Pages:
Author

Topic: Türk BTC Borsaları Yurtdışından Ucuz BTC Sokuyor mu? - page 2. (Read 2410 times)

full member
Activity: 532
Merit: 151
Eğer yapıyolarsa dahi kendi paralarıyla yapmaları gerekir ha yok borsada parası olan insanların parasına çöküp 2-3 gün sırf kendileri para kazanmak için bizim withdrawlarımızı bekletiyorlarsa haram zıkkım olsun.
hero member
Activity: 882
Merit: 524
For Rent
bence borsanın bunu yapması etik değil ama kullanıcıların yapması gayet etik. buna ticaret denir. uganda da BTC ucuza satılıyorsa onu buraya getirmek nihayetinde dijital de olsa bir emek sarfettirir bu emeğin karşılığını neden almasın bir kişi.
sr. member
Activity: 387
Merit: 252
Hep merak etmişimdir.

Bizim yüksek fiyattan BTC satan (belki de piyasası öyle oluşan) btc borsaları huobiden, okcoinden ya da bunun gibi ucuz bir sürü exchange den parasıyla bitcoin alıp borsalarına sokuyor mudur?

Ben olsam yaparım yani? Etik değil ama..

Etik değil evet ama kapitalist sistem anlayışı zaten bu yönde kurulu. normal şartlarda bir malın değerini belirleyen arz talep dengesidir ve bunun belirli kriterler dahilinde denetlenebilir olması gerekir, e durum böyleyken de şuan ki mantıkla ticaretle uğraşan herkesin kaçakçı diye damgalanması gerekirdi. örn: Çin'den 3 liraya alınan telefon kılıfını 30 liraya satan adamın yaptığı da bu bağlamda pek etik sayılmaz ya da denetleme mekanizmasının işlemeyip ticarete soyunduğu örnekte Rusya'dan aldığı maliyeti 1 lira olmayan benzinin litresini 5 liradan satmakta.

Şahsen şu günün koşullarında bir borsa işletiyor olsam bir bağlantı yaratır, en az ayda bir Çin'e gider elden teslim btc'leri alır gelirdim. Kardan zararım muhtemelen 1000/1 bile değilken niye getirmeyeyim?..
sr. member
Activity: 259
Merit: 250
Bitcoin Freak
Hep merak etmişimdir.

Bizim yüksek fiyattan BTC satan (belki de piyasası öyle oluşan) btc borsaları huobiden, okcoinden ya da bunun gibi ucuz bir sürü exchange den parasıyla bitcoin alıp borsalarına sokuyor mudur?

Ben olsam yaparım yani? Etik değil ama..
Pages:
Jump to: