Pages:
Author

Topic: Uzun vadeli fon istişare alanı - page 2. (Read 3537 times)

hero member
Activity: 714
Merit: 503
www.mesutcandemir.com.tr
February 07, 2017, 02:45:51 PM
Benim tek sıkıntım  bu margin işlemler. Bu margin işlemler faiz tabanlı çalışıyor. Bir yerinden faiz bulaşıyor.

Konuya istemeden müdahil oluyorum ama margin işlemlerde borç alıp borcumuzu sistem otomatik olarak ödüyor, herhangi bir faiz gibi düşünmeyin , altın borç alıp altını geri ödemek gibi bir şey, enflasyon gereği fiyat değişikliklerine göre yeniden değerini ödüyorsunuz, x2,5 olarak düşünelim 1 btc margin işlem girdiğimizde sistem otomatik 1.5 btc borç alacaktır. borç aldığında ki fiyat ve btc arzı her 10 dakika da artmakta olduğundan yeni fiyatlandırmayla borcunuzu ödersiniz
hero member
Activity: 714
Merit: 500
February 07, 2017, 02:29:58 PM
Benim tek sıkıntım  bu margin işlemler. Bu margin işlemler faiz tabanlı çalışıyor. Bir yerinden faiz bulaşıyor.
legendary
Activity: 1232
Merit: 1001
February 05, 2017, 05:38:30 PM
Üç ayda %45 getiri fazla değil mi Smiley Bob sen nasıl bir trade yapıyorsun ki bu kadar verebiliyorsun Grin Ben üç ayda %25'e razıyım ama garanti olacak Grin Faiz ne kadar az ise o kadar da geri dönüşümü sağlamdır diye düşünüyorum.

Kar payı paylaşımlıdır hocam fonlarım genelde, bir faiz verme durumu yoktur.

https://bitcointalksearch.org/topic/kiiye-ozel-portfoy-yonetimi-bilgilendirme-konusu-tekrar-baladi-6-btc-1670098

past performance does not guarantee future results

hero member
Activity: 1064
Merit: 522
Proof-of-Stake Blockchain Network
February 05, 2017, 05:29:29 PM
Üç ayda %45 getiri fazla değil mi Smiley Bob sen nasıl bir trade yapıyorsun ki bu kadar verebiliyorsun Grin Ben üç ayda %25'e razıyım ama garanti olacak Grin Faiz ne kadar az ise o kadar da geri dönüşümü sağlamdır diye düşünüyorum.
Zz
legendary
Activity: 1820
Merit: 1077
February 05, 2017, 05:16:31 PM
Fonu sadece excelde rakamlar seklinde guncellemek degilde, ilk postu daha prezantabl hale getirmenin faydali olacagini dusunuyorum. Yani; zaman/fon birim fiyat grafigi ve katimci anapara + Son kazanc durumunu ustuste gosteren 2 grafik fonun monitoringini saglayip insanlara daha cok guven verir bence.

Sayın @mhanbostancı, konuya bekleniyorsunuz.  Smiley

bu yaşlı bilişimciler her konuyu zorlaştırıyorlar. şimdi oturup php+mysql ile dinamik graik oluşturmaya uğraşır  Cheesy
mhanbostanci google tabloları ile grafik yapılabileceğini biliyordur diye tahmin ediyorum ama https://www.youtube.com/watch?v=o-5_BrBWHBs yinede paylaşayım dedim.
legendary
Activity: 3136
Merit: 1516
February 04, 2017, 06:14:02 AM
Fonu sadece excelde rakamlar seklinde guncellemek degilde, ilk postu daha prezantabl hale getirmenin faydali olacagini dusunuyorum. Yani; zaman/fon birim fiyat grafigi ve katimci anapara + Son kazanc durumunu ustuste gosteren 2 grafik fonun monitoringini saglayip insanlara daha cok guven verir bence.

Akademik bilişimde eğitim veriyorum, akşam yazacağım detaylı
legendary
February 04, 2017, 05:43:16 AM

sr. member
Activity: 910
Merit: 255
February 04, 2017, 04:21:34 AM
legendary
February 04, 2017, 04:02:33 AM
kar oranlarını düşünmenin yanında benim gibi zaman sıkıntısı çeken bazı katılımcılar olabilir. bizim katılımımızı biraz daha kolaylaştırmak için;

doğrudan sen veya senin gibi güvenilir bazı arkadaşlarla beraber çalışsanız. sıcak satış yapabilecek kadar btc bulunduran. btc için preev koinim arasında anlık kur belirlersiniz. benim gibi yeterince btc si olmayan fakat fonlara katılmak isteyen arkadaşlar katılmak istedikleri zaman parayı böyle arkadaşlara doğrudan eft geçer o da aldığı coini fona devreder.

Ek iş olacaktır belki ama mhan hoca pazar alanında borsadan ücretsiz alım yapıyor,belki aynı şekilde ona para aktarırsınız o da aldığı btc yi fona adınıza aktarır.

Evet @mhan yardımcı olabilir bu konuda tabi kendisi de uygun görürse.
hero member
Activity: 700
Merit: 553
February 04, 2017, 01:14:40 AM
kar oranlarını düşünmenin yanında benim gibi zaman sıkıntısı çeken bazı katılımcılar olabilir. bizim katılımımızı biraz daha kolaylaştırmak için;

doğrudan sen veya senin gibi güvenilir bazı arkadaşlarla beraber çalışsanız. sıcak satış yapabilecek kadar btc bulunduran. btc için preev koinim arasında anlık kur belirlersiniz. benim gibi yeterince btc si olmayan fakat fonlara katılmak isteyen arkadaşlar katılmak istedikleri zaman parayı böyle arkadaşlara doğrudan eft geçer o da aldığı coini fona devreder.

Ek iş olacaktır belki ama mhan hoca pazar alanında borsadan ücretsiz alım yapıyor,belki aynı şekilde ona para aktarırsınız o da aldığı btc yi fona adınıza aktarır.

sr. member
Activity: 616
Merit: 342
February 04, 2017, 12:33:45 AM

legendary
Activity: 3136
Merit: 1516
February 03, 2017, 07:38:28 PM
fon yöneticisi olarak %4 senin gönlünden kopan Smiley (1.2 BTC) teşekkürler, kabul ederim.

böyle bir yatırıma katılacak yatırımcı sayısı ve bu yatırımcılar arasındaki pay sirkülasyonu ne sayıda olur kestirmeye çalışıyorum. Çok uğraştırma ihtimali gözümü  korkutmuyor desem yalan olur.

Bu bağlamda potansiyel yatırımcılara sormak isterim,
Pay ticaretlerinde işlem başına 0.0005 BTC (50k satoshi) gibi bir işlem ücreti istesem Wink
ne dersiniz? yorumlarınızı alayım.

BOB, şimdiden rezervasyonumu yapayım. fon kurulur ise 7 pay alacağım.
full member
Activity: 476
Merit: 100
February 03, 2017, 07:03:39 PM
hazine bonoları gibi bir fon hazırlasak,
30 Bitcoin büyüklüğünde. 3 aylık net %41 getiri sözü verilsin.
toplam 300 paydan oluşsun. (300 x 0.1 BTC)
payların kaydı bir google tablosunda tutulsun.
fon devam ederken isteyen pay sahibi fondan çıkabilir olsun.
payını diğer fon katılımcılarından birine veya bir kaçına satarak çıkabilsin.
pay devri durumunda bu devir mutlaka fon tablosuna işlensin.

böyle bir şey olur mu?

Bu tarz birşey olursa bende yatırım yaparım.
legendary
February 03, 2017, 05:44:31 PM
3 ay fazla hocam. 3 ay paramiz sende duracak ama %50 alacagimiz garanti degil. Belki %10 getiri saglayacaksin?

Aylik yapsan daha iyi olur.

Fon sabit getirili olacak, %10 gibi bir rakam telaffuz edilmedi.
sr. member
Activity: 280
Merit: 250
February 03, 2017, 05:29:03 PM
3 ay fazla hocam. 3 ay paramiz sende duracak ama %50 alacagimiz garanti degil. Belki %10 getiri saglayacaksin?

Aylik yapsan daha iyi olur.
hero member
February 03, 2017, 05:27:32 PM

böyle bir şey olur mu?

Yaşa, böyle bir şeyden bahsediyordum.

Aylık %15'in bileşik faizi %52 yapmakta, fonu %45 yapalım, %4 de tablodaki emeklerin için senin olsun eğer kabul edersen tabi.

Gayet makul bir oran ve mhan hocamın emekleri için %4 te oldukça adil ve güzel bir düşünce.

Ben bu fona girerim Smiley
legendary
February 03, 2017, 05:08:50 PM
Istedigimiz zaman fondan cikabilme ozelligi ve aylik %15 getiri varsa iyi olur. %20 yapamaz misin onu? veya +%15 olsun? Yoksa net olarak %15 mi düşünüyorsun?

3 ayın sonunda 100 mbtc değeri olan bir payın vade sonunda 141-150 gibi bir değere ulaşmasını düşünüyorum.

Fonun şartlarını kendimden çok birlikte belirlemeyi tercih ediyorum, kollektif akıl çalışsın.
sr. member
Activity: 280
Merit: 250
February 03, 2017, 04:37:19 PM
Istedigimiz zaman fondan cikabilme ozelligi ve aylik %15 getiri varsa iyi olur. %20 yapamaz misin onu? veya +%15 olsun? Yoksa net olarak %15 mi düşünüyorsun?
legendary
February 03, 2017, 04:32:43 PM

böyle bir şey olur mu?

Yaşa, böyle bir şeyden bahsediyordum.

Aylık %15'in bileşik faizi %52 yapmakta, fonu %45 yapalım, %4 de tablodaki emeklerin için senin olsun eğer kabul edersen tabi.
hero member
February 03, 2017, 04:29:05 PM

böyle bir şey olur mu?

Güzel fikir mhan hocam, sabit getirili bono
Pages:
Jump to: