Pages:
Author

Topic: Türkiye'den hiç bir başarılı Coin projesi çıkmadı. Nasıl Değiştirebiliriz? - page 2. (Read 407 times)

legendary
Activity: 2394
Merit: 1358
Türkiye de olan en büyük ve en kronik sorun burada da geçerli oluyor maalesef. Bir proje planlandığında bütün odak batmamak ve kâr etmek oluyor. Böyle olduğu için herkes kazandığı paraya bakıyor. En ufak finansal sorunlarda kimse elini taşın altına koymuyor bunun yerine kendi zarar etmemeye çalışıyor vesaire. Bunun sonucunda ne olacağı belli. Bitiş ve dağılma. Bence genel olarak çok yüksek maliyetleri çekmeyi göze alacak yazılımdan da anlayan iyi niyetli girişimciler bulmak gerekiyor. Yoksa bir ethereum çıkması mümkün değil. Kripto borsalar dahi düşük ihtimal.
member
Activity: 168
Merit: 33
Peace without Borders
Bir önceki boğa döneminde launchpad furyası vardı o dönem yatırım yaptığım lanchpad şirketlerinden biri bu projeyi getirmişti ve yanlışım yoksa 10-20 cent gibi bir paraya satmışlardı ve 4 taksitte vermişlerdi ilk taksit ciddi bir değere ulaşınca lan bunlar kimmiş diye merak edip araştırmış Türk olduklarını görünce hayret etmiştim. Şimdi bile launch fiyatının üstündeler inanılmaz bir başarı birçok proje neredeyse ön satış rakamının ya çok altında yada hemen hemen oralarda bir yerlerde takılıyor.

Forumdan değil arkadaşımdan da değil. O dönem neye saldırsanız para ediyor ancak alabilmeliydiniz çoğu projenin yatırım toplaması 5-10 saniye içinde bitiyordu aldın aldın alamadın bitti gitti.

Hocam ben boğada ne yazık ki çoğu projeyi kaçırdım üstüne üstlük büyük para kaybettim o zamanlar türevli işlemlerde forex ve crypto. Bidahaki boğa öncesi bu konular hakkında bilgi almak çok isterim. Kripto'nun teknik anlamda bir çok mekaniğini bilmekteyim ancak yeni projelere nerde yatırım yapacağız onu bilmiyorum. Cevabınız için teşekkürler.

Ben genellerde belli başlı borsalara launch olan projeleri alıyorum ancak o zaman iş işten geçmiş oluyor. HotBit iyi bir siteydi shiba ordan uçtu, ancak sonra 10.000$ ı veren proje sokmaya başladı borsaya hatta 1000$ ı veren. Ondan sonra boku çıktı ayıptır söylemesi. Ben ICO ve Launchpadlere atılım yapmak istiyorum bidahaki boğa öncesi. Nerden bakmak en iyisi bunlara?
legendary
Activity: 1904
Merit: 1282
Bir önceki boğa döneminde launchpad furyası vardı o dönem yatırım yaptığım lanchpad şirketlerinden biri bu projeyi getirmişti ve yanlışım yoksa 10-20 cent gibi bir paraya satmışlardı ve 4 taksitte vermişlerdi ilk taksit ciddi bir değere ulaşınca lan bunlar kimmiş diye merak edip araştırmış Türk olduklarını görünce hayret etmiştim. Şimdi bile launch fiyatının üstündeler inanılmaz bir başarı birçok proje neredeyse ön satış rakamının ya çok altında yada hemen hemen oralarda bir yerlerde takılıyor.

Forumdan değil arkadaşımdan da değil. O dönem neye saldırsanız para ediyor ancak alabilmeliydiniz çoğu projenin yatırım toplaması 5-10 saniye içinde bitiyordu aldın aldın alamadın bitti gitti.
member
Peace without Borders
Türklerin birçok proje içerisinde olduğunu dönem dönem görüyorum bir kısmıda Türk olduğu halde kendilerini gizliyorlar alacakları tepkiden korkuyorlar geçtiğimiz dönemde ortaya çıkan ve çok güzel iş yapan launchpad projeleri oldu örnek veriyorum https://gamiworld.io/tr  şansıma launch olarak bunlara yatırım yapmıştım harika kazandırmışlardı. Şimdi adını hatırlamadığım milletin kapısında köle olduğu ancak hack sonucu varlıklarını kaybeden bir launchpad daha vardı.

Bakmayı bilirsek aslında Türkleri görüyorsunuz. Bu forumun bile geçmişini incelerseniz Türk birkaç üyenin imzalardan veya yatırım toplayarak ciddi zararlar verdiğini bulabilirsiniz. Geçmişimiz pek temiz değil.

Hocam merhaba nasıl bu launchda nasıl yatırım yapma fırsatı buldunuz , forumdan mı yoksa tanıdıklarınızdanmı? İlk kez görüyorum projeyi bakacağım, ben türkleri daha çok HR kısımlarında görüyorum projelerin, developmentında değil, ancak çok sevinirim varsa böyle projeler, benim bilgim dahilinde olmayan çok vardır elbet. Ben daha genel konuşmak istemiştim.
legendary
Activity: 1904
Merit: 1282
Türklerin birçok proje içerisinde olduğunu dönem dönem görüyorum bir kısmıda Türk olduğu halde kendilerini gizliyorlar alacakları tepkiden korkuyorlar geçtiğimiz dönemde ortaya çıkan ve çok güzel iş yapan launchpad projeleri oldu örnek veriyorum https://gamiworld.io/tr  şansıma launch olarak bunlara yatırım yapmıştım harika kazandırmışlardı. Şimdi adını hatırlamadığım milletin kapısında köle olduğu ancak hack sonucu varlıklarını kaybeden bir launchpad daha vardı.

Bakmayı bilirsek aslında Türkleri görüyorsunuz. Bu forumun bile geçmişini incelerseniz Türk birkaç üyenin imzalardan veya yatırım toplayarak ciddi zararlar verdiğini bulabilirsiniz. Geçmişimiz pek temiz değil.
member
Peace without Borders
çünkü güven yok en başta
https://bitcointalk.org/index.php?topic=5466226.new#new
şöyle bir projem var ama sadece proje
gücünü kriptodan alan kripto projesi
fon oluştur, kripto dipteyken kademeli şekilde topla, olabildiğince şeffaf ol, sabırlı ol, bir süre sonra büyük oyunculardan da destek gelirse Norveç Varlık Fonu olmasa da hatırı sayılır bir meblağ olur, kar payı dağıt, buyback yap, burn yap, yatırımcını ezdirme ona da kazandır kendin de kazan
Vitalik gibi kendi coinin bile olsa (eth tavana çıktığında) vedalaşmayı bil ve portföyü geliştir
sigortayı unutma BTCBTCBTCBTCBTC

Merhaba wolwoo hocam tekrardan selamlar Smiley,

Kripto fonu yönetiminden bahsediyorsunuz genel olarak anladığım kadarıyla öyle değilmi? İnnovatif olan yanları ne olacak bilgilendirebilirmisiniz?

Saygılarımla.

Tetaeridanus✨
member
Peace without Borders
Merhaba arkadaşlar,

Bu seferki topic'im hepimizin arasında ve kendi kendine sorduğu en büyük sorudur. Dünyada adaptasyon konusunda ( adaptasyonmu , kumar aracı olarakmı kullanılması bilmiyorum, ne yazık ki TR'deki çoğu yatırımcının blockchain in ne olduğunu bile bildiğini düşünmüyorum; az bir kitle dışında) en öndeki ülkelerden biriyiz; ancak hiç bir çıkmış başarılı bir proje yok. Memecoin dahil , hiçbir dalda başarılı bir coin hatta bir token bilmiyorum. Biliyorsanız beni yeşillendirebilirmisiniz? Böyle bir proje yapmayı düşünüyorum desem bu forumdan güzel bir ekip kurulabiliceğini düşünüyorum. Bu konuda fikriniz nedir?

Tetaeridanus🖐🏻✨

Aslında temelde yatan sorunlar reel sektörlerde olan ile aynı sadece blockchain değil neredeyse hiç bir alanda yüksek teknoloji üretemiyoruz. Biz birbirimizi aşağı çekiyoruz, yenilikçi düşünceye değer vermiyoruz. Düşünceye, fikre değer vermiyoruz. Yeni şirketler açmayı, yeni şeyler denemeyi kolaylaştırmak yerine önüne çeşitli bürokrasik setler çekiyoruz. Adil değiliz. Yurtdışında yaşayan Türklerin bilim dünyasına daha ciddi katkılar sunması yada yurtdışında yaşayan azınlıktan çok daha iyi futbolcular çıkması durumlarındakine benzer bir sorun. Avalanche'yi de bu minvalde sayıyorum.

Bizim kriptoyla olan ilgimize adaptasyon demek çok doğru olmaz çünkü %99'luk kesim hayatında zincirüstü bir işlem gerçekleştirmemiş, BTC yada diğer kriptolar ile alışveriş yapmak yasak. Enflasyonun yüksek olması sonucu yüksek risk almaya daha açık bir toplumuz, kriptoya ilgi de doğal sonuç. Proje üretmeye kalkışan çoğu kişinin de amacı kısa yoldan parayı vurmak olduğu için ortaya kaliteli bir iş çıkmıyor. Parayı toplayıp ortadan tüyecek kalitede olsun yeter tadında oluyor genellikle.

Bunların yanında çoğu alanda öncü olan üniversitelerimizin kulüpleri ve o kulüplerde kriptoya ciddi ilgi duyan öğrenciler, pırlanta gibi insanlar var. Çoğu bu alanda bir şeyler ortaya koymak için çalışıyorlar. Umarım onlar da çeşitli engeller nedeniyle gelecekte başka yerlere göç etmek durumunda kalmazlar.

Sadece forumdan insan toplayarak bir proje ortaya koymak çok dar bir alandan seçim yapılacağı için bence çok iyi bir fikir değil. İhtiyacınız olan her alanda işin uzmanları ile çalışmalısınız. Ve o işler artık düşündüğünüz kadar kolay değil tabi niyet kısa yoldan vur kaç denemesi yapmak değilse.

Merhabalar Bthd;

Dediğiniz herşeye katılıyorum, kendimde aslında parantez arasında ondan bahsetmiştim, çoğu grafikte TR yatırımcı anlamında çok önde gözüküyor ancak dediğiniz gibi %99 u para göndermeye kalksa try ye bozup bankadan göndericek kadar blockchain konusuna hakimler. Bu forum dar bir alan ancak seneler kriptoya girişimin 8. senesinde buraya gelmek nasip oldu, örnek siz, wolwoo ve sizin gibi gibi bir çok kişiyle bir çok threadde kısa sürede bişeyler paylaştık ve görüyorum ki genel sosyal ve iş çevremin aksine benden çok daha fazla bilgi bilen insanlar da mevcut türkiyede, satoshi'nin kurduğu forumunda bu kadar bilgili ve en önemlisi bu konuda deneyimli insanla tanışmak benim için büyük bir zevk. Geç de olsa katıldım yanınıza; TR'den çıkıcak böyle bir projede hem katılımcı hem de bir adopter olmak bana gurur verir. Ancak dediğiniz gibi işi ehli insanlarla çalışmak lazım; kesinlikle vur kaç derdinde değilim, onu erc den bir token deploylamam ve pumplayıp dumplamam kadar basit olan tek kişilik bir proje(şans da lazım ancak ben kul hakkına kesinlikle girmek istemeyen bir insanım. O yüzden kaliteli ve güzel bir projeyi bu ülkeye katacak birileri ile ortak olmak çok isterim. Sadece bugüne kadar neden olmadığını tartışmak istedim, bugünden sonra neden olmasın? Smiley

Saygılarımla.
Tetaeridanus✨
legendary
Activity: 2072
Merit: 1138
çünkü güven yok en başta
https://bitcointalk.org/index.php?topic=5466226.new#new
şöyle bir projem var ama sadece proje
gücünü kriptodan alan kripto projesi
fon oluştur, kripto dipteyken kademeli şekilde topla, olabildiğince şeffaf ol, sabırlı ol, bir süre sonra büyük oyunculardan da destek gelirse Norveç Varlık Fonu olmasa da hatırı sayılır bir meblağ olur, kar payı dağıt, buyback yap, burn yap, yatırımcını ezdirme ona da kazandır kendin de kazan
Vitalik gibi kendi coinin bile olsa (eth tavana çıktığında) vedalaşmayı bil ve portföyü geliştir
sigortayı unutma BTCBTCBTCBTCBTC

legendary
Activity: 2240
Merit: 2584
Chancellor on Brink of Second Bailout for Banks
Merhaba arkadaşlar,

Bu seferki topic'im hepimizin arasında ve kendi kendine sorduğu en büyük sorudur. Dünyada adaptasyon konusunda ( adaptasyonmu , kumar aracı olarakmı kullanılması bilmiyorum, ne yazık ki TR'deki çoğu yatırımcının blockchain in ne olduğunu bile bildiğini düşünmüyorum; az bir kitle dışında) en öndeki ülkelerden biriyiz; ancak hiç bir çıkmış başarılı bir proje yok. Memecoin dahil , hiçbir dalda başarılı bir coin hatta bir token bilmiyorum. Biliyorsanız beni yeşillendirebilirmisiniz? Böyle bir proje yapmayı düşünüyorum desem bu forumdan güzel bir ekip kurulabiliceğini düşünüyorum. Bu konuda fikriniz nedir?

Tetaeridanus🖐🏻✨

Aslında temelde yatan sorunlar reel sektörlerde olan ile aynı sadece blockchain değil neredeyse hiç bir alanda yüksek teknoloji üretemiyoruz. Biz birbirimizi aşağı çekiyoruz, yenilikçi düşünceye değer vermiyoruz. Düşünceye, fikre değer vermiyoruz. Yeni şirketler açmayı, yeni şeyler denemeyi kolaylaştırmak yerine önüne çeşitli bürokrasik setler çekiyoruz. Adil değiliz. Yurtdışında yaşayan Türklerin bilim dünyasına daha ciddi katkılar sunması yada yurtdışında yaşayan azınlıktan çok daha iyi futbolcular çıkması durumlarındakine benzer bir sorun. Avalanche'yi de bu minvalde sayıyorum.

Bizim kriptoyla olan ilgimize adaptasyon demek çok doğru olmaz çünkü %99'luk kesim hayatında zincirüstü bir işlem gerçekleştirmemiş, BTC yada diğer kriptolar ile alışveriş yapmak yasak. Enflasyonun yüksek olması sonucu yüksek risk almaya daha açık bir toplumuz, kriptoya ilgi de doğal sonuç. Proje üretmeye kalkışan çoğu kişinin de amacı kısa yoldan parayı vurmak olduğu için ortaya kaliteli bir iş çıkmıyor. Parayı toplayıp ortadan tüyecek kalitede olsun yeter tadında oluyor genellikle.

Bunların yanında çoğu alanda öncü olan üniversitelerimizin kulüpleri ve o kulüplerde kriptoya ciddi ilgi duyan öğrenciler, pırlanta gibi insanlar var. Çoğu bu alanda bir şeyler ortaya koymak için çalışıyorlar. Umarım onlar da çeşitli engeller nedeniyle gelecekte başka yerlere göç etmek durumunda kalmazlar.

Sadece forumdan insan toplayarak bir proje ortaya koymak çok dar bir alandan seçim yapılacağı için bence çok iyi bir fikir değil. İhtiyacınız olan her alanda işin uzmanları ile çalışmalısınız. Ve o işler artık düşündüğünüz kadar kolay değil tabi niyet kısa yoldan vur kaç denemesi yapmak değilse.
member
Peace without Borders
Merhaba arkadaşlar,

Tetaeridanus🖐🏻✨
Pages:
Jump to: