Pages:
Author

Topic: Tesla - page 3. (Read 507 times)

legendary
Activity: 1904
Merit: 1282
July 11, 2020, 10:55:21 AM
elektrikli araçların fiyatı burada düşmez hocam boşuna kendinizi kandırmayın

yeni nesil piller var lto adı altında sanırım 10 amperlik güçlere sahipler 1850 piller ise 2,5 -3,5 arasında değişiyor lto pillerin sanırım getirmek isterseniz sıkıntı çıkartıyorları sadece 6 dakikada 10 amper güç verecek pil doldurmak istemezmisiniz.

bizim ülkemiz vatandaşın yararına yapılan hiçbirşeyi yapmaz.
full member
Activity: 208
Merit: 100
July 11, 2020, 10:52:06 AM
Bir gün elektrikli arabalar yayılırsa, fiyatı da düşer ve alabilirsin belki, o günün umuduyla.
legendary
Activity: 2184
Merit: 1131
July 11, 2020, 10:19:36 AM
bu modeli çok hoşuma gitmedi; sanırım fütüristik tasarıma sahip olan modelin adı cybertruck'tı. bence o model biraz daha ilgi çekici gibi duruyor. ticari araçlar da elektrikli modeller ile piyasaya sürülmeye başlanıyorsa, binek araçlar için dönüşüm kaçınılmaz olacaktır. elektrikli doğa dostu araçları tercih etmek, insanlığın ortak geleceği için yapılmış doğru bir karar olacaktır.
legendary
Activity: 1904
Merit: 1282
July 11, 2020, 07:54:16 AM
youtube da tesla turk diye bir kanal var genc bir eleman almış bırak burada kullanmayı buradan yola çıkmış yurt dışındaki orjinal servisine kadar gidip geri gelmiş.

size şaşıracağınız bir bilgi vereyim teslanın tam modelini hatırlamıyorum ancak bir modelinde laptoplarda bulunan 18650 piller kullanılmakta bildiğin laptop piller hani 15 yıllık laptoplar varya onlardada 18650 piller var

https://evannex.com/blogs/news/understanding-teslas-lithium-ion-batteries
modes s ve x deymiş aslında elektrik motorları ile çok ucuza mal edilecek şeyler bunlar  ancak devletimiz vergiyi köklediği için anlamsızlaşıyor.
legendary
Activity: 1820
Merit: 1123
July 11, 2020, 07:52:54 AM
Gerçekten de çok şık bir arabaymış be! Ön konsolu çok beğendim. O dev bilgisayar ekranı da bir tabletten çok daha büyük görünüyor. Malzeme kalitesi "ultra her şey dahil" kıvamında :) Bu otomobilin, google'da bulduğum fotoğraflarında arka kapıları yukarı doğru açılıyormuş! Tavanın komple cam olması da iyi düşünülmüş. Güneş paneli mi diye düşündüm bir an, ama bunda kullanılmamış. Birkaç Tesla aracında vardı diye hatırlıyorum.
legendary
Activity: 2240
Merit: 2584
Chancellor on Brink of Second Bailout for Banks
July 11, 2020, 07:24:14 AM
Bir gün bir tane elektrikli arabam olsun istiyorum be. Her şeyden bağımsız fiyatından, zenginlikten yada fakirlikten. Hatta normalde öyle araba seven birisi bile sayılmam pek. Çok fazla ilgi alanım değil ama tesla beni benden alıyor arkadaş.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-tesla-egaraj-2018-tesla-model-s-100d-827555605/detay

bir gün alırsam bu başlığa yazacağım Smiley.

Hocam boşver bee. Şimdi 3 şey yazacağım hevesin kaçacak emin ol.

1- Bunu nerede şarj edeceksin?
2- Satmak istesen piyasası yok bunun.
3- Parçası pahalıdır aga. Biri çizicek falan canın yanacak. Bizde vardır, biri çıkıp dur bak şunun (muhtemelen daha kötü şeyler diyecekler "şunun" yerine) arabasını çizeyim de görsün bizde para yok "şunun" bindiği arabaya bak diyecek.

Hocam ben bu arabayı sever koklarım Smiley Satmak ? Satmam yahu ölene kadar binerim. Piyasa zerre umurumda olmaz, biraz şarj ve bakım olanakları genişlesin yeter. Ben teknolojisinin hastasıyım, dediğim gibi normalde araba gibi bir ilgi alanım yok. Porsche v.b. de hiç bir zaman benim için heveslenecek bir şey olmadı zevk meselesi saygı duyuyorum @gospodin hocam Smiley. Araba benim için x noktasından y noktasına götüren zımbırtı ama elektriklilere ilgim farklı Smiley. Para mara hiç bir şey görmüyor gözüm incelerken.

@kalemder forumda binenler varsa 1 tura da razıyım Smiley.

member
Activity: 294
Merit: 17
July 11, 2020, 07:12:31 AM
Allah gönlüne göre versin hocam. Diyelim ki böyle bir aracı aldınız onu Türkiye'de kullanmak ta cesaret ister. O arabaya biniyorsan oturduğun yer lüks olmalı ki kimse senin arac ile ilgilenmesin. Yollarin hali ortada o arac bizim yollara ne kadar dayanır.
Mesela Honda güzel araç ama en büyük sorun Honda  da ön düzen. Elin japonu kendi yoluna göre araç tasarlamış bizim yollarda araba dökülüyor resmen.
Bir arabaya o kadar para verebilmeniz için saglam bir paranız olmalı en az 5-10 kat fazlası bulunmalı bence.
hero member
Activity: 1582
Merit: 670
July 11, 2020, 07:12:05 AM
Bir gün bir tane elektrikli arabam olsun istiyorum be. Her şeyden bağımsız fiyatından, zenginlikten yada fakirlikten. Hatta normalde öyle araba seven birisi bile sayılmam pek. Çok fazla ilgi alanım değil ama tesla beni benden alıyor arkadaş.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-tesla-egaraj-2018-tesla-model-s-100d-827555605/detay

Hocam boşver bee. Şimdi 3 şey yazacağım hevesin kaçacak emin ol.

1- Bunu nerede şarj edeceksin?
2- Satmak istesen piyasası yok bunun.
3- Parçası pahalıdır aga. Biri çizicek falan canın yanacak. Bizde vardır, biri çıkıp dur bak şunun (muhtemelen daha kötü şeyler diyecekler "şunun" yerine) arabasını çizeyim de görsün bizde para yok "şunun" bindiği arabaya bak diyecek.

legendary
Activity: 2254
Merit: 1446
Cashback 15%
July 11, 2020, 07:06:15 AM
bilmiyorum babuş o fiyata araba almak için gerçekten tüm dünyadan bağımsız şekilde zengin olmak gerekiyor. istanbul'da 2 tane orta sınıf 2+1, 80 metre karelik ev fiyatı. (eski ev) bana kalacak olursa tesla yerine şunları alırdım:

camaro
porsche

istanbul'un bok gibi yollarında doğaya vereceğim zararın keyfini kimse ölçemez.

not: umarım en kısa zamanda alma şansınız olur hocam. Grin
legendary
Activity: 1848
Merit: 1727
Be A Hope
July 11, 2020, 07:05:54 AM
Güzel araba ama o kadar para bir ulaşım ihtiyacına verilir mi? O paranın on yada yüz katına sahipsem belki verilir. O zaman bile gereksiz masraf olarak görürüm : )

Elektrikli araba kullananlar var galiba forumda. Anadoluda elektrikleri bitince kolayca istasyon bulabiliyorlar mı? Bazı araçlarda ekstradan benzin özelliği de oluyormuş. Elektrik istasyonları artmadan elektrikli araba, akıllı yollar yapılmadan akıllı araba almamak lazım : )
legendary
Activity: 2114
Merit: 1042
July 11, 2020, 07:01:46 AM
Fiyatı da iyiymiş be abi Grin şaka maka belki kriptodan birşeyler kazanırsak ancak bu kazanç elde edilir aksi halde Türkiye’de çok zor bu tarz araba almak hayır aldık yeteri kadar elektrik istasyonu da yok ama birkaç sene sonra muhtemelen Hem bu tarz araçların fiyatları düşecek hem de istasyon sayısı çoğalacak diye düşünüyorum ama @bthd hocam good choice  Grin
legendary
Activity: 2240
Merit: 2584
Chancellor on Brink of Second Bailout for Banks
July 11, 2020, 06:49:12 AM

Pages:
Jump to: