Pages:
Author

Topic: Vera Konsept Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. Halka arz onaylandı #vrgyo - page 2. (Read 200 times)

hero member
Activity: 1246
Merit: 883
Eloncoin.org - Mars, here we come!
55 milyon lot hissenin %70’i bireysel yatırımcıya %20’si yerli kurumsala ve %10’u yabancı kurumsala dağıtılacak. Kurumsal yatırımcı sayısı bireysel yatırımcı sayısından çok daha az olduğu için çok daha fazla hisse düşmekte. Bireysel yatırımcı azıcık hissesi ile 2-3 tavan bile gitse ancak çorba parası çıkıyor ama kurumsal için durum farklı 10-100 bin gibi blok hisse alabiliyorlar. Kurumsal yatırımcı ilk tavandan 10 bin lot hisse satmış olsa 15.7 bin kazanmış olacak, bizim için 1-3 tavan hiç bir anlam ifade etmezken kurumsal yatırımcılar için çok daha değerli

Yine de iyi sayılır bence çünkü 2-3 tavandan daha fazla gidiyorlar ve bir şeyler bırakabiliyor. Kurumsallar için gerçekten daha değerli olmuş. Ekmeğin büyük kar kısmı onlarda kalmış. Fiyat olarak düşük olması ve katılımcı sayısının da yüksek olmasından dolayı kimse satmıyor gözü bile görmüyor. Gittikçe gidiyorlar anlayacağımız yani. Bunda da aynı şeyin olacağını düşünüyorum. Yanılmıyorsam Reeder'da olduğu gibi olacaktır.

Daha önce ismini duyduğum bir firma değil. Halka arzlardaki katılımcının bu kadar yüksek olmasından dolayı beklediğimiz tavanlar gelecektir. O yüzden buna da bir miktar katılım sağlarım.
Hocam yinede iyi sayılır derken dağıtım tablosunu incelediniz mi? 3.3 milyon katılım olması durumunda 12 lot (189 lira) hisse almış olacağız bu süreçte 3 gün ardı ardına tavan gitmiş olsa kazancınız 62,5 lira olacak 5 tavanda ise 115 lira olacak şimdi bir daha düşünün iyi mi olduğunu. Kurumsalada hisse dağıtıldığı için çok fazla tavan gitme durumu olmuyor maalesef.
legendary
Activity: 2254
Merit: 1446
Cashback 15%
dostlar bu haftanın yıldızı tab gıda olacağı için vera konsept gyo'ya katılım bence beklenilenden çok daha düşük olacak. 4 milyon kişi katılsa kağıt üstünde 9-10 lot gibi düşecek ama dediğim gibi hem katılımcı sayısı daha az olur hem de verilen para az olur. (150-200 lira veremeyecek mi insanlar demeyin babuşlar.)
full member
Activity: 406
Merit: 188
55 milyon lot hissenin %70’i bireysel yatırımcıya %20’si yerli kurumsala ve %10’u yabancı kurumsala dağıtılacak. Kurumsal yatırımcı sayısı bireysel yatırımcı sayısından çok daha az olduğu için çok daha fazla hisse düşmekte. Bireysel yatırımcı azıcık hissesi ile 2-3 tavan bile gitse ancak çorba parası çıkıyor ama kurumsal için durum farklı 10-100 bin gibi blok hisse alabiliyorlar. Kurumsal yatırımcı ilk tavandan 10 bin lot hisse satmış olsa 15.7 bin kazanmış olacak, bizim için 1-3 tavan hiç bir anlam ifade etmezken kurumsal yatırımcılar için çok daha değerli

Yine de iyi sayılır bence çünkü 2-3 tavandan daha fazla gidiyorlar ve bir şeyler bırakabiliyor. Kurumsallar için gerçekten daha değerli olmuş. Ekmeğin büyük kar kısmı onlarda kalmış. Fiyat olarak düşük olması ve katılımcı sayısının da yüksek olmasından dolayı kimse satmıyor gözü bile görmüyor. Gittikçe gidiyorlar anlayacağımız yani. Bunda da aynı şeyin olacağını düşünüyorum. Yanılmıyorsam Reeder'da olduğu gibi olacaktır.

Daha önce ismini duyduğum bir firma değil. Halka arzlardaki katılımcının bu kadar yüksek olmasından dolayı beklediğimiz tavanlar gelecektir. O yüzden buna da bir miktar katılım sağlarım.
hero member
Activity: 1246
Merit: 883
Eloncoin.org - Mars, here we come!
legendary
Activity: 2254
Merit: 1446
Cashback 15%
çok yeni kurulmuş bir firma, ki bu yüzden finansal tablolarına bakmak fazla bir şey ifade etmeyebilir. yeni başladıkları iş var, emlak sektörünün birkaç yıl boyunca iyi olmayacağı ön görülüyor. ha biz alıp çorba paramıza bakarız orası ayrı. yumurta tavuk ilişkisi olarak bakmak gerekiyor.
legendary
Activity: 1904
Merit: 1282
Spk Yeni halka arzı onayladı.:  

Mevcut Sermaye: 150.000.000
Yeni Sermaye: 205.000.000
Lot Sayısı: 55.000.000 adet
Bireysele Eşit dağıtım.
Satış Fiyatı : 15,78 TL üzerinden satışa sunulacakmış.

Kısaltma : #vrgyo

Diğer bilgiler geldiğinde konuyu güncelleyeceğim.

Gyo'ları seviyorum %40 yapmadan düşüyor Cheesy sonra ufak ufak oynuyorum.
Pages:
Jump to: