Pages:
Author

Topic: Thodex kullanıcı yatırımları ile birlikte kaçmış olabilir (exit scam) - page 2. (Read 308 times)

member
Activity: 756
Merit: 17
Boğa dönemlerinde borsaların paraya çöküp kaçması çok normal bir durum. Daha önce çok örneğini duyduk. Sistemcoin'i saymazsak ülkemizde sanırım ilk kez oluyor.
Belki de bu olay sayesinde regülasyon süreci hızlanır. Daha kötüleri yaşanmadan önlem alınır.
legendary
Activity: 1554
Merit: 1334
Dün kapatmadan önce TL ödemeleri yapmışlar arkadaşlar TL çekebilmiş acaba sorun ne kafalar çok karışık madem kaçacaklar TL ödemelerini neden yaptılar acaba.

Türk lirasını dışarı çıkarmak yerine bitcoin ve ethereum'ları dışarı çıkaracaklardır. Ülkeler arası fiat para taşımaktansa kripto para taşımak çok daha kolay. Borsa CEO'su yurtdışına kaçtığına göre bütün mahkeme süreçleri çalışanlar üzerinden ilerleyecek. Hem yatırımlarını kaptıran kullanıcılar için hem de Thodex çalışanları için zor bir durum. Yatırımlarını geri alma şansları olduğunu zannetmiyorum ethereum cüzdanlarına erişimi olan teknik ekip çalışanları varsa belki yatırımların bir miktarı kurtarılabilir.
Minareyi çalan kılıfını hazırlamıştır. Bunu yapan kişi bütün kriptoları bir donanım cüzdana çekip cebinde çıkar gider. 10 milyon dolar diyen de var 5 milyar tl diyen de 100 milyon dolar diyen de.
Bu durum yerli borsalara regülasyonu acil bir şekilde zorunlu kılabilir, sıkıntılı bir süreç yaşanabilir.
legendary
Activity: 2198
Merit: 2570
Chancellor on Brink of Second Bailout for Banks
Dün kapatmadan önce TL ödemeleri yapmışlar arkadaşlar TL çekebilmiş acaba sorun ne kafalar çok karışık madem kaçacaklar TL ödemelerini neden yaptılar acaba.

Türk lirasını dışarı çıkarmak yerine bitcoin ve ethereum'ları dışarı çıkaracaklardır. Ülkeler arası fiat para taşımaktansa kripto para taşımak çok daha kolay. Borsa CEO'su yurtdışına kaçtığına göre bütün mahkeme süreçleri çalışanlar üzerinden ilerleyecek. Hem yatırımlarını kaptıran kullanıcılar için hem de Thodex çalışanları için zor bir durum. Yatırımlarını geri alma şansları olduğunu zannetmiyorum ethereum cüzdanlarına erişimi olan teknik ekip çalışanları varsa belki yatırımların bir miktarı kurtarılabilir.
legendary
Activity: 2562
Merit: 1482
Şaka maka güzel kaçmışlar, şu saatten sonra yapacak hiçbir şey yok. Dava da açılsa paranızı geri almak falan bunlar çok çok zor işler. Defalarca dedik buraya para falan verilmez diye, önce Sistemkoin patladı sonra da Thodex. Adamlar basmış gitmiş yurt dışına, çiftlikbank gibi bir şey oldu bu da.

İşin kötü yanı bu adamlar yüzünden iki gün sonra saçma sapan yasalar falan çıkacak, zemini hazırlamış oldular devlet el atsın bu işe denecek şimdi
sr. member
Activity: 2058
Merit: 398
Açıklama bana hiç mantıklı gelmedi. Muhtemelen parayı değerlendirmeye çalışıp kayba uğradılar. Aylarca düzelmedi.4-5 günde düzelmesini hiç beklemiyorum. Yatırımı olanlara geçmiş olsun.
legendary
Activity: 1386
Merit: 1231
twitter hesaplarının da silinmesi bir garip duruma sokuyor işi açıklama yapmışlar ama madem twitter hesaplarını neden sildiler.Dediğiniz gibi olabilir yani zaman kazanıyor olabilirler.Bu borsa zaten bana güven vermemişti başından beri.
jr. member
Activity: 52
Merit: 3
haklarında dava açan olmuş ve yurt dışı çıkış yasağı getirmek istemişler ama yurt dışına çıkmışlar bile twitlere göre, aklıma btce geldi onlarda fbi yok indexi atmışlardı  Smiley
jr. member
Activity: 49
Merit: 2
Arkadaşlar buraya kayıt olmak gıbı  bır hata yaptım. Başıma bir şey gelmesın yalan bır haberse telegram gruplarında kımlık bılgılerının satıldıgı soylenıyor. Doğru mu?
Bu kadar kolay mı?

Edit: öğrendiğime göre o gruplarda ınsanlar ısteyerek kendı bilgilerini satıyormuş, thodexle ilgili değilmiş o. Yani olayla alakası yok sanırım.
full member
Activity: 475
Merit: 127
newbie
Activity: 143
Merit: 0
Paramı kurtardım kurtuldum ben zamanında. İçerde kalanlara büyük geçmiş olsun sabırlar diliyorum. Eth tabanlı cüzdanlarında coinler duruyor gibi. Esas sıkıntı btc ve doge cüzdanlarında sanırım. Ama böyle durumda hangi salak ortak olur ki ? 5 gün kapalı kaldığında yatırımcı içerde kalır mı ? Bunu düşünemiyecek kadar eşşek olamazlar diye düşünüyorum
legendary
Merit: 1232
Bunun olucağı belliydi aylardır bunun sinyalleri geliyordu. Kullanıcılardan sıkça şikayetler duyuyorduk umarım paralarını o zamandan çekip güvenliğini sağlamışlardır. 5 gün süre istemeleri çok fazla böyle bir piyasa için, biz toz oluyoruz demişler kısacası..
sr. member
Activity: 1470
Merit: 449
Şahsen bende @BTHD gibi düşünüyorum. Thodex zaman kazanıyor ve büyük ihtimalle içerideki tüm birikimleri alıp kaçacaklar.

Eğer öyle olmasaydı ;Faruk Fatih Özer Thodex eski Koineks CEO'su twitter hesabını kapatmaz buradan sürekli bilgi verirdi.

https://twitter.com/farukfatihozer

newbie
Activity: 143
Merit: 0
Bunun olacağı bariz belliydi. Teknik ekibi vs berbat bir borsaydı. Neymiş ortaklıkmış. Külahıma anlatsınlar. Kim gelip sizinle ortak iş yapar Smiley thodexte parası olanlar dk durmasın savcılığa şikayette bulunsun derim.
legendary
Merit: 2570
Chancellor on Brink of Second Bailout for Banks
Şu anda kullanıcı yatırımları ile birlikte ortadan kaybolmuşa benziyorlar. Yaptıkları duyuruda kullanıcılardan 5 günlük süre istemişler. Uluslararası bir şirketle anlaşmışlar da onlarla ortak ilerleyeceklermiş de bunun için 5 gün kapalı kalmaları gerekiyormuş. Sadece kullanıcı yatırımlarını ve kendi işlerini halledebilmek için zaman kazanmaya çalışıyor gibi görünüyor.

İçeride yatırımı olan varsa, hala parasını merkezi borsalara emanet edebilenler varsa kendilerine geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Thodex'in gerek teknik alt yapı gerekse işleyiş olarak güvenilir sinyaller vermediğinden defalarca bahsetmiştim.

Kaçmadıkları düşündüğünüz durumda bile bir borsa önceden haber vermeksizin kullanıcı yatırımlarını 5 gün boyunca erişilemez hale getiremez. Yaptıkları duyuru ile olayın gerçekleşme şekli ciddi çelişkiler içeriyor. Ayrıca sözde borsa sahiplerinin twitter hesapları da silinmiş durumda.
Pages:
Jump to: