Pages:
Author

Topic: Ülke puanı nasıl hesaplanır? (futbol) - page 2. (Read 583 times)

hero member
Activity: 756
Merit: 701
August 29, 2023, 05:29:47 PM
Galatasaray'ın galibiyeti ile ülke sıralamasında 9. sıraya yükseldik. Perşembe günü de diğer takımlarımız puan alırsa yerimizi sağlamlaştıracağız. Bu sene takımlarımız iyi ya da kötü oynar tartışılır ama sahadan puan ile ayrılmak büyük önem taşıyordu ve takımlarımız şu ana kadar gayet iyi puan topladılar.

Tekrardan Avrupa kupalarına eskiden olduğu gibi yüksek sayıda takım gönderebilmek ve direkt gruplara kalmak için bu performansların devam etmesi gerekiyor. Kalan 3 takımımız eğer gruplara kalırsa, gruplarda alacağımız puanlar ile rahatlarız. Şampiyonlar ligi grupları için bir şey demek zor ama konferans liginde gruplarda puan kaybetmememiz gerekiyor. Böyle devam ederiz umarım.

Kaynağı değiştirdim geç güncelleniyordu. Burası direkt sonucu girdi o yüzden puanlara bu kaynaktan baktım.

Kaynak:
https://tr.wikipedia.org/wiki/2024_UEFA_%C3%BClkeler_s%C4%B1ralamas%C4%B1
hero member
Activity: 1036
Merit: 619
August 25, 2023, 07:43:15 AM
Türkiye listede 10. sırada. Bi üstümüzdeki İskoç takımlarında Rangers PSV ile 2-2 berabere kaldı. PSV rövanş maçını kendi evinde oynayacak. İskoç temsilcisini eleme şansları yüksek bana kalırsa. Diğer İskoç temsilcisi Hibernian Aston Villa'ya 5-0 yenildi. Onların bu turu geçme ihtimalleri yok. Aston Villa şanssız bi eşleşme olmuş onlar için. Şu an 9. sırada bulunan İskoçya'nın 31550 ülke puanı var. A milli takımımız 30350 puanla 10. sırada. Bana kalırsa bu sezon sonunda İskoçya'yı kolay bi şekil geçeriz. Ve 9. sıraya yerleşiriz. Bi talihsizlik olmazsa ADS dışındaki takımlarımız favori. ADS de bi üst tura geçebilecek bi takımımız. Bu sezon toplayacağımız çok puan var daha.

Umarım Adese’de diğer takımlarımız gibi favori olabileceği bir oyunla diğer maçı kazanır, ilk maçta Genk karşısında çok zorlandılar, herhangi bir varlık gösteremediler, bu maçta daha etkili olmalarını bekliyoruz, aslında 2-1’de Emre Akbaba uzatmalarda %100 bir gol şansı yakaladı, onu değerlendirseydi en azından beraberlikle rövanşa daha avantajlı gidecektik,

Emrenin o pozisyonuna bende üzüldüm ya. Net bir gol fırsatı tepildi. Cherif Ndiaye iyi oynadı çabaladı defansı yormaya çalıştı ama hücum yönü eksik kaldı Adananın. Artık tecrübeli isimlerle rövanşta geçmelerini umut edeceğiz tek gollü yenilgi çok kötü bir sonuç değil. 1-0 bizi uzatmaya taşır.
sr. member
Activity: 1344
Merit: 373
August 25, 2023, 06:23:26 AM
Türkiye listede 10. sırada. Bi üstümüzdeki İskoç takımlarında Rangers PSV ile 2-2 berabere kaldı. PSV rövanş maçını kendi evinde oynayacak. İskoç temsilcisini eleme şansları yüksek bana kalırsa. Diğer İskoç temsilcisi Hibernian Aston Villa'ya 5-0 yenildi. Onların bu turu geçme ihtimalleri yok. Aston Villa şanssız bi eşleşme olmuş onlar için. Şu an 9. sırada bulunan İskoçya'nın 31550 ülke puanı var. A milli takımımız 30350 puanla 10. sırada. Bana kalırsa bu sezon sonunda İskoçya'yı kolay bi şekil geçeriz. Ve 9. sıraya yerleşiriz. Bi talihsizlik olmazsa ADS dışındaki takımlarımız favori. ADS de bi üst tura geçebilecek bi takımımız. Bu sezon toplayacağımız çok puan var daha.

Umarım Adese’de diğer takımlarımız gibi favori olabileceği bir oyunla diğer maçı kazanır, ilk maçta Genk karşısında çok zorlandılar, herhangi bir varlık gösteremediler, bu maçta daha etkili olmalarını bekliyoruz, aslında 2-1’de Emre Akbaba uzatmalarda %100 bir gol şansı yakaladı, onu değerlendirseydi en azından beraberlikle rövanşa daha avantajlı gidecektik,
hero member
Activity: 1162
Merit: 719
August 24, 2023, 06:20:07 AM
sr. member
Activity: 588
Merit: 365
Life is so short but wonderful.
August 22, 2023, 06:55:54 PM
Zora geldiğimizde belirli bir seviyenin üzerine çıkıyoruz. Saman alevi gibi parlayan dünya kupası üçüncülükleri ve UEFA şampiyonlukları da kazanıyoruz ama başarılarımızı kalıcı hale getiremiyoruz. Başarılarımızı kalıcı hale getiremediğimizde bu gibi sıralamalarda altlarda kalmaya devam ederiz. Bazen çok düştüğümüzü fark edince yine şimdiki gibi üst sıraları zorlarız ama yeri geldiğinde yine alt sıralara düşeriz. Konsantrasyon eksikliği mi desem yetenek problemi desem ne desem bilemedim bir şey eksikliği var. Altyapı tesislerimizi yeniledik. Gençlere bu konuda daha iyi imkanlar da tanındı. Fakat hala yabancı transferleri ve ülke puanı sorununu konuşuyoruz. Bir yerlerde yanlış yapmıyorsak yanlış spor dalına mı yoğunlaşıyoruz diyorum bazen kendime. Slavlar futbolda iyi değiller ama basketbolda çok iyiler mesela.
sr. member
Activity: 630
Merit: 463
August 19, 2023, 02:29:06 PM
Sosyal medyada ülke puanı sıralamasında onuncu sıraya yükselme durumu ile ilgili herkes fazla pozitif geliyor bana. Şu an bizim alt sıramızda bulunan İskoçya gibi ülkeler ve gerimizde bulunan Avusturya gibi ülkelerin grup aşamalarına kalması kesin üç takımları var, şu anda bizim ise sadece Galatasaray garanti o Avrupa Ligi. Asıl puanların toplanacağı yedi aylık sürece kaç takım bırakacağımız çok önemli. Eğer play-off aşaması hüsran ile sonuçlanırsa takımlarımız için, arkamızda bulunan bir çok ülke bu yedi aylık süreçte önümüze geçer. Asıl takımlarımızın ülke puanına katkısı bu aşama ile başlıyor.
Hocam en az 2 takım bence playoffları geçer ve seneye için puan toplamaya devam ederiz bence Galatasaray şampiyonlar ligine gitmese bile Avrupa liginde başarılı maçlar oynar ve şimdiden topladığımız o 3.5 puan daha da üstlere çıkar İskoçya Avusturya önemli tabi ama biz daha başarılı sonuçlar alırız bence
3 takım da geçer hocam siz içinizi ferah tutun. Fenerde, Adana’da Beşiktaş’ta rahat rahat takımları eler. Molde zaten Galatasaray ayarında bir takım olmadığı için turu Galatasaray geçti gözüyle bakabiliriz. Diyelim ki geçmedi korkulacak bir şey yok çünkü Avrupa liginde kupaya devam edecek. Bu sene de geçen seneki 11 puana yakın bir puan alırsak çok iyi olur.
legendary
Activity: 2114
Merit: 1042
August 19, 2023, 02:09:33 PM
Sosyal medyada ülke puanı sıralamasında onuncu sıraya yükselme durumu ile ilgili herkes fazla pozitif geliyor bana. Şu an bizim alt sıramızda bulunan İskoçya gibi ülkeler ve gerimizde bulunan Avusturya gibi ülkelerin grup aşamalarına kalması kesin üç takımları var, şu anda bizim ise sadece Galatasaray garanti o Avrupa Ligi. Asıl puanların toplanacağı yedi aylık sürece kaç takım bırakacağımız çok önemli. Eğer play-off aşaması hüsran ile sonuçlanırsa takımlarımız için, arkamızda bulunan bir çok ülke bu yedi aylık süreçte önümüze geçer. Asıl takımlarımızın ülke puanına katkısı bu aşama ile başlıyor.
Hocam en az 2 takım bence playoffları geçer ve seneye için puan toplamaya devam ederiz bence Galatasaray şampiyonlar ligine gitmese bile Avrupa liginde başarılı maçlar oynar ve şimdiden topladığımız o 3.5 puan daha da üstlere çıkar İskoçya Avusturya önemli tabi ama biz daha başarılı sonuçlar alırız bence
legendary
Activity: 980
Merit: 1077
#SWGT CERTIK Audited
August 19, 2023, 01:05:30 PM
hero member
Activity: 882
Merit: 879
August 13, 2023, 02:11:55 PM
Konferans Ligi play-off aşamasına 3 takımımızın da çıkacağını düşünüyorum ama 3 takımımıza da play-off için zor takımlar çıktı. Eğer 3 takımımız da Konferans Ligi grup aşamasına kalmayı başarırsa, Galatasaray'ın da en kötü Avrupa Ligi gruplarına kalacağını öngörüyorum. Bu durum da takımlarımız toplam 24 tane daha Avrupa maçı yapma hakkı olacak. İşte o zaman ilk 10'da kalma hatta daha üstü için şansımız olabilir. Lakin play-off aşaması kötü geçerse takımlarımız için o zaman ülke sıralamamız 12 yada 13.lüğe kadar düşebilir. Umarım Galatasaray Şampiyonlar Ligi grup aşamasına, Fenerbahçe, Beşiktaş ve Adana Demirspor'da Konferans Ligi grup aşamasına kalır da, bu yıl iyi bir puan toplarız.

Şu ana kadar 4/4 gidiyoruz. Geçen sene Konyaspor çok şaşırtıcı bir ön eleme yaşamasaydı inanılmaz puanlar toplayacaktık. Geçen sene olduğu gibi 5 takımlı bir Avrupa macerasına atılsaydık o zaman çok farklı olurdu. Şu an 4 takımı olan bir ülkeye göre maksimum performans gösterdik diyebiliriz. Sadece Galatasaray ve Adana Demirspor birer maçları berabere bitti diğer maçların hepsini kazandık. Rövanş maçlarında da 4/4 bekliyorum ve puanımız muhtemelen 1 puan daha artacak. Grup aşamalarına kalmak çok önemli. Adana Demirspor haricinde diğer takımlarımızın bir üst tura kalacağını düşünüyorum. Özellikle Fred ve Cengiz Ünder transferleri ile Fenerbahçe farklı bir seviyeye yükseldi. Artık hem Türkiye liginin hem de konferans liginin favori takımlarından biri haline geldi.
sr. member
Activity: 2030
Merit: 402
Play Bitcoin PVP Prediction Game
August 13, 2023, 01:43:57 PM
Türkiye'nin ülke katsayısı sıralamasında ilk 10'a girmesiyle birlikte artık Şampiyonlar Ligi'ne 1'i grup aşaması olmak üzere 2 takım göndermeye başlayacağız. Eğer yanlış hatırlamıyorsam 2 Avrupa Ligi ve 1 de Konferans Ligi'ne olacak şekilde toplam 5 takımı Avrupa kupalarına yollayacağız. Bu gerçekten güzel haber.

Özetle eski günlere dönmüş gibi olduk. Şampiyonlar Ligi grup aşamasına takım gönderememek gerçekten büyük prestij kaybıydı. Önümüzdeki sezon ile birlikte bu durum eskisine dönmüş olacak.
legendary
Activity: 980
Merit: 1077
#SWGT CERTIK Audited
August 13, 2023, 07:07:18 AM
Konferans Ligi play-off aşamasına 3 takımımızın da çıkacağını düşünüyorum ama 3 takımımıza da play-off için zor takımlar çıktı. Eğer 3 takımımız da Konferans Ligi grup aşamasına kalmayı başarırsa, Galatasaray'ın da en kötü Avrupa Ligi gruplarına kalacağını öngörüyorum. Bu durum da takımlarımız toplam 24 tane daha Avrupa maçı yapma hakkı olacak. İşte o zaman ilk 10'da kalma hatta daha üstü için şansımız olabilir. Lakin play-off aşaması kötü geçerse takımlarımız için o zaman ülke sıralamamız 12 yada 13.lüğe kadar düşebilir. Umarım Galatasaray Şampiyonlar Ligi grup aşamasına, Fenerbahçe, Beşiktaş ve Adana Demirspor'da Konferans Ligi grup aşamasına kalır da, bu yıl iyi bir puan toplarız.
sr. member
Activity: 504
Merit: 324
August 10, 2023, 04:58:40 AM
Konferans ligi bize iyi geldi. Puanların çoğunu oradan almışız. Aslında hak etmediğimiz bir seviye olduğu için çabuk toparlanıyoruz ama 9. sıradaki İskoçya'yı geçip 8. sıradaki Belçika ile rekabet edebilecek seviyede olmalıyız her zaman. Bizim yerimiz o skalada olmalı. Daha aşağısı bizim ligimize yakışmıyor. Avusturya, Sırbistan ve İsviçre ligleri bizim ligimiz kadar rekabetçi değil. Şu anda OP'nin paylaştığı siteye göre 11. sıradayız. Ben sezon sonunu 9. sırada tamamlayacağımıza inanıyorum. Sonraki yıllar da Belçika ile rekabet halinde kalırız umarım. Belçika'nın üzeri de bizim için gerçekçi değil. 9. ve 10. sıralarda kalmak makul bir hedef bizim için.

Belçika takımları da fena değil. Genk geçen sene çok iyi puan topladı. Ülke puanına katkısı maksimum oldu. Bizim takımlarımızın da ülke puanına katkısı çok iyi oldu ve bu sene de umarım gruplara kalınır ve her galibiyete puan kazanılabilir. Geçmişteki 3 puanlık bir dönem silinirse 5 yıllık ortalama doğal olarak yükselecek. Bu sene olmasa bile gelecek sene kesin ilk 10 a gireriz.

Hocam Genk’i bilmiyorum ama Gent ve Union Saint-Gilloise geçen sene başarılıydılar. Özellikle Başakşehiri eleyen ve mahveden Gent bu konuda beklentilerin üstüne çıkmıştı. Bu sene artık onların erken elenmelerini bekleyeceğiz. Belçika önümüzdeki ülke takımlarından birisi. Rakibimiz onlar aslında diğer ülke takımlarını bir şekilde eleriz.
hero member
August 10, 2023, 03:34:45 AM
Konferans ligi bize iyi geldi. Puanların çoğunu oradan almışız. Aslında hak etmediğimiz bir seviye olduğu için çabuk toparlanıyoruz ama 9. sıradaki İskoçya'yı geçip 8. sıradaki Belçika ile rekabet edebilecek seviyede olmalıyız her zaman. Bizim yerimiz o skalada olmalı. Daha aşağısı bizim ligimize yakışmıyor. Avusturya, Sırbistan ve İsviçre ligleri bizim ligimiz kadar rekabetçi değil. Şu anda OP'nin paylaştığı siteye göre 11. sıradayız. Ben sezon sonunu 9. sırada tamamlayacağımıza inanıyorum. Sonraki yıllar da Belçika ile rekabet halinde kalırız umarım. Belçika'nın üzeri de bizim için gerçekçi değil. 9. ve 10. sıralarda kalmak makul bir hedef bizim için.

Belçika takımları da fena değil. Genk geçen sene çok iyi puan topladı. Ülke puanına katkısı maksimum oldu. Bizim takımlarımızın da ülke puanına katkısı çok iyi oldu ve bu sene de umarım gruplara kalınır ve her galibiyete puan kazanılabilir. Geçmişteki 3 puanlık bir dönem silinirse 5 yıllık ortalama doğal olarak yükselecek. Bu sene olmasa bile gelecek sene kesin ilk 10 a gireriz.
legendary
Activity: 1722
Merit: 1630
August 09, 2023, 06:33:01 PM
Ülkemizdeki futbol seviyesi kesinlikle çok düştü bu yıl toplanan kadrolarla belki uzun bir aranın ardından kaliteli futbol izleyebiliriz ligimizde ancak her ne olursa olsun 1 takımı doğrudan şampıyonlar ligine göndermeyi ve 1 takımda uefa avrupa ligi gruplarına göndermeyi ülke olarak hak ediyoruz.
hero member
Activity: 2170
Merit: 640
Undeads.com - P2E Runner Game
August 09, 2023, 06:31:21 PM
hero member
August 09, 2023, 02:46:16 AM
Hocam bu eski liste olması lazım. Yeni liste eleme maçlarıyla birlikte artıp değişiklik gösterebiliyor.

Bu listeyi Twitter’dan aldım. Şanslıyız ki şampiyonlar liginin puanı yüksek ve ülke puanı için Fenerbahçe, Beşiktaş ve Adana Demirspor galibiyetleri de etkileyecek. Her galibiyet 0.25 puan ekliyor. Umudumuz 0.75 puan bu puana eklenmesi.

Bu listeyi maçtan sonra görmüştüm de çok fazla güvenemedim o yüzden koymamıştım. Maçtan önce ilk baştan beri baktığım yerden alayım dedim orada da güncel tarih yazıyor. Anlık mı ekliyorlar yoksa sonradan mı onu bilemedim ama listedeki sıralamada doğru yerdeyiz. Dünkü maçtan sonra 11. sıraya çıktık.

Diğer takımlar puan almaya devam ederse seneye lig birincisi şampiyonlar ligine direkt katılacak diye biliyorum yani 10. olduğumuzda. Şampiyonlar ligi gruplarına kaldığında çok iyi para geliyor. Her sene bunu bir takım başarsa eli çok rahatlar. Sanki bunu hak ediyoruz son zamanlarda oynadığımız futbol ile.

Bir de bu konferans ligini sırf bizim için yapmışlar gibi. Puanı buradan topluyoruz ve sıralamada çok fazla katkısı oldu. Bu sene kurulan kadrolar ön elemelerde eğer çok büyük bir hata olmazsa gruplardan çıkabilir.

Konferans ligi bir sonraki rakipler zorlu ama hocam. Fenerbahçe ile Twente karşılaşabilir, Adana Demirspor, Genk-Olimpiakos galibi ile eşleşecek, Beşiktaş ise muhtemelen Dinamo Kiev ile eşleşecek. Elbette bu söylemler turu geçme ihtimali sonunda olacak şeyler. 3 takımımız da bu turu geçerler ama üçü de diğer turda elenebilir. Umarım böyle bir şey yaşanmaz.
hero member
August 09, 2023, 02:32:37 AM
Hocam bu eski liste olması lazım. Yeni liste eleme maçlarıyla birlikte artıp değişiklik gösterebiliyor.

Bu listeyi Twitter’dan aldım. Şanslıyız ki şampiyonlar liginin puanı yüksek ve ülke puanı için Fenerbahçe, Beşiktaş ve Adana Demirspor galibiyetleri de etkileyecek. Her galibiyet 0.25 puan ekliyor. Umudumuz 0.75 puan bu puana eklenmesi.

Bu listeyi maçtan sonra görmüştüm de çok fazla güvenemedim o yüzden koymamıştım. Maçtan önce ilk baştan beri baktığım yerden alayım dedim orada da güncel tarih yazıyor. Anlık mı ekliyorlar yoksa sonradan mı onu bilemedim ama listedeki sıralamada doğru yerdeyiz. Dünkü maçtan sonra 11. sıraya çıktık.

Diğer takımlar puan almaya devam ederse seneye lig birincisi şampiyonlar ligine direkt katılacak diye biliyorum yani 10. olduğumuzda. Şampiyonlar ligi gruplarına kaldığında çok iyi para geliyor. Her sene bunu bir takım başarsa eli çok rahatlar. Sanki bunu hak ediyoruz son zamanlarda oynadığımız futbol ile.

Bir de bu konferans ligini sırf bizim için yapmışlar gibi. Puanı buradan topluyoruz ve sıralamada çok fazla katkısı oldu. Bu sene kurulan kadrolar ön elemelerde eğer çok büyük bir hata olmazsa gruplardan çıkabilir.
hero member
August 09, 2023, 02:16:16 AM
Bu hafta Galatasaray ile başlayacak olan maçlarda ülkemizi temsil eden takımların puanla dönmesi gerekiyor. Hem bu sene 4 takım ile temsil ediliyoruz ve ilk maçlarda çok iyi sonuçlar aldık. Alacağımız galibiyetlerde bir üst sıraya çıkabiliriz. Bu da seneye kupalara katılan takımlarımızın daha az ön eleme oynaması ve daha fazla temsil hakkı olmasına neden olabilir.

Şimdilik bu seneki başarılarımız belli olmadığı için seneye hangi kupaya kaçıncı turdan kaç temsilcimizin katılacağını bilemiyorum o yüzden ilerleyen günlerde bu durumu güncelleyeceğim.

Şu anki güncel sıralamaya bir bakalım, 8 Ağustos 2023 itibariyle;

Kaynak:
https://www.footballseeding.com/uefa/country-ranking/2022-23/

hero member
August 08, 2023, 02:25:24 PM
Bu hafta Galatasaray ile başlayacak olan maçlarda ülkemizi temsil eden takımların puanla dönmesi gerekiyor. Hem bu sene 4 takım ile temsil ediliyoruz ve ilk maçlarda çok iyi sonuçlar aldık. Alacağımız galibiyetlerde bir üst sıraya çıkabiliriz. Bu da seneye kupalara katılan takımlarımızın daha az ön eleme oynaması ve daha fazla temsil hakkı olmasına neden olabilir.

Şimdilik bu seneki başarılarımız belli olmadığı için seneye hangi kupaya kaçıncı turdan kaç temsilcimizin katılacağını bilemiyorum o yüzden ilerleyen günlerde bu durumu güncelleyeceğim.

Şu anki güncel sıralamaya bir bakalım, 8 Ağustos 2023 itibariyle;

Kaynak:
hero member
February 24, 2023, 02:14:07 AM
Evet konuyu diriltmenin zamanı geldi çünkü Sheriff'in Partizan'ı elemesinden sonra Avrupa'da Sırbistan temsilcisi kalmadı. Bizim ise 4 takımımız devam ediyor.

11- Sırbistan: 32.375
12- Türkiye: 31.500

Edit: Takımlarımızdan Trabzonspor elendi. Aslında çok fazla pozisyona girdi ama ofsaytlar bitirdi takımı. Bir de böyle bir maçta penaltının kaçması bu sonuca götürdü. Diğer kalan takımlarımızdan puan gelmesi şart oldu.

Kaynak:

Güzelim fırsat kaçtı. Trabzonspor dün kazandaydı şimdi ülke puanı olarak iyi bir yükseliş yakalayacaktık. Şimdi umudumuz kalan 3 takımın en azından 3 galibiyet alması. Fenerbahçe’ye çok iş düşüyor bir üst tura yükselmesi durumunda ülke puanına doğrudan +1 puan eklenecek. Umarım Fenerbahçe’ye kolay bir rakip çıkar ve bir üst tura çıkabilir.
Pages:
Jump to: