Pages:
Author

Topic: Üniversite yurdunda mining - page 2. (Read 7088 times)

legendary
Activity: 1484
Merit: 1000
November 27, 2015, 11:40:23 AM
yaw bu minerlerde sadece bi kere yerel ağdan minere girip pool vs ayarını çekmek yetiyor değil mi, daha sonra ister başka modeme tak vs ne yaparsan yap yeni bi ayar çekme gerekmiyor pool değişmedikçe doğru mudur ?
legendary
Activity: 952
Merit: 1006
November 27, 2015, 11:34:17 AM
Bildiğim kadarı ile yurtlardaki internetler 8 10 saatte bir oturum açma gerektiriyor nette sıkıntı olabilir Smiley
Sorun sadece o olsa halledilir, bir şekilde. Daha büyük sorunlar var. Isınma ses vb. Yani kısacası bu sorunların yanında internet en mahsumu.
full member
Activity: 219
Merit: 100
November 27, 2015, 08:10:01 AM
Bildiğim kadarı ile yurtlardaki internetler 8 10 saatte bir oturum açma gerektiriyor nette sıkıntı olabilir Smiley
hero member
Activity: 662
Merit: 501
October 30, 2015, 05:56:27 AM
Bence s5 al ve fan hızını bir miktar düsür s4 yurtta calistirabilecek bir cihaz degil sesten dolayı...
full member
Activity: 294
October 30, 2015, 03:44:18 AM
Makine almak mı hashnest e girmek mi sizce

İkisi de değil.
Her ikisi de.
Eğer ne yaptığını biliyorsan her ikisi de karlıdır. Ama bilmiyorsan o zaman zarar etmen kaçınılmaz.

Ne yaptığımı bilmiyorum Cheesy tecrübe olsun diye
legendary
Activity: 1176
Merit: 1013
DAVID CHAUM's xx coin SALE IS NOW LIVE!
October 29, 2015, 01:51:16 PM

İkisi de değil.
Her ikisi de.
Eğer ne yaptığını biliyorsan her ikisi de karlıdır. Ama bilmiyorsan o zaman zarar etmen kaçınılmaz.
full member
Activity: 154
October 28, 2015, 10:58:10 AM
yurtlar sadece aylık parası zaman öğrencilerle iyi olur . Diğer zaman yok şu yok bu diyerek burnunuzdan getirir
Zz
legendary
Activity: 1820
Merit: 1077
October 28, 2015, 10:56:37 AM

İkisi de değil.
full member
October 28, 2015, 10:49:56 AM
full member
October 27, 2015, 07:20:00 AM
yangın riskini sakın unutma.. sonuçta elektronik cihazlar.. Uzmanlar tv'yi bile stand by'da bırakmayın derken.. Yattığın odada 7/24 miner çalışması hiç mantıklı değil..
İlla çalıştıracaksak.. 15 TL'ye duman sensörleri mevcut tavana yapıştırıyorsun.. Onlardan almanı öneririm.

Yurtta zaten var onlardan
legendary
Activity: 2394
Merit: 1358
October 27, 2015, 05:53:52 AM
Yemek sigara param çıkar işte Cheesy en yakın zamanda para bulup yapacam

Sigarayı bırakırsan hem cebin hem bedenin için madencilikten daha karlı bir iş yapmış olursun.
legendary
Activity: 1301
📌 peerguess.com 📌
October 27, 2015, 05:52:02 AM
yangın riskini sakın unutma.. sonuçta elektronik cihazlar.. Uzmanlar tv'yi bile stand by'da bırakmayın derken.. Yattığın odada 7/24 miner çalışması hiç mantıklı değil..
İlla çalıştıracaksak.. 15 TL'ye duman sensörleri mevcut tavana yapıştırıyorsun.. Onlardan almanı öneririm.
full member
October 27, 2015, 03:12:01 AM
elektrik faturası fix olunca mining her turlu mantıklı.5 ayda roi olmasında 6 ayda roi olsun. 9 ay(heralde yurtta 9 ay kalınıyor) sonunda aleti yarı fiyatına bile satsan 3 aylık kazancınla birlikte 3btc gelir elde etmiş olursun en kötü Young Turk un hesabına göre. oda günlük kurdan 2500 tl eder yaklasık aylık 275 tl para kazanmış olursun. cok bir para değil ama öğrenci için güzel bir ek gelir. sesi ve ısısıda bence 1 cihazın cok rahatsız etmez.

Yemek sigara param çıkar işte Cheesy en yakın zamanda para bulup yapacam
twn
legendary
Activity: 1204
Merit: 1011
October 27, 2015, 03:09:29 AM
elektrik faturası fix olunca mining her turlu mantıklı.5 ayda roi olmasında 6 ayda roi olsun. 9 ay(heralde yurtta 9 ay kalınıyor) sonunda aleti yarı fiyatına bile satsan 3 aylık kazancınla birlikte 3btc gelir elde etmiş olursun en kötü Young Turk un hesabına göre. oda günlük kurdan 2500 tl eder yaklasık aylık 275 tl para kazanmış olursun. cok bir para değil ama öğrenci için güzel bir ek gelir. sesi ve ısısıda bence 1 cihazın cok rahatsız etmez.
full member
October 27, 2015, 03:02:51 AM
6-7 ay önce öğrenci olarak kredi çekmeyi denemiştim ama kimse vermedi. Belki kredi kartlarının nakit avans kampanya türevlerinden bin tl yakın çekebilirsin.

Bi kaç bankadan nakit avansla 3-4 bin çıkar bence ya

Bir bankadan alabileceğiniz maksimum kredi neyse tüm bankalardan alabileceğiniz maksimum kredi toplamı da odur. Bütün bankalar birbiriyle entegre halinde, kredi notunuza göre kredi üst limitiniz belirleniyor.

Kredi olayı sıkıntı değil ben bu işi yapsam kar a geçer miyim 9 ayda falan ses ve ısı fazla sorun olur mu

Cihazları alacağın fiyata bağlı. GHS başı 1 tl ödeyerek 2 ths'lik s4'ü 2bin tl'ye alırsan Her ay yaklaşık 0.5 btc getirir. 800+ TL'den satsan 5 ayda roi olur tek cihaz.

Mantıklı gibi geliyor
legendary
Activity: 1176
Merit: 1013
DAVID CHAUM's xx coin SALE IS NOW LIVE!
October 26, 2015, 06:24:32 PM
6-7 ay önce öğrenci olarak kredi çekmeyi denemiştim ama kimse vermedi. Belki kredi kartlarının nakit avans kampanya türevlerinden bin tl yakın çekebilirsin.

Bir bankadan alabileceğiniz maksimum kredi neyse tüm bankalardan alabileceğiniz maksimum kredi toplamı da odur. Bütün bankalar birbiriyle entegre halinde, kredi notunuza göre kredi üst limitiniz belirleniyor.

Kredi olayı sıkıntı değil ben bu işi yapsam kar a geçer miyim 9 ayda falan ses ve ısı fazla sorun olur mu

Cihazları alacağın fiyata bağlı. GHS başı 1 tl ödeyerek 2 ths'lik s4'ü 2bin tl'ye alırsan Her ay yaklaşık 0.5 btc getirir. 800+ TL'den satsan 5 ayda roi olur tek cihaz.
full member
October 26, 2015, 05:50:50 PM

legendary
Activity: 1274
★ BitClave ICO: 15/09/17 ★
October 26, 2015, 05:24:40 PM

Öğrenciler için bu limit 0.
Öğrenciyken (bundan 4-5 sene öncesi) 2 adet bursum, 3 tane kredi kartım toplam limit 3k tl, 3k+ banka borcum vardı Grin Kredi vermediler. Kredi kartlarını 2 sene önce komple kapatıp tekrar kart almadım. Denizbank 3k tl krediye yeşil ışık yakmıştı sms üzerinden şubeye gittim kefil getirsen de kredi vermeyiz öğrencisin demişlerdi.

Tüm öğrenciler için genellemek doğru olmaz. Ben öğrenciyken her gün telefonuma 10.000 TL krediniz hazır diye SMS geliyordu. Eskiden kredi notunu sadece bankalar görürdü, artık biz de görebiliyoruz. Findeks'e girip kredi notunuzu öğrenebilirsiniz. İlk sefer bakmak ücretsizdi değiştirmedilerse.
Kredi notunun bir önemi yok, öğrenci eğer bir maaş bordrosu (kanıtlayabildiği bir geliri) yoksa malesef kredi çekemiyor bankalardan. Çok banka gezdim zamanında. He babadan zenginse öğrenci o ayrı, onlar kredi kartlarından bizim kredi diye dilendiğimizi nakit avans olarak çekiyor Grin

Nasıl kredi notunun önemi yok? Bütün kredi talepleri kredi notuna göre değerlendirilir.
Sana mı inanayım kendi yaşadığım tecrübelere mi? Smiley

"Öğrenci olan ve belgelenebilir bir geliri olmayan" kişilere kredi verilmediğinden kredi notunun pek bir önemi yok.

Nereye kadar uzatmayı düşünüyorsun bunu? Öğrenciyken ve bir kuruş gelirim yokken tüm bankalardan kredi teklifleri alıyordum kredi notum çok iyi olduğu için. Kredi kartınızın borcunu düzenli öderseniz kredi notunuz yüksek kalır. Bunun öğrencilikle bir ilgisi yok.
Ben de sana diyorum ki, o öğrenciyken cep telefonlarına gelen o kredi teklifleri için hiç bankaya gidip başvuru yaptın mı?
Ben gidip şubeye başvuru yaptım, 3 sene boyunca düzgün binlerce liralık aylarca kredi kartları faturaları ödeyerek, kredi notum da gayet iyiydi o zaman. Öğrenci olduğum gerekçesiyle kredi vermediler.
Belgelenebilir gelir istediler.
Zz
legendary
Activity: 1820
Merit: 1077
October 26, 2015, 05:21:19 PM

Öğrenciyken (bundan 4-5 sene öncesi) 2 adet bursum, 3 tane kredi kartım toplam limit 3k tl, 3k+ banka borcum vardı Grin Kredi vermediler. Kredi kartlarını 2 sene önce komple kapatıp tekrar kart almadım. Denizbank 3k tl krediye yeşil ışık yakmıştı sms üzerinden şubeye gittim kefil getirsen de kredi vermeyiz öğrencisin demişlerdi.

Tüm öğrenciler için genellemek doğru olmaz. Ben öğrenciyken her gün telefonuma 10.000 TL krediniz hazır diye SMS geliyordu. Eskiden kredi notunu sadece bankalar görürdü, artık biz de görebiliyoruz. Findeks'e girip kredi notunuzu öğrenebilirsiniz. İlk sefer bakmak ücretsizdi değiştirmedilerse.
Kredi notunun bir önemi yok, öğrenci eğer bir maaş bordrosu (kanıtlayabildiği bir geliri) yoksa malesef kredi çekemiyor bankalardan. Çok banka gezdim zamanında. He babadan zenginse öğrenci o ayrı, onlar kredi kartlarından bizim kredi diye dilendiğimizi nakit avans olarak çekiyor Grin

Nasıl kredi notunun önemi yok? Bütün kredi talepleri kredi notuna göre değerlendirilir.

"Öğrenci olan ve belgelenebilir bir geliri olmayan" kişilere kredi verilmediğinden kredi notunun pek bir önemi yok.

Nereye kadar uzatmayı düşünüyorsun bunu? Öğrenciyken ve bir kuruş gelirim yokken tüm bankalardan kredi teklifleri alıyordum kredi notum çok iyi olduğu için. Kredi kartınızın borcunu düzenli öderseniz kredi notunuz yüksek kalır. Bunun öğrencilikle bir ilgisi yok.
legendary
Activity: 1274
★ BitClave ICO: 15/09/17 ★
October 26, 2015, 05:17:07 PM

Pages:
Jump to: