Pages:
Author

Topic: UFO lar var mı? - genel tartışma - page 4. (Read 4645 times)

full member
Activity: 280
Merit: 100
December 08, 2016, 02:10:30 PM
Ufo dan kasıt dünya dışı varlıklar ise kanıtlanmış birşey artık yani çok düşünmemek lazım ama tanımlanamayan uçan cisim ise onlar bence bir tuhaf uzaylı varlıklara ait olduklarını düşünmüyorum ama tabi bu komplo teorisi
sr. member
Activity: 840
Merit: 300
December 08, 2016, 12:24:51 PM
dıger  gezegenlerdekı yaşayanlar acaba bızım kadar  sahtekarmı ??dunyada  yaşayanların neredeyse hepsi yalancı ve  sahtekar ))))) baksana  yer gok uzaylı kaynıyor ama ne hıkmettır bı bıze rastlamadı şu sulalesıne çaktıgımın yaratıkları )))
legendary
Activity: 1274
Merit: 1000
★ BitClave ICO: 15/09/17 ★
December 08, 2016, 12:05:36 PM
UFO = Unidentified Flying Object (Tanımlanmamış Uçan Nesne)
Gidip Amerika'da bir hava alanı yakınında El yapımı vs bilinmeyen bir iha uçurursanız ABD resmi olarak bu iha'yı "UFO" olarak tanımlar ve düşürür vs.

"Uzaylı" kavramı ise apayrı bir konu, UFO başlığı altında uzaylı tartışması yapmak daha da absürt bir durum. Gidin kumda oynayın Grin
legendary
Activity: 980
Merit: 1011
December 02, 2016, 04:17:59 AM
Edit: Birde en çok savunduğum konu, Boyutlar arası farklılık. Bu video biraz açıklayıcı olabilir. https://www.youtube.com/watch?v=Pv1jlUc02is

izledim. sonra bir daha izledim. boyut kavramını anlamak için gerçekten izlenmesi gerekiyormuş. ama kafamda da şöyle bir soru oluşmasına sebep oldu. biz 3 boyut ta yaşıyoruz. 4 boyut nasıl birşey acaba kafamda canlandıramıyorum.
İki fotoğrafla benzetme yapmaya çalışacağım fakat nekadar anlaşılır olur cidden bilmiyorum. Bunlar net değil tahmindir.
1 : https://i.ytimg.com/vi/xL_lBClBTN0/hqdefault.jpg

Bu fotoğrafdan çıkarım yaparak daha anlaşılır ve gözle görülebilir olması açısından Karadelikler, solucan delikleri, kütle çekim ve kuantum teorisi örnek verilebilir.

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/6/6f/Clifford-torus.gif

Not : 3 Boyuttan farklı olarak 4. Boyutta W ekseni geliyor ve buna bazı teorilerde Time (zaman) ekseni deniliyor.
Not 2: Kütle çekim ve kuantum teorilerinde zamanın bükülebileceğini düşünülür. Karadeliğin en büyük kütle çekime sahip olmasından ötürü merkezinde zamanın sıfırlanacağı düşünülmesi gibi...
legendary
Activity: 3150
Merit: 1516
December 02, 2016, 02:54:50 AM
Edit: Birde en çok savunduğum konu, Boyutlar arası farklılık. Bu video biraz açıklayıcı olabilir. https://www.youtube.com/watch?v=Pv1jlUc02is

izledim. sonra bir daha izledim. boyut kavramını anlamak için gerçekten izlenmesi gerekiyormuş. ama kafamda da şöyle bir soru oluşmasına sebep oldu. biz 3 boyut ta yaşıyoruz. 4 boyut nasıl birşey acaba kafamda canlandıramıyorum.
legendary
December 02, 2016, 01:05:20 AM
Derin konular bunlar.

belkide bizim tum koca evrenimiz bir baska uygarligin evrenindeki bir atomun atom alti parcacigidir. o zaman onlarla nasil iletisim kuracagiz ?
İşte bu konuda çok büyük destek veriyorum. Yaratılan yapıda bizim yapımızı evren olarak kabul ediyoruz ve bizlerde onun içindeki varlıklarız. En küçük yapı taşına atom derken şimdi atom altı parçacıkların bile daha derinine inmeye başladık. En alt tabakada bir evren olabileceği gibi Belki bizde bir makinenin içindeki parçacıklarız ve bizi halen keşfedememiş olabilirler, mikroskopla(tabiren) baktıklarında dahi sadece galaksileri görüyor olabilirler.

Not : Vericeğim örnek Man in Black (Siyah giyen adamlar) ın son filminden Spoiler içermektedir.

Buna garip bir örnek vermek isterim, Men In Black (Siyah giyen adamlar) in son filminde galaksideki yaratıklardan birinin misketi çalınıyor ve bunun peşine düşüyor ve bu misketlerin çok olduğu, misketlerinde galaksiler olduğu gibi bir durum var.

legendary
Activity: 1036
Merit: 1001
December 02, 2016, 12:59:52 AM
Hocam UFO var mı tabirine gıcık oluyorum. "Unknow Fly Object" var mı ne demek ? Evrende yaşıyan başka canlılar varmı konusuna gelirsek "Olabilir". Asıl soruyu sormak istiyorum, "Olmalar niçin bukadar önemli ?".Teknolojik anlamda bizden geridelerse biz onları sömürürüz çünkü biz insanız (Bkz. Afrika). Bizden biraz gelişmişlerse onlar bizi sömürür. Çok gelişmiş bir toplumdan da bahsedersek, bizlerle iletişime geçmek istemez çünkü herşeyin doğal şekilde gerçekleşmesi uygundur ve bunu bozmak istemiyeceklerini düşünüyorum. Aslında güzel bir konu insanı çok derinlere götürür dini anlamda, bilimsel anlamda, sosyo kültürel anlamda ve temel olarak Geçmiş yani Tarihi anlamda.

Derin konular bunlar.

belkide bizim tum koca evrenimiz bir baska uygarligin evrenindeki bir atomun atom alti parcacigidir. o zaman onlarla nasil iletisim kuracagiz ?
legendary
December 02, 2016, 12:54:39 AM
Hocam UFO var mı tabirine gıcık oluyorum. "Unknow Fly Object" var mı ne demek ? Evrende yaşıyan başka canlılar varmı konusuna gelirsek "Olabilir". Asıl soruyu sormak istiyorum, "Olmaları niçin bukadar önemli ?".Teknolojik anlamda bizden geridelerse biz onları sömürürüz çünkü biz insanız (Bkz. Afrika). Bizden biraz gelişmişlerse onlar bizi sömürür. Çok gelişmiş bir toplumdan da bahsedersek, bizlerle iletişime geçmek istemezler, çünkü herşeyin doğal şekilde gerçekleşmesi uygundur ve bunu bozmak istemiyeceklerini düşünüyorum. Aslında güzel bir konu insanı çok derinlere götürür dini anlamda, bilimsel anlamda, sosyo kültürel anlamda ve temel olarak Geçmiş yani Tarihi anlamda.

Edit: @redhack e kesinlikle katılıyorum bir konu hariç ben akıllı bireyler anlamında şüpheliyim.
legendary
Activity: 1858
Merit: 1014
November 28, 2016, 06:12:59 PM
Dünya dışında yaşam büyük ihtimalle vardır. Hollywood yapımı insana benzeyen yeşil yaratıklardan bahsetmiyorum, canlı organizmalar mutlaka olmalı. Gözlemlenebilir evren her geçen gün büyüyor ve teknolojinin yardımıyla daha uzağı görebiliyoruz. Çok değil daha uzaya çıkışımız 55 yıl önceye dayanıyorken bu teknolojik hızı insanlık tarihiyle kıyasladığımızda inanılmaz bir ilerleme görüyoruz. Yakın gelecekte ufo var mı yok mu muhabbeti tarih olacak.
hero member
Activity: 807
Merit: 522
November 28, 2016, 02:16:29 PM
Olmaz olur mu ya her pazar akşamı geliyorlar meze yanına ufo special açıyoruz. Çok kafa yaratıklar. Denk gelirseniz falan sakın korkmayın Türkçe bilmiyorlar haliyle ama yine de derdinizi anlıyorlar yani o yönden sıkıntı yok.
sr. member
Activity: 448
Merit: 250
November 28, 2016, 01:59:58 PM
Öğrendiğimiz, anlayabildiğimiz kadarı ile, evrene baktığımız zaman, dünya dışı canlı varlıkların olması değil, olmaması ilginç olurdu bence. Henüz kendi güneş sistemimizi tam olarak keşfedememiş olmamız bile, evrenin büyüklüğünü anlamamıza biraz yardımcı oluyor. Ve bu evrendeki tek akıllı yaratıklar biz olamayız diye düşünüyorum.
hero member
Activity: 686
Merit: 501
Blockchain Just Entered The Real World
November 28, 2016, 11:26:37 AM
Ufoların olması lazım bu kadar büyük bir evrende yalnız olamayız.
Kendinizi o kadar özel hissetmeyin. Wink
hero member
Activity: 868
Merit: 502
November 28, 2016, 10:18:20 AM
bencede ufolar vardır ama dun gece fena troller dondu twıtterda Cheesy
sr. member
Activity: 840
Merit: 300
November 28, 2016, 07:18:05 AM
Varda olabilir yokda olabilir ne diyeyim bilemedim simdi
sr. member
Activity: 588
Merit: 253
November 28, 2016, 06:43:28 AM

Gelselerde söyle bir olmayan dünya düzeninin içine etmesen ne hoş olur.
hero member
Activity: 882
Merit: 524
For Rent
November 28, 2016, 06:40:44 AM
evren tam da sadece bizim TEK yaşayabileceğimiz boyutta. eğer küçük olsaydı, sonunu bulur ötesine geçmeyi merak ederdik. ve yin e eğer küçük olsaydı diğer yaşamları bulurduk veya başka yaşam yok derdik. ama bu boyutlarıyla sonuna ulaşamadığımız tamamını keşfedemediğimiz bir yer olacak. ve biz hep onu çözmeye çalışarak gelişeceğiz. evrim geçireceğiz.
legendary
Activity: 3150
Merit: 1516
November 28, 2016, 06:37:07 AM
Bu konuda var yada yok diye bir yargıya varmadan önce biraz okuyup incelemekte yarar var bana göre:

Misal izlenmesi gereken bir Belgesel var: Tanrıların Arabaları.
https://www.youtube.com/watch?v=oeHW3LBr84E
ikm
sr. member
Activity: 420
Merit: 250
November 28, 2016, 05:12:06 AM
Var
legendary
Activity: 1470
Merit: 1024
November 28, 2016, 05:10:04 AM
sitar vors dogruymus diyolar.
hero member
Activity: 714
Merit: 500
November 28, 2016, 05:03:54 AM
Evrende yanlız değiliz zaten 18000 alem içinde biz sadece 1 alemiz. Hatta baya alemiz; hala yanlız ve başıboş olduğumu muzu sanıyoruz.
Pages:
Jump to: