Pages:
Author

Topic: Türk telekom'dan internet hizmetlerine kol gibi zam geliyor. - page 2. (Read 334 times)

sr. member
Activity: 812
Merit: 293
Eloncoin.org - Mars, here we come!
1 ay sonra 24 aylık abonelik süresi doluyor. Bugün çağrı merkezi ile görüştüm. 576 TL'den başlayan paketlerimiz var yeni sivrittik diyor.

Gibir.net'e geç hocam kafa yorma 240tl şuan aylık 180tl'ye gelecek şekilde 24 aylık bile alabilirsin enpara ile  ödeyip 5 taksit vade farksız yaptınmı tamam ne canını sıkıyorsun.

70 liraya kullanan bir tanıdığım var hangi firma unuttum adamlar hergün arayıp sözleşmeyi tek taraflı bitirecekler gibisinden konuşuyorlarmış.  Çok farklı dönemden geçiyoruz allah sonumuzu hayırlı etsin yanlışım yoksa şu para basma hızı ile 576 lira bile ucuz sayılacak seneye 1000leri konuşuruz gibi

Hocam internetle ilgili problemim yok çünkü evde gerek olmadığı için almak zorunda kalmadık şükür ama ihtiyacı olana Allah kolaylık versin. Ama diğer platformları baz alırsan örneğin 14 senedir Digitürk kullanıyorum bu sene 300 civarı ödüyorum seneye bu rakam en az 1000 olur, keza cep telefonunda 60gb için de bu sene ödediğimin en az iki katını isteyecekler taahhüt bitiminde, valla imkanı olana bile s
Zorken olmayanin durumu zor.
legendary
Activity: 1904
Merit: 1282
1 ay sonra 24 aylık abonelik süresi doluyor. Bugün çağrı merkezi ile görüştüm. 576 TL'den başlayan paketlerimiz var yeni sivrittik diyor.

Gibir.net'e geç hocam kafa yorma 240tl şuan aylık 180tl'ye gelecek şekilde 24 aylık bile alabilirsin enpara ile  ödeyip 5 taksit vade farksız yaptınmı tamam ne canını sıkıyorsun.

70 liraya kullanan bir tanıdığım var hangi firma unuttum adamlar hergün arayıp sözleşmeyi tek taraflı bitirecekler gibisinden konuşuyorlarmış.  Çok farklı dönemden geçiyoruz allah sonumuzu hayırlı etsin yanlışım yoksa şu para basma hızı ile 576 lira bile ucuz sayılacak seneye 1000leri konuşuruz gibi
sr. member
Activity: 968
Merit: 292
hero member
Activity: 1204
Merit: 623
Anılar çoktur sizde hocam anılarınızla bile buralarda bir sürü konu oluşturabilirsiniz Smiley

Anılarla yaşamak. Bilmem hiç geriye bakmadım. Bu teknoloji işleri yıllarımı aldı. İlk internet furyası başlamadan önce bizde vardı. Ama girilecek site yoktu. Google gelene kadar sisteme virüs bulaştırmaz iseniz yasaklı siteleri isteseniz de bulamıyordunuz. Görsellik yoktu gibi. Ne arıyorsanız o vardı. Aslında herkes çok özgürdü. İnternet ve cep telefonu herkesi esir aldı.
sr. member
Activity: 504
Merit: 324
Beyler topyekûn 3310 lu günlere dönelim, oh misss gibi, bilgisayarlarda da benim liseye başladığım 95 senesinde kullandığımız 8086 bilgisayarlara dönelim disketli efsane günlere yani. Oyun konsolları da neymiş yahu, direkt Tetris ten yeniden başlayalım mesela. Maalesef  fiyatlar o derece hızla artıyor ki hemen hemen her sektörde, ister istemez artık deliliğe vurup işin mizahini yapmak gerekiyor.

@totti67 hocam 1987 yılında çalıştığım işyerinde beni vermiş oldukları birimde bir bilgisayar 5 tanede akıllı uç vardı. Yani 6 bilgisayar. Bir hafta hiç birine dokunmadım. Nasıl dokunayım ki ne olduklarını bilmiyorum. Ne yaparlar ve nasıl yaparlar. Nasıl çalışırlar hiç bilmiyorum. Sadece filimlerden gördüğüm ufak tefek işler. Onada güvenmiyorum bozarım diye. Sonra bir arkadaş notlarını verdi. Komutlarını öğrendim. Ne nasıl yapılır öğrendim. Tabi oyunları da öğrendim. Halen bilgisayar ile haşır neşirim. Vay anam vay 2027 40 yıl olacak.

1987 yılında çalıştığınız iş yeri olduğuna göre ve o zaman en az 15 yaşında olduğunuzu iyimser halde düşünürsek eğer, minimum 55 yaşında olmalısınız. Forumda bu kadar yukarı yaş grubuna sahip bir Türk olduğunu bilmiyordum. Anılar çoktur sizde hocam anılarınızla bile buralarda bir sürü konu oluşturabilirsiniz Smiley kol gibi zamlara gelince artık alıştık maalesef. Diyecek bir şey kalmadığında susmak en doğrusu.
hero member
Beyler topyekûn 3310 lu günlere dönelim, oh misss gibi, bilgisayarlarda da benim liseye başladığım 95 senesinde kullandığımız 8086 bilgisayarlara dönelim disketli efsane günlere yani. Oyun konsolları da neymiş yahu, direkt Tetris ten yeniden başlayalım mesela. Maalesef  fiyatlar o derece hızla artıyor ki hemen hemen her sektörde, ister istemez artık deliliğe vurup işin mizahini yapmak gerekiyor.

@totti67 hocam 1987 yılında çalıştığım işyerinde beni vermiş oldukları birimde bir bilgisayar 5 tanede akıllı uç vardı. Yani 6 bilgisayar. Bir hafta hiç birine dokunmadım. Nasıl dokunayım ki ne olduklarını bilmiyorum. Ne yaparlar ve nasıl yaparlar. Nasıl çalışırlar hiç bilmiyorum. Sadece filimlerden gördüğüm ufak tefek işler. Onada güvenmiyorum bozarım diye. Sonra bir arkadaş notlarını verdi. Komutlarını öğrendim. Ne nasıl yapılır öğrendim. Tabi oyunları da öğrendim. Halen bilgisayar ile haşır neşirim. Vay anam vay 2027 40 yıl olacak.
sr. member
Beyler topyekûn 3310 lu günlere dönelim, oh misss gibi, bilgisayarlarda da benim liseye başladığım 95 senesinde kullandığımız 8086 bilgisayarlara dönelim disketli efsane günlere yani. Oyun konsolları da neymiş yahu, direkt Tetris ten yeniden başlayalım mesela. Maalesef  fiyatlar o derece hızla artıyor ki hemen hemen her sektörde, ister istemez artık deliliğe vurup işin mizahini yapmak gerekiyor.
hero member
Activity: 1078
Merit: 638
Bana çok kötü denk geldi, tam da 2 yıllık taahhütüm bitiyordu. 120 liraya çok güzel bir internet kullanıyordum. Burada alt yapı yeni mi yapılmış bilmiyorum, ya da az kullanıcı olduğu için mi nedir. Hızı normalde düşük gibi ancak sıfır takılma ile 4k youtube videoları izleyebiliyordum. 600 lira çok aşırı bir miktar ve aşırı artış olmuş oluyor. Mantıklı açıklaması olduğunu düşünmüyorum. Gene şirketlerin keyfi zamlarından biriyle karşı karşıyayız.
hero member
Activity: 1246
Merit: 883
Başlangıç fiyatı 600 lira olacak deniliyor böyle bir fiyatlandırma olursa cidden kol gibi zam yapılmış olur. Diğer servis sağlayıcılarda nispeten daha uygun fiyatla abonelik alınabiliyor fakat böyle bir fiyatlandırma olursa her servis sağlayıcıda kendine göre zammı yansıtacaktır. Artık uzun süreli sabit fiyat anlaşması yapmak sanırım en iyisi olacak.
hero member
@verbakalim geldiği gün zaten başvuru yapıldı ancak aylık ödenecek para ve ilk kurulum maliyeti inanılmaz yüksek o yüzden şimdilik bu iş hayal olarak kalacak ancak dağın başında yüksek hızlı internet erişmek inanılmaz olurdu. Şuan babamın köyde kullandığı internet sadece 8mbps.

@mandown hocam. Bu sistem hayata geçip bizim de erişebileceğimiz düzeye inince bu sisteme geçmek istiyorum. Sanırım bir user ile bir makine çalışmayacaktır. Eğer öyle olursa pahalıya gelir. Ama bir user ile birden fazla atıyorum 5 cihaz bağlanabilecekse ilk yapacağım iş cep telefonunu kapatım alternatif iletişim araçlarını kullanmak olacaktır. Şu gsm sektörüne ödediğim paraya çok canım sıkılıyor. Parasını verip doğru dürüst kullanmıyorum. Sadece internet erişim işimi görüyor. Bunu çözünce bu 3 şirketin de canı cehenneme.
legendary
Activity: 2562
Merit: 1482
%3 - %5 zam yapsa neyse de sürekli ciddi zamlar yapıyorlar ve bu durum gerçekten sinir bozucu oluyor. Zaten kimse taahhütsüz kullanmıyor kimse en düşük hıza 500 lira vermiyordu ama 500’lük paketi 600’e çıkartmak çok ciddi bir zam oranı. Kimse böyle bir maaş zammı almıyor, internet servis sağlayıcıları ve operatörler her ay yeni bir zam koyuyor.
Türk Telekom’un arkasından uydunet falan da zammı yapıştırır hiç durmazlar. İki gün sonra da cep telefonu internetleri için yeni bir zam haberi alırız eminim ki Smiley
sr. member
Activity: 2058
Merit: 398
Türk Telekom'un zamlı fiyatları da başka bir dünya olmuş. Zaten hizmet konusunda en yetersiz İSSlerden biriler hem de bu kadar pahalıya "hizmet" satıyorlar. Bu da yetmiyor sektörde tekel haline geldiler. Diğer İSSleri serbest bıraksalar kendi kurallarını dayatmasalar çok daha güzel işler görebiliriz ama işte nafile.

Bu yüzden zaten insanlar Starlink'in gelmesi için gün saymaya başladılar. Onun da tabi yüksek maliyetlerini karşılamak mesele. Eğer fiyatta bir yerelleştirme gibi bir şey olmazsa o hizmetin parasını karşılamak çoğu insana büyük sıkıntı.
legendary
Activity: 1904
Merit: 1282
@verbakalim geldiği gün zaten başvuru yapıldı ancak aylık ödenecek para ve ilk kurulum maliyeti inanılmaz yüksek o yüzden şimdilik bu iş hayal olarak kalacak ancak dağın başında yüksek hızlı internet erişmek inanılmaz olurdu. Şuan babamın köyde kullandığı internet sadece 8mbps.
hero member
İnternet konusunda Elon Musk ve cumhurbaşakanı görüşmesi ve uydu internet sisteminin Türkiye de de kullanılabilmesi için geöen konuşmalardan bahsedildi. En ucuz 600 dolar dan başlayan sistemleri söylediler. Sonra da devam eden haberde internet firmalarının son dönemdeki fiyat gelişmelerinden etkilendikleri ve bunun önüne geçmek için 6 ayda bir fiyat güncelleme konusunda yeni bir uygulamaya başlayacaklarını söylediler. Garç. Sanırım gelecek olan günlerde yapmış olduğumuz 24 aylık sözleşmeler her 6 ayda bir güncellenecek gibi duruyor. Hayırlı olsun.
sr. member
telekomda çalışan bir tanıdık birkaç ay önce bizlere haber vermişti. benim aboneliğim devam ettiği için yapamamıştım ama fiyat artışı olarak bu kadar bir coşkudan bahsetmemişti. he bu adamlara sorsan "yıllarca, zararına iş yaptık maliyetler çok arttı." gibisinden klasik lafları sıralayarak sabrımızı zorlarlar.

@totti67 ben ayrılmadan önce rusya'da çok da ucuz bir fiyata hayvani bir internet kullanıyordum. dünyanın en kötü hizmetlerini alıp en fazla parayı ödeme konusunda kimse bizimle yarışamaz.

Ucuza kullandığımız çok fazla hizmet olmadığı gibi pahalı kullandıklarımiz da global çapta düşünürsek düşük kalitede anladığım kadarıyla. Bu arada yıllarca zararına iş yaptık bu memlekette savunması bana hep asparagas gelmiştir hocam. Şu memlekette zararına iş yapan ve bunu ısrarla sürdüren bir kesim var, sandıktan sandığa vatandaş, onun dışında herkes cukkasina bakıyor bence.
legendary
Activity: 2254
Merit: 1446
Cashback 15%
telekomda çalışan bir tanıdık birkaç ay önce bizlere haber vermişti. benim aboneliğim devam ettiği için yapamamıştım ama fiyat artışı olarak bu kadar bir coşkudan bahsetmemişti. he bu adamlara sorsan "yıllarca, zararına iş yaptık maliyetler çok arttı." gibisinden klasik lafları sıralayarak sabrımızı zorlarlar.

@totti67 ben ayrılmadan önce rusya'da çok da ucuz bir fiyata hayvani bir internet kullanıyordum. dünyanın en kötü hizmetlerini alıp en fazla parayı ödeme konusunda kimse bizimle yarışamaz.
sr. member
Alt yapıda doğru düzgün hiç bir gelişme yok yaklaşık 2017 yılından beri aynı vdsl hizmetini kullanıyorum 6 yılda en ufak bir iyileşme olmadı sadece bazı büyük şehirlerde belirli ilçe ve mahallelerde iyileştirme yapıldı. 2024 yılına geliyoruz ama alt yapıda pek bir iyileştirme yapıldığı söylenemez buna karşılık yüksek zam yapılması oldukça saçma buluyorum. Çözüm olarak bir çok firma aylık fiyat üzerinden 12-24 aylık peşin ödeme ile sabit fiyattan kullanabilirsiniz diyor. Eskiden taahhütsüz internet alamazdık şimdide fiyatlar zamlanıyor diye taahhütlü internet vermek istemiyorlar 🙂

Çok hakim olmadığım bir konu olduğu için soruyorum hocam, Avrupa'da ki altyapı şartları ve buna bağlı internet hızı ve diğer yan hizmetler ile bizdeki arasında fark var mıdır. 2013 senesinde Romanya'da bir haftalığına bir proje için bulunmuştum, internet hızları Romanya'da bile bizden en az 5 kat falan iyiydi. Bunu bir de daha gelişmiş Avrupa ülkeleri baz alarak düşünürsek sanırım çok çok daha kotu durumdayizdir. Maliyet fayda ekseninde bakarsak odedigimiz paranın hakkını alamadığımız ortaya çıkıyor galiba.
hero member
Activity: 1246
Merit: 883
Alt yapıda doğru düzgün hiç bir gelişme yok yaklaşık 2017 yılından beri aynı vdsl hizmetini kullanıyorum 6 yılda en ufak bir iyileşme olmadı sadece bazı büyük şehirlerde belirli ilçe ve mahallelerde iyileştirme yapıldı. 2024 yılına geliyoruz ama alt yapıda pek bir iyileştirme yapıldığı söylenemez buna karşılık yüksek zam yapılması oldukça saçma buluyorum. Çözüm olarak bir çok firma aylık fiyat üzerinden 12-24 aylık peşin ödeme ile sabit fiyattan kullanabilirsiniz diyor. Eskiden taahhütsüz internet alamazdık şimdide fiyatlar zamlanıyor diye taahhütlü internet vermek istemiyorlar 🙂
sr. member
Ülkede sanki her şey memur ve asgari ücrete endeksli gibi davranıyorlar, asgari ücretli hayatını geçindiremiyor daha, şimdi artık internetsiz ev dönemi başlasın da eskiden internete erişimimiz kolayken artık o da mucize olsun, taahhütüm bitiyor, telefon için önerdiği tarife 450 tl Türk Telekom’un, şu an ödediğim tarife 100 lira, bir anda 1 fatura yılında paket fiyatı 4x yapıyor, böyle kazanan başka sektör görmedim,

4x de hani alışılmış kitleme sınırının da üzerinde bir oran hocam, evet birçok alanda fahiş artışları görüyoruz duyuyoruz yaşıyoruz ama bu 4x i gerektirecek maliyet artışının izahı yok, varsa da mutlaka müşteri memnuniyeti açısından kullanıcılara izahinin yapılması gerekiyor. Gerçi memlekette birçok şeyin izahı yok, mizahini yapalım desek sıkıntı 😂
hero member
Öncelikle Bu TürkTelekom aslında aşina olduğunuz AveA şirketi. TürkTelekom aslında tarih oldu sadece isim hakkı var adamlarda yoksa yerli merli değil. Vodafone daha yerli. KabloNet aboneliğimin süresi dolmuş yeniden 24 aya tahüt verdim yeni ödeyeceğim miktar %75 zamlandı. İndirimli yeni fiyatım eski müşteri olduğumdan 305TL. Bu ay ilk faturam gelecek. Bakalım vergi ve benzeri dış etkenler bunu nasıl etkileyecek. Eğer süreniz bitiyor ise sözleşmeyi yenilemk konusunda bir iki ayı feda edin. Faturalar kolu geçti.
Pages:
Jump to: