Pages:
Author

Topic: Uzun vadeli yatırım tavsiye ve yardımı - page 2. (Read 1042 times)

legendary
Activity: 2562
Merit: 1482
November 14, 2017, 01:49:31 AM
Abiciğim yapılacak olan belli BTC al 2020 de 100K $ olacak. O zaman ister evlen ister ev al ister araba al. Bu piyasada uzun soluklu btc yatırımı yapılır.

3 senede 100k dolar mı? Biraz daha gerçekçi yaklaşmak lazım, biz de çok yükselecek diyoruz ama bu fiyatlar üç senede zor
full member
Activity: 210
Merit: 103
🤖UBEX.COM 🤖
November 14, 2017, 01:00:42 AM
Abiciğim yapılacak olan belli BTC al 2020 de 100K $ olacak. O zaman ister evlen ister ev al ister araba al. Bu piyasada uzun soluklu btc yatırımı yapılır.
legendary
Activity: 1288
Merit: 1110
November 13, 2017, 10:52:02 PM
İşler ters giderse 2 sene az bir süre olabilir, evlenirken bir işe yarayacaksa problem yaşayabilirsiniz. İyi giderse, almak istediğiniz risk miktarına göre yayılmış majorler + 1-2 sürpriz beklentiyi karşılar. örneğin ben 2013 şartlarında şöyle bir portföy yapmıştım, %50 BTC, %35 LTC, %15 sonraki LTC (ETH oldu bu)
full member
Activity: 182
Merit: 100
Hakuna Matata
November 13, 2017, 02:30:29 PM
BTC için online bir cüzdana at yeter.
Sana verilen key başkasına çıkmaz.
adres aldığın gibi işlemlere başlarsın.
2 sene sonra rahatlıkla bozdurabilirsin.

Bir miktardan kasıt 1 iki tane ise borsada bile tutabilirsin. Sorun olmaz.
newbie
Activity: 7
Merit: 0
November 13, 2017, 10:41:04 AM
Herkese merhaba, bir miktar param var. Altına yatırıyorum, biraz da başka yatırımlar denemek istiyorum. Bitcoin, kağıt cüzdan vb konularda araştırma yaptım biraz. Amacım şu: Bir miktar Bitcoin (Ve ya tavsiyeniz varsa ondan) alıp 1-2 sene unutmak istiyorum. Bunun için kağıt cüzdan seçeneği mantıklı geliyor lakin birkaç sorum olacak...

Kağıt cüzdan oluştururken online olmayın diyorlar, bu rasgele Key'leri üretirken bazı sitelerden faydalanıyoruz, mouse hareket ettirerek key oluşturuyor mesela, bunu nasıl becericez, hem internete bağlı olmadan hem bu sitelere girebilirmiyiz?

Ben bu key'i kendim oluşturmak istesem kaç haneli ve nasıl olmalı? Bu keyi kullanabilir miyim? Bu oluşturduğum key bir başkasının Key'i ile aynı olma ihtimali nedir? Olursa ne gibi durumlar ortaya çıkar?

Key'imizi ve cüzdanımızı aldıktan/açtıktan sonra hemen para transferi yapılabilir mi? Yapılmalı mı? Key çakışması ne zaman anlaşılır?

Siz olsanız hangi para birimlerinden alırdınız?

Bu parayı kenara atıp evlenirken bozdurmak niyetindeyim. 2 sene sonra yaklaşık olarak.

Şimdiden cevap veren herkese teşekkürler...

EDİT: Sizce BTCTurk ne kadar güvenilir, ne kadarlık bir yatırım orada tutulabilir? Bir gün bu adamlar biz kapatıyoruz derse ne olacak?
Pages:
Jump to: