Pages:
Author

Topic: 'Twitter da kripto para reklamlarını yasaklıyor' iddiası... - page 3. (Read 207 times)

newbie
Activity: 238
Merit: 0
Reklamları engellese de paylaşımlara bir şey yapacağını düşünüyorum. Ha oldu onları da yasakladı (nasıl yasaklayacaksa) forumda ki imza kampanyaları ve makale youtube oranları yükseltilir.
sr. member
Activity: 2030
Merit: 402
Play Bitcoin PVP Prediction Game
Umarım böyle bir olay gerçekleşmez. G20 sonrası Bitcoin tam da olumlu etkilenmişken ve tekrar güzel bir çıkış bulmuşken yoluna taş koyulmuş gibi olmasın. Artık Bitcoin'in çıkışa geçme zamanı geldi.
member
Activity: 112
Merit: 10
Eğer bu yasakta gerçekleşir ve tamamlanırsa söylenildiği gibi ciddi anlamda kurumlardan/ kişilere geçer pastanın payı. Bu sayede insanlar daha güçlü reklam ağları oluşturabilir ve pastayı daha fazla elinde tutabilir. Yasaklansın zaten, böylece daha fazla kazanabiliriz.
member
Activity: 266
Bugün ki zirve sonrası bu haber çok önem arz etmiyor. Bugün yasaklar yarın reklamlarını yayınlamak zorunda kalır. Bu haberin piyasayı olumsuz yönde etkileyeceğini düşünmüyorum.
member
Activity: 560
Merit: 11
en çok organik ziyaretçilerin olduğu sitelere ikide bir yasak gelirse bu reklamlar ile kime ne tanıtacaklar onu sorgulamak lazım. twitterda ve buna benzer en çok kullanılan sitelerde yeterince ico reklamı var. buradaki kayıplar farklı sitelere yönlendilmesini sağlar da o istediklerini toplayabilirler mi
member
Activity: 308
Mevcut sistemin sahipleri bu şirketlere baskı yapıyorlar, reklamların yasaklanması için. Bu firmaların reklam gelirlerine ihtiyacı var abuk subuk reklamları niye yasaklamıyor da Kripto paralarla ilgili olanı yasaklıyorlar. Bence baskıdan dolayı yasak getirdiler.
member
Activity: 462
Facebook hadi neyse de Twitter'da bir hayli aktif şekilde reklam çalışmaları dönüyordu. Neyse G20 zirvesinin gölgesinde kaldı bu gelişme  Smiley
full member
Activity: 308
Merit: 100
--
Dolandırıcılık amaçlı yapılan icoları engellemek için güzel bir gelişme fakat kripto piyasasına kötü etkisi olacağı kesin gibi. İleride bir düzenleme getirilip tekrar yayına alacaklarını ümit ediyorum yasaklarla bir yere varamazlar.
member
Activity: 86
dolandırıcılığı engellemek için güzel fakat yatırımcı için kötü oluyor tekrar bir düşüş yaşanır yasaklanırsa ki twitter da çok şey okuyup öğreniyoruz reklamın iyisi kötüsü olmazmış ordan burdan ysaklarlarsa nerden reklam yapılacak ve bu durum alım hacmini düşürecek
member
Activity: 728
Trphy.io
Google ve Facebook platformlarındaki yükün Twitter'a kayması buna mecbur kalmalarına neden olmuştur.
Dolandırıcılık amaçlı reklamlar elbette yayınlanıyordur, sayısı çok fazla olacak ki yine engel gelmiş  Undecided
full member
Activity: 322
Merit: 126
EndChain - Complete Logistical Solution
Bir yandan iyi olduğunu düşünüyorum bir yandan da kötü olduğunu düşünüyorum belki sahte scam icoları engellemek için iyi olabilir ama gerçek olan sağlam projeleride yayılmasını engeller.
full member
Activity: 476
Googlein kripto para reklamlarına yasak getirmesinden sonra Twitterında bu yönde bir karar alması piyasayı çok olumsuz etkiledğini düşünmüyorum. Esas etkiyi G20 zirvesi yaptı. Açıklama öncesi piyasa negatif etkilenmişti. Yapılan olumlu haberler piyasayı hemen olumlu etkiledi.
full member
Activity: 224
Daha önceki yazılarımda da belirttiğim gibi burada bir zincir etkisi oluyor, google veya FB gibi büyük kullanıcı kitleleri olan sitelerden biri yasakladığında diğerleri de aynı kararı uygulamak durumunda kalıyor hakli gerekçelerle. Bu durum şimdi de twitter ile devam ediyor ve yenileri de eklenecektir. Kripto para piyasasında fiyatlara olumsuz etki ediyor.
sr. member
Activity: 588
Merit: 253
Reklam yasaklana bilir ama bizim yaptığımız paylaşımların veya projelerin güncel haberleri paylaşmasını engelleneceğini düşünmüyorum .
member
Activity: 238
Google'dan sonra sosyal medyadan da kaldırıyorlar kripto paraların reklamlarını demek. Çok üzücü bir haber bence bu. Bir çözüm bulunması lazım.
member
Activity: 490
Merit: 13
BIB Exchange
"Google'dan sonra Twitter da kripto para reklamlarını yasaklıyor"

Arama motoru Google gibi Twitter'ın da sanal para birimleri ile ilgili reklamları engelleyeceği iddia ediliyor.

Arama motoru Google geçtiğimiz hafta sanal para birimleri ile ilgili reklamları engelleyeceğini duyurmuş, Google'dan konu ile ilgili yapılan resmi açıklamanın ardından Bitcoin ve diğer pek çok altcoin'in değeri hatırı sayılır oranda düşüş yaşamıştı. Google'ın bu kararı sonrası benzer bir hamlenin mikro blog devi Twitter'dan da geleceği iddia edildi. 

ABD basınında yer alan Twitter'a yakın kaynaklara dayandırılan haberlere göre, Twitter kripto para reklamların platformda yayınlanmasına yasak getirecek. Daha önce benzer bir karar 1.5 milyar kullanıcısı bulunan Facebook tarafından da uygulamaya konulmuştu. 

Google kripto para yasağını Haziran ayında uygulamaya sokacak. Google daha önce, 2017 yılında reklam politikasına aykırı olan 3.2 milyar reklamı engellediğini duyurmuştu. 

*Daha önce Facebook ve Google tarafından kripto paralarla ilgili reklamların engellenmesine yönelik alınan kararlara bir yenisi daha eklenecek gibi görünüyor.
Bir şeyler rayına oturduğunda bu alınan kararlar mutlaka gözden geçirilecektir.

Kaynak: NTV Haber - https://www.ntv.com.tr/teknoloji/googledan-sonra-twitter-da-kriptpo-para-reklamlarini-yasakliyor,liKeHQ9ZBkiU3jM45HP_XA
Pages:
Jump to: