Pages:
Author

Topic: Toplumsal çürüme ve çocuklarımız - page 2. (Read 303 times)

legendary
Activity: 2198
Merit: 1232
October 04, 2024, 05:07:39 PM
Sosyal mecralar o kadar yanlış kullanılıyor ki böylesine çürümeler olacağı belliydi olanlar oluyor işte. Çocuklarımız fazlasıyla risk altında çok kolay yönlendiriliyorlar çocuklarda özeniyor ve saçma sapan rollere giriyorlar bilinçsiz bir halde. Şuanda gelen nesil baya saçma sapan şekilde büyüyorlar ileride topluma büyük zararları olacak, günümüzde bile ne kadar zararları oluyor tanık oluyoruz.
legendary
Activity: 2282
Merit: 1142
October 04, 2024, 05:05:36 PM
Toplumsal çürümeyi dibine kadar yaşıyoruz maalesef bugün de 19 yaşındaki bir çocuğun canice, hunharca eski ve yeni sevgililerini öldürdüğünü birinin kafa gövde ve kollarını parçaladığı görüldü kafasını Fatih’te surlardan aşağı atmış sonra kendini aşağı attı öldü 19 yaşında 2 kız öldü sebep ne 1 tane psikopat yüzünden besle büyü gözünden sakın sapığın biri gelsin öldürsün parçalara ayırsın toplumsal çürüme ve çocuklarımızın psikolojik sorunları artmaya başladı
hero member
Activity: 2030
Merit: 402
October 04, 2024, 04:37:52 PM
Bu çürüme iğrenç bir boyut almaya başladı bu konuda size katılıyorum. Hele ki bugün X'te okuduğum haberler kanımı dondurmaya yetti. Ülkede akıl almaz cinayetler gerçekleşiyor, hırsızlıklar falan gırla yani suçlular istedikleri gibi dışarda at koşturabiliyorlar. Anayasanın ayaklar altına alındığı berbat bir dönemden geçiyoruz. Sizin de bahsettiğiniz gibi çocuklar bile artık suç makinesine dönüşmeye başlıyorlar.

Bu çürümeyi durdurabilmenin 2 yolu var:

• Adalet sistemine yeniden işlerlik kazandırmak
• Eğitim sistemini kökten değiştirip iyileştirmek

Peki bunlar gerçekleşir mi? Olsa bile kim bilir ne zaman.  Sad
legendary
Activity: 2702
Merit: 1523
October 03, 2024, 02:58:12 PM
Ee sosyal medyayı bu kadar yanlış kullanırsak olacağı bu.
Tiktok ülkeye girdiğinden beri saçma sapan bir nesil yetiştiğini görüyoruz. Twitter ve Instagram bu kadar kötü bir etki göstermemişti. Fakat şu anki büyüyen nesil gerçekten çöp içerikler izleyerek büyüyor.
Varoş mahallede mahalle abileri örnek olurken zengin semtlerde mafyavari profil ilgi çekiyor. Televizyonda şiddet, evde şiddet, okulda şiddet. Sonuç bu oluyor Smiley
hero member
Activity: 1316
Merit: 967
October 03, 2024, 02:14:04 PM
" Prezervatif negatif evrime yol açtı. Akıllı insanlar doğum kontrolü yaptığı için, daha azalırken, aptallar kontrolsüz biçimde çoğaldı.."

(Bilim insanı Nagsimo Sakara)
sr. member
Activity: 1778
Merit: 385
October 03, 2024, 11:19:13 AM
Ülkemizde toplumsal çürüme her geçen gün daha da büyüyor. Bunun hepimiz farkındayız ama önüne geçmek için elimizden bir şey gelmiyor.

Aşağıdaki tweeti yeni gördüm ve o kadar haklı ki...

Kaynak: https://x.com/haskologlu/status/1840709637441487083

Bu durum mevcut ve gelecek nesilleri aynı anda etkiliyor. İşte daha da korkutucu olan nokta da bu.  Sad  Küçücük çocukların ellerinde silahlar var. Ailesi doğru düzgün bir şekilde yetiştirmemiş ve sonuç bu noktaya kadar gelmiş. Türkiye'nin şu an gerçekten en büyük sorunlarından birisi güvenlik oldu.

İnsanlar gerçekten neye endişe edeceğine şaşırır oldu. Ekonomi, hukuk, eğitim, sığınmacılar, güvenlik problemleri... Karanlıktan aydınlığa çıkacağımız günleri biz görür müyüz bilemiyorum.
Pages:
Jump to: