Pages:
Author

Topic: TEİAŞ özelleştirme kapsamına alındı - page 2. (Read 166 times)

sr. member
Activity: 1666
Merit: 300
"Cumhurbaşkanlığı kararı ile". Bu sözü uzun zamandır o kadar çok duyuyoruz ki. Referandumda süper zeka vatandaşımız o süper yetkilerin tek bir kişide toplanmasına onay verdiği için bunu çok duyuyoruz ve sistem değişmediği sürece de duymaya devam edeceğiz. Ülke bir kişinin keyfine göre dönüyor şu an, aksini kimse iddia edemez ve edene kargalar bile güler.

Vakit geçtikçe yeni özelleştirme haberleri ile karşılaşıyoruz. Bu vizyonsuz hareketler sonucu hükümetin firmalara ne kadar değer verdiğini de görüyoruz. Sonra da burada bir gelecek göremeyen şirketler ülkeyi terk etmeye ve tamamen yurtdışına taşınmaya başlıyor.
hero member
Activity: 1260
Merit: 957
Bunlar hızını alamayıp içinde bizlerle şehirleri bile özelleştirir bu gidişle hayır bide bizi içinde unuturlarsa sıçtık  Grin Gerçekten de artık diyorum ki belirli bir kitle akıllanmayacak sikerim böyle işi taşı toprağı satsınlarda ebesininkileri dedesininkileri bi görsünler...
sr. member
Activity: 2058
Merit: 398
Gün geçmiyor ki yine yeni yeniden bir özelleştirme haberi görmeyelim.  Grin  Firmaların birer birer özelleştirildiğini görmekten o kadar sıkıldım ve bunaldım ki. Bize ait hiçbir şey kalmasın diye uğraşılıyor adeta. Sırayla yavaş yavaş tüm şirketleri özelleştime yolunda gidiyorlar. Buna bir dur diyebileceğimiz günlerin hemen gelmesini umut etmekten başka elimden bir şey gelmiyor.
hero member
Activity: 1204
Merit: 623
TEİAŞ özelleştirme kapsamına alındı
Türkiye Elektrik İletim AŞ, Cumhurbaşkanlığı Kararı ile özelleştirme kapsamına alındı.Türkiye Elektrik İletim AŞ (TEİAŞ) özelleştirme kapsamına alındı.

Konuya ilişkin Cumhurbaşkanlığı Kararı Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı.

Buna göre, TEİAŞ'ın özelleştirme kapsamına alınmasına ve halka arza yönelik olarak özelleştirmeye hazırlık işlemlerine tabi tutulmasına 703 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin ilgili maddesi gereğince karar verildi.

Özelleştirme hazırlık işlemleri Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ve Özelleştirme İdaresi Başkanlığı tarafından işbirliği içerisinde yürütülecek.

https://www.ntv.com.tr/ekonomi/teias-ozellestirme-kapsamina-alindi,lHyd4-JR70eng5cAjc7uuA

Evet yine bir özelleştirme hikayesinin başlangıcı. Bunun sonunda halka neyin nasıl geçirildiğinin başlangıcı. Bakalım nasıl yok edilecek bu koca kuru.
Pages:
Jump to: