Pages:
Author

Topic: Türkiye’de Bitcoin Kullanımı Ne Düzeyde ? - page 6. (Read 16986 times)

member
Activity: 137
Merit: 10
Şuanda büyük çoğunluk yatırım amacıyla, kısa sürede para katlamak amacıyla alıyor. Bebek gibi düşünürsek BTC emekleme devrini yeni bitirdi derim ben. Asıl aşama bundan sonra, bankaların tasviyesiyle falan başlayacak.
member
Activity: 250
Merit: 13
Dextrust.org #Defi
Bitcoin ismi dilden dile dolaşıyor herkesin ağzında bi bitcoin alsak işte yatırım yapsak ama insanlar kafalarında ki soru işaretlerini kıramıyorlar gibi geliyor bana belli kitlelerde ama belli bir yerden sonra popülerliğini kaybeder mi bilmiyorum açıkcası
newbie
Activity: 6
Merit: 0
google dan bakip  nereden kac kisi diye " bitcoin " aramis dedigimde  cikan sonuc hala fazla bilen olmadigi izlenimi verdi bana bu arada Bingol den yapilan google aramasi  Istanbuldan fazla olmasi da ayrica dumur etkisi yapti.

https://trends.google.com/trends/explore?geo=TR&q=bitcoin
newbie
Activity: 17
Türkiye'de kullanım oranını bilmiyorum ama Bitcoin isminde yarış atı bile var Smiley

Büyük bir eküriye ait ve sahipleri Bitcoin milyoneri olabilir  Grin

http://www.tjk.org/TR/YarisSever/Query/ConnectedPage/AtKosuBilgileri?1=1&QueryParameter_AtId=60740
member
Activity: 179
Türkiye de bitcoin i güncel hayatta kullanımı için daha erken insanlar bitcoini daha çok yatırım ve kazanç için kullanıyorlar...
member
Activity: 111
Çok üst düzeyde ilgi var gün gittikçe de artıyor.
member
Activity: 490
Merit: 13
BIB Exchange
İnsanlar yatırım yapma amaçlı çok fazla Bitcoin almaya başladılar özellikle son 1-2 ay içerisinde. Dilden dile Bitcoin ismi dolaştıkça da merak duygusu Bitcoin kullanımını arttıracaktır  Undecided
member
Activity: 336
Merit: 17
Sadece ülkemizde değil çoğu ülkelerde btc kullanımı yok hatta kullanımda olan 3-4 ülke falan vardır.
member
Activity: 112
Kimsenin fikri yok. 1 bitcoinden fazlasına sahip olan 330 kişi var toplamda.
newbie
Activity: 140
Valla insanlar bitcoini kullanmak yerine mal gibi yükselecek diye satın alıyorlar, yani bu işin sonu nereye varacak bilemiyorum, 15-20 k ları bulabilir, ama diyelim 1 kahve alacağınız zaman alamıyorsunuz 20 kahve parasını fee olarak ödüyorsunuz. bu BTC nin mantığına terstir. bunun çözülmesi gerekiyor.

Haklınız, hocam. Bitcoin'in asıl amacı merkeze bağlı olmayan global bir para birimi idi. Ama aç gözlü borsacılar yüzünden asıl amacından tamamiyle saptı. En azından açtığı yoldan gelen altcoinler onun yerine geçebiliyor.
full member
Activity: 350
Merit: 100
oldukça düşük düzeyde, insanalar kullanmak yerine zengin olma hayalleriyle yatırım yapıyorlar, şu an çok çok fazla bir değere gelmesinin sebebi de bu.
full member
Activity: 322
Merit: 101
https://owloper.com
Btc alım satım aracı olarak en azından 1k tl altı için pek mantıklı durmuyor ama son zamanlarda sahibinden de btc karşılığı ev araba satanlar çıkmaya başladı tabi buda ne kadar güvenli bi durum tartışılır türk bir site vardı btc sini tl ye çevirip çekmek isteyenlere mafya dadanıyo tarzı yazılar okumuştum bu ilanlar bana onu hatırlatıyor. Bence sanal paralarla alış verşiş tam anlamıyla başladığında günlük kullanım için fiyatı daha stabil giden ve daha hızlı işlem gerçekleşen bir coin yaygınlaşacak örneğin eth. yada mağazalar , markalar kendi coinlerini piyasaya sürecek.
member
Activity: 322
Merit: 11
türkiye'de bitcoin kullanılmıyor. şu anda sadece yatırım aracı gibi, borsa aracı olarak kullanılıyor.
borsada ki aselsan hissesinden veya altından hiç bir farkı yok.

ilerleyen zamanda yayılacak ve kullanımıda artacaktır.
member
Activity: 476
ICO marketer, Translator, Entrepreneur
bildiğim kadarıyla günlük 15 milyar dolar seviyelerinde olan işlem hacminin 20 milyon dolar kadarı TR'de oluyor. Yani 650'de biri bizde. Dünya ekonomisinin yaklaşık %1 yiz diye biliyorum.
Oranlarsak dünya ekonomisi içindeki göreceli ekonomik büyüklüğümüze göre daha gidilecek mesafe var
member
Activity: 336
Her geçen gün artan bitcoin Türkiye de ki insanların bitcoin e olan ilgisi artmaktadır. Bu yüzden her geçen gün kullanım alım ve satım oranı artmaktadır
member
Activity: 182
türkiye de hzıla yayılmaya başlıyor bitcoin ama aslında kullanımdan ziyade elde bulundurma diyebiliriz çünkü şuan yatırım fırsatı olarak görülüyor ve ciddi anlamda kullanımı söz konusu değil biraz zamana ihtiyaç var bunun için.
jr. member
Activity: 45
Merit: 1
Geçen yıla göre kullanım ciddi artış göstermiş durumda
member
Activity: 742
Merit: 15
Ülkemizde git gide Bitcoine yatırımlar artıyor ama hala istenilen düzeyde değil. Bende dahil çoğu kişi geç kaldı Bitcoine yatırımda
sr. member
Activity: 518
Merit: 251
Bizim ailede küçükten, büyüğe herkes Bitcoin ile ilgileniyor zaten biz ilgilenmesek dahi mutlaka haber kanallarında Bitcoin ile ilgili bir haber oluyor ya da gazetelerde görüyoruz. Babaannem bile bu ne sanal para mı diye soruyor, sanal para nedir ya  Roll Eyes
full member
Activity: 840
Merit: 103
Avrupa'nın en genç nufusunun bizde olmasının avantajını bir türlü kullanamıyoruz bunun en önemli sebebi eğitim.Ama bitcoin kullanımı git gide genç nufusun bu işe merak sarmasıyla beraber ülkemizde artmaya başladı.Umarım bu konuda öncü ülkelerden biri olmayı başarabiliriz.
Nasil olcak o lunapark jetonu olmus tl dolar karsisinda avrupadaki bir insanin 4te1inden az maas aliyor insanlar 4 kat daha fazla insan ilgi gostermeli ki ayni islem hacimlerine ulasilsin.
Pages:
Jump to: