Pages:
Author

Topic: TOGG fiyatı değişti - page 2. (Read 182 times)

hero member
Activity: 882
Merit: 879
July 05, 2023, 04:52:25 PM
geçen ekşi sözlük'te bataryalardan kaynaklı olarak günde en fazla 30 araç üretilebildiğini yazmıştı birisi. hatta ilk çıkan araçları da batarya soğutma olayından geri çağrıldıığını vs yazmışlardı. ne kadar doğru bilemem ama neredeyse tesla y modeli ile aynı zamanlarda adı ülkemizde geçen 2 elektrikli araçtan maalesef togg çok sessiz kaldı.

zam olayı da kimi şaşırtacak ülkemizde? şayet yukarıda yazdığım gibi üretim kısmında sorun varsa sipariş sonrası arabalar gelene kadar fiyatlar x2 bile olur.

Elektrikli araçların yanlış hatırlamıyorsam ÖTV dilimi de değişikti, düşük tutulmuştu sırf TOGG fiyatı düşük olsun diye. O matrah değişikliği yaşanırsa fiyat otomatik iki katına çıkar zaten. Çok geç olmadan yapar bunu üstelik. Günde 30 araç üretimi ile neler yapmayı düşünüyoruz? Almanya bizim TOGG’u kıskanırken(!) biz özellikle mi 30 tane üretiyoruz anlamadım?
legendary
Activity: 2254
Merit: 1446
Cashback 15%
July 05, 2023, 01:36:29 PM
geçen ekşi sözlük'te bataryalardan kaynaklı olarak günde en fazla 30 araç üretilebildiğini yazmıştı birisi. hatta ilk çıkan araçları da batarya soğutma olayından geri çağrıldıığını vs yazmışlardı. ne kadar doğru bilemem ama neredeyse tesla y modeli ile aynı zamanlarda adı ülkemizde geçen 2 elektrikli araçtan maalesef togg çok sessiz kaldı.

zam olayı da kimi şaşırtacak ülkemizde? şayet yukarıda yazdığım gibi üretim kısmında sorun varsa sipariş sonrası arabalar gelene kadar fiyatlar x2 bile olur.
sr. member
Activity: 504
Merit: 324
July 05, 2023, 09:58:49 AM
Mesele TOGG fiyatının değişikliği değil, mesele TOGG’a ulaşamamak aslında. Bu kadar parayı verip arabayı alamıyorsanız bir gariplik vardır. Araçların banttan seri üretime geçişi olduğunu söylüyorlardı seri üretime geçtiyse nasıl insanlar araçlarını alamıyorlar? Değişen fiyatlar sebebiyle geçmiş sipariş veren herkes mağdur olacak.
hero member
Activity: 994
Merit: 607
July 05, 2023, 09:20:16 AM
Bunun olacağı zaten belliydi benim için sürpriz olmadı açıkçası. Başvuru yapmak için verilen 60 bin liranız hala 60 bin olarak duruyor o zamandan bu zamana yaklaşık olarak %30-50 arasında kaybınız olduğunuda unutmayın. Şimdi aracı almaktan vazgeçip 60 liranızı alsanız yine zararda olan siz olacaksınız işte böyle saçma bir durum var. Yerli ve Milli....

Almak isteyenler ve kendisine kurada çıkanlar yeni fiyatlar üzerinden mi ücretlendirilecekler? Aslında bir kontrat ile hakları korunması lazım. 60 bin lirayı veren ve TOGG almayı bekleyen vatandaşlar eski fiyattan almalılar bence. Orada bir katakulli döndürmemeleri lazım.

Ne eski fiyatı hocam ya tamamen seçim için hızlandırılmış ve sçeim çalışması haline dönüştürülmüş bir satış politikasından bahsediyoruz. Mayıs sonuna kadar teslim etmeyi taahhüt ettikleri aracın bırakın yarısını bırakın 3 te 1 ini 100 tanesi zor teslim ettiler. Seçim çalışmaları adı altında sıcacık milyarlarca lira kasaya girdi ve paralar kullanıldı.

Yerli ve milli araba bile üstüne koya koya gidiyorsa kimse kusura bakmasın ithaller ne yapsa müstehaktır.

O zaman ne yapılsa müstahak. En fazla tepki gösteren kişiler sıraya ilk giren kişilerdi. O fiyata zaten böyle teknik özellikle sahip full elektrikli SUV olmazdı. Sınıfına yaklaştı fiyatı ve daha da yaklaşacak, zamanla normal fiyatına gelecek. Yerli ve Milli damgası yüzünden ucuz olmasını beklerdim ama beklentiler her zaman ki gibi boşa çıktı. En güzelini Bthd yaptı gitti Tesla aldı.
hero member
Activity: 1862
Merit: 524
July 05, 2023, 07:44:49 AM
Bunun olacağı zaten belliydi benim için sürpriz olmadı açıkçası. Başvuru yapmak için verilen 60 bin liranız hala 60 bin olarak duruyor o zamandan bu zamana yaklaşık olarak %30-50 arasında kaybınız olduğunuda unutmayın. Şimdi aracı almaktan vazgeçip 60 liranızı alsanız yine zararda olan siz olacaksınız işte böyle saçma bir durum var. Yerli ve Milli....

Almak isteyenler ve kendisine kurada çıkanlar yeni fiyatlar üzerinden mi ücretlendirilecekler? Aslında bir kontrat ile hakları korunması lazım. 60 bin lirayı veren ve TOGG almayı bekleyen vatandaşlar eski fiyattan almalılar bence. Orada bir katakulli döndürmemeleri lazım.

Ne eski fiyatı hocam ya tamamen seçim için hızlandırılmış ve sçeim çalışması haline dönüştürülmüş bir satış politikasından bahsediyoruz. Mayıs sonuna kadar teslim etmeyi taahhüt ettikleri aracın bırakın yarısını bırakın 3 te 1 ini 100 tanesi zor teslim ettiler. Seçim çalışmaları adı altında sıcacık milyarlarca lira kasaya girdi ve paralar kullanıldı.

Yerli ve milli araba bile üstüne koya koya gidiyorsa kimse kusura bakmasın ithaller ne yapsa müstehaktır.
legendary
Activity: 1218
Merit: 1176
July 05, 2023, 07:00:03 AM
%30 a yakın bir zam gelmiş normal demek isterdim ama bu bildiğiniz fırsatçılık neden zam yaptılar, diğer bütün sektörler olsun zam yaptığında fırsatçılık oluyor ise bunun adı da fırsatçılıktır.
Şunu çok merak ediyorum oldu da Dolar 3-4 TL düştü peki bunlar fiyatlarda indirim yapacaklar mı? Ben hiç sanmıyorum indirim yapacaklarını.
Neyse para yok zaten alacaklar düşünsün.
legendary
Activity: 2198
Merit: 1232
July 05, 2023, 06:54:28 AM
Dolar kurundan kaynaklı dememişlerde. Globalde yaşanan tedarik zincirindeki aksamadan dolayı üretimimizde aksamalar oluyor falan demişler. Tutsaydınız ya tutabiliyorsanız 1milyon TL'nin aşağısında TOGG'u daha bir kaç ay bile bir milyonun altında tutamadılar aracın fiyatını. 60 bin TL muhabbeti neymiş öyle almaya vazgeçsen paran enflasyonda sana eriyip geri gelecek. Böyle zamanlarda ön koşul için falan fiat para bağlamak çok gereksiz bir yere.
hero member
Activity: 994
Merit: 607
July 05, 2023, 06:53:30 AM

hero member
Activity: 1218
Merit: 877
Eloncoin.org - Mars, here we come!
July 05, 2023, 06:47:11 AM
full member
Activity: 406
Merit: 188
July 05, 2023, 06:39:38 AM
Sıfır araçlara gelen zamlardan TOGG da nasibini aldı. Şirket tarafından yapılan açıklamada, 'Yeni fiyat listesi 5 Temmuz 2023 itibarıyla güncellenmiştir' denildi.

v1 standart, v2 standart ve v2 uzun menzil TOGG aracın yeni fiyatlarını görselde görebilirsiniz. Haber kaynağında firmanın kullanıcılarına yaptığı açıklama da yer alıyor.

Haberin ve görselin kaynakları:
https://finans.mynet.com/haber/detay/otomotiv/sifir-aractaki-artisa-yerli-otomobil-de-katildi-togg-a-ilk-zam-geldi-fiyatlar-1-6-milyon-liranin-uzerine-cikti-tam-yuzde-27/467315/
https://twitter.com/webtekno/status/1676501280670228482
Pages:
Jump to: