Pages:
Author

Topic: Varlık Fonu Yasası - page 2. (Read 2113 times)

sr. member
Activity: 840
Merit: 300
February 07, 2017, 07:36:04 AM
özelleştirmeyle mi ilgili bilmiyorum, ancak ziraat bankası, halkbank ve vakıfbank'ın özelleştirileceği zaten geçen yıldan beri konuşuluyor.ziraat katılım, halk katılım ve vakıf katılım bankaları da bu yüzden kurulmuş bankalar zaten.
hero member
Activity: 546
Merit: 501
February 06, 2017, 06:42:47 PM
varlık fonu dış fazla verince yapılabilir diyor , yani çin gibi 500 milyar dolar dış fazlan varsa  ve bunu abd ye borç olarak vermek istemiyorsan d bunu yapabilirsin. Ya da almanya gibi servetini diğer ab ülkeleri ile paylaşacağına  birkaç emek gücü sağlayacak suriyeli alayım gibi bir fikrin yoksa gene yapabilirsin. Ama fazla paran olmalı , hani siz görüyor musunuz ?
sr. member
Activity: 644
Merit: 271
February 06, 2017, 03:24:28 PM
Bildiğim kadarı ile varlık fonu güzel bir paravan. Fona aktarılan kurumlar önce sayıştay denetiminden çıkmış oluyor. Sonra da uygun bahane ile istenilen kişilere peşkeş çekiliyor. Olan bu sanıyorum.

Ben de şimdiki araştırmalarımla bunu anladım. Yazık cidden ne desek boş bu ülkede olanlara artık.
sr. member
Activity: 448
Merit: 250
February 06, 2017, 01:14:38 PM
Bildiğim kadarı ile varlık fonu güzel bir paravan. Fona aktarılan kurumlar önce sayıştay denetiminden çıkmış oluyor. Sonra da uygun bahane ile istenilen kişilere peşkeş çekiliyor. Olan bu sanıyorum.
legendary
Activity: 2982
Merit: 1485
February 06, 2017, 11:12:42 AM
Ohal kapsamında ülkedeki ohal durumuyla alakasız şekilde çıkartılan varlık fonuyla ilgili khk hakkında ne düşünüyorsunuz? Forumda konusunu görmemek şaşırttı ancak devletin elindeki son varlıkların da yandaşlara peşkeş çekilmesi konusunda insanları aydınlatmak gerekir diye düşünüyorum.

Mahfi Eğilmez zamanında varlık fonunun ne olduğunu detaylı şekilde anlatmış.
http://www.mahfiegilmez.com/2016/08/varlk-fonu.html
Pages:
Jump to: