Pages:
Author

Topic: Total supply nin ve fiyatın ÖNEMSİZLİĞİ. - page 2. (Read 598 times)

hero member
Activity: 1638
Merit: 686
supply konusuna cok fazla takilmiyorum... ama mesela lisk, waves ve stratis üclüsünü inceledim zamaninda... asagi yukari ayni supply...
1. waves 2. stratis 3. lisk idi daha gecen sene, hatta 6-7 ay öncesinen kadar, simdi ise:
1. lisk 2. stratis 3. waves oldu:)

sonradan bir ara BNB geldi, kuruslu rakamlarda isi... simdi stratis ve waves'i gecti...

hersey supply degildir...

ayrica bitcoin 21milyon tane dogru ama virgülden sonnra 8 hanesi de var, unutmayalim:)
sr. member
Activity: 532
Merit: 254
kafasini biraz olsun calistiran adam bu piyasadan hic anlamasa bile bu ayrimi kolaylikla farkedebilir. isin icine para girince merak etmeyin herkes kili kirk yariyor zaten. supply ve token fiyati arasindaki iliskiyi bilmeyen insan sayisi fazla degildir diye dusunuyorum. bilmeyen de bir sure sonra ogreniyor iste bu gibi basliklarla. yazi uzun olsa da ben okumayi seviyorum. emeginize saglik.
member
Activity: 406
Merit: 12
Bu oran orantıyı kuramayan bir ton kişi var. (bu forumda da vardır)
Toplam miktarı düşük olan coinlerin hepsi zengin edecek sanıyorlar.
jr. member
Activity: 224
Merit: 2
bizlerin güzel bir çzelliğini dile getirmeniz bizim aslında olumsuzluklarmızın yüzümüze vurulduğunda üstüne yürüdüğümüzü gösterir.
full member
Activity: 630
Merit: 104
Önemsiz ise neden milyarlarca yaratıyorlar? Neye göre önemli olup olmadığına bakarsak değerlendirmenin sonucu ölçüye göre değişecektir. Örneğin ripple 100 dolar olmaz fiyata market cap'e bakarak bunu söyleyebiliriz. Ben genelde şu şekilde bakıyorum toplam coin sayısı ve elimde olan sayıyı orantılıyorum. Ama nasıl olsa projenin en önemli etken olduğunu biliyoruz bu halde tabii ki önemsiz değil çok önemlidir yüz milyar olan coin var alır mısın ben almam. Sayısından bile ne yapmak istedikleri belli oluyor bazılarında. Bol sıfırlı coin virgülden sonrada bol sıfır hayrola 3000 yılında mı yaşıyoruz evrende başka canlılarla ortak kullanım mı yarattık. Listede başı çeken bazı coin'lerin 24 saatlik cap çok düşük olabiliyor piyasa değeri olarak ise büyük rakamlar görülüyor. Her gün değinilen yazılan şeylerden birisi de toplam marketcap, trilyon dolara ulaşmış dünya ekonomisini ele geçirecekmişte. Büyük vurgun yapmak istiyorsan da bol sıfırlı coin üretebilirsin.

hepsine birden şu önemli diyemezsin mesela supply de 1m token war ve proje cok onemli bi haber acıkladı ve fiyatı 1 dolardan 10 dolara çıkacak diyelimki! piyasaya 100m token sürseler o anda sence fiyat düşer mi artar mı? bir çok değişken var o yüzden herşeye bakıp değerlemeye katmak çok zor..
member
Activity: 140
Merit: 15
total supply kıyas yapmak ıcın kıstas olabılır ama dırek ona bakarak ısın ıcıne gırmek dogru degıl tabıkı. Projeye bakarsın benzer basarılı projelere bakarsın degerlerıne bakarsın ona gore yorum yaparsın.
hero member
Activity: 896
Merit: 519
Önemsiz ise neden milyarlarca yaratıyorlar? Neye göre önemli olup olmadığına bakarsak değerlendirmenin sonucu ölçüye göre değişecektir. Örneğin ripple 100 dolar olmaz fiyata market cap'e bakarak bunu söyleyebiliriz. Ben genelde şu şekilde bakıyorum toplam coin sayısı ve elimde olan sayıyı orantılıyorum. Ama nasıl olsa projenin en önemli etken olduğunu biliyoruz bu halde tabii ki önemsiz değil çok önemlidir yüz milyar olan coin var alır mısın ben almam. Sayısından bile ne yapmak istedikleri belli oluyor bazılarında. Bol sıfırlı coin virgülden sonrada bol sıfır hayrola 3000 yılında mı yaşıyoruz evrende başka canlılarla ortak kullanım mı yarattık. Listede başı çeken bazı coin'lerin 24 saatlik cap çok düşük olabiliyor piyasa değeri olarak ise büyük rakamlar görülüyor. Her gün değinilen yazılan şeylerden birisi de toplam marketcap, trilyon dolara ulaşmış dünya ekonomisini ele geçirecekmişte. Büyük vurgun yapmak istiyorsan da bol sıfırlı coin üretebilirsin.
legendary
Activity: 2912
Merit: 1150
Yazınıza bir kaç da ben ekleme yapmak istiyorum. Bazı kişilere rastladım, mantıkları şöyle: " X coininden 100bin tane alabiliyorum ama Y coininde aynı paraya 1000 tane. Elimde çok görünmesi mutluluk veriyor bu nedenle X coininden Hodl yapıyorum. "
İnanın hem Türkler de hemde Yabancılarda bu aynı mantığa rastladım. Hemde azımsanmayacak miktarda.
Tron digibyte tayfanın en buyuk dayanağı bu neden gidip tanesi 1 doların üstünde olan coin alayımki bak bu cok ucuz bunu alırım belki buda 100 dolar olur kafasında oluyorlar.
sr. member
Activity: 453
Merit: 251
Presale Starting May 1st
Total supply çoğu zaman önemsizdir doğru, proje iyiyse mutlaka cap yükselir ve önceden yatıran herkes kazanır. Fakat düşük arzlı coinlerin iyi haberlerle patlayıcılığı daha fazladır. Bir coin bi anda kar payı gibi bişey dağıtsa fiyatı katlanabilir.
legendary
Activity: 2072
Merit: 1138
total supply az ve ucuz tokenlar hoşuma gidiyor, projenin büyük ortaklarından biri gibi hissediyorum kendimi Cool zcllassic 10k'dayken onbinlerce aldığınızı düşünsenize wuuuuu.....birkaç borsada işlem görmesine dikkat ediyorum böyle projelere yatırım yaparken ama bittrex gibi bir borsa delist ederse kelimenin tam manasıyla zıçıyor. bazen de xvg, ripple, lümen gibi coinler de güzellik yapabiliyor ama onlarınki balinaların elinde fazlaca olmasından kaynaklanıyor, satmak için pumplıyorlar. benim dediklerimi balinalar genelde rahat bırakıyor, fiyat kendiliğinden düştükçe topluyor sonra gelip uçuşa geçiriyor.
sr. member
Activity: 729
Merit: 251
Kripto paralar borsa işlemi gördüğünden talebe göre değerleniyorlar. Elbet total suply vs fiyata etki ediyor fakat neticede talep olmasa Bitcoin dahi para etmez. Alıcısı olmayan hiç bir şeyin değerlenme ihtimali yoktur ve bu basit bir piyasa kuralıdır. Günümüzde kripto paralara yatırım yapan insanların çoğunun eğilimide bu yönde. Yatırımcıların bir çoğu aslında neye yatırım yaptığını bilmiyor.
full member
Activity: 630
Merit: 104
Uzun süreli yatırımcılar belki sizin mantığınızla düşünüyor olabilir ama kısa sürede al sat yaparak kazanç sağlamak isteyen insanlar sizin gibi düşünmüyor. Özellikle 2. maddenizde.

bozuk saat bile günde 1 kere doğruyu gösterir misali kazanıyor olabilirler başka acıklaması yok bence.. günlük al satcılara sözüm yok zaten piyasanın günde %60 70 oynadıgını dusunursek kısa vadeli analizlerin doğruluğunu tartışmamız konusunda aslında ne kadarda tartışılmayacak oldugunu acıklayacaktır.
sr. member
Activity: 420
Merit: 260
Uzun süreli yatırımcılar belki sizin mantığınızla düşünüyor olabilir ama kısa sürede al sat yaparak kazanç sağlamak isteyen insanlar sizin gibi düşünmüyor. Özellikle 2. maddenizde.
full member
Activity: 252
Merit: 100
benim düşüncelerime tercüman olmuşsun. bazı yüksek mesajlı üyelerin bile supply muhabbeti yapması beni şaşırtıyor.  psikolojik olarak supply azsa fiyat artar mantığı filan çok yanlış bence.
jr. member
Activity: 87
Merit: 1
Sadece toplam miktarına bakmak saçma olur. Eğer projenin hedefi, ekip arkadaşları, yatırımcıları sağlam ise toplam adetinn çokta önemi yok. En basit örneği ripple 0.25$ çok uzun zaman kaldı ve insanlar burdan alınmaz daha ne kadar gidebilir ki dedi ve sonuç 3$ civarlarını gördük(12x) O yüzden fazla takılmamak lazım.
hero member
Activity: 629
Merit: 508
Total supply ve fiyat çok önemli iki unsurdur. Ancak proje iyi değilse bunların da hiç bir anlamı ve önemi yoktur.

Total supply ve fiyat önemsizdir demek kişiyi çok büyük yanılgılara ve hatalara götürür.
member
Activity: 233
Merit: 10
bence önemli cmc de bazı yeni coinlerin bu değerleri gozukmuyor bende bunu kendim hesaplayıp fiyatın projeye gore dusuk mu hyuksekmı olduguna karar verip ona gore alım yapıyorum bunun dısında marketcap e bakıp bi coinin ne kadar yukselebilecegini kestirmek daha kolay oluyor mesela ornek vermek gerekirse iconomi 144 milion dolar market i var 10 a katlayıp 1.4 milyar dolar marketcap e ulasması imkansız degil ama bch 21 milyar dolar marketcap 10 a katlarsa btc yide gecer yani kıyaslama yapmak acısından baya yardımcı oluyor hatta markete bu degerler yon veriyor bence
member
Activity: 196
Merit: 10
One Token to Move Anything Anywhere
Total supply fazla olan altkoinler genellikle epey değersiz oluyor ama yinede yatırım yapıp güzel para kazanma ihtimlleride oluyor arkadaşlar öyle düşünmek lazım birde. Benim terchim genellikle az olanlar.
jr. member
Activity: 168
Merit: 2
Astorgame.com | ICO is LIVE | Get Your Bonus
Okudum yazıyı başından sonuna genelleme olarak doğru gözüküyor gibi geldi bana ancak özelinde piyasada istisnalar da yok değil bu yüzden ezberler bozuluyor zaten.
member
Activity: 406
Merit: 11

Forumda gördüğüm yanlış kanılardan 2 sine değinmek istiyorum. ''total supply az alalım'' . ''fiyat düşük alalım'' mantığı...

Konuyu okumadan başlığa bakara cevap yazanlar var. Gerçekten hiç okuma alışkanlığımız yok.
Alın size total supply düşük bir coin SONO (ALTCOM)

Total Supply 278.102 adet ama fiyat 0,5 dolar ve ilk çıktığında ''total supply az alalım'' psikolojisi ile 20$ a kadar ulaştı.

https://coinmarketcap.com/currencies/altcommunity-coin/
Pages:
Jump to: