Pages:
Author

Topic: Türkiyenin Artık Yeni Bir Exchange Yüzü Olucak ! - page 6. (Read 18355 times)

legendary
Activity: 2310
Merit: 1422
Amerikada duzgun Ingilizce konusamayan hatta hic yazamayan bile bir cok insanin basarili ve cok buyuk projeleri var. abartildigini dusunuyorum.

@Deep bizim insanlarımızın genel huyudur bu belki pek bilmezsin ama türkler bir proje çıkardığında nasıl dallandırsak, nasıl muhalefet olsak, nasıl karalayabiliriz da başaramasa gözüyle bakıyor. Emin ol ki sms'de Nbr, nslsn vb. kısaltmaları ve katlettikleri hiçbir cümleyi kurmamışlardır. @altin_kadir'in projesini de buradan baltalamak için mücadele ediliyor işte. Olaya şöyle bakılmaz Türkiye'den bitcoinle ilgili projeler çıkıyor her geçen gün projeler üretiliyor bu güzel, şöyle yapsan daha iyi olur vb. olumlu birşeyler beklememek lazım bazı kesim insanlardan. Üzerine alınmak isteyen alınabilir.
legendary
Activity: 1036
Merit: 1001
Amerikada duzgun Ingilizce konusamayan hatta hic yazamayan bile bir cok insanin basarili ve cok buyuk projeleri var. abartildigini ve hatta haksizlik yapildigini dusunuyorum.
Avukatlar, danismanlar ve editorler ne icin maas aliyorlar? Sayfayi tasarlayip kodunu yazacak olan kisiler peki ?
member
Activity: 98
Merit: 10
Düzgün Türkçe ile yazamayan bir üyenin projesi ne kadar ciddiye alınabilir ki?
legendary
Vay arkadas ne kadar cok takildiniz sizlerde imla hatalarina, acin bir gazete okuyun bakalim onlar cok mu duzgunler, hadi imlayi bir kenara birak Turkceyi katlediyorlar.  yok basbakanin " tape" siymis tape ne yahu ?  Yok gunun "CAPS" i imis ? caps nedir yahu ? Asagidaki cumlede kac tane Turkce kelime var ?

Bisikletimle tren istasyonunun onunden gecerken bir kamyon trafik kazasina karismis ve sofor lacivert pantolonlu komiser ile sokak lambasinin altinda tartisiyor.

Bisiklet
Tren
Istasyon
Kamyon
Trafik
sofor
Komiser
Pantolon
Lamba

ispanyolca, fransizca ve daha bilumum baska diller.
Yapmayin yahu.
legendary
Activity: 2310
Merit: 1422
abi bence yol yakınken geri dön. 1 tane imla hatası yapmadığın yazın yok. nasıl büyük proje OLUCAK bu?

Olucak mı olacak mı ?
hero member
Activity: 938
Merit: 1000
Vaatlerinizden olan ''100 dolar yerine hesabımıza 150-160 dolar yatması'', ''0,2 dolarlık alt coini 0,3 dolara satabilme'' gibi %50 üzeri kar işlerini bir yana koyalım da, bankanın benden yaptığı kesintiyi nasıl tespit edip bana iade edeceksiniz onu merak ettim açıkcası??
full member
Activity: 126
Merit: 100
iş planınız ve özellikle nasıl kar sağlayacağınız konusu benim için de muamma. Mining farm kuracaksınız tamam ama piyasadan topladığınız coinlerle bu yatırımı yapacaksanız, insanlar coin veya para çekmek istediğinde arkada gerekli finansmanınız olduğuna inandırmanız lazım.

Tahmin edersiniz güveni sağlamak çok önemli bu işlerde. Projeniz hayata geçtiğinde takip ediyor olacağım.

Öneri olarak dogecoin'i eklemenizi tavsiye ederim. Ve de kurulum ve geliştirme sürecinde şeffaf olmanız gerekir. Eğer kişisel repütasyonunuzu koyarsanız ortaya insanlar biraz daha güvenle yaklaşabilir.

Başarılar,

Güven Zamanla olucak iş.Sonuçta kimse kimseye hemen güvenmiyor veyada herhangi bir projeye hemen güven duymaz.
Altcoinlerin çoğu olucaktır sistemde.Gerek yeni coinler, gerekse eski ancak popüleritesini korumuş coinler.
Değerli Yorumunuz için teşekkür ediyorum.
Ayriyetten Gün içerisinde alan adımız belli oluyor.Konu altından paylaşımlar devam edicektir.
Teşekkürler.
newbie
Activity: 36
Merit: 0
iş planınız ve özellikle nasıl kar sağlayacağınız konusu benim için de muamma. Mining farm kuracaksınız tamam ama piyasadan topladığınız coinlerle bu yatırımı yapacaksanız, insanlar coin veya para çekmek istediğinde arkada gerekli finansmanınız olduğuna inandırmanız lazım.

Tahmin edersiniz güveni sağlamak çok önemli bu işlerde. Projeniz hayata geçtiğinde takip ediyor olacağım.

Öneri olarak dogecoin'i eklemenizi tavsiye ederim. Ve de kurulum ve geliştirme sürecinde şeffaf olmanız gerekir. Eğer kişisel repütasyonunuzu koyarsanız ortaya insanlar biraz daha güvenle yaklaşabilir.

Başarılar,
full member
legendary
Activity: 1874
Merit: 1394
The Last Cryptocoin Burner
bende anlamadım neler döndüğünü ama hayal ediyorum neler yapabilirler diye Smiley
üyelerin btc lerini alıp belli vadelerle değerlendirme seçeneği verecekler aynı bankalar gibi ama riske direk ortaksınız.
sizin btc nizi alıp ltc ye çevrilmesini önerebilirler misal bu iş sonucunda  1 haftada 1.05 btc den geri hesabınıza ltc çevrilmiş olur biraz kar edilmiş olur sizde kar dan pay verirler bunu her altcoin için yapabilirler.Tabi burada kar etmek kadar zarar etmekte var.
arkadaş kesin kar gibi konuşmuş.BTC nizi alıp tl ye çevirip bankaya repo yada faize yatırmadığı sürece kazanç kesindir denmesi enteresan.onuda milet istese yapar zaten neden btc kullansın demekki daha iyi kar marjı var ve farklı bir sistem kullanacak.
mintpal yada cryspty da altcoin trade yapıp kar verebilirler ama onunda riski çok.çakıldı mı kaçması gerekir adamın  Shocked
güvenli ve sürekli kar edecek mekanizma merak konusu  Huh
bu btc ile alakalı değil günlük ticaret içinde merak konusudur.
arkadaş milletten para toplayıp ticaret falanda yapabilir bilmiyoruz açıklamadı.
sunumdan kaybediyor o belli.ayrıca ortada site yok ofis yok ama duyuru var.
Bakınız takascoine gayet sağlam bir site ve ofis ile ve ciddi ticaret hacmini ayağınıza getirerek güzel bir açılım yaptı.
BTC türk de hakeza ama ALTIN_KADİR biraz daha işi ilerletip web sitesi seviyesinde duyursaydın iyiydi.hani site düzgün çalışmasa da birşey demeyiz.ama yeni bir sistem önerdiğinde boş kovanları görmeden kimse hedef tahtasına nişan almaz.
bize en azından o yeni sisteminle yapılmış ve kar etmiş bir örnek göster seni anlayalım.
ofis açacağız site kuracağız diye değilde site burada ofis orada sistem böyle üye olun bakın demeni bekler herkes.
sr. member
Activity: 255
Merit: 250
Merhaba arkadaşlar.

Uzun zamandır faliyete sokmak istediğimiz projemizde yolun sonuna gelmiş bulunuyoruz.
Türkiyenin yeni exchange platformu yakında aktif olucak ( önümüzde tahminimizce 1-2 ay süre daha var )
Projemizin özelliklerini anlatıcak olursak ;

- > İşlemlerden herhangi bir ücret alınmayacak.Yani sistemde kayıtlı banka hesaplarına yatırdığınız ücret eft, banka kesintisine uğramış olsa dahi yatırdığınız miktar baz alınır.
- > BTC, LTC Dışında farklı coinlerdede alım satım yapılabilecek..
- > Proje diğer farklı exchange platformlarına göre en iyi fiyatı sunucaktır.Misal örnek vermek gerekirse 100 $lık bir satış gerçekleştiğini düşünürsek hesabınıza gecicek ortalama miktar 120-130 $ olucaktır.Yani ortalama yarı yarıya kazanc sağlınıcak.

Şimdilik yapabileceğimiz şeyler bunlar.Yakında istanbulda ofis kiralanıcak, size göstermelik adres vermek yerine direk çay borçu yazıyoruz Smiley

Önerilere açığım arkadaşlar.Eleştiridede bulunabilirsiniz tabikide.

Teşekkürler.
Bitcoin ile ilgili Türkiye'de acilan her faaliyetin hepimize faydasi olur.
insaallah dadas kardesimin müjdeleri hayata gecer.
Memleketimizdeki Bitcoin sevdalilarinin tek istedigi dürüst ve istikrarli kurumlarin yasamasi.
Sadece piyasa kuru civarinda dürüst exchange yapilsin ona da razilar.
Bu is sadece BTC Turk, Koinim ve npay.pro ileolmaz. Sayimiz cok cok daha fazla artmali.

Biz bitcointalkda sunu ögrendik: En acimasizca elestiren bitcointalk forumcusunun elestirisini bile dikkate almak lazim. Biz sahsen cok cok faydalandik. iyiki varlar.
full member
Tanıtım güven vermiyor. Bence en azından şirket olmadan böyle büyük paraların döndüğü bir işe kimse para yatırmaz. Kafa kafaya vermiş 3-5 arkadaşın öğrenci evindeki bilgisayarlarında hazırladıkları bir proje izlenimi veriyor. Olmaz demiyorum, ama güven vermiyor bana.

Ortada öğrencilik bir iş yok.Tabikide proje faliyete geçmeden önce firma olmuş olacağız yani ölesine açılacak bir proje değil.Ancak tabiki tanıtımda kusurlarımız olmuştur, olucaktırda insanlık hali.Proje aktif olduktan sonra herkezin projeyi daha iyi anlayabileceğine eminim.

Farklı önerileriniz veyahud eleştirileriniz varsa memnuniyetle cevap verebilirim.
Teşekkürler bu arada zaman ayırdığınız için.
hero member
Activity: 1103
Merit: 500
Tanıtım güven vermiyor. Bence en azından şirket olmadan böyle büyük paraların döndüğü bir işe kimse para yatırmaz. Kafa kafaya vermiş 3-5 arkadaşın öğrenci evindeki bilgisayarlarında hazırladıkları bir proje izlenimi veriyor. Olmaz demiyorum, ama güven vermiyor bana.
full member
Kurmayi dusundugunuz sistemin son donemlerde moda olan pos coinler icin kurulan multipoollarla bir benzerligi varmi ?
pos evresi bittikten sonra multipool ac, kazdiklarinla pos coini al piyasayi yukselt ve bu coinleri mh saat degerinde kullanicilara dagit. Coinide pump/dump (doldur/bosalt) seklinde fiyatini bi yukselt bir dusur.
Turkiyedeki Bitcoin borsalarinda pek bir derinlik olmadigindan bir kac yuz bitcoin arti bir kac 10 bin dolar ile kolaylikla pump/dump yapilir gibi gorunuyor.

Poollarla veyada pos coinlerle ilgisi yok.
Tamamen exchange dayalı.
legendary
Kurmayi dusundugunuz sistemin son donemlerde moda olan pos coinler icin kurulan multipoollarla bir benzerligi varmi ?
pos evresi bittikten sonra multipool ac, kazdiklarinla pos coini al piyasayi yukselt ve bu coinleri mh saat degerinde kullanicilara dagit. Coinide pump/dump (doldur/bosalt) seklinde fiyatini bi yukselt bir dusur.
Turkiyedeki Bitcoin borsalarinda pek bir derinlik olmadigindan bir kac yuz bitcoin arti bir kac 10 bin dolar ile kolaylikla pump/dump yapilir gibi gorunuyor.
full member
Benim gordugum kadari ile aklinizda size gore dahiyane bir proje var ama bunu ifade etmekte biraz zorlaniyorsunuz veyahutta meslek sirri baabinda proje hayata gecene kadar bazi seyleri aciklamak istemiyorsunuz. Bana boyle gorundu.

Merhaba.
Projeyi ifade etmekte zorlanıyor olabilirim ancak gerçekten proje faliyete geçtikten sonra herkez nasıl bir sistem ortaya çıktığını gayet iyi anlıcaktır diye düşünüyorum
Ayriyetten Haftasonu Anasayfa tasarımlarıyla ilgili paylaşımlar olucaktır.
legendary
Benim gordugum kadari ile aklinizda size gore dahiyane bir proje var ama bunu ifade etmekte biraz zorlaniyorsunuz veyahutta meslek sirri baabinda proje hayata gecene kadar bazi seyleri aciklamak istemiyorsunuz. Bana boyle gorundu.
full member
100'lerce belki 1000'lerce ütopik proje, uçuk girişimci, kaçık semayedar gördüm. Aralarında direkt olarak hayır dediklerim oldu, yine aralarında herkesin hayır deyip benim evet dediklerim de oldu. Bu tür projelerin %99'u hüsranla sonuçlanır. Çok da normaldir. Bu tür derken, bu türe bir isim bile taktım, antifizibilite işleri derim. Siz de %1'in içinde olmak için savaşacaksınız. Bu söylediklerinizle benim önüme gelen bir proje olsaydı size evet diyebilirdim. Ama işi bilen 100 girişimcinin veya sermayedarın önüne koysanız 99'u hayır der Smiley Neyse ki böyle bir arayış içinde değilsiniz...

Bol şans Smiley

Herkez girdiği projeye %100 ile başlamaz zaten.%1 ile başlamakta iyi.Biz 0 dan başlamayı deneyeceğiz.
Yorumlarınız ve fikirleriniz için teşekkürler.
legendary
Activity: 1288
Merit: 1110
100'lerce belki 1000'lerce ütopik proje, uçuk girişimci, kaçık semayedar gördüm. Aralarında direkt olarak hayır dediklerim oldu, yine aralarında herkesin hayır deyip benim evet dediklerim de oldu. Bu tür projelerin %99'u hüsranla sonuçlanır. Çok da normaldir. Bu tür derken, bu türe bir isim bile taktım, antifizibilite işleri derim. Siz de %1'in içinde olmak için savaşacaksınız. Bu söylediklerinizle benim önüme gelen bir proje olsaydı size evet diyebilirdim. Ama işi bilen 100 girişimcinin veya sermayedarın önüne koysanız 99'u hayır der Smiley Neyse ki böyle bir arayış içinde değilsiniz...

Bol şans Smiley
full member
Pages:
Jump to: