Pages:
Author

Topic: USD/TL (2,50-3,00) ------ 2017/Son Çeyrek - page 2. (Read 9633 times)

legendary
Activity: 2562
Merit: 1482
Bence şu an dolar almak için çok iyi bir zaman. Uzun zamandır 3.50-55 arası sabitlenmişti. Patlaması yakındır, en az 3.65i bu ay sonuna kadar göreceğiz.
legendary
Activity: 1860
Merit: 1015
Fakirlikten ağzı kokan çomarlar gelmiş dolar düşecek diyor. Ekonomi çok iyi ya tabi, güler misin ağlar mısın? Smiley
Sizin kendinize bir faydanız yok burada milleti yönlendirmeye çalışıyorsunuz. Bu aktrolleri görmezden gelmek lazım ama bunları tanımayanlar ciddi ciddi yazdıkları mesajları okuyor işte. Cehaletlerini her yere saçmaya bayılıyorlar.
hero member
Activity: 868
Merit: 1003
Bu baskılama ile sene sonu için de 3.75 fazla geldi gözüme. 3.6 sevilerinde kapatabilir seneyi. 3.75 görsem de benim için şaşırtıcı olmaz.
member
Activity: 115
Merit: 100
almanya ile aramızdaki gerginliğin asıl sebebi 3 havaalanı projesi. avrupanın en büyüğü olmasını istemiyorlar.
bakalım nereye kadar devam edecek bu çekememe.. Smiley ama bizim proje gerçekleşecek. o zamanda ülke gelirlerine büyük katkısı olacağıını düşünüyorum belki o zaman düşer. yani 2018 ilk yarısında o seviyeler olabilir.

umarım bu yazdıkların ironidir. böyle düşünen insanların gerçekten var olabileceğine inanmak istemiyorum çünkü.
sr. member
Activity: 532
Merit: 251
Siyasete hiç merakım yok, tartışmak istediğim bir konu olursa konusunu açarım. Dolar kurunun siyasetle bağlantısı olduğunu anlayamayacak kadar cahil bir çomarsın. Senin gibi sıradan insanlara ayıracak vaktim yok. Çomarlarla tartışmayı yıllar önce bıraktım. Ülkenin halinden de dolar kurundan da siz çomarlar sorumlusunuz. Size laf anlatmak için zamanını harcayanlara acıyorum. Cahilsiniz ve cahil kalacaksınız.

sen de malsın mal kalacaksın. sana kim oldugumu anlatacak değilim. siyasete merakın yoksa niye seçim sonuçlarını konusmak için konu açtın?

beni akpli sandıysan söyliyim akpli de değilim. sizin gibi mal muhalefet olduktan sonra başımızdan gitmez bunlar.

sene başından beri dolar 5 lira olacak dediniz millete dolar aldırdınız. insanlar hep zararda, sen anca klavye başından bilmişlik tasla. şubat ayında sattım dolarları ve bu forumda yazıp durdum almayın diye, seni dinleyenler zarar yazdılar durdular.

eminim senin cebinde para falan da yoktur. ergen ergen konusuyorsun işte. paran olsa böyle yorumlar yapmazdın.
legendary
Siyasete hiç merakım yok, tartışmak istediğim bir konu olursa konusunu açarım. Dolar kurunun siyasetle bağlantısı olduğunu anlayamayacak kadar cahil bir çomarsın. Senin gibi sıradan insanlara ayıracak vaktim yok. Çomarlarla tartışmayı yıllar önce bıraktım. Ülkenin halinden de dolar kurundan da siz çomarlar sorumlusunuz. Size laf anlatmak için zamanını harcayanlara acıyorum. Cahilsiniz ve cahil kalacaksınız.
sr. member
bence siyaset için ayrı bir başlık açılsın ve orada konuşulsun.

burda dolar konuşulmuyor. almanya, katar, turizm, tarım konusuluyor.

forumda siyaset konusu eksikliği var. insanlar karşıt görüşteki insanlarla tartışacak mecra bulamayınca dolar başlığında tartışmaya başlıyor.

Bakış açısı dar olunca böyle mesajların gelmesi normal tabi. Döviz kurlarını siyasetten ayırmak imkansızdır. Dolar kurunu konuşurken Almanya, Katar, turizm, tarım konuşulmayacak da ne konuşulacak? Daha dolar kurunu neyin belirlediğinden habersizsiniz. Siyaset konusu eksikse Konu Dışı bölümünde başlık açın fikirlerimizi söyleyelim.

bakış açımın dar oldugunu nereden biliyorsun? o kadar geniş ki dolar-tl başlığı altında siyaset yapanların senin gibi siyaset meraklısı insanlar olduğunu anlamış ve bu yorumu yapmışım, dayanamayıp anında cevap vermişsin.

ben açmıcam o başlığı sen açacaksın ve siyaset merakını gidereceksin. baktım da açtığın konu başlıklarına ve yazdığın yorumlara, epeyce konu açmışsın ve yorum yapmışsın zaten siyaset hakkında.

siyasete meraklı olabilirsin, saygı duyarım. ama dolar kuru ile siyasetin hiç ama hiç alakası yok!!! bunu anladığın gün bakış açısı konusunda konusmaya başlayabiliriz

sen dolar kuruna ilgili değilsin sevgili arkadaşım. sen siyaset konuşmak için ortam arıyorsun kendine.
seninle daha fazla konusup bu başlık altını siyaset ile kirletmeyeceğim.
full member
Activity: 182
doların dusmesi mantıken btc nin ülkemizde ki değerinide dusurur.Fakat bu yuksek kalmasını istediğim anlamnı gelmiyor.Yuksek döviz demek alım gucunu dusurmek demek insallah duser.bunu 3.8 den yuklu miktarda dolar almıs biri olarak söylüyorum.ama dusmez dusemez duserde apay bi düşüş olur tl mahvoldu
legendary

forumda siyaset konusu eksikliği var. insanlar karşıt görüşteki insanlarla tartışacak mecra bulamayınca dolar başlığında tartışmaya başlıyor.

Bakış açısı dar olunca böyle mesajların gelmesi normal tabi. Döviz kurlarını siyasetten ayırmak imkansızdır. Dolar kurunu konuşurken Almanya, Katar, turizm, tarım konuşulmayacak da ne konuşulacak? Daha dolar kurunu neyin belirlediğinden habersizsiniz. Siyaset konusu eksikse Konu Dışı bölümünde başlık açın fikirlerimizi söyleyelim.
sr. member

sr. member
Activity: 462
Merit: 306
Bence çılgın hayallerin var Smiley
Doların bu seviyelere inmesi için ülkede birşeylerin kayda değer seviyede iyi gitmesi lazım. Ben kaçırdıysam affola ama iyi giden 1-2 örnek verebileni tebrik ederim tabi Smiley
member
Activity: 299
Merit: 11
almanya ile aramızdaki gerginliğin asıl sebebi 3 havaalanı projesi. avrupanın en büyüğü olmasını istemiyorlar.
bakalım nereye kadar devam edecek bu çekememe.. Smiley ama bizim proje gerçekleşecek. o zamanda ülke gelirlerine büyük katkısı olacağıını düşünüyorum belki o zaman düşer. yani 2018 ilk yarısında o seviyeler olabilir.

güldürme kendine ya. çomar çomar laflar konuşma
3. hava alanıymış yok Almanya çekemiyormuş ne kullanıyorsunuz söyleyin insanlar tinere baliye para vermesin

Tiksiniyorum sizden kafanızdan cahilliğinizden cehaletinizden
newbie
Activity: 39
Merit: 0
full member
Activity: 840
Merit: 103
Tlye dump gelecek gibi görünüyor Smiley
sr. member
Activity: 1638
Merit: 273
Artık şu euro ve doların artışının durdurulması lazım. Yani TL'nin değer kaybetmesinin desek daha doğru olur. Ancak gelinen son noktada ülkenin durumuna, diğer ülkelerle ilişkilerine vs bakarsak bu imkansız gibi bir şey şu zamanda. Ben de yılı 3.65-3,70 civarı kapatacağını düşünüyorum.
full member
Activity: 190
Euro rekordan rekora koşmaya devam ediyor, 4.20 ye dayandı. dolar da onun gerisinde kalmaz böyle giderse. Müdahale edecek seviyeleri çoktan geçtik, dediğiniz gibi müdahale ettikçe ve etmeye çalıştıkça daha da kötüye gidiyor. Bir ülke ekonomisi daha saçma yönetilemezdi gerçekten tebrikler. Her yıl daha da çıkmaza giriyor.
sr. member
Activity: 546
Merit: 250
3,75 civarı yl kapatacağını düşünüyorum, şu anda doların düşmesi için hiçbir ortam yok müdahele dışında, her müdahele de yayı biraz daha geriyor.

Ben de size katılıyorum Mustafa hocam özellikle Almanya ile yaşanan gerilim maalesef ülkemizi oldukça olumsuz etkileyecektir.Sonuç olarak İhracatımızda çok önemli bir ülke Almanya.
hero member
Activity: 700
Merit: 553
3,75 civarı yl kapatacağını düşünüyorum, şu anda doların düşmesi için hiçbir ortam yok müdahele dışında, her müdahele de yayı biraz daha geriyor.

legendary
Activity: 1320
Merit: 1001
dolar trump etkisi ile düşüyor, doları değersizleştirme projesi için

Yani sizin ileri düzey hükümetiniz yada politikaları doları düşürmüyor, sahibi düşmesini istiyor.
yani haklısınız aslında parayı sahibi değerlendirir ya da o batırır. ABD den kötü giden bir şeyler olması da gerekiyor ki düşsün. Smiley

ben umudumu kaybetmedim. o seviyeleri görmesi zorlaşsada aşağıya doğru geveşemenin devam edeceğini düşünüyorum. Cheesy
member
Activity: 299
Merit: 11
dolar trump etkisi ile düşüyor, doları değersizleştirme projesi için

Yani sizin ileri düzey hükümetiniz yada politikaları doları düşürmüyor, sahibi düşmesini istiyor.
Pages:
Jump to: