Pages:
Author

Topic: Tüm Bounty Spreadsheet'lerini tek sayfada görmek. Bounty Hunter'lar için... - page 2. (Read 670 times)

hero member
Activity: 756
Merit: 505
Bilgi için teşekkürler dostum google formlar kullanarak çok güzel şeyler yapılabilir düzenli şeyler yani mesela ortağınız var ise yada bir topluma bir şeyler göstermek için güncel bilgi için yani çok güzel kullanışlı bir platform
sr. member
Activity: 1764
Merit: 345
Çok teşekkürler güzel bir anlatım olmuş dediğiniz gibi tek tek tüm Bounty Spreadsheet'lerini aramak yerine böyle bir yöntem ile daha kolay ulaşabiliriz.
sr. member
Activity: 1470
Merit: 449
Merit için Teşekkürler;

@PHI1618 ve @gospodin
legendary
Activity: 1554
Merit: 1334
Oooo bu harika oldu işte. Başka spreadsheet'ten veri çekmek hiç aklıma gelmemişti. İlk fırsatta deneyeceğim bunu. Böylelikle girdiğim bounty'leri ayrı ayrı arşivlemekten de kurtulmuş olacağız. Çok iyi gerçekten.
jr. member
Activity: 153
Merit: 4
Katılıdığım Blog ve Video bountyleri için bu kodları kullandım ve tek tek tüm stake ve tokenlerimi görebildim. Hatta bazen benim ismimle katılan fake kullanıcılar olduğu için bir kaç bounty manager adımı silmiş direk kendi oluşturduğum tabloda görebildim ve bu sayede hakkım olan stake'i alabildim.

Merit olsaydı verirdim ama maalesef yok Smiley Teşekkürler konu için.

Ben yazılanlara göre kendime böyle bir tablo hazırladım , hatta proje adı kısmına bağlantı ekleye bastım ve projenin bounty linkini ekledim. Benim için hayat kurtaran birşey olmuştur. Bounty yöneticileri ne zaman bişey eklerse artık spreadsheet'e hergün tek tek bakmaktan kurtuldum.

legendary
Activity: 2254
Merit: 1446
Cashback 15%
eline sağlık, verdim şukunu dostum Grin
yapamayanlar için teker teker ps şeklinde yaparsan daha iyi olur. hatta izin verirsen ben bile başlığa eklerim. buradaki tek sıkıntı kampanya yöneticilerinin sık sık güncelleme yapmaması. bir işleri var onu da yapmıyor itler.
legendary
Activity: 2506
Merit: 1287
★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!
Ulan keşke smeritim kalmış olsaydı biraz dediğim başlıklardan birisi olmuş, güzel bir çalışma, yeşillendirmek borcum olsun artık.
sr. member
Activity: 924
Merit: 251
Oldukça faydalı bir başlık olmuş dostum. Emeğine sağlık. Bu sayede insanlar girdikleri bountylere tek tek girip bakma ameleliğinden kurtulacaklar. Böyle konuların değeri bilinmeli arkadaşlar. Sürekli yukarda tutmak lazım.
jr. member
Activity: 153
Merit: 4
Katılıdığım Blog ve Video bountyleri için bu kodları kullandım ve tek tek tüm stake ve tokenlerimi görebildim. Hatta bazen benim ismimle katılan fake kullanıcılar olduğu için bir kaç bounty manager adımı silmiş direk kendi oluşturduğum tabloda görebildim ve bu sayede hakkım olan stake'i alabildim.

Merit olsaydı verirdim ama maalesef yok Smiley Teşekkürler konu için.
sr. member
Activity: 442
Merit: 250
Güzel bir anlatım olmuş. BEn şimdiye kadar e tablolar kullanıyordum fakat eski açtığım dosyalar gözüküyor diye oradan hemen bakıyordum ve bu işi hızlı yaptığımı zannediyordum meğer daha hızlısı varmış. Yukarıda video çekebilirim demişsiniz bir adet video ile detaylı anlatım yaparsanız çok makbule geçer.
newbie
Activity: 86
Merit: 0
Teşekkürler bilgisayarımda excell yüklü oradan kendime güzel bir tablo yapayım  Roll Eyes
newbie
Activity: 70
Merit: 0
Bir kaç deneme yaparak en sonunda yapabildim çekmek istediğim hücreleri. ilk başlarda #ref hatası alıyordum sonra yanlış hücreleri çektiğimi gördüm.

Konu için teşekkürler hocam. Gerçekten acayip işime yaradı. Smiley
sr. member
Rezerve. Bir adet konu ile ilgili basit bir video çekebilirim.

video çeker misin çekmek istediğimiz sütunlar çoklu ise nasıl yapacağız?

Dikey olarak çekmek istiyorsanız örnek olarak;

Code:
=IMPORTRANGE("https://docs.google.com/spreadsheets/d/abcd123abcd123"; "sayfa1!A1:A10")

Yatay olarak çekmek istiyorsanız örnek olarak;

Code:
=IMPORTRANGE("https://docs.google.com/spreadsheets/d/abcd123abcd123"; "sayfa1!A1:J10")

Hangi hücreleri kendi tablonuza çekmek istediğinizi bulacak ve başlangıç hücresi ile bitiş hücresini belirleyeceksin. Her spreadsheet sonuçta farklı farklı oluyor.
full member
Activity: 158
Merit: 100

video çeker misin çekmek istediğimiz sütunlar çoklu ise nasıl yapacağız?
sr. member
sr. member
Merhaba Arkadaşlar;

Forum genelinde aramızda Bounty'lere katılmayan yoktur. En basit örnekle bile çoğumuz imza kampanyasına katılıyor. Ayrıca Bounty işlerini ciddi anlamda iş olarak görüp sürekli Bounty'lere katılan arkadaşlar mevcut. Forumda daha önceki konularda çoğu imza kampanyasının Yöneticisi bazen stake'leri yanlış hesaplayabiliyor. Bazen de haftalık hesap yapmıyor ve Bounty'nin bitişinden sonra stake'leri veriyor. Bazen katıldığınız kampanyalar 10-15 arasında olduğu için hergün bunları tek tek kontrol eden arkadaşlar ciddi bir zaman kaybına uğramış oluyor. Benim vereceğim örnek bazı arkadaşlar tarafından biliniyor olabilir, daha önce forumda konusuna denk gelmediğim böyle bir konu açma istediğim oldu.

İlk Önce Yapılacak olan şey;

https://www.google.com/intl/tr_tr/docs/about/

Yukarda'ki adresden bir adet E-Tablo açmak olacak.

Bir adet Boş Tablo oluştara basıyoruz;

Gelen boş tabloda ben şöyle bir yol izledim;

Böyle basit bir tablo oluşturdum bu anlattıklarım twitter ve facebook için örnek üzerinden gidiyorum, o yüzden Week 10'a kadar uzattım. Proje adını ve Projenin bulunduğu spreadsheet linki oraya kopyaladıktan sonra. Aşağıda'ki kodu Week 1'in içine yazıyoruz.

Code:
=IMPORTRANGE("https://docs.google.com/spreadsheets/d/abcd123abcd123"; "sayfa1!A1")

" Spreadsheet Linki"; "SpreadSheetin sol altta yazan sayfa ismi!Çekmek istediğiniz hücreler"

Örnek olarak bir spreadsheet'de 150. Sıradasınız ve Twitter kampanyasıda 8 Hafta sürüyor. Yöneticinin oluşturduğu tablo'da Week1'in stake yeride F sırasına geliyor. Çekmek istediğiniz Week 1 için hücre F150 olacaktır. Week 2 için ise bir sonraki G150. Tablonuzu buna göre oluşturdaktan sonra formül aktif olacaktır. Yönetici orjinal spreadsheet'e stake yazdığı anda sizin tablonuzda görünecektir.

Ayrıca Koşullu biçimlendirme yaparak Hücre boş veya Hücre dolu seçeneği kullanırsanız, Yöneticinin girdiği stake sizin tabloya geldiği zaman otomatik olarak rengi değişecektir.

Umarım Anlatım bozukluğum pek olmamıştır. Smiley

Pages:
Jump to: