Pages:
Author

Topic: Uyurken kendinizi hangi araca benzetiyorsunuz? - page 2. (Read 226 times)

hero member
Activity: 1260
Merit: 957
Bir ara ciddi uyku sorunları yaşıyorken şu uyku takip programlarından kurmuştum. O sesleri dinlediğimde traktör, yarış arabası ara gazı, aslan kaplan vb seslere benzer sesler duymuştum. Tabi yaaa hayvan gibi horluyorum deyip geçmemek gerekiyor. Uyku düzenimde ve uyku yerimde değişiklikler yapa yapa sesleri takip ede ede iyi bir uyku düzeni kurmayı başarmıştım. Bazı uyku sorunları sağlık sorunlarından kaynaklansa da bazı uyku sorunları gerek uyku düzeninden, tüketim alışkanlığından bazen de yatak ve çevresinden kaynaklanıyor. Bunu ciddiye alıp daha iyi bir yaşam kalitesine sahip olunabilir.
hero member
Activity: 1204
Merit: 623
Geçmişte bir gün. O zaman kilo olarak üç haneli sayıları kullanıyordum. Şöyle ki kilon kaç diyene 0,120 ton diyordum. İşte o zamanlarda bir cenaze için istanbula gitmiştim. Üç beş kişi aynı odada uyumuştuk. Sabah kalkınca birisi bana "maşşallah enişte sabaha kadar harmanda patosu verdi, akşamada bugdayı satarsın artık demişti."  Bilmem harman makinesini bileniniz varmı çalışınca çok gürültü çıkartır. Sap ile samanı birbirinden ayırmaya yarar. Benim uyurken horlamamı bu makineye benzetmiş. Şimdi de kilom var ama harman makinesini kullanmıyorum artık. O çok gürültülü.
sr. member
Activity: 1442
Merit: 256
Bu başlığı şundan dolayı açtım. Bazen arkadaş ortamında kalınca "ya sabaha kadar uyuyamadım traktör gibiydin" gibi cümleler duymuşsunuzdur.😂
İnsan horlayıp horlamadığını bilemez ama ben uyurken ( horlamadığımı düşünüyorum) elektrikli araç olduğumu düşünüyorum.
Yastıktan başım düşerse eğer biraz horlama olursa dizel araca dönüyorum.
Ne gibi araçlar var aklıma gelen: Traktör, pancar motoru ....
 Mizah amaçlı bir başlıktır. Saygılarımla...
Pages:
Jump to: