Pages:
Author

Topic: Türkiye ve ICO: Türkiye'de bir blockchain projesinin halka arzi - page 2. (Read 1455 times)

sr. member
Activity: 473
Merit: 250
"Proof-of-Asset Protocol"
Türkiye yurt dışından para girişine aç bir ülke ve şu ana kadar bu piyasaya gözyumulduğuna göre bundan sonrada hiçbir şey yapılmayacaktır. Devlet kabullenmediği bir para birimi hakkında işlem başlatamaz, şirketleştiğiniz sürece sorun olmaz diye düşünüyorum.
anu
legendary
Activity: 1218
Merit: 1001
RepuX - Enterprise Blockchain Protocol
Başka bir ülke üzerinden yapılabilir basitçe neden ille Türkiye üzerinden yapma ihtiyacı duyuyorsunuz?

Konunun açılış amacı zaten Türkiye' de böyle bir uygulamanın yapılabilirliğini tartışmak. Çıkıp Kanada' ya gidecek gücü olsa elemanın zaten bu konuyu açmaz kalkar gider ve olay da çözümlenirdi.

Türkiye' de mevcut bir yasal düzenleme olmasa da bu iş yapılabilir. Hala devam ediyor mu bilemiyorum ama bir ara varlık barışı yasası vardı. Toplarsın crowdsale ile parayı, borsadan TL' ye çevirip beyan edersin devlete, barışırsın. Parayı da aklamış olursun, yatırımcının da yüzünü güldürmüş olursun. Yapmak istedikten sonra güzel ülkemde yol çok.
newbie
Activity: 46
Merit: 0
Başka bir ülke üzerinden yapılabilir basitçe neden ille Türkiye üzerinden yapma ihtiyacı duyuyorsunuz?
newbie
Activity: 42
hero member
Activity: 518
Merit: 500
a maddesiyle ilgili bu dönemde bir yasa tasarısı yapılıyor haberler bölünümde paylaşmıştım
https://bitcointalksearch.org/topic/kitle-fonlamasna-crowdfunding-ilikin-duzenleme-ekimde-meclise-geliyor-2193153

yaparlarsa süper olur Cheesy
newbie
Activity: 42
Turkiye de bal gibi ICO olabilir. Yani c !

Ancak, network marketingcilerin ise girmemesi ve proje destekli olmasiyla mumkun.

Yani 'hadi pump-dump arkadaslar' deyip coin cikarip saldim cayira ile olmaz bu is. Arkasinda ciddi projesi varsa, ciddi bir ekip varsa ve de arkasinda maddi gucu varsa neden olmasin?

Yoksa, diger butun islerde oldugu gibi nal toplayan biz oluruz koskoca ulke olarak...
full member
Activity: 1017
Merit: 146
C. Yasal zemin olmaması yasal zemin oluşturulamayacağı alamına gelmez.Yapılabilir, yapılacaktırda.Ama ŞUNU unutmamak lazım b şıkkı her zaman peşinde olacaktır.
hero member
Activity: 1638
Merit: 686
Kimimiz; neden Türkiye'den de söyle güzel bir proje cikmiyor, kendi coinimizi yapsak, Türkiye'den de bir ICO ciksa gibi serzenislerde bulunuyoruz... Hakli olarak belki...
Kimimiz; projem var ama ekip ariyorum, fikrim var nasil yapsam, hersey hazir sadece coin kaldi gibisinden durumlarini belirterek yardim ve destek istiyorlar...

ICO denilen olay, bir projenin halka arzi degil midir?
Yani; bir proje var elimde ve bunu daha cok kitleye sunmak istiyorum: bunun icin de paraya ihtiyacim var ve bu parayi halktan toplayacagim...

Peki, cogu ülkede ICO denilen zamazingo yasaklanmis, banlanmis ve yasal zemini ortadan kaldirilmisken... Türkiye'de bu ICO zamazingosu ne derece mümkün?

a) Türkiye'de ICO'nun yasal zemini olmadigi icin, Türkiye'den ICO yapilamaz! Bitti!

b) Ne yasa var, ne zemin: sagdan soldan delikleri bulup ICO'ya start verebilecek kivama getirebiliriz... Devlet her an ensemizde olacak, hakli olarak...

c) Türkiye'de ICO mümkün. Söyle...

a mi b mi c mi? c ise, detayli aciklamanizi giriniz... Yoksa d mi? d ne?

Merak ediyorum, Türkiye'den projemi ICO seklinde buradan pazarlayabilecek miyim, yasal ve en ufak bir tereddüt getirmeyecek sekilde:)
Pages:
Jump to: