Pages:
Author

Topic: Torpilde Suçüstüne Yayın Yasağı - page 2. (Read 192 times)

hero member
Activity: 1078
Merit: 638
January 06, 2024, 03:11:27 PM
Ben biraz safım galiba ama yıllar yıllar önce 19 yaşında yaz stajım için başvuruyla stajyer seçtikleri büyük bir şirkete başvurmuştum da seçilmiştim. Yaz stajı için bile mülakat yapan bir yerdi. Sonra başka bir stajyerden duyduk ki onun babası şirketin başka biriminde müdürmüş, o başvuru ya da mülakat ile uğraşmadan direkt başlamış, yani torpil. Maaşsız bir staj ve belki zararsız denebilecek bu şey için bile duyunca ağzım açık kalmıştı. Oha böyle bir şirkette nasıl torpil olabilir diye aşırı şaşırmıştım. Neredeen nereye. Şimdi göz göre göre, herkesin önünde apaçık torpille yakalanan siyasetçilerin istifa etmesi benim de kimsenin de aklına bile gelmiyor. Aksine üstü kapatılıyor. İki güne de unutacağız. Başka ülkede olsa yer yerinden oynar ya da Japonya'da olsa muhtemelen yerlere kapanarak özür falan diler böyle siyasetçi ama bizim için Akp standartlarında bu kötülük bile sayılmıyor.
hero member
Activity: 1204
Merit: 623
January 06, 2024, 02:59:37 PM
Allahın bildiğini kuldan saklamak. Kulun bildiğini de yine seçmenden kamuoyundan saklamak. Yalancılığı ve sahtekarlıkları ortaya çıkınca bunun bilinmesini ve bunun sonucunda bunu ortaya çıkaranlarıncanlarının yanması ayrıca da böyle her şeyin yasaklandığı saklandığı konuşulmadığı bir ülke durumuna gelmek. Cillop gibi olmak. Herşey süt liman kim kime torpil yapmış bak yasak gelince bizde bunu bilmiyoruz artık. Grin
legendary
Activity: 2506
Merit: 1287
★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!
January 05, 2024, 05:54:04 PM
Sağolsunlar, insanların yaratıcılığını geliştiriyorlar, en azından topluma böyle bir faydaları oldu 20 yılda.
Artık haberler şöyle veriliyor (örnekte bunu kullanalım):
Adalet Bakan Yardımcısı Ramazan Can'ın torpil taleplerine verdiği yanıtların kameraya yansımasıyla ilgili haberlere RTÜK tarafından yayın yasağı getirildi.
legendary
Activity: 2520
Merit: 1510
January 05, 2024, 05:38:18 PM
Bildiğiniz gibi bu hafta adalet bakan yardımcısı torpil ayarlarken suçüstü yakalanmıştı ve bunun üstüne özür dileyip istifa etmesi gerekirken tipik ak bürokratların yaptığı gibi yalanlama ve üste çıkma durumu ortaya çıkmıştı. Şimdi bu habere yayın yasağı gelmiş.

Toplumun bu konuda hassasiyet gösterip tepkisini ortaya koyması gerekirdi. Bu tarz durumlara göz kapatıldığı sürece bir adım ilerleyemeyiz. Sivil toplum kuruluşları bu kadar pasifleştirilmeseydi böyle olmazdı. İktidarın tüm engellemelerine rağmen düzgün yayın yapmaya çalışan kanallara sansür devam ediyor.

Pages:
Jump to: