Pages:
Author

Topic: Trzeci najbogatszy adres - page 2. (Read 354 times)

legendary
Activity: 2142
Merit: 1622
August 01, 2022, 04:22:17 PM
#15
Ja widzę oba portfele, tylko pytam jak kojarzycie go z coinbase, bo nie mam nawet pomysłu na znalezienie takiej informacji.

Skąd taka informacja, że portfel albo operacje na nim są związane z coinbase?

@OP Wchodzisz w losowy przelew który opróżniał portfel wieloryba klikając w nr bloku np ten -29,235.286 i przenosi cię na ten link - https://bitinfocharts.com/pl/bitcoin/block/745836/1P5ZEDWTKTFGxQjZphgWPQUpe554WKDfHQ

I masz skąd do kąd szło i okazuje się, że adres jest powiązany z coinbase:


A mnie to właśnie ciekawi, wypłacił z jednego adresu przesłał wszystko na coinbase i wypłacił na inny. PO CO? Żeby nie było widać że skupuję długoterminowo btc ?

"Żebyś się pytał Smiley" Tak mi mama odpowiadała jak miałem 3 lata i pytałem się jej o wszystko "czemu" Smiley Ale podoba mi się trop z Elonem. On ma taki bigos w głowie, że możliwe, że specjalnie trzepie tym portfelem na lewo i prawo by się wszyscy pytali "ale czemu". Z tego samego powodu kupował bitcoina a potem sprawdzał ile CO2 produkuje, z tego samego powodu pisał, że przejmuje twittera a potem, że rezygnuje przez obecność botów, że skupuje tesle i ściąga z giełdy a potem że zmienia zdanie.
member
Activity: 97
Merit: 29
August 01, 2022, 04:17:37 PM
#14
. Chyba nie ma co na niego zwracać uwagi, bo nic z tego nie wyniknie.
A mnie to właśnie ciekawi, wypłacił z jednego adresu przesłał wszystko na coinbase i wypłacił na inny. PO CO? Żeby nie było widać że skupuję długoterminowo btc ?



Tu masz zakładkę że przelewy poszły na portfel do coinbase.
To była największa wpłata jaka kiedykolwiek została zrobiona na coinbase i śmiem twierdzić że największa w historii btc( w $ oczywiście) na scentralizowaną giełdę, bo na wykresie wygląda jak anomalia.
Elon Musk podobną ilość również kupił na coinbase ale ten adres tego nie pokazuję.
full member
Activity: 244
Merit: 126
August 01, 2022, 12:05:24 PM
#13
Ja widzę oba portfele, tylko pytam jak kojarzycie go z coinbase, bo nie mam nawet pomysłu na znalezienie takiej informacji.

Skąd taka informacja, że portfel albo operacje na nim są związane z coinbase?
legendary
Activity: 2142
Merit: 1622
August 01, 2022, 11:41:45 AM
#12
Po czym i jak na coinbase widzicie że ten ktoś tam jest i na coinbase'owym portfelu operuje?
Jest w explorze https://bitinfocharts.com/pl/bitcoin/block/745836/1P5ZEDWTKTFGxQjZphgWPQUpe554WKDfHQ . Swoją drogą nie wygląda to tak jak by się pozbył btc celowo, skupował aż do końca. Za pewne jakaś inna przyczyna była i nagle musiała wystąpić, bo w dwa dni się pozbył wszystkiego.

Własnie moim zdaniem się nie pozbył. Wpłacił na coinbase i wypłacił dalej. Konkretnie na ten adres - https://bitinfocharts.com/pl/bitcoin/address/1LQoWist8KkaUXSPKZHNvEyfrEkPHzSsCd. Teraz jakby znów się bawi w wywalanie po 500 sztuk jak to miał w zwyczaju wczesniej na przemian z kupowaniem po kilka tysięcy. Dziwny ten adres. Chyba nie ma co na niego zwracać uwagi, bo nic z tego nie wyniknie.
member
Activity: 97
Merit: 29
August 01, 2022, 08:36:18 AM
#11
Po czym i jak na coinbase widzicie że ten ktoś tam jest i na coinbase'owym portfelu operuje?
Jest w explorze https://bitinfocharts.com/pl/bitcoin/block/745836/1P5ZEDWTKTFGxQjZphgWPQUpe554WKDfHQ . Swoją drogą nie wygląda to tak jak by się pozbył btc celowo, skupował aż do końca. Za pewne jakaś inna przyczyna była i nagle musiała wystąpić, bo w dwa dni się pozbył wszystkiego.
full member
Activity: 244
Merit: 126
August 01, 2022, 06:17:17 AM
#10
Po czym i jak na coinbase widzicie że ten ktoś tam jest i na coinbase'owym portfelu operuje?
legendary
Activity: 2142
Merit: 1622
July 30, 2022, 12:22:02 PM
#9
nie jestem pewien, pamietam ze widziałem Coinbase Pro przy adresach z tej giłedy, tu było Coinbase po prostu

Faktycznie, nawet w ostatnie dni przelał 2x po 500 BTC właśnie na coinbase.

Ale w ogóle ciekawostka jaką dzięki temu odkryłem to wieloryb, jak pisałem wyżej, przelał środki na nowy adres ale po drodze zahaczyły one z jakiegoś powodu coinbase. Facet wpłacił na coinbase bitcoina wartego 3 mld$ i po pewnym czasie wypłacił na nowy portfel. Może to jest faktycznie jakiś portfel powiązany z coinbase i nie ma co się mu przyglądać.
legendary
Activity: 2716
Merit: 1702
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
July 30, 2022, 03:18:52 AM
#8
Mają osobne cold wallety? Może mają ten sam...

nie jestem pewien, pamietam ze widziałem Coinbase Pro przy adresach z tej giłedy, tu było Coinbase po prostu

legendary
Activity: 2142
Merit: 1622
July 24, 2022, 02:38:35 AM
#7
przez chwilkę ogladałem te transakcje i widzę duzo sprzedawania na Coinbase i to chyba nie jest adres coinbase pro?

Obie giełdy należą do Coinbase. Mają osobne cold wallety? Może mają ten sam.

Myślę dwie rzeczy:

1. może bojąc się o zawartość "zabezpieczył" się przelewając środki na nowy losowy adres, może prywatnie w życiu miał ryzykowną sytuację obecnie i dlatego postanowił zmienić adres portfela.

2. te pojedyncze zakupy po kilka USD to dla mnie są sygnały dla osób wtajemniczonych, że np. coś w stylu "jeszcze żyję, działam, nadal możecie iść za mną".
Jak nie będzie malutkich zakupów to pewnie gościu będzie dla znanej sobie grupy osób już niewiarygodny, więc ludzie idący za tym portfelem pozbędą się tego co sami mają.

Oczywiście wszystko domysły.

chyba najbardziej prawdopodobne. Co do punktu drugiego to może te małe ilości to nie jego transfery. Może coś na zasadzie dust attack - https://academy.binance.com/pl/articles/what-is-a-dusting-attack
full member
Activity: 244
Merit: 126
July 23, 2022, 09:58:22 PM
#6
Myślę dwie rzeczy:

1. może bojąc się o zawartość "zabezpieczył" się przelewając środki na nowy losowy adres, może prywatnie w życiu miał ryzykowną sytuację obecnie i dlatego postanowił zmienić adres portfela.

2. te pojedyncze zakupy po kilka USD to dla mnie są sygnały dla osób wtajemniczonych, że np. coś w stylu "jeszcze żyję, działam, nadal możecie iść za mną".
Jak nie będzie malutkich zakupów to pewnie gościu będzie dla znanej sobie grupy osób już niewiarygodny, więc ludzie idący za tym portfelem pozbędą się tego co sami mają.

Oczywiście wszystko domysły.
legendary
Activity: 2716
Merit: 1702
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
July 23, 2022, 04:59:23 PM
#5
...Duży gracz ma duży cald wallet, którego możliwie nie dotyka by nie ryzykowac haków. Akumuluje na giełdzie i większe ilości dopłaca do cold walleta. Jak widzi ryzyko korekty to prędzej hedguje pozycję na derywatywach a nie przelewa z cold walleta.

przez chwilkę ogladałem te transakcje i widzę duzo sprzedawania na Coinbase i to chyba nie jest adres coinbase pro?

wiedzac jakie maja fee za sprzedaz to tez bez sensu, wystarczyło przesłac to przez Coinbase Pro i zaoszczedzic sporo

dziwny ten portfel

...kupował BTC w ilościach za pół dolara...

dzięki za szybka odpowiedz, jak sie dorobie merita to kiedyś wrzuce
legendary
Activity: 2142
Merit: 1622
July 23, 2022, 03:34:24 AM
#4
Dzięki za przypomnienie. Znam ten adres. Było o nim głośno jakieś pół roku temu. Moim zdaniem środki zostały gdzies przeniesione a nie sprzedane. Transfery wykanał 2-4 dni temu. Czy możliwe jest wywalenie 120k BTC wartych blisko 3 mld$ bez ruszenia ceny? Jeśli ma w planach wywalanie to zobaczymy sie pewnie na 12-15k. Ale patrząc na to jak zwiększał zaanagażowanie na poziomach 40-60k, sadzę, że bedzie to wywalanie na stracie mimo tego, że akumulację zaczął w 2019.

edit:
@pbies @wwzsocki
po prześledzeniu blockchain środki trafiły tu - https://www.blockchain.com/btc/address/1LQoWist8KkaUXSPKZHNvEyfrEkPHzSsCd - praktycznie w całości. Nie wyglada to na portfel giełdy, chyba, że specjalnie dla niego założyli osobny cold wallet.

https://bitinfocharts.com/pl/bitcoin/address/1LQoWist8KkaUXSPKZHNvEyfrEkPHzSsCd

Albo jest to cold wallet jakies giełdy, o którym nie wiemy i własnie został oskubany. Albo środki zostały przeniesione na nowy cold wallet albo wieloryb sobie robił porządki. dziwne są te częste transfery po kilka dolarów. Nie przypomina to poważnego portfela jakiegoś dużego gracza. Duży gracz ma duży cald wallet, którego możliwie nie dotyka by nie ryzykowac haków. Akumuluje na giełdzie i większe ilości dopłaca do cold walleta. Jak widzi ryzyko korekty to prędzej hedguje pozycję na derywatywach a nie przelewa z cold walleta.
full member
Activity: 244
Merit: 126
July 22, 2022, 08:52:38 PM
#3
jestem ciekaw jak zachowywał sie na ATH?

Nic nie robił. Tzn. dokładnie rzecz biorąc kupował BTC w ilościach za pół dolara, co było naturalne przez cały czas posiadania BTC i nadal chyba jest.
Takie co kilka dni max kupowanie groszowe.
legendary
Activity: 2716
Merit: 1702
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
July 22, 2022, 06:26:52 PM
#2
...jakby przewidywał upadek BTC skoro w tak niskiej cenie pozbył się wszystkich BTC które były momentami warte 7 mld USD.

ciekawa obserwacja, trzeba by dokładnie prześledzić wszystko żeby gdybać,

może po prostu używa innego portfela  Wink

jestem ciekaw jak zachowywał sie na ATH?
full member
Activity: 244
Merit: 126
July 22, 2022, 04:22:25 PM
#1
https://bitinfocharts.com/pl/bitcoin/address/1P5ZEDWTKTFGxQjZphgWPQUpe554WKDfHQ

Ten adres trzymał i handlował tak, żeby mieć najwięcej BTC po najmniejszym koszcie.
Obserwowałem go od kilku mcy.

Zwykle kupował w miarę tanio, a sprzedawał na tylko sobie znanej wprzód górce.

Ostatecznie adres pozbył się w zasadzie całości wartości.

Bardzo ciekawe, bo tak jakby przewidywał upadek BTC skoro w tak niskiej cenie pozbył się wszystkich BTC które były momentami warte 7 mld USD.
Pages:
Jump to: