Pages:
Author

Topic: Uzun vade güvenilir coinleri tutmanın en güvenilir yolu? - page 2. (Read 501 times)

member
Activity: 504
Merit: 12
bilgilerinizi tuttuğunuz bir şahsi bilgisayarınız olduktan sonra çok fazla kuşkulanmak yersiz olur bu durumda zaten herkes anlamıyor bu işlerden cüzdanlada yeterince güvenli olur.
legendary
Activity: 1554
Merit: 1334
Tabii ki donanım cüzdan. Tercihen Ledger.
Donanım cüzdanlar hakkında incelemelerime şuradan ulaşabilirsiniz.

REHBER: Ledger Nano S incelemesi, kullanım rehberi, detaylar, sorular, cevaplar
https://bitcointalksearch.org/topic/m.22024830

REHBER: Trezor Wallet incelemesi, kullanım rehberi, detaylar, sorular, cevaplar
https://bitcointalksearch.org/topic/m.25421612

REHBER: Bitbox Wallet incelemesi, kullanım rehberi, detaylar, sorular, cevaplar
https://bitcointalksearch.org/topic/m.32703759
newbie
Activity: 196
Merit: 0
Ben de cüzdanda tutma taraftarıyım hiçbir yer güvenli değil ama en azından diğerlerinden daha güvenli
jr. member
Activity: 238
Merit: 3
Hiçbir borsanın güvenliği yeterli değil Binanceden bile adamlar milletin hesabını boşalttı. Fakat Binance nin bir artısı var adamların likidi yüksek olduğu için ismini lekelememek için çalınan tokenları geri ödüyolar
full member
Activity: 413
Merit: 100
Uzun vade tutulacak koinler için ledger destekliyorsa ledgere atmak mantıklı, desteklemiyorsa da kendi cüzdanlarında saklamalı, borsada ne olacağı belli olmaz.
jr. member
Activity: 238
Merit: 2
Eğer 2 yıl kesin elimde tutacağım diyorsan en güvenilir yöntem Ledger Nano cüzdan olacaktır. Çünkü borsanın 2 yıl içerisinde  ne olacağını bilemeyiz. Bu yüzden ledger cüzdan almakta fayda var.
newbie
Activity: 5
Merit: 0
borsalar çok tehlikeli kendi walletlarına çekmek en mantıklısı
legendary
Activity: 1456
Merit: 1005
Ledger nano s benim kullandığım bir cüzdan. uzun vadeli holder için kullanışı kolay ayrıca güvenlik açısından riski yok. gün ticareti yapanalar altcoinlerini borsada tutmayı tercih eder. böylece fiyat değişimlerinden hızlı olarak faydalanmak kolaylaşır.
member
Activity: 574
Merit: 14
bu sorunun cevabı kritik. Örneğin eos, cüzdan çıkarttı ama biraz sorunlu. Ben her coinin private key erişiminin yer aldığı cüzdanların herkesin tutmasından yanayım. Binancede en dandik token bile mew e atılır saklanır. Ama coinlerde böyle değil.
member
Activity: 448
Merit: 10
Ledger nano s herksin dediği gibi en güvenilir olan cüzdan bu dahada bundan sağlamı çıkmadı piyasaya çıkana kadarda bunu kullan hocam 700tl gibi bir ücreti var ama saklayacağın token fiyatına göre değer.
jr. member
Activity: 87
Merit: 1
Herkese yorumlarından dolayı teşekkür ediyorum. Ledger siparişi verdim. Eğer bu işi yapıyorsak 3-5 bakmadan güvenliğimizide sağlamamız gerekli.
member
Activity: 336
bence en güvenilir yol eth cüzdanına aktarıp elektronik ortamdan uzak tutmak elle tutlur sağlam bir yerde tutmak diğer başka yollarda var elbet ama sadece senin bildiğin ve başka hiç kimsenin ulaşamayacağı yer bence en güvenilir yerdir diye düşünüyorum borsalar batabilir güvenlik duvarı aşılabilir az da olsa tehlike vardır diye düşünüyorum.
member
Activity: 742
Merit: 15
En güvenilir borsaların bile hack tehlikesi olduğunu göz önünde bulundurmak lazım bu yüzden risk almamak için bir cüzdan alıp onda bekletmek en mantıklı karar olacaktır
jr. member
Activity: 448
Merit: 2
Ben de uzun vadeciyim ama ledger falan kullanmıyorum. ether ve neo cüzdanlarında tutuyorum. internet bağlantısı olmayan bilgisayarda da bilgileri tutuyorum.
member
Activity: 336
Merit: 11
Çok büyük bir yatırımın yoksa ledger cüzdanlara veya diğer cüzdanları almak sana kalmış ama ben ona para vermezdim. Onun yerine mew kullanırım cüzdana girmedikten sonra private keyi ve sağlam sakladıktan sonra başına bir şey gelme ihtimali çok düşük.
o da olmadı cüzdanı indir bir tane küçük hacimli harddiske ona sakla.
veya bunlarla uğraşma paper wallete at çıktısını da al güvenli bir şekilde sakla.
full member
Activity: 560
Merit: 113
Kendini güvende hissetmemen normal bana kalırsa hardware wallet kullan ancak hepsini orada saklama 2-3 katmanlı bir şifre sistemi olacak şekilde başka yerlerde de sakla ki hepsini kaybetme.
member
Activity: 294
JOIN THE NEXT MEGATREND IN CRYPTO!
Ledger top seviye tabi ki. Ama durumun benim gibiyse ya borsa da kalıcak yada MEW da tutacaksın. Başka ben bilmiyorum açıkcası.
legendary
Activity: 1666
Merit: 1030
En iyisi ethereum tabanlı ise mew de.
Eğer coin saklayacaksan kağıda bastır koy kasaya.
He ben 600 tl veririm diyosan ledger al rahat ol
full member
Activity: 420
Merit: 100
Borsa bir gün uçsa kimi bulacaksın en temizi ledger, trezor cüzdanlar kafam rahat, diğer türlü uykuda bile rahat bırakmıyor insanı, bir şey olurmu düşüncesi bir kenarda duruyo hep kafada.
sr. member
Activity: 542
Merit: 250
Ledger kullanmak ani bir yükselişte satış yapmak için dezavantaj olarak işi biraz yavaşlatıyor, tokenlerin borsada elimin altında olmasını tercih ederim ama güvenlik  her azman önde önde gelmeli.
Pages:
Jump to: