Pages:
Author

Topic: Tokyo 2020 Olimpiyatları Ana Konu - page 5. (Read 1695 times)

legendary
Activity: 2548
Merit: 1519
July 31, 2021, 10:04:47 PM
Yüzmenin son gününde ardı ardına rekorlar geliyor. Önce Caeleb Dressel 50 metre serbestte 21.07 ile olimpiyat rekoru kırdı ve 4. altın madalyasını aldı. Sonra Avustralya'dan Emma McKeon 23.81 ile kadınlarda olimpiyat rekoru kırdı. Özellikle kısa mesafe yüzme yarışlarını izlemeyi çok seviyorum.
800 metre serbesti kazanan Robert Finke şimdi de 1500 metre serbesti kazandı.
legendary
Activity: 1386
Merit: 1231
July 31, 2021, 04:40:46 PM
Mete gazozu tebrik ederim.Gerçekten büyük bir başarı öyküsü kendisi adına.

2016 yılında attığı tweet gündemden düşmedi bugün itibariyle.Çalışıp çalışıp kendine güvenip altın madalyasını almasını bildi.Helal olsun gerçekten.
member
Activity: 756
Merit: 17
July 31, 2021, 03:22:40 PM
Günü milli sporcularımızın çok güzel haberleri ile kapadık. Mete Gazoz'un altın madalya alışını büyük bir beğeniyle izledim. Yarı finalde rakibi atış yaparken gülümseyerek bakışı da çok şey anlatıyordu. Ben şampiyon olacağım bakışıydı o bence.  Grin

Voleybolda da ilk defa çeyrek finale çıkmış olmamıza çok sevindim. Bence bu takımın daha da ileri turlar için kapasitesi var. Gruplarda ABD'ye karşı koyduğumuz performans çok şey vadediyordu.
legendary
Activity: 2982
Merit: 1485
Rollbit.com Crypto Futures
July 31, 2021, 02:46:07 PM
Basketbolda gruplardan çıkanlar belli oldu. Fransa, ABD, Avustralya ve İtalya gruplardan çıktı, burada bir sürpriz yok. C grubunda Slovenya ve İspanya çıkmayı son maçlar öncesinde garantilemişti. Arjantin ile Japonya oynayacak, kazananın tek galibiyetle gruptan çıkma şansı var. Baya bir averaj hesabı yapılacak, 3 gruptan iki en iyi üçüncü (Almanya, Çekya ve Arjantin-Japonya galibi) çeyrek finale çıkacak. Bugün Çekya ABD'ye karşı ilk yarıda başabaş oynamıştı ama ikinci yarıda fark açıldı, en iyi üçüncü olma şansları da azaldı.

Futbolda yarı finale çıkanlar İspanya, Brezilya, Meksika ve Japonya oldu. İspanya Fildişi Sahili karşısında son dakikaya 2-1 yenik girmesine rağmen Rafa Mir oyuna girip maçın kaderini değiştirdi. Uzatmada da 2 gol daha atıp hat trick yaptı. Belki de bu performans sayesinde altın madalyaya gidecekler.

Teniste Djokovic Zverev'e yenilince Golden Slam şansını kaçırmıştı. Hakkında çok konuştuk nazar değdi. Smiley Bugün de bronz madalya mücadelesinde Carreño Busta'ya yenilerek olimpiyatları madalyasız tamamladı. Çiftlerde de sakatlığından dolayı çekilmişti. Kolay bir iş değil bu kadar yoğun tempoda her gün maç yapmak. 1 ay sonra Amerika Açık başlayacak, ona hazırlanması gerekiyor. Finalde Zverev ile Khachanov karşılaşacaklar. Daha önce dediğim gibi Zverev'i favori görüyorum.
Kadınlarda Bencic Vondrousova'yı yenip altın madalyayı İsviçre'ye götürdü. Çiftlerde de yarın final oynayacaklar. Olimpiyatları iki altınla tamamlayabilir.

Okçulukta ilk altın madalyamızı kazandıran Mete Gazoz'u tebrik ederim. Altın beklediğim sporculardan biriydi, yanıltmadı.

Genel sıralamada Çin 21 altın, Japonya 17, ABD 16 altın ile farkı açmaya başladılar.
full member
Activity: 854
Merit: 113
July 31, 2021, 10:30:18 AM
ABD - Çekya basketbol maçına rastladım ve ABD'nin Olimpiyat Oyunları'na getirdiği kadroyu da görmüş oldum. Durant gibi çok sağlam oyuncular ile gelmişler. Çekya'yı da gruplarda darmadağın etmişler. ABD şimdiye kadarki tek yenilgisini Fransa'ya karşı 83-76'lık skorla aldı ve İran ile Çekya'yı rahat geçti.
legendary
Activity: 2198
Merit: 1232
July 31, 2021, 09:50:03 AM
Erkekler basketbol grup A Amerika birleşik devletleri - çekya maçı 119-84 tamamlandı, Kevin durant ve Jason tatum birleşik devletlerini taşıdı diyebiliriz. Ön eleme turunu gruplarında grup A fransa 1. abd 2. olarak çeyrek finale isimlerini yazdırdılar.

Atletizim 100 metre etkinliğinde kadınlarda 3 madalyada Jamaika'ya gitti nefis bir performans izledik. Altın madalya Elaine Thompson , Gümüş madalya Shelly-Ann Fraser-Pryce , Bronz madalya ise Shericka Jackson'a  gitti.
sr. member
Activity: 2086
Merit: 408
July 31, 2021, 09:22:22 AM
Bugünkü elde ettiğimiz harika sonuçlardan dolayı sevindim. Hem voleybol milli takımımızı bir üst tura yükseldiği için hem de Mete Gazoz'u okçulukta altın madalya kazanma başarısı gösterdiği için tebrik ediyorum.

Yarın itibariyle başlayacak olan güreş dalında da umuyorum ki güzel sonuçlar elde edeceğiz.
copper member
Activity: 1190
Merit: 925
July 31, 2021, 08:20:35 AM
Tebrikler Mete Gazoz.Bu zor günlerden geçen ülkemizin, böyle küçük başarılarla birazcık da olsa tebessüm etmeye, mutlu olmaya ihtiyacı vardı.Tokyo olimpiyatlarda ilk altın madalyamızı aldık.Devamı gelirse artık daha mutlu olacağız.

Öte yandan Tokyo Olimpiyatlarında bir başka iddialı olduğumuz spor dalı Güreş programı yarın itibariyle başlıyor.Güreşte altın madalya alabilecek Taha Akgül, Rıza Kayaalp, Yasemin Adar gibi iddialı isimlerimiz var.

Filenin sultanları, Arjantin’i beklendiği gibi set vermeden 3-0 yendi ve çeyrek finale çıktık.Çeyrek final maçları 4 Ağustos günü yapılacak.

Tüm sporcularımıza tekrar başarılar diliyorum.
legendary
Activity: 2198
Merit: 1232
July 31, 2021, 08:19:39 AM
Mete gazoz sözünü tuttu ve madalyayı hak etti helal olsun, tam bir sporcu profili diyebilirim kendisi için Smiley

Voleybolda çeyrek finaldeyiz son günlerde beni en çok sevindiren hadiselerden biri umarım finale çıkar kızlarımız ve şampiyon olurlar bunu görmek çok isterim.
sr. member
Activity: 1470
Merit: 449
July 31, 2021, 08:07:04 AM
Helal olsun Mete Gazoz'a... 22 Yaşında ve ülkemize okçuluk da ilk altın madalyayı getirdi. Hareketleri, neşeşi, enerjisi çok yüksek birisi. Tüm karşılaşmalarını izledim en sondaki el hareketi çok iyi ya.

Birde eskiden bir tweet atmış Tokyo Olimpiyatlarında altın madalya kazanacağım diye. Helal olsun sana çocuk...
sr. member
Activity: 1610
Merit: 329
July 31, 2021, 07:18:44 AM
Okçuluk alanındaki ilk altın madalyamızı Mete Gazoz sayesinde almayı başardık. Mete Gazoz bu olimpiyatlara uzun yıllardır hazırlanıyordu. Emeklerinin karşılığını fazlasıyla almış oldu. Böyle sporcularımızla gurur duyuyorum.

Voleybolda da çeyrek finaldeyiz ve umarım en az finale çıkma başarısı gösterebiliriz.
hero member
Activity: 1400
Merit: 536
July 31, 2021, 07:00:53 AM
Altın madalya alabilecek bir kaç tahminimden birisi Mete gazozdu tebrik ederim Mete gazoz , ülkemizin okçuluk tarihinde ilk altın madalyası böylece kazanılmış oldu bir de  geçmişimizde okçu bir millet olmamıza rağmen bu dalda kendimizi geliştirememiş olduğumuzun üzüntüsünü de böylece kırdı helal olsun sana çocuk, daha çok altın var önünde inşallah
Amazondaki kabileler bizden daha okcu millet oldugunan yemin edebilirim, okcu millet ile zira anladigim bundan otesi degil, genclerin stickerleri arasinda ok-yay olmadigina gore okcu bir millet degiliz, osmanli 15 yuzyilin ortasinda atesli silahlara gectiler, ingilizler o yillardan sonra bile longbowmen kullanarak destansi zaferler kazandilar.
sr. member
Activity: 1624
Merit: 304
kycfree
July 31, 2021, 06:01:49 AM
Mete Gazoz 2020 Tokyo olimpiyatlarında ülkemize ilk altın madalyayı getiren sporcu oldu umarım devamı gelir.Kadın Voleybol takımımız da Arjantin'i 3-0 yenerek son 4 arasına adını yazdırmayı başardı.Teniste Djokovic'in yarattığı hayal kırıklık devam ediyor Sırp tenisçi bugün, Pablo Carreno' 6-4, 6-7 ve 6-3'lük setlerle 2-1 yenilerek madalya alamadan olimpiyatları tamamlamış oldu.
sr. member
Activity: 1358
Merit: 374
July 31, 2021, 05:18:52 AM
Altın madalya alabilecek bir kaç tahminimden birisi Mete gazozdu tebrik ederim Mete gazoz , ülkemizin okçuluk tarihinde ilk altın madalyası böylece kazanılmış oldu bir de  geçmişimizde okçu bir millet olmamıza rağmen bu dalda kendimizi geliştirememiş olduğumuzun üzüntüsünü de böylece kırdı helal olsun sana çocuk, daha çok altın var önünde inşallah
legendary
Activity: 2254
Merit: 1446
Cashback 15%
July 31, 2021, 05:16:27 AM
az evvel esnafla tekrar görüntüleri izledim. mete gazoz benim aklımda nedense "hep sonuncu olan yüzücüler" gibi kalmıştı. kısa bir sürede bize altın madalyayı getirecek kadar kendisini geliştirmiş demek ki. helal olsun gencecik de çocuk. bakanla selfie falan çekildiler, güzeldi o an.

not: okçuluk sporundan hiçbir şey anlamam.
hero member
Activity: 1204
Merit: 623
July 31, 2021, 05:13:57 AM
Mete Gazoz'u kutluyorum. Almış olduğu bu madalya bu sıkıntılı günlerde insanlara iyi şeylerin de olabildiğini gösterdi. Başarılarının devamını diliyorum.
sr. member
Activity: 1666
Merit: 300
July 31, 2021, 04:57:43 AM
Voleybolda Arjantin'i 3-0 devirerek Olimpiyat Oyunları tarihimizde ilk kez çeyrek finale çıkmayı başardık. Tüm sporcularımızı bu başarısından dolayı kutlarım.

Okçulukta Mete Gazoz yarı finalde ABD'li rakibini eledikten sonra finalde de İtalyan rakibi Mauro Nespoli'yi yenmeyi başararak altın madalyanın sahibi oldu. Türkiye okçuluk sporu tarihinde ilk kez altın madalyaya ulaştı. Mete Gazoz'u yürekten tebrik ediyorum, helal olsun.

Şu noktaya kadar sanırım herhangi bir altın madalya almamıştık henüz. Açılışı Mete Gazoz yapmış oldu. Ayrıca bu altın madalyanın değeri çok büyük. 2016'da attığı bir tweete rastlamıştım ss olarak bir yerde ama tweetin linkini bulamadım şu an. Mete Gazoz, 2020 Olmpiyat Oyunları'nda altın madalyayı alacağından bahsetmiş. Tam da üzerine bunu başarmış olması gerçekten takdire şayan.
sr. member
Activity: 1442
Merit: 256
July 31, 2021, 04:31:25 AM
Voleybolda Arjantin'i 3-0 devirerek Olimpiyat Oyunları tarihimizde ilk kez çeyrek finale çıkmayı başardık. Tüm sporcularımızı bu başarısından dolayı kutlarım.

Okçulukta Mete Gazoz yarı finalde ABD'li rakibini eledikten sonra finalde de İtalyan rakibi Mauro Nespoli'yi yenmeyi başararak altın madalyanın sahibi oldu. Türkiye okçuluk sporu tarihinde ilk kez altın madalyaya ulaştı. Mete Gazoz'u yürekten tebrik ediyorum, helal olsun.

Helal olsun çocuğa. Okçuluk tarihinde ilk defa altın madalya aldık. Yaşı daha çok genç. İleriki olimpiyatlarda yine altın madalyalar alır inşallah.
Türkiye'nin gururu oldu kesinlikle.
full member
Activity: 1400
Merit: 161
July 31, 2021, 04:14:52 AM

legendary
Activity: 2562
Merit: 1482
July 31, 2021, 03:17:59 AM
Kızlar bir şey yapacak inşallah. En kötü 3. Olsak o bile yeter.
Mete Gazoz TSi 10:00 da yarı finale çıkacak. İnşallah rakibini yenerek finale çıkar ve göğsümüzü kabartır. Genç kardeşimiz ile gurur duyuyorum.

Mete Gazoz'un maçı yarın gibi düşünmüştüm nedense, dediğiniz gibi bugünmüş izleyemedim Cheesy
Japon rakibi Furukawa'yı elemeyi başardı. Finale çıktı ve bir kere daha gururlandırdı bizi. Yıllardır bu sporda adını duyduğumuz genç sporcumuz altın madalya ile döner umarım.

Saat 10.45'te şampiyon olacak, inanıyorum Smiley
Pages:
Jump to: