Pages:
Author

Topic: Tether Hikayesinin Sonu Geliyor, USDT'den bir an evvel Çıkmalısınız - page 2. (Read 939 times)

jr. member
Activity: 196
Merit: 4
Tether gibi benzeri olan stablecoin 'lar hakkında ne düşünüyorsunuz?
full member
Activity: 630
Merit: 102
Bu USDT işi bana hep uzak durulması gereken bir şey gibi gelmiştir. Karşılığı var falan deniyor ama inanmıyorum. Adamlar birkaç şey yazıyor piyasaya sunuyor bizde paralarımızı ona aktarıyoruz. Bunu bir banka yapsa tamam derim ama böyle korkutucu
jr. member
Activity: 280
Merit: 1
Win-Won-Betfury
Bitiyorsa bitsin artık napalım tether hikayesinin usd coin ve true usd'nin market capleri ve hacimleri artmaya başlıyor yavaş yavaş zamnı gelince çok fazla kullanılanıcak bu diğer stabil coinler
legendary
Activity: 2072
Merit: 1618
ben zaten oldum olası tetheri nasıl dolara sabitliyorlar anlayabilmiş değilim. yani neye göre fiyat sadece bir iki cent oynarak sabit kalıyor bir türlü kafam basmıyor. bilen birisi anlatırsa sevinirim

başka bir konuda tam bu soruyu yanıtlamıştım aşağıdaki link'ten ulaşabilirsiniz, benzer prensipler diğer stable coinler için de geçerli:

https://bitcointalksearch.org/topic/m.46993813

jr. member
Activity: 546
Merit: 2
Oldum olası tether ve benzerlerini sevememiştim bundan sonra da sevemeyeceğim. Umarım düşündüğüö kadar büyük zararlar vermezler kripto piyasasına.
member
Activity: 168
Merit: 10
Aslında tether fiyatı büyük bir spekülasyon olsa sabit kalmayabilir. Ancak bu para biriminin ardında karşılığı kadar dolar bir kore bankasında yatırılıyor(araştırmalarıma göre) ve burda duruyor. Şimdi büyük spekülasyon yapmaya kalkışacak biri veya bir grup diyelimki fiyatı yukarı çekmek istese Tether Limited talebi karsılamak adına yeni Tether basarak fiyatı yükselttirmez. Fiyatı aşağıya basma girişimide anlamsız olur. Bu defa Tether Limited ve arbitrajcılar ucuz fiyatla Tether almaya başlar (Fix 1 dolar fiyat ön kabulüyle)
member
Activity: 476
Merit: 12
ben zaten oldum olası tetheri nasıl dolara sabitliyorlar anlayabilmiş değilim. yani neye göre fiyat sadece bir iki cent oynarak sabit kalıyor bir türlü kafam basmıyor. bilen birisi anlatırsa sevinirim
member
Activity: 168
Tether eskilerden tethere birşey olsa piyasa inanılmaz sallanır. Ben spekülatif haberler yaydırılıp kasıtlı panik satışı yaptırtıldığı fikrindeyim. Tether bu piyasanın hedge amaçlı sigortalarından birşey olmayacaktır herhalde
member
Activity: 392
Gelsede patlasa o zaman gelmez bunların sonu falan çekerler piyasadan sonra başka bir isimle gelirler tekrar paranın kokusunu alıpta bırakırlar mı piyasayı hayır tabikide.
newbie
Activity: 164
Merit: 0
Evet Tether'ın korkmamız gereken yanları vardı. Bunlardan en barizi basılan stable coin karşılığında bir paranın hesapta olduğunun söylenmesi ancak bunun kanıtlanmamasıydı. Bitfinex ve Tether sürekli her Tether'a karşılık 1$ olduğunu iddia etti. Kanıtlamadı evet ama piyasaya çok büyük faydaları dokundu. En büyük borsalarda bu güveni destekledi. Neredeyse her borsa hatta Türk borsaları bile Tether'ı listeledi. Yani bence abartılacak bir şey yok. Piyasada her coin de çalkantılı zamanlar olabiliyor.

Üstelik daha geçtiğimiz gün bir ilk yaşandı sanırım. Tether'ın hep piyasaya yeni coin sunduğunu görüyorduk bugüne kadar. Geçtiğimiz hafta okuduğum bir haberde Tether 5 milyonluk coini geri çekti. Yani arzı kıstı. Bu bence gerçekten Tether'in bir karşılığı olduğuna kanıt gösterilebilir. Yine de daha somut verilerle gelebilirler.
Ya da bla bla bla
hero member
Activity: 1582
Merit: 670
Evet Tether'ın korkmamız gereken yanları vardı. Bunlardan en barizi basılan stable coin karşılığında bir paranın hesapta olduğunun söylenmesi ancak bunun kanıtlanmamasıydı. Bitfinex ve Tether sürekli her Tether'a karşılık 1$ olduğunu iddia etti. Kanıtlamadı evet ama piyasaya çok büyük faydaları dokundu. En büyük borsalarda bu güveni destekledi. Neredeyse her borsa hatta Türk borsaları bile Tether'ı listeledi. Yani bence abartılacak bir şey yok. Piyasada her coin de çalkantılı zamanlar olabiliyor.

Üstelik daha geçtiğimiz gün bir ilk yaşandı sanırım. Tether'ın hep piyasaya yeni coin sunduğunu görüyorduk bugüne kadar. Geçtiğimiz hafta okuduğum bir haberde Tether 5 milyonluk coini geri çekti. Yani arzı kıstı. Bu bence gerçekten Tether'in bir karşılığı olduğuna kanıt gösterilebilir. Yine de daha somut verilerle gelebilirler.
member
Activity: 560
Merit: 11
tether 15 ekimdeki olayından sonra 0.95 doları görmüş. geçtiğimiz 3 aylık tether hacmine ve günümüzdeki durumuna baktım. öyle belirgin bir hacim düşüşü yok. yatırımcılar tetherden harıl harıl kaçmıyorlar.
newbie
Activity: 164
Merit: 0
Hiç bir zaman güvenmedim hep bu piyasaya zarar vereceğini düşündüm hiç bir zaman da işlem yapmadım sanırım doğru yapmışım
member
Activity: 476
Tetherins ahipleri mudahale ettiler muhtemelen silinip gitmeyecekler yine piyasada var olmaya devam edeceklerdir diye düşünüyorum. Zaten fiyat olarakta toparlanmalar gelmeye başladı.
full member
Activity: 504
Merit: 102
PRIVATE FEDERATED BLOCKCHAIN
Tether batarsa 2. bir mtgox vakası olur şahsen ben buna izin verileceğini düşünmüyorum. Zamanındaki ekosistemin gücüyle şu anki ekosistemin gücü çok daha farklı
sr. member
Activity: 714
Merit: 250
Usdt ile alakalı daha önce bir denetimden geçmişlerdi diye hatırlıyorum. Balon bir hava seziliyor ancak tether yakılması sahiplerinin piyasada olumlu işler yapma cabasında olduklarına işaret eder tabi kendileri adınada paça kurtarmada buna dahil.
member
Activity: 546
bir anda batırma olayı yok. zaten 1 günlük yapılan bu panik, tetherden çıkmak isteyenlerin önünü açtı. gittiler bitcoin, altcoin aldılar veya diğer stabillere geçtiler. piyasa sarsıldı mı hayır. hatta tether paniği bitcoine anlık da olsa olumlu etki yaptı. çünkü tether satan altcoin, bitcoinlerde aldı soluğu.
member
Activity: 518
Merit: 15
Tether satışının başlayıp bitcoine yönelişin olduğu gün biraz tether almak lazımdı. Yaklaşık %20 değer kaybetmişti birkaç saat içinde.
member
Activity: 378
Merit: 11
Tether için bir dolap döndü geçti yine 1 dolar olmuş gibi tether an itibariyle 0.98c, sanırım speklediler aradan btc ve etherı yükseltip milletin kucağına bıraktılar
jr. member
Activity: 560
Merit: 1
Tether dediğiniğiz olayın toplam 2 milyar $ supply var ve bunun 1,3 milyar$ günlük dolaşımda, 500 milyonu da yakında yaktılar zaten, mesele tether değil dışarıdan para girişi olmuyor diğer regule stabil koinler çok düşük millet düşüşte onlara kaçmaya kalksa inanılmaz yükseliyor en son pax 1,2-1,3 değerlerini görmüştü, tamam manipüle ediyorlar çoğu zaman ancak son boğa tether ile gelmişti bunu da unutmamak lazım.
Pages:
Jump to: