Pages:
Author

Topic: VanEck Yetkilisi: Bitcoin ETF’si İçin SEC’ten Onay Almaya Yakınız - page 2. (Read 354 times)

full member
Activity: 1011
Merit: 128
Radix-The Decentralized Finance Protocol
Umarım red ederler hold hold olmaz piyasada holdcuları bir ters köse yapmak lazım al tut 1sene sonra sat yok öyle oturdugun yerden para umarım red gelir düşüş yasayacakki aradaki farkı cepleyelim.
O holdcılar sayesinde yükseliyor piyasalar zaten arkadaş sen nasıl bu kadar man kafa olabiliyorsun anlamadım ki
sr. member
Activity: 616
Merit: 261
Henüz etf için vakit erken olduğunu düşünüyorum. Beklentiye girmeye şimdilik gerek yok . 2019 q1 den daha umutluyum. Şimdi beklentiye girerseniz olmadığı zaman daha fazla üzülürsünüz.
full member
Activity: 392
Merit: 103
Şu 2018 i bi bitirelim başka bişey istemiyorum ya neler geldi başımıza böyle ya beynimiz yandı tabiri caizse 2018 i kimsenin kolay kolay unutacağını sanmıyorum çok kötü bir yıl oldu kripto camiası için devamını dilemiyoruz Smiley
jr. member
Activity: 182
Merit: 1
Eninde sonunda onay verecekler. Bu sefer olamasada önüzdeki sefere. Onay verirlincede piyasalar yukarı doğru hareket etmeye başlayacaktır.
jr. member
Activity: 140
Merit: 2
Umarım red ederler hold hold olmaz piyasada holdcuları bir ters köse yapmak lazım al tut 1sene sonra sat yok öyle oturdugun yerden para umarım red gelir düşüş yasayacakki aradaki farkı cepleyelim.
member
Activity: 364
Merit: 10
Böyle bir şey gerçekleşir ise piyasa tam tersi yönlü bir harekete yani yükselmeye geçeceği oldukça aşikar fakat yine bir reddetme durumu ile karşılaşılırsa vay halimize.
jr. member
Activity: 126
Merit: 1
Para yönetimi şirketi VanEck'in üst düzey yetkililerinden Gabor Gurbacs, Bitcoin ETF'si başvuruları için SEC'ten onay almaya yakın olduklarını söyledi.

VanEck’in dijital varlık stratejileri başkanı Gabor Gurbacs’a göre para yönetimi grubu VanEck ve kripto para şirketi SolidX tarafından teklif edilen Bitcoin ETF‘si, ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu’ndan (SEC) regülatör onayı almaya yakın.

Gurbacs, “SEC’den onay almaya yakın bir durumdayız. Bana göre Amerika’nın bir Bitcoin ETF’si istediği çok açık ve biz de onu inşa etmek için buradayız. Düzenleyici geri bildirimi bekliyoruz ve yeşil ışığı alacağımızı umuyoruz.”

Gurbacs, hazırladıkları ETF’nin sigortalı olduğunu ve fiziksel olarak VanEck’in regüle edilmiş yan fiyatlandırma kaynağı MVIS tarafından fiyatlandırılan, ayrıca “emtia tipi fonun ihtiyaç duyduğu her türlü gereksinimi” karşılayan Bitcoin ile desteklendiğini ekledi.

SolidX şirketi, 2016 yılının Mart ayında New York Menkul Kıymetler Borsası’nda listelenecek bir Bitcoin ETF’si başvurusu yapmış fakat başvuru, 2017 yılının Mart ayında SEC tarafından rededdilmişti. Geride bıraktığımız Haziran ayında VanEck ile SolidX’in güçlerini birleştirerek hazırladığı ETF’nin dünyanın en büyük vadeli işlem borsalarından biri olan CBOE’nin sahibi olduğu Bats BZX Exchange’de listelenmesi teklif edildi. Komisyon, Ağustos ayında böyle bir başvuru hakkında karar vermeden önce kamuoyu hakkında daha fazla veri toplanması gerektiğini duyurdu.

Geçtiğimiz ayın sonlarında komisyon SolidX, VanEck ve CBOE temsilcileriyle yaptığı toplantıdan bir bildiri yayınladı. Belgeye göre taraflar, SolidX’in önceki ETF başvurusunun reddedilmesinin gerekçesini tartıştı. Bu gerekçe komisyonun dolandırıcılıktan ve manipülatif eylemlerden duyduğu endişeye dayanıyordu.

SEC, aynı gerekçeyle birkaç ay önce 9 Bitcoin ETF başvurusunu da reddetmişti. Ağustos’ta komisyon ProShares, Direxion Asset Management ve GraniteShares’ın Bitcoin ETF tekliflerini kabul etmedi. Ekim ayında kamuoyu, dokuz başvuru hakkında lehte ya da aleyhte yorum yapmaya davet edildi.

Kaynak:

https://uzmancoin.com/bitcoin-etf-sec-onay/

Umarım artık olumlu gelişmeler yaşanır  Smiley
Pages:
Jump to: