Pages:
Author

Topic: vDinar: nova srpskohrvatska kriptovaluta - page 3. (Read 2171 times)

member
Activity: 212
Merit: 10
vDinar: Yugoslav miners' coin!
August 14, 2017, 09:46:42 AM
#9
A ko će kopati scrypt? Šaka velikih sa skupim teško dobavljivim asic minerima?
Mislim da je to veoma pogrešno pogotovu ako se zna da je region na koji se cilja u 99% gpu miningu.
A tih par velikih sa asic minerima sigurno neće doprineti omasovljenju i pravilnoj raspodeli coina, niti velikoj sigurnosti mreže sa malo učesnika...

ASIC mineri se skoro nikada ne upotrebljavaju sa novim valutama, ali počeli smo gledati i to da promijenimo algoritam. Ako se išta bude promijenilo javit ću.

E pa ja znam bar jednog koji ce sam da sa asicima nabije bar 99% hasha na novoj valuti, znaci nema sanse ovo da se kopa sa grafickima.
Vrlo dobro pratim coine i znam da ako se bude islo na scrypt algoritam nista od iole pravedne raspodele nece biti.
A da par ljudi drzi vecinu coina i upravlja sa sigurnosti mreze znaci da u ovaj coin bez obzira kolko mi primamljiv zvucao sigurno necu ulagati...

Zato smo i rekli da ćemo to što više promijeniti prije službenog releasea. Trenutačno gledamo koji bi nam algoritam najviše osigurao da se to ne događa.

A sto tako kasni pocetak tek u veljaci 2018 ?
Sta vam toliko vremena treba za start ?

Prije svega da se što više ljudi okupljaju do tada, ali većinom da napravimo sve potrebne promjene i softvere.
full member
Activity: 395
Merit: 102
World's First Crowd Owned Cryptocurrency Exchange
August 14, 2017, 09:45:01 AM
#8
A sto tako kasni pocetak tek u veljaci 2018 ?
Sta vam toliko vremena treba za start ?
sr. member
Activity: 378
Merit: 258
August 14, 2017, 09:03:14 AM
#7
A ko će kopati scrypt? Šaka velikih sa skupim teško dobavljivim asic minerima?
Mislim da je to veoma pogrešno pogotovu ako se zna da je region na koji se cilja u 99% gpu miningu.
A tih par velikih sa asic minerima sigurno neće doprineti omasovljenju i pravilnoj raspodeli coina, niti velikoj sigurnosti mreže sa malo učesnika...

ASIC mineri se skoro nikada ne upotrebljavaju sa novim valutama, ali počeli smo gledati i to da promijenimo algoritam. Ako se išta bude promijenilo javit ću.

E pa ja znam bar jednog koji ce sam da sa asicima nabije bar 99% hasha na novoj valuti, znaci nema sanse ovo da se kopa sa grafickima.
Vrlo dobro pratim coine i znam da ako se bude islo na scrypt algoritam nista od iole pravedne raspodele nece biti.
A da par ljudi drzi vecinu coina i upravlja sa sigurnosti mreze znaci da u ovaj coin bez obzira kolko mi primamljiv zvucao sigurno necu ulagati...
member
Activity: 212
Merit: 10
vDinar: Yugoslav miners' coin!
August 14, 2017, 06:46:39 AM
#6
A ko će kopati scrypt? Šaka velikih sa skupim teško dobavljivim asic minerima?
Mislim da je to veoma pogrešno pogotovu ako se zna da je region na koji se cilja u 99% gpu miningu.
A tih par velikih sa asic minerima sigurno neće doprineti omasovljenju i pravilnoj raspodeli coina, niti velikoj sigurnosti mreže sa malo učesnika...

ASIC mineri se skoro nikada ne upotrebljavaju sa novim valutama, ali počeli smo gledati i to da promijenimo algoritam. Ako se išta bude promijenilo javit ću.
full member
Activity: 168
Merit: 101
August 14, 2017, 03:51:59 AM
#5
A ko će kopati scrypt? Šaka velikih sa skupim teško dobavljivim asic minerima?
Mislim da je to veoma pogrešno pogotovu ako se zna da je region na koji se cilja u 99% gpu miningu.
A tih par velikih sa asic minerima sigurno neće doprineti omasovljenju i pravilnoj raspodeli coina, niti velikoj sigurnosti mreže sa malo učesnika...
member
Activity: 212
Merit: 10
vDinar: Yugoslav miners' coin!
August 13, 2017, 05:31:04 PM
#4
Zašto ime vDinar ? Što bi bilo to v  Huh Smiley

Dakle što probamo smanjiti ekonomske granice uspostavljene korištenjem raznih valuta u našim zemljama (mi ipak probamo!) mislili smo da je najbolje dati ime projektu po jedinoj valuti koja nas je jednom ujedinila i samo dodati slovo v, tojest, virtualni!

Ima testnet? U kojem algoritmu ce biti coin, ne vidim nesto tehnicke informacije sem da ce tek sledece godine da krene ako sam dobro razumeo. Bilo bi dobro da se ovde malo vise pise o njemu da se ne mucimo sa pisanjem na engleskom jeziku. Tj bolje da se o njemu prica na vise mesta...

Baš se toga bavimo ovih dana. Zapravo, pisali smo i to da je ova valuta već napravljena i testirana, pa tako i jeste. Ali nikada nismo to objavili već samo provjerili da li je sve u najboljem redu. Nismo pokrenuli takozvani testnet već "službeni" network koji se sada nalazi na GitHubu i koji će biti zamijenjen kad budemo objavili službeni projekt sa novim genesis blokom. No trenutačno nismo od toga napravili Windows novčanicu, može se samo preko Linuxa probati.
Algoritam je scrypt kao i Litecoin, sačuvali smo skoro svaki detalj da ne bismo previše skrenuli sa poznatog mehanizma. Naravno ako imaš neka precizna pitanja samo reci!
Naravno probam što više pronaći eksperta, minera, iz bilo koje zemlje pa da tek onda budem potrošio svoj budžet reklamirajući vDinar našima. Najvažnije je da se prije svega osigura mreža.
full member
Activity: 168
Merit: 101
August 13, 2017, 04:38:05 PM
#3
Ima testnet? U kojem algoritmu ce biti coin, ne vidim nesto tehnicke informacije sem da ce tek sledece godine da krene ako sam dobro razumeo. Bilo bi dobro da se ovde malo vise pise o njemu da se ne mucimo sa pisanjem na engleskom jeziku. Tj bolje da se o njemu prica na vise mesta...
member
Activity: 78
Merit: 10
Linux Geek
August 13, 2017, 04:37:31 PM
#2
Zašto ime vDinar ? Što bi bilo to v  Huh Smiley
member
Activity: 212
Merit: 10
vDinar: Yugoslav miners' coin!
August 13, 2017, 10:29:30 AM
#1
Informacije o projektu možete pronaći na originalnoj objavi https://bitcointalksearch.org/topic/ann-vdinar-yugoslav-currency-running-in-1-month-2083161

vDinar je već testiran, no čekamo da se dovoljan broj minera priključi da bismo krenuli u najboljoj sigurnosti, bez ikakvih opasnosti da još veći broj minera napravi scam kopiju blockchaina koja bi automatski zamjenila originalnu.
Ipak ćemo ponovo pokrenuti genesis block prije nekoliko sati konačne objave na GitHub da ne bismo ostavili mogućnost premininga.
Cilj je da se ova nova kriptovaluta što više koristi u našim zemljama, dakle bi naravno najbolje bilo da su i mineri sa našeg područja. Čuvamo dovoljan budžet za sponzoriranje projekta nakon njegovog početka.

Dakle što je ovo vjerovatno najbliži thread našoj ideji htjeli bismo saznati vaša mišljenja o ovom pitanju i naravno da li biste i vi pratili ovaj projekt. Hvala vam!

Pages:
Jump to: