Pages:
Author

Topic: Telegram (TON) Konusu - page 2. (Read 268 times)

full member
Activity: 490
Merit: 104
★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!
November 06, 2019, 03:38:38 PM
Hocam sorularınız haklı sorular . Hadi 2 yıldır çıktı çıkacak haberleri neyse de bu 1.7 milyar mi yoksa 1.3 milyar dolar mı neyse bu benim aklıma hiç yatmadı. Bu para ile bırak telegrami en az 3-4 tane daha telegram kurulur. Neden yatırımcı sessiz kalsın? Telegram da o kadar güncelleme geliyor bir kere bile bubtazr haberler hiç görmedim. İşin açıkçası ben pek inanmıyorum bu ton muhabbetlerine.
hero member
Activity: 1204
Merit: 630
November 06, 2019, 03:32:57 PM
Bu başlığı açma sebebim diğer bir başlıkta konunun dışına çıkmadan tartışabilmek öncelikle bunu belirteyim. Doğruyu birlikte bulalım. Tam net hatırlayamasam da bundan 2-3 yıl kadar önce tam da son boğa sezonu yaşanırken ortaya atıldı. Bir fırtına aldı yürüdü. Herkes Telegram'ın büyülü ICO'sundan bahsediyordu. O zamanlar IEO olayı olmadığı için Telegram ICO düzenliyordu. Ve her gün haberlerde milyonlarca hatta son zamanlarda milyarın üzerinde yatırım aldığı iddia edildi.

Ancak üzerinden 2 yıldan fazla zaman geçmesine rağmen halen ortada ne bir coin var ne de bir blockchain ağı...

Daha önce başka başlıkta konuyu tartıştık aslında ama detaya girmek mümkün olmadı. Ben bugüne kadar Telegram ile ilgili belki yüzden fazla makale okudum. Hem İngilizce, hem Türkçe... Yalnız bunların hiç birisi "resmi içerik" değil. Bir çok kripto para haber sitesinde bireysel haberler var. Özellikle Türkçe olanların çok büyük kısmı, İngilizce haberlerin çevirisi şeklinde. Yani orijinal ve kaynağı olan bir haber bulmak imkansız gibi bir şey. Nerede o zaman bu haberin çıkış noktası?

Aklıma ilk gelen şu video oldu: https://www.youtube.com/watch?v=D-YHC8b6Hjk (01:49) (Bunun Türkiye'de yapılmış bir versiyonu vardı ama bulamadım.)
Acaba birisi başlangıçta Telegram acaba kripto para çıkaracak mı dedikten sonra, kulaktan kulağa farklı gelmiş olabilir mi?

Aklıma takılan sorular şunlar;

1) Telegram kanalından 1 tane bile resmi açıklama yok! Neden?
2) Neden 3 yıldır bu blockchain ağı ya da tokeni ortaya çıkmadı?
3) 1.7 milyar $ özel yatırımcıdan toplandığı söyleniyor? Kim aldı bunları? Ödemeyi nasıl yaptı?
4) Bu özel satın alanlar sanırım 1 kişi değildi. 1 Kişi 1.7 milyar çıkarıp gömmez buraya, gömse zaten onun projesi olur decentralized falan olmaz. Bu adamlardan birisi bile nasıl ortaya çıkmaz?
5) Bu özel yatırımcılar bu meblağlar için tahmini ortalama 1 milyon koymuş olmalı diyorum ben. Kaç tane babayiğit 1 milyon $ parayı 3 yıl sessizce bekler?
6) 3 yıl geçti halen ne bir ICO ne bir IEO var. Telegram'daki yayınlanan wallet'da sanki bir blockchain ağı değil, sadece Telegram'a entegre bir kripto para cüzdanı gibi görünüyor bu sizi rahatsız etmedi mi?
7) TON sadece bir test tokeni olmasın bu aşamada kullanılacak?
Cool Telegram'ın resmi bir duyurusu var mı benim görmediğim?

Üstadların değerli yorumlarının geleceğinden eminim. Sizce gerçekten bir Telegram blockchain ağı veya tokeni olacak mı?
Pages:
Jump to: