Pages:
Author

Topic: Twitter, Elon Musk’a satıldı - page 2. (Read 240 times)

hero member
Activity: 1400
Merit: 682
April 26, 2022, 09:19:41 AM
Elon Musk nihayet Twitter denen çöplüğü satın aldı. Elon ile birlikte Twitter’ın farklı bir konuma geçeceğini düşünüyorum. Özellikle siyaseti ve gündemi meşgul eden tipleri, trolleri artık görmeyeceğiz. Fake News yavaş yavaş tarihe karışacaktır. Bu arada Donald Trump’ın da engeli kalkar heralde. Cheesy Anonim hesapların olmaması Twitter ile yatıp kalkan ülkelerin siyasetini etkileyecektir.
hero member
Activity: 1050
Merit: 629
April 26, 2022, 08:02:00 AM
Alır mı almaz mı parası var mı gibi gündem konularını aştık ve sonunda satın almış çok da güzel bir para vermiş herkesin yapabileceği bir şey değildi bu (: anonim hesap olmaması güzel olur bu konu ile ilgili çalışmalar yaparsa çok daha temiz bir sosyal medya platformu oluşturmuş olurlar ayrıca Twitter çok kalabalık bir yer ve birçok konuda kitleleri sürükleyebiliyor bakalım yeni internet sitesini ne şekilde kullanacak Cheesy

Eğer anonim hesaplar kalkarsa Rt sayılarında da düşüşler yaşanır. Bu çok önemli değil belki önemli olan faydasının daha fazla olacağı. Daha temiz bir ortam bekliyoruz Elon Musk’tan. Gerçi temiz ortam diyoruz ama kitleleri arkasına alıp Dogecoin için sürüklerken yine Twitter’dan faydalanmıştı o da bir gerçek.
full member
Activity: 700
Merit: 134
April 26, 2022, 07:57:35 AM
Alır mı almaz mı parası var mı gibi gündem konularını aştık ve sonunda satın almış çok da güzel bir para vermiş herkesin yapabileceği bir şey değildi bu (: anonim hesap olmaması güzel olur bu konu ile ilgili çalışmalar yaparsa çok daha temiz bir sosyal medya platformu oluşturmuş olurlar ayrıca Twitter çok kalabalık bir yer ve birçok konuda kitleleri sürükleyebiliyor bakalım yeni internet sitesini ne şekilde kullanacak Cheesy
copper member
Activity: 644
Merit: 269
April 26, 2022, 07:55:27 AM
Elon Musk için diyorlar ki anonim hesap istemiyorum kimlik doğrulaması zorunlu olacak düşüncesine hakimmiş. Yani çok yakın zamanda anonim hesaplar hayatımızdan kalkacak. Bu da bir kişiye ait onlarca yüzlerce hesap olmayacak demek. Daha az kullanıcı, daha temiz bir ortam hedefi var galiba.
legendary
Activity: 2422
Merit: 1358
April 26, 2022, 05:17:23 AM
Sonunda tam anlamıyla satış gerçekleşmiş. Açıkçası popstar gibi gördüğüm liberter Elon Musk a satılması çok iyi oldu bence. Twitter ın o asi tavrını çok iyi yansıtan biriydi. Yakında Donald Trump ı da Twitter a geri çağırabilir diye düşünüyorum. Twitter kitlelere yön verme açısından gerçekten çok ama çok etkili bir araç. Ayrıca kriptoparaları da siteye entegre edebilir (şimdilik sadece NFT ler mevcut).
hero member
Activity: 756
Merit: 701
April 26, 2022, 04:47:23 AM
istediği coini her ülkenin gündemine sokması yakındır Smiley
sr. member
Activity: 1358
Merit: 374
April 26, 2022, 04:40:02 AM
Güzel satış olmuş, satış yapılacaksa böyle bir paraya satışı olabilirdi ancak, bir internet sitesini 44 milyar dolara satmak o sitenin ne kadar önemli olduğunu net bir şekilde gözler önüne seriyordur, aslında ben bu satın almayı Facebook grubundan bekliyordum ancak Elon beni şaşırttı, gözünü karartıp o kadar para vermiş güzel risk,
hero member
Activity: 1050
Merit: 629
April 26, 2022, 04:33:51 AM
İyi para vermiş Elon Musk. Tabii ki bakıyorum Türkiye gündemi dahil tüm dünya gündemi Twitter üzerinden yönetildiği için Elon Musk’ın neden bu kadar para verdiğini anlıyorum. Medya patronu olmak gibi bir niyetinin olmadığını ve bu site üzerinden insanların algılarını kolayca değiştirebileceğine inandığını düşünüyorum. Özellikle doge yatırımında bir twit ile yukarı aşağı taşıyordu. Orada ilgisi oluşmuş olabilir.
member
Activity: 157
Merit: 99
Life is my only chance. Thanks God.
April 25, 2022, 03:27:00 PM
SpaceX ve Tesla'nın CEO'su Elon Musk, ABD merkezli sosyal medya platformu Twitter’ı 44 milyar dolara satın almak için anlaştı.
https://www.aydinlik.com.tr/haber/twitter-44-milyar-dolara-elon-muska-satildi-313235

Twitter önemli bir medya gücü. Elon Twitter'ın gücünü Doge ile keşfetmişti. Satışla birlikte Twitter artık daha özgür bir platform olur bence.
Pages:
Jump to: