Pages:
Author

Topic: teknik analiz eos için ne diyor merak eden için kısa bir çalışma - page 2. (Read 301 times)

member
Activity: 462
Merit: 42
Arkadaşlar öncelikle şunu belirteyim. Bana teknik analiz hiç bir zaman kesin olarak tek başına nokta atışı yapamaz. Temel analiz ile birleştirilmesinde fayda var. Ayrıca fikir vermesi noktasında alım satımlar için önemlidir.

bolinger bandı tokenin taban ve tavan fiyatını gösterir genelde bu aşağıda görülen çizgilerin dışına taşmaz, taşdığında geri toparlanması beklenir. peki ortadaki çizgi ne işe yarar. Bu çizgi pivot noktasıdır. Bu pivot noktasının altında kapanışlar olmadığı sürece yükselişin devam edeceğinin habercisidir. BOlinger bandı burada görüldüğü gibi daraldığı ise ani yükseliş ve düşüş bekleyebiliriz. ben düşüş bekliyorum açıkcası.

macd ile ilgili olarakta görüldüğü gibi mavi çizgi kırmızı kesmiş ve oradan sonra bir stabil seyretme var daha sonrada düşüş olacağının habersici, ayrıca mavi çizginin tekrar üste çıkması biraz zaman alacak gibi buda yükseliş için tekrar biraz zaman olacağını gösteriyor. fakat şunuda ifade edeyim aslında macd çizgisi ortadaki kesik çizgilerin üstünde oldugu için hala trend yukarıdır.

Rsı indikatörü ise alım satımın ne kadar yüksek veya düşük olduğunun habercisidir. yani alımlar başladığında yukarı doğru çıkar satımlar başladığında aşağı doğru düşer. peki burada durum nedir. Durum ortadadır belliki baya satış olmuş Smiley ben RSI ' da genelde orta yakalayıp çizgiyi aşağı mı yukarı mı kırıyor onu takip ederim. aşağı ise satarım yukarı ise beklerim. Ayrıca buradaki mor bölgenin altında kalmış burası önemlidir. Alt bandı kırdığında bu tokenin yükselme zamanının geldiğini göstermektedir. Ama bence gene biraz zaman var.

altın oranın biraz altında görünmektedir. Bana göre 6 dolarlar seviyelerine kadar bir geri çekilme olabilir. buda 0.786 seviyesi yani eğer altın oran seviyesini kırar ise de 12 dolarlara kadar yolu var. uzun bir süre 6 dolar ve 10 dolar arasında seyir etmesini bekliyorum.
Pages:
Jump to: