Baymak, LG, orta karar olanlar Carrier, Samsung (bazı modelleri), Mıtsubishi HEAVY. Toshiba ve üst segment ürünler de Mitsubishi ELECTRIC ve Daikin'dir (tabii ki piyasa çok dinamik, değişiklikler olabilir, iyi araştırmak lazım)

İyi klima alayım diye düşünenlere bir bilgi vereyim, Mitsubishi iyiymiş diye gördüğünüze atlamayın sakın, Mitsubishi Heavy ve Mitsubishi Electric birbirlerinden bağımsız firmalardır, Heavy de vasat falan değildir ama esas efsane olan klimaları Mitsubishi Electric üretir ve fiyatları birbirlerine yakındır.
legendary
Activity: 2254
Merit: 1446
Cashback 15%
July 21, 2022, 12:35:12 PM
18325'i yanlış hatırlamıyorsam 2 sene önce sunucu odası için almıştım. (yardımcı klima olarak.) 7/24 çalıştığı için inanılmaz bir serinlik sağlıyor. 2 senedir bu şekilde çalışmasına rağmen 1 kere bile sorun çıkarmadı. o zaman 6.000 liraya almışım, şu an 2 katı olmuş iyi yani. klimadan hiç anlamam ama bu modeli tavsiye ederim çünkü 2 sene 7/24 sorunsuz çalışıyor.

Anladım teşekkürler yanıtınız için.İnternette çok fazla gördüğüm bilgiler ve şikayetlerde bu modellerin giriş segment olduğundan dolayı oluşturduğu dış ünite sesinin yüksekliği sebebiyle şikayetçi olan kişiler olduğu yazıları yüzünden şüphede kalmıştım.Şimdi Samsung markaya yöneldim.Acaba Samsung marka klima kullanan arkadaşlar var mı?Varsa tavsiye ederler mi?
server odasında kullanıldığı için gürültü konusunda bir şikayet yok çünkü insan yok:)) ama kapıyı açınca oda sadece gürültü (sadece klimalar değil.) ve soğuktan oluşuyor. arkadaşımda birkaç sene önce aldığı samsung'un bir modeli var ve kendisinden gayet memnun.
copper member
Activity: 1190
Merit: 925
July 21, 2022, 08:04:43 AM
18325'i yanlış hatırlamıyorsam 2 sene önce sunucu odası için almıştım. (yardımcı klima olarak.) 7/24 çalıştığı için inanılmaz bir serinlik sağlıyor. 2 senedir bu şekilde çalışmasına rağmen 1 kere bile sorun çıkarmadı. o zaman 6.000 liraya almışım, şu an 2 katı olmuş iyi yani. klimadan hiç anlamam ama bu modeli tavsiye ederim çünkü 2 sene 7/24 sorunsuz çalışıyor.

Anladım teşekkürler yanıtınız için.İnternette çok fazla gördüğüm bilgiler ve şikayetlerde bu modellerin giriş segment olduğundan dolayı oluşturduğu dış ünite sesinin yüksekliği sebebiyle şikayetçi olan kişiler olduğu yazıları yüzünden şüphede kalmıştım.Şimdi Samsung markaya yöneldim.Acaba Samsung marka klima kullanan arkadaşlar var mı?Varsa tavsiye ederler mi?
legendary
Activity: 2254
Merit: 1446
Cashback 15%
July 20, 2022, 12:05:02 PM
copper member
Activity: 1190
Merit: 925
July 20, 2022, 05:44:35 AM
Merhaba arkadaşlar.Öncelikle “Search” sekmesinden tavsiye ana konusu bulmaya çalıştım ancak genellikle kitap tavsiyesi vb. gibi başlıklar karşıma çıktı.Şimdi benim tavsiyeye ihtiyacım var ve benim gibi tavsiyeye ihtiyacı olanlar için bir başlık açmak istedim.

Yaz sıcakları malumunuz.Klimayı yenileyelim diyoruz ve 2 adet klima alacağım.Biri 18.000 BTU, diğeri 12.000 BTU olacak şekilde alacağım.

Arçelik’in 18325 ve 12325 kodlu 2 klimasını gözüme kestirmiştim ancak ;

Klimalarda yüksek dış ünite sesi ve elektrik sarfiyatının fazlalığı sebebiyle vazgeçtim.Sizlerin bu konuda tecrübe ettiği klima markaları nelerdir?
Pages:
Jump to: