Pages:
Author

Topic: TÜRKİYE'DE BUGÜNÜN DÜNYASI SİZİ MUTLU EDİYOR MU? - page 2. (Read 2668 times)

legendary
Activity: 2310
Merit: 1028
Hiç mutlu değilim. Ekonomi berbat. Kendi evim olmasa kirada falan otursam ne yapardım bilmiyorum. Bir yandan siyasi olaylar , ege denizinde ölenler ve haberler her gün içimi karartıyor. İşsizlik ayrı bir dert. DEvlet vatandaşını önemsemiyor o ayrı bir dert. Kapitalizmin en sert yaşandığı bir ülkedeyiz.. Allah sonumuzu hayır etsin.
legendary
Activity: 2436
Merit: 1362
Kesinlikle mutsuzum. Çok şükür ne benim ne de ailemin borcu yok, ben tutumlu biriydim + onların da yıllar süren uğraşları sonucu borç kalmadı.
Ama aileden ayrı yaşayabileceğim bir ev yok. Hali hazırda ücretler çok düşük geldiğinden çalışma motivasyonum yok. Kiralık eve çıksam bir ton masraf.
Yaşım genç (ama çok genç değil) ve hazırdan baba parası yiyenlerdenim.
Bu nereye kadar böyle sürer bilmiyorum. İnsanların çoğunluğu borç içinde ay sonunu zor ederken bazıları 6 evinin kirasını falan topluyor ve hiç çalışmadan yaşıyor.
Bu adaletsizlik de bendeki yaşam sevincini/isteğini daha çok öldürdü.
hero member
Activity: 714
Merit: 500
Alenktrik Teknikeri
Küçükken Yeğenime Çikolatalar Alırlardı, Biz Alamazdık Canım Çekerdi Hep.
Yaşım Büyüdü, Çalışıyorum. İstediğim Şeyleri Elde Edebiliyorum Ama Nedense Artık Mutlu Olmuyorum. Doyuma Ulaştım Sanırım.
sr. member
Activity: 658
Merit: 252
Borcu borçla kapatmak. diğer kredi kartından çek diğerine yatır sonra eline geçen parayla asgarilerini ödemeye çalış. Çevremdeki ben dahil birçok insan bu şekilde. Zengin daha zengin, orta kesimi iyice küçülttüler. Fakir daha da fakir... Daha ne kadar böyle gider bilemiyorum.
legendary
Activity: 952
Merit: 1006
Borç borç borç borç
Geriye ne mi kaldı
Tabikide torpil ve rüşvet.
full member
Activity: 154
Merit: 100
İnsanların kafası hep borç ödemek ay sonunu nasıl getireceğim sorularıyla dolu ve insanlar yaşamayı unutmuş durumda.
legendary
Activity: 1232
Merit: 1001
para var huzur yok
member
Activity: 119
Merit: 100
Bu konuyu Türkiye'de yaşayan insanlarımızın hangi psikolojide olduğunu anlamak ve nasıl bir Türkiye istediklerini hayal ederek anlatmaları ve bizlerle paylaşmaları için açtım, şu dönemde insanlarımızın konuşmaya ihtiyacının çok fazla olduğunu düşünüyorum görüşlerinizi bekliyorum.
Pages:
Jump to: