Pages:
Author

Topic: Türkiye’de En Çok Hangi Şehir Bitcoin ile İlgileniyor? - page 2. (Read 940 times)

member
Activity: 168
Merit: 10
Kaçak elektirikten dolayı mı bilmiyorum ama ilginç bir sonuç çıkmış. Ama güncel olarak bakmakta fayda var.
newbie
Activity: 110
Merit: 0
 Bitcoin mandenciliğ ile en çok güneydoğudaki illerimizin haşırneşir olduğunu tahmin etmek zor değil. Zira kaçak elektrik kullanımının  o taraflarda yaygın olduğunu biliyoruz. Şu an için mining faaliyetlerinin kazançlı olabilmesi de ancak bu şekilde mümkün sanırım
jr. member
Activity: 448
Merit: 2
bu sefer en azından yatırım konusunda millet olarak belki biraz erken davranmış olabilir. eğer olur da boğa gelirse çok zenginimiz olur.
jr. member
Activity: 462
boğa zamanı artıyor olması çok normal olur zaten. millet olarak olmadan önce değil olurken eyleme geçiyoruz.
jr. member
Activity: 476
İleride yenide hype yakaladığında doğu şehirlerini çok daha fazla göreceğiz. Madencilik için maliyetsiz madencilik için çok uygun şartlar maalesef.
jr. member
Merit: 1
En çok diyarbakırın olması düşününce mantıksız değil. Doğunun en büyük şehri. Elektrik durumları malum. Hemen herkesin aklına bir kez de olsa madencilik gelmiştir.
jr. member
istanbul ankara ve izmir ağırlıklıdır diye düşünüyorum ben daha çok. öğrenci ağırlıklı ilerliyor bizde.
newbie
Activity: 5
Merit: 0
istanbul ve izmir olduğunu düşünüyorum.
member
Activity: 588
Merit: 18
Bence kripto para konusunda Antalya'nın birinci çıkmasında tatil sezonunun çok büyük bir etkisi var. Türkiye'nin çoğu bu bölgeye akıyor sonuçta..
jr. member
mining dışında zaten hiçbir mantığı yok diyarbakarın. arap yağı bol bulunca ne yapıyorsa kürtler de doğuda elektriğe öyle bakıyor.
hero member
Activity: 1064
Merit: 522
Proof-of-Stake Blockchain Network
İstanbul olmalı normalde. Diyarbakır evet kalabalık ama neden sonuç bu anlam veremedim belkide çevre etkisinden dolayı fazla yani birbirinden duyarak yayılmış olabilir.
jr. member
Activity: 420
Diyarbakır mining antalya araziler vs dolayısıyla işsiz zengin çokluğundan sanırım. Her halükarda istanbul birinci olmalıydı ama. İlginç bir durum.
full member
Activity: 1386
Merit: 116
Google Trends’de son 30 gün içerisinde yapılan bitcoin aramalarına baktığımızda en yoğun hacmin Diyarbakır’dan geldiğini görüyoruz. Diyarbakır’ın hemen ardından sırasıyla Antalya, İstanbul, Ankara ve İzmir gibi şehirler geliyor.

Diyarbakırın bu listeye girmesi oldukça şaşırtıcı. Yani istanbuldan ( istanbulun nüfus oranınıda ekstra bir durum ) bu kadar yoğun ilgi varken diyarbakır nasıl hacim olarak istanbulu geçebildi açıkçası çok şaşırtıcı bir durum.
jr. member
eğer insan sayısı olarak bahsediliyorsa kesinlikle istanbuldur ama yok oran baz alındıysa başka bir il rahatlıkla olabilir iç anadolu dışında.
hero member
Activity: 1862
Merit: 524
İlginçmiş diyarbakır olması heleki istanbul gibi 18 milyonluk bir şehir varken garip geldi yani bu sonuçlar kesin olmayabilir
sr. member
Activity: 924
Merit: 251
İlginçmiş diyarbakır dan ziyade istanbuldaki nufusa bakınca birinci sırada olması lazım normalde. Yaşafığım bölgede kendim hariç pek bitcoinle ilgilenene rastlamadım malesef oda benim şansıma.
jr. member
Activity: 378
Merit: 3
marmara bölgesi başı çekiyordur  aslında bu konuda. en gelişmiş ve kozmopolit olan şehirler oralarda sonuçta.
jr. member
Activity: 406
eğer elektrikten dolayı diyarbakarsa oranın yerlileri değil batıdan oraya giden ekipler yapıyordur o miningi.
jr. member
doğuda merkezde değil ama kırsal kesimde kaçak elektirk kullanımı yüksek seviyede devam ediyor. hatta onların kullandığını bizler kayıp kaçak bedeli altında ödüyoruz. diyarbakarın yüksek olmasında bunun sebebi olabilir.
full member
Activity: 784
Merit: 120
Diyarbakır olmasının başlıca sebepleri neler ona bakmak gerekir. Bir ara haberlerde kaçak elektrik ile Bitcoin madenciliği yapıldığı haberleri çok çıkıyordu. Şu zamanlarda pek sık böyle haberlere rastlanmıyor. Yani eğer doğru ise sebebi bu olabilir mi diye düşünmüyor değilim. Bakın İran'da bile camilerde kaçak Bitcoin Madenciliği yapılıyormuş.
Pages:
Jump to: