Pages:
Author

Topic: Uzman lazım:Solo madencilikte Block Bulma şansını belirleyen faktörler nelerdir? - page 2. (Read 193 times)

full member
Activity: 616
Merit: 118
ozaman aşırı fazla güçleri olan elemanlar kalkıp sürekli pool değiştiriyor neden?

burada en büyük faktör sunucu hızı mı yoksa kartların bağlı bulunduğı internet hızı mı
member
Activity: 602
Merit: 32
mesela adamlar diyor ki ortalama hesapla günde 1 block bulabilirsin ozaman neden 2 olamıyor 2 olmasını engelleyen nedir.

bakın şimdi burada

https://mining.alekseirubin.com/?coin=ETH&hashrate=1000
adam diyor ki 1gh ile 36 günde block bulabilirsin  bu iş neden  2. block neden bulma şansı yok.

işin özü bu işe çok kafam basmadı nasıl hesaplarsam hesaplayayım mantıksız

Hocam soloda blok şansını etkileyen tek faktör var o da şans Smiley
Cidden Smiley
Ama şu var. Mesela sen veriyi indirip işliyorsun.
İndirmede hızlı, işlemede hızlı olman gerek.
İndirmen hızlıdır ancak dandik kart varsa işlemede(çözmede) yavaşlık olur daha hızlı olan senden önce çözer.
Yani hız, kartlar ve şans dışında hiç bir faktör yok. O solopoolun değerleri ortalama değerler. Ki genelde üstünde blok bulunur. Yani 20 saat blok bulamayıp 1 saatte 10blokta bulabilirsin. Oradada şans faktörü var işte. Birde blokların zorlukları sanırım buna etken olabilir.
full member
mesela adamlar diyor ki ortalama hesapla günde 1 block bulabilirsin ozaman neden 2 olamıyor 2 olmasını engelleyen nedir.

bakın şimdi burada

https://mining.alekseirubin.com/?coin=ETH&hashrate=1000
adam diyor ki 1gh ile 36 günde block bulabilirsin  bu iş neden  2. block neden bulma şansı yok.

işin özü bu işe çok kafam basmadı nasıl hesaplarsam hesaplayayım mantıksız
hero member
Activity: 662
Merit: 501
1-Blok şansın %100 100 tane sayı tahmin ettiğini düşün 20. de eğer blok şifresi olan sayıyı bulursan %20 de blok bulmuş olursun..
2-blok bulduktan sonra bir sonraki bloğun şifresini aramaya başlıyorsun..1 saatte blok buldun diyelim kalan 2 saatte bi sonraki blok için çalışmaya devam eder bulup bulmamak şans..
3-İstersen her dk adres değiştir solo işi şans ama öngürebilir düzeyde..
4-Blok bulma ile ilgili bir süre yok çoğu coin blok süresi 1-2 dk zaten elektrik geldiği an bir sonraki bloğa devam edersin..
5-Pool değiştirmek şansını artırmaz..sistemin seni tanımlamasına gerek yok elindeki hash gücüyle sistemin toplam hash gücü arasında fark çok değilse aynı yerde olsada blok bulursun..Burdaki faktör internet vs etkili olabilir uncle vs.. olmaması için sağlam bi altyapı..
6-Senin gücün 100 mhs diyelim sistem toplam 1000 mhs olsun ortalama her 10 bloktan birini sen bulabilirsin şans budur..

Çok derin bilgim olmamakla birlikte bildiğim kadarı ile böyle yanlışım varsa arkadaşlar düzeltirler..
full member
Şimdi  solo madencilikta halen anlayamadığım sorularım mevcut  
ortalama bir hesap ile block bulma süresini forumdan bir arkadaşın önceki mesajlarından hesaplayabiliyorum ancak  anlayamadığım birşeyler var

sorularım sırayla

1. block bulma da heryerde luck yani şans diye bir faktör var % lik bir değer belirtiliyor tam anlamı ile bu ne demek oblock %20 lik ne olduda bulundu yada anlamı nedir
2. Block bulunduktan sonra işlem sıfırlanıyor mu yani elimdeki güç ile ortalama 3 saaatte bir block bulabiliyorum diyelim ben 3 saat içerisinde herhangi bir zaman diliminde block bulabiliyormuyum.
bulabiliyorsam  eğer 3 saatlik dilim içerisinde ilk 1 saatte buldum diyelim diğer 2 saat boşuna mu beklemiş oluruz 2 kalan saat lik dilimde block bulamazmıyız?
3. sistem bizi nasıl tanımlıyor adrese göre mi mesela diyelim ki saatte 1 block buldunuz ve erken buldunuz geri kalan saatlerde farklı bir adrese solo yapmaya çalışsam bulma sansım artar mı
4. block bulma esnasında anlık elektrik kesintisi gibi bir durumda blok bulma ile ilgili süremi sıfırlarmı
5. sistem beni nasıl tanıyor sallıyorum ben 400mh ile mine ediyorum gittim  block buldum hemen pool değiştirdim şansımı sıfırlarmıyım
6. block bulunurken şans tam olarak nedir?
aklımda garip sorular var yav.
Pages:
Jump to: