Pages:
Author

Topic: Umutlarını Kaybedenlerden misiniz? Balon mu Değil mi? - page 3. (Read 623 times)

full member
Activity: 980
Merit: 152
Dostlar, asıl büyük resmi görmek istiyorsanız Bitcoin'e değil, Blockchain'e odaklanmanız gerekiyor. Yaşınız 30 altındaysa gidin kodlama öğrenin, 30 üstüyseniz gelecek on yılda hangi blockchain projeleri günlük yaşamda kullanılabilir diye araştırın. Önünüze değil, dağın arkasına bakmayı deneyin. Coinmarketcap orada, her projenin linklerine basitçe ulaşabilirsiniz. Proje dosyalarını okuyun, projenin en başındakilerin önceki işlerini araştırın ve en önemlisi de bulduğunuz bilgileri doğrulayın.

Şu andaki piyasa o kadar komik ki, herkes kolay yoldan zengin olacağını düşünüyor. Bu nedenle ne kadar az gelişmiş ülke varsa kripto piyasasında başı çekiyor. Buna izin vermezler. Geçen yıl nereye baksak kısa yoldan zengin olanları gözümüze sokuyorlardı. Hepimizi PR çalışmasıyla büyülediler resmen. Bu işin bu kadar kolay olmayacağı belliydi. Kendinize 5-10 yıllık bir yatırım planı yapın, sonra kapatın ekranı.
full member
Activity: 910
Merit: 105
Regülasyon gelene kadar bu gitgeller devam edecek. O zamana kadar aslında yükümüzü tutma ihtimali var. Bu düşüşler daha önce de oldu ve olacak ama bence yakın zamanda daha önce görmediğimiz bir yükselişte olacak. Ben hala ümitliyim yani.
jr. member
Activity: 308
Merit: 4
Blockchain geleceğin teknolojisi ve kesinlikle balon değil. yakın zamanda çoğu şirket blockchain teknolojisini ödeme yöntemi olarak kullanmaya başlayacak. Bitcoin'inde balon olduğunu düşünmüyorum. Piyasanın amiral gemisi olmaya devam edecektir. Blockchain teknolojisinin yaygınlaşması ile bitcoin tekrar eski günlerine dönecek. BCH savaşı bittiğinde piyasa tekrar canlanacaktır.
full member
Activity: 420
Merit: 105
Piyasanın durumunun daha stabil bir hal alması gerekiyor. Yoksa sırf teknolojisi için kimse gelip yatırım yapmaz .
full member
Activity: 476
Merit: 102
CAT.EX Exchange
Ne yazık kripto dünyası ki çok volatil bir yatırım aracı, balon değil ama düşüş ve çıkış oranları çok yüksek.
jr. member
Activity: 196
Merit: 4
hepsi balon bakmayin siz teknoloji dediklerine, sadece balon'a kim have üflüyor kim aliyor ona bakin....tek gercek btc ve eth bu piyasada...ikisinide yat uyu misali 2-5 sene beklerseniz gelir, yada strat, neo gibi denenen bilir ama önceki gibi bugün al 1 aysonra x3 yapsin kalmadi, al sat da tehlikeli
member
Activity: 322
Merit: 32
En büyük değer kaybı en güvenilen coinlerden gelince insan şaşırıyor doğal olarak. Örnek olarak piyasanın favorileri olan Ethereum ve Neo nun ATH fiyatlarına bakarsanız yaklaşık 14x civarında bir değer kaybı var. Haliyle güvenim sarsılmadı desem yalan olur.
sr. member
Activity: 1092
Merit: 254
Umutlarımızı neye bağladığımıza göre değişir.Mesela türk halkının çoğu hala abuk sabuk tokenlerin peşinde ve hodl durumdalar.Her gün borsalar delist açıklaması yapıyorlar.Bunlar gerçekten çöp projeler balon projeeler.Yerinizde olsam btc ve diğer REAL projelere yönelirdim.
member
Activity: 448
Merit: 15
Rakamlar balon ama teknoloji asla.

Gerek kara para, gerek pump dump, gerek manipülasyonlar vs. fiyatları balonlaştırıyor. E tabi bu durum sadece kripto paralarda değil, emtialarda da söz konusu. Ancak bu kadar dalgalanmanın olduğu şeylerde abukluk söz konusudur. Bu yönden de, çok fazla hayal kurmamak, çok riske girmemek gerektiği kanısındayım. Kumarlaştıran bizleriz.

full member
Activity: 532
Merit: 100
Blockchain asla bir balon değil ha bitcoin balon olabilir ancak blockchain devam edecek kör topal bir şekilde de olsa devam edecek. Şu an blockchain kullanan projelerin çok iyi çalışması lazımk ki insanlar bu piyasaya güvensin
member
Activity: 182
Merit: 10
Balon olması imkansız çağımızın en büyük teknolojisi olan bu yapılanma asla bir balon olamaz bu düşüş bir çok insanı bu düşünceye itti fakat yakın gelecekte bu teknoloji hayatın bir parçası olacak
member
Activity: 532
Merit: 12
Ümidi mi kaybetmedim kesinlikle balon değil. Sadece biraz daha fazla sabırla bekleyeceğim o kadar. Zaten bu işte kazanmak ta var kaybetmek te. Kar zarar kardeştir.
jr. member
Activity: 60
Merit: 1
Sadece alıp satan ve karına bakan kişiler olarak büyük resmi görmekte zorlanıyoruz ama benim inancım şu doğrultuda; bitcoin 10 dolar da olsa 10000 dolar da olsa varlığını sürdürecek ve hayatımızı derinden değiştirecek. Aynı şey diğer bazı altcoinler için de geçerli.

İnsanların içten içe bildiği fakat dile getirmekte çekindiği bir ikilem var bu sektörde; yatırımcı fiyatın sürekli artmasını beklerken projeye dahil olan, projeyi kullanan kişiler fiyatların düşük olmasını istiyor. En basitinden transfer ücretleri mesela...

Şu sıralar bir çok kişinin zararı var, saklamaya gerek yok. Hala da birileri "ben demiştim" derdinde. Boş verin, ciddiye almayın. Hepimiz konuşuyoruz ama piyasa sağolsun hepimizi de üst üste yanıltmayı başarıyor. Ben açıkça söylüyorum, bunların hepsi sadece fikir, tahmin. Ha gerçekten dediklerine sonuna kadar inanan varsa eğer varını yoğunu dediği yere koysun yırtsın. O da kurtulsun, biz de...

Son olarak da iki tane link bırakayım;

https://koinbulteni.com/ambrosus-ceosu-angel-versetti-kripto-para-birimleri-icin-balon-daha-gerceklesmedi-31155.html?fbclid=IwAR2so1W5aPMIuPFhCEvb0CpYgaViVlFWbBROuce69_9thR_yYZRDQlIFKxY

https://twitter.com/APompliano/status/1065273009211170817

PS: Yatırım tavsiyesi olmadığını belirtmeme gerek var mı? Hatta bir adım ileri gidiyorum ve böyle bir piyasada kimsenin söylediklerini yatırım tavsiyesi olarak almamanızı tavsiye ediyorum. Yazılanlar, çizilenler, söylenenler sadece tahminden ibarettir, birikimlerinizi değerlendirirken lütfen dikkatli olun.
Pages:
Jump to: