Pages:
Author

Topic: Što BTC zajednica misli o naglom rastu švicarskog franka - page 3. (Read 9108 times)

hero member
Activity: 812
Merit: 587
Space Lord
legendary
Activity: 2730
Merit: 1192
I don't believe in denial.
Ajd, molim vas nemojte me zasmijavati...

Da, Svicarska je razvijenija nego Hrvatska (naravno) ali nemojte biti naivni da mislite da ta struktura funkcionise kako ste je vi opisali.

Svaka, ama bas svaka, post-moderna demokracija je puna corporatizma, nepotizma, demagogije i lobijizma. Politicari su tu "profesionalci" koji jednostavno moraju da "proizvode". A taj novac koji "zarade" na jedan te drugi nacin se mora "odplatiti" (sa kamatom!).

Nemojste molim vas biti naivni, procenio sam vas bio inteligentnijim.

Na zalost se cak moze zakljuciti da u takozvane diktature (Rusija, Iran a i bivsi Irak, Libija i cak i Jugoslavija) se vise radilo za gradavinama tih drzava nego u danasnjim post-modernim demokracijama. Segregacija i robstvo su bukvalno na najvecim nivou svih vremena (sic!) a vi ovde to javno branite?!? Onda zaista niste shvatili (filozofsku) sustinu cryptocoina (ne pricam o tehnologiju, to shvacate ocito).

Nemojete me zasmijavati, a definitivno ne pricajte te price molim vas maloj deci...

Slobodan Bogovac MBA
Dipl. Politicku Filozofiju
Mag. Poslovne Administracije
Prof. Economskog prava na Haskom Sudskom, Rotterdamskom Economskom i Leidenskom Padagoskom facultetu
hero member
Activity: 630
Merit: 500
Ej, prodajem još nekretnine u Španiju... Povoljno!  Grin



Švicarska vlada nije predstavljena u individui, nego u kolektivu – Federalnom vijeću
Ne postoji premijer, nit šef države
Federalno vijeće – čine ga iste političke stranke već 60. godina, koje među sobom dijele 7 mjesta u Vijeću
Vijeće se pridržava nepisanog pravila “kolegijalnosti” i konsenzusa
Odluke se donose kolektivno osim ako narod ne traži referendum
Referendum naroda: mogućnost “propitivanja” apsolutnog svakog zakona i promjena  Ustava
ministarstva samo 7 komada

Obrane
Ekonomije
Okoliša, transporta, komunikacija i energetike
Financija
Vanjskih poslova
Pravde
Unutarnjih poslova
a ne ko hrvatska 20-330 ministarstava i 300 agencija
struktura ministarstava se  nije mijenjala od 1848
Švicarski parlamentarci nisu profesionalni političari,
obično imaju drugu profesionalnu aktivnost s kojom se prehranjuju.
biti parlamentarac je čast a ne šansa za bogačenje
Zastupnici i senatori nemaju plaću
Umjesto plaće - naknada (ca. 50.000 € malo veće od minimalaca)

Građani imaju “zadnju rije蔚ta se tiće bilo kojeg zakona
U  od ca. 3.000 općina građani se jednom godišnje okupljaju na gradskom susretu
Gradski susret
Funkcionira kao zakonodavno tijelo koje donosi odluke o
Financijama
Porezima
I drugim zakonima
zadnja rijeć


legendary
Activity: 2730
Merit: 1192
I don't believe in denial.
Ej, prodajem još nekretnine u Španiju... Povoljno!  Grin
legendary
Activity: 1260
Merit: 1029
Da...Svicarska nije hrvatistan. Tamo ljudi znaju tko radi za koga i cije je cij posao i ne dopustaju osudjenim politicarima da se kandidiraju na izborima. Tesko je to shvatiti prosjecnom balkancu....
hero member
Activity: 630
Merit: 500
1. Ne, nikakvih privatnih poduzeća nit osoba (kao Theo Siegert) i.t.d. u tih 52,5 posto:

73 public law sector shareholders with a total of 52.517 (od 100.000 deonica):
Of which 26 cantons with a total of 38.981;
Of which 22 cantonal banks with a total of 13.068;
Of which 25 other public authorities and institutions with a total of 468.

i 2. Naravno, federalna Švicarska vlada nema nikakav "utjecaj" na cantone (i njohove banke tj. općine); kao što vlada Republike Hrvatske nema nikakav "utjecaj" nad Hrvatskim županijama ili opština... Naravno. [/sarcasm]
ne hrvatska vlada nema apsolutno nikakav utjecaj a premijer čak ne smije doći u službeni  posjet u Split,imotski,sinj,zadar,liku,slavoniju itd jednostavno nije dobrodošao i nikada neće biti pozvan.a kad je HDZ na clasti tada premijer nema utjecaj na rijeku,čakovec,varždin,istru itd
prije će se složiti ukraina i rusija ili srbija i hrvatska oko nekih pitanja nego švicarski kantoni.
a i od 24 kantonalne banke  Appenzell Ausserrhoden je prodana UBS tako da 1,68% dionica je u UBS portfelju.a svi zaboravljate da je švicarska demokratska zemlja i vlada mora slušati narod,jednostavno mora ili lete.i švicarska vlada je tu da služi narodu švicarske a ne da vlada s njim.državni službenici su da služe narodu ili lete s posla automatski.
njemački,francuski,talijanski kantoni če se složiti kad na vrbi rodi grožđe.ili kad im je svima nešto u interesu.Vlada ne smije promjeniti boju formulara ako neki kanton se ne slaže i traži referendum općina traži.
legendary
Activity: 2730
Merit: 1192
I don't believe in denial.
Osobno smatram kako Švicarska vlada nije smjela dignuti ruke od franka, te time ugroziti milijune ljude u švicarskim kreditima.

Nadam se da će se švicarac uskoro stabilizirati te da više neće biti toliko prevrtljiv, jer bi to moglo naštetiti ugledu Švicarske kao stabilne zemlje u koju mnogi ulažu svoje bogatstvo.
švicarska vlada nema nikakav utjecaj na švicarski franak.švicarski franak je privatna valuta u rukama dioničara

A ko to drži 52,5% od dionice? http://www.snb.ch/en/mmr/reference/shares_structure/source/aktionariatsstruktur.en.pdf

The Swiss Federal council (Switzerland's federal government) doesn't own a single share in SNB

Švicarska vlada ne posjeduje jednu jedinu dionicu centralne banke.
52,5 posjeduju male kantonalne banke,kantoni općine,javna poduzeća,gradovi,sela
najveći pojedinačni dioničar je  Theo Siegert  5.95%

1. Ne, nikakvih privatnih poduzeća nit osoba (kao Theo Siegert) i.t.d. u tih 52,5 posto:

73 public law sector shareholders with a total of 52.517 (od 100.000 deonica):
Of which 26 cantons with a total of 38.981;
Of which 22 cantonal banks with a total of 13.068;
Of which 25 other public authorities and institutions with a total of 468.

i 2. Naravno, federalna Švicarska vlada nema nikakav "utjecaj" na cantone (i njohove banke tj. općine); kao što vlada Republike Hrvatske nema nikakav "utjecaj" nad Hrvatskim županijama ili opština... Naravno. [/sarcasm]
hero member
Activity: 630
Merit: 500
Osobno smatram kako Švicarska vlada nije smjela dignuti ruke od franka, te time ugroziti milijune ljude u švicarskim kreditima.

Nadam se da će se švicarac uskoro stabilizirati te da više neće biti toliko prevrtljiv, jer bi to moglo naštetiti ugledu Švicarske kao stabilne zemlje u koju mnogi ulažu svoje bogatstvo.
švicarska vlada nema nikakav utjecaj na švicarski franak.švicarski franak je privatna valuta u rukama dioničara

A ko to drži 52,5% od dionice? http://www.snb.ch/en/mmr/reference/shares_structure/source/aktionariatsstruktur.en.pdf

The Swiss Federal council (Switzerland's federal government) doesn't own a single share in SNB

Švicarska vlada ne posjeduje jednu jedinu dionicu centralne banke.
52,5 posjeduju male kantonalne banke,kantoni općine,javna poduzeća,gradovi,sela
najveći pojedinačni dioničar je  Theo Siegert  5.95%
legendary
Activity: 2730
Merit: 1192
I don't believe in denial.
Osobno smatram kako Švicarska vlada nije smjela dignuti ruke od franka, te time ugroziti milijune ljude u švicarskim kreditima.

Nadam se da će se švicarac uskoro stabilizirati te da više neće biti toliko prevrtljiv, jer bi to moglo naštetiti ugledu Švicarske kao stabilne zemlje u koju mnogi ulažu svoje bogatstvo.
švicarska vlada nema nikakav utjecaj na švicarski franak.švicarski franak je privatna valuta u rukama dioničara

A ko to drži 52,5% od dionice? http://www.snb.ch/en/mmr/reference/shares_structure/source/aktionariatsstruktur.en.pdf
hero member
Activity: 630
Merit: 500
Osobno smatram kako Švicarska vlada nije smjela dignuti ruke od franka, te time ugroziti milijune ljude u švicarskim kreditima.

Nadam se da će se švicarac uskoro stabilizirati te da više neće biti toliko prevrtljiv, jer bi to moglo naštetiti ugledu Švicarske kao stabilne zemlje u koju mnogi ulažu svoje bogatstvo.
švicarska vlada nema nikakav utjecaj na švicarski franak.švicarski franak je privatna valuta u rukama dioničara
member
Activity: 84
Merit: 10
Osobno smatram kako Švicarska vlada nije smjela dignuti ruke od franka, te time ugroziti milijune ljude u švicarskim kreditima.

Nadam se da će se švicarac uskoro stabilizirati te da više neće biti toliko prevrtljiv, jer bi to moglo naštetiti ugledu Švicarske kao stabilne zemlje u koju mnogi ulažu svoje bogatstvo.
newbie
Activity: 46
Merit: 0
...i nije više komunizam ...

...dok nazalost prosjecan hrvat i dalje funkcionira (jer je tako odgojen i naucen) kao da smo jos uvjek u onoj staroj nepromjenjenoj Jugoslaviji. I tu je glavni problem, pravila su se promjenila a ljudi i dalje zive i funkcioniraju po drugim (starim) pravilima.....i eto nas (na osobnoj financijskoj razini) tu gdje jesmo.
živa istina ali nekim ljudima je dosadilo pa su pokušali promjeniti to ali nisu uspjeli .
legendary
Activity: 1260
Merit: 1029
...i nije više komunizam ...

...dok nazalost prosjecan hrvat i dalje funkcionira (jer je tako odgojen i naucen) kao da smo jos uvjek u onoj staroj nepromjenjenoj Jugoslaviji. I tu je glavni problem, pravila su se promjenila a ljudi i dalje zive i funkcioniraju po drugim (starim) pravilima.....i eto nas (na osobnoj financijskoj razini) tu gdje jesmo.
hero member
Activity: 630
Merit: 500
pa to sam i ja jos davno rekao, mislim ako imamo svoju valutu , koji klinac je dopusteno davati izvankunske kredite .
tu je netko dobro okrenuo lovu, zamka je odavno namjestena; sjecate se one navale reklama prije erupcije franka ""euri.. ili mozda švicarci...mmm"
zao mi ljudi koji su nasjeli.

pa to sam i ja jos davno rekao, mislim ako imamo svoju valutu , koji klinac je dopusteno oročavati i držati izvankunske račune .
tu je netko dobro okrenuo lovu, em je kamata na oročene kune veća a za devize manja a ljudi opet oročavaju eure,$ itd.


a u stvarnosti su krivi novinari,bankari,hnb,političari itd.

trebali su svaki dan po 30 minuta imati emisiju i objasniti kako se kune više ne štampaju kao u bivšoj yugoslaviji po nalogu proračuna centralnog komiteta itd.
-Političari nemaju nikakve ovlasti u HNB osim svako 5 godina birati guvernera
-nad HNB nadzorom i politikom upravljanja je u rukama ECB evropske centralne banke
-HNB zakonski ne smije kreditirati i kupovati obveznice RH
-sve odluke HNB mora potvrditi brisel i u skladu sa evropskom politikom
-HNB smije držati svoje devizne rezerve samo u AAA državama
HNB je jedina zadaća nadzor nad poslovanjem banaka u RH
-kontrola cijena i inflacije
-upravljanjem deviznim rezervama koje je skupila od  poslovnih banaka
-nema štampanja novih kuna ako ne odobri ECB
-tečaj kuna ovisi samo o trgovinskoj bilanci RH i njenog gospodarstva

Štedija u kuni ili EURU nema razlike,čak je sad pametnije kad se razrješi problem švicaraca pod hitno se riješiti EURA i štednju prebacit u kune.$ je i dalje opasna valuta.a onaj čas kad nafta počme rasti u roku 7 dana štednju prebaciti u NOK.u tih 90 dana uzeti 20-30% i vratiti se u sigurnost kune.Nikada dočekati 5 mjesec u eurima,apsolutno nikad.euri se kupuju u 7-8-9 mjesecu ili se uskladiti sa Projekcija otplate glavnica i kamata prema sektoru dužnika http://www.hnb.hr/publikac/hpublikac.htm

Ljudi RH je samostalna i nije više komunizam ima 24 godine,a i ušli smo u EU evo skoro ima 2 godine.
legendary
Activity: 1722
Merit: 1000
Satoshi is rolling in his grave. #bitcoin
Nabit ih sve na qurac i vezat sve kredite uz kune

Monetarna suverenost \o/

pa to sam i ja jos davno rekao, mislim ako imamo svoju valutu , koji klinac je dopusteno davati izvankunske kredite .
tu je netko dobro okrenuo lovu, zamka je odavno namjestena; sjecate se one navale reklama prije erupcije franka ""euri.. ili mozda švicarci...mmm"
zao mi ljudi koji su nasjeli.
hero member
Activity: 630
Merit: 500
A da svijet (ili bar drzave koje najvise trguju) prestane trgovati naftom u dolaru? Mislis da ga nebi to bacilo u spiralu prema dnu? Mislim, ipak, nastalcali su ga (a stancaju i dalje) toliko da je te brojke tesko uopce predociti sam sebi u glavi.
ne bi.jer naftni biznis je u stvari kikiriki  ispod 2% gdp u biti rudarstvo,nafta i plin su 2%
a na primjer bankarstvo i leasing su 20,7 %
umjetnost i zabava 3,7%
prodaje se dnevno 70 miljona barela nafte (od toga 25-30 miljona izgore proizvođaći i zemlje proizvođača)
nek se recimo sve proda to je 3,5 miljardi $ dnevno -20 %
zaokružimo na 3 miljarde x 1080 miljardi $ godišnje.
i sad recimo da ti naftaši ne potroše niti jednog $ na prijevoz,plaće radnika,opremu itd to nije 7 % USA gdp malo više potroše na školstvo i obrazovanje u usa.
Ameriku pumpaju $ miljarderi,megamiljarderi iz EU,Kine,Rusije,Afrike,Taiwana,južne amerike, koji ne vjeruju svojim vladama i svu svoju štednju prebacuju u Ameriku i $.
evo i na primjer EU najveći uvoznik i potrošać sirove nafte uvozi dnevno nafte za 75 miljona $ godišnje 270 miljardi $ a ima gdp 16000 miljardi $


legendary
Activity: 1260
Merit: 1029
A da svijet (ili bar drzave koje najvise trguju) prestane trgovati naftom u dolaru? Mislis da ga nebi to bacilo u spiralu prema dnu? Mislim, ipak, nastalcali su ga (a stancaju i dalje) toliko da je te brojke tesko uopce predociti sam sebi u glavi.
hero member
Activity: 630
Merit: 500
Vidjet ćemo da li će se stvarno dogoditi da ECB počne ''printati'' 60 milijarda Eur dnevno.

Moje osobno mišljenje je da će se sve nekako ''iznivelirati'' s propašču dolara.

Ne boj se neće dolar propasti osim ako ne eruptira Yellowstone vulkan,megapotres odvali kaliforniju u more, dođe malo ledeno doba ili presuši voda u srednjim kockastim državama USA.
Pa prije par dana je Apel prodao programćiča za iphone u jednom danu 500 miljona $. da hrvatska toliko godišnje izveze roba u USA bili bi sretni,a da toliko izvezemo usluga je naučna fantastika.
newbie
Activity: 46
Merit: 0
Uvijek i još uvijek govorimo kako su Ameri glupi...
a kod nas će vjerovatno opet na izborima pobijedit kradeze,
osuđena kriminalna organizacija....
istina nemože se tu ništa napraviti
A znate uopce kako je započeo rasti franak?Huh?
Pages:
Jump to: