Pages:
Author

Topic: UST'nin aniden düşüşü - page 2. (Read 358 times)

sr. member
Activity: 1358
Merit: 374
May 11, 2022, 04:45:30 PM
Bugün 0.2'lere inmiş an itibari ile 0.40'tan işlem görüyor. Şimdi bu para toparlansa bile 0.80 gibi noktalarda aşırı satış yer. 16 milyar dolar mcap vardı. Nasıl yerine koyarlar bilmiyorum.
BTC rezervleri ve avaxlar kurtarır mı bilmiyorum bu işi tezgahlayanlar feci shortlar açıyorlar.
Avax'ıda kırdılar bugün.   Huh

Yine toparladı kendini 0.68 dolar seviyelerinde şu an, ama sabaha yine çökmeyeceğini kimse garanti edemez, şu an piyasa çok kötü etkilendi bu olaydan, birileri Bitcoin ile borç aldıysa onlar borcunu rahatça ödüyorlar,
sr. member
Activity: 770
Merit: 268
Helena Helena!
May 11, 2022, 09:43:05 AM
Bugün 0.2'lere inmiş an itibari ile 0.40'tan işlem görüyor. Şimdi bu para toparlansa bile 0.80 gibi noktalarda aşırı satış yer. 16 milyar dolar mcap vardı. Nasıl yerine koyarlar bilmiyorum.
BTC rezervleri ve avaxlar kurtarır mı bilmiyorum bu işi tezgahlayanlar feci shortlar açıyorlar.
Avax'ıda kırdılar bugün.   Huh

legendary
Activity: 2548
Merit: 1326
★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!
May 11, 2022, 07:29:30 AM
İnsan psikolojisinden yararlanıyorlar, ne kadar piyasanın, kripto ekosisteminin mantığını bilse de, bazıları bilinçsizce (hakaret ya da alay anlamında yazmıyorum) sanki tüm stable coinler arkası dolu ve güvenilirmiş yanılsamasına kapılıyor. Oysa paraya endeksli bir emtiada bence en dikkat çok edilmesi gereken şey, karşılık olarak kasasında ne kadar PARA olduğudur, gerisi ayrıntıdır.

Dip not: Yıllardır bok attığımız Tetherin, her durumdan güç kazanıp dimdik ayakta olması da ayrı bir tartışma konusu .
member
Activity: 854
Merit: 50
May 11, 2022, 06:40:22 AM
Stabilde bile kar ettim ama Lunada yakalandım.hehehe.. Yahu bu iş diğer stabillere sirayet ederse piyasaya bir çukur kazın üstünüde örtün olur artık. İnanılmaz hacim var bende naiplendim azcık ama hoş bir durum değil işin açıkçası.
legendary
Activity: 1246
Merit: 1198
May 11, 2022, 06:33:53 AM
Normalde "stabil" olması gereken bir coin'in bu denli düşmesinin sebebini bilen var mı? Gördüğüm kadarıyla USDT da gayet dalgalı ama UST 60 cent'i bile görmüş. Görüşlerinizi merak ediyorum neden olmuş olabilir şu an USDT ve USDC gayet iyi görünüyor. Başka bir soru bugün UST'de olan yarın USDT'de olsa Bitcoin nasıl etkilenir?
 Undecided TR den çok giren olmuştu bunlara

Artık kim kime girdi belli değil Smiley

UST'nin arkasında realde bir para olmadığından kaynakl bu düşüş, millet UST den kaçıp LUNA ya geçiyor bu sebeple UST düşüyor, ee millet LUNA ya da güvenmiyor artık hemde circ yükseliyor direk satıyor LUNA da düşüyo, toplamaları çok zor şu saatten sonra,  benzer yorumu yapmıştım diğer konuda.

Piyasanın düşüşünde bunlarında etkisi oldu çünkü ellerinde BTC leri sattılar.
legendary
Activity: 1874
Merit: 1394
The Last Cryptocoin Burner
May 11, 2022, 05:08:41 AM
Normalde "stabil" olması gereken bir coin'in bu denli düşmesinin sebebini bilen var mı? Gördüğüm kadarıyla USDT da gayet dalgalı ama UST 60 cent'i bile görmüş. Görüşlerinizi merak ediyorum neden olmuş olabilir şu an USDT ve USDC gayet iyi görünüyor. Başka bir soru bugün UST'de olan yarın USDT'de olsa Bitcoin nasıl etkilenir?
her stabil koin stabil değildir, usdc, pax, gemini, dai gibi stabil koinlerin bankalarda kilitlenmiş usd leri vardır ust nin ise yoktur , yani buhar olmasının önünde pek bir engel yok. Developerlara sorarsanız ust algoritma tabanlı stabilite sağlıyor ama bu sistemin açıkları var ve suistimal edilebilir ki şu an olan da budur. %20 staking veren stabil koin olmaz ,bence adamlar milleti kitleyip paraları toplayıp rug pull yaptılar
UST-LUNA bu mantıkla içi boşaltılmış oldu. sanırım kriptokoin tarihinin en büyük dolandırıcılık vakasıyla karşı karşıyayız millet daha anlamadı bile   Undecided TR den çok giren olmuştu bunlara
legendary
Activity: 1386
Merit: 1231
May 10, 2022, 06:24:25 AM
Ust de böyle bir şey olması luna vakfının karşılayacak teminatı olmamasından kaynaklıydı. Borcu borçla kapamaya çalıştılar ve piyasanın kırmıza bulanmasına neden oldular. Ust tamamen lunaya bağlı. Ama usdt herhangi bir ağın coinine bağlı değil direk bitfinex tarafından basılıyor diye biliyorum.
newbie
Activity: 8
Merit: 0
May 10, 2022, 05:50:09 AM
Pages:
Jump to: