Pages:
Author

Topic: VPS ile XPM (primecoin) kazıyorum fakat, putty kapanınca miner duruyor? - page 2. (Read 5434 times)

newbie
Activity: 56
Merit: 0
Şimdi bu minerın 24 saat çalışmasını da sağlayabilirsem süper olacak ilk sayfanın başında kodlar vardı .
member
Activity: 84
Merit: 10
http://anty.info/primecoin-calculator/ 'a  chains/d değerini girersen hesaplayabilirsin.
aly
full member
Activity: 312
Merit: 103
Beşiktaş.
https://bitcointalksearch.org/topic/--345390 burada yapılanları yaptım, işletim sistemi olarak "Debian 7.0 x64" kurdum bir sıkıntı olmadı.

bu arada teşekkürler raistlinthewiz

işlemleri yaptım herhangi bir hata almadım, program çalışmaya başladı şu şekilde çıktı alıyorum. Anlamı nedir acaba?
[STATS] 2013-12-03 13:39:03 |  372 primes/s, 5692 tests/s,  240 5-chains/h, 0.216 chains/d
newbie
Sonunda becerdim yahu  Cheesy
member
@aly

Code:
sudo apt-get install libboost-all-dev

olmazsa

Code:
sudo apt-get install libboost-chrono1.48-dev libboost-filesystem1.48-dev libboost-system1.48-dev libboost-program-options1.48-dev libboost-thread1.48-dev

sonra tekrar derlemeyi denermisin.
newbie
Benide bilgilendirirsen çok iyi olur dostum.
aly
full member
Beşiktaş.
Hemen hemen aynı hataları alıyoruz.

https://bitcointalksearch.org/topic/--345390 şu konuda anlatılan yerden aldım az önce, söylenenleri de yaptım fakat olmuyor. Arkadaş saolsun yardımcı oluyor, bakalım (:
newbie
Hemen hemen aynı hataları alıyoruz.
aly
full member
Beşiktaş.

@ally, degiskenler oldukca acıklayıcı, en az bir kere coin mining yapmıs olan bir kisinin tek takılacagı degisken -genproclimit'tir ki o bile araştırılanca bilgi bulmak mumkun.

en az bir kere mining yapmış olsam keşke (: saolasın yinede cevap verdiğin için. Söylediklerini yaptım şu şekilde çıktılar alıyorum,

make -f makefile.unix

mv primeminer ../
member
@killer, vps'inde yeterli ram/swap space yok. hafıza yetmiyor derleyiciye. primeminer'ı derlemek için ekstra swap space açman lazım. o konuyu https://help.ubuntu.com/community/SwapFaq adresinden araştırabilirsin. yada vps'in ram miktarını yukselt.

kısaca swap arttırma ile ilgili bılgı surada var; https://bitcointalksearch.org/topic/ppcoin-how-to-compile-on-ubuntu-1204-110627

buradan sonra ki komutları uygulamanda sorumluluk kabul etmem
1gb swap eklemek için;

Code:
sudo dd if=/dev/zero of=/swapfile bs=64M count=16
sudo mkswap /swapfile
sudo swapon /swapfile

sonra derlemeyi dene yukarıda anlattıgım yontemle. eger yine yetmezse swap miktarını arttır. 64MB * 16 = 1GB eder, yetmezse, 2GB'a cıkar count'u 32 yapıp.

derleme basarılı olunca son olarak yenı yarattıgımız swap dosyasını sil

Code:
sudo swapoff /swapfile
sudo rm /swapfile

ha bu arada video filan ne alaka anlamadım, video olunca ne değişiyor?

@ally, degiskenler oldukca acıklayıcı, en az bir kere coin mining yapmıs olan bir kisinin tek takılacagı degisken -genproclimit'tir ki o bile araştırılanca bilgi bulmak mumkun.

arkadaslar, bakın burada sizlere yardımcı olmaya çalışıyoruz ama sizde lütfen biraz araştırın. dün blog'a bir comment geldi, adam mining'e başlamış şimdi birde şimdi banka hesabına nasıl aktarcagını soruyor. bu kadar da değil lütfen.
aly
full member
Beşiktaş.
Code:
 ./primeminer -poolip=176.34.128.129  -poolport=1337 -pooluser=XPMADRES -poolpassword=xpass -genproclimit=20

Bilgileri kendinize uygun şekilde değiştirin. Sonra ctrl +o, Enter

bilgileri kendinize uygun şekilde değiştirin demişsiniz fakat nerelerin değişmesi gerektiğini ve ne yazılmasını gerektiğini yazmamışsınız (:

poolip değişecek mi? değişecekse ne yazacağız?
poolport değişecek mi? değişecekse ne yazacağız?
pooluser değişecek mi? değişecekse ne yazacağız?
poolpassword değişecek mi? değişecekse ne yazacağız?
genproclimit değişecek mi? değişecekse ne yazacağız?

kafamda deli sorular Huh

arkadas linux kullandiginiz icin sizin temel bilgisayar bilginizin oldugunu dusunmus.

bende linux kullanıyorum fakat değişkenlerin hangisi olduğunu bilmeden işlem yapamam malum.
newbie
make -f makefile.unix kodunu yazdıktan sonra böyle bir hata çıkıyor.

hg++: internal compiler error: Killed (program cc1plus)
Please submit a full bug report,
with preprocessed source if appropriate.
See for instructions.
make: *** [obj/db.o] Error 4

ubuntu 13.10 x64 kullanıyorum onuda söyleyeyim .

hatadan sonra mv primeminer ../ kodunu yazıncada  mv: cannot stat ‘primeminer’: No such file or directory hatası veriyor.

Videolu anlatım yapabilecek bir babayiğit var mı ?
sr. member
Activity: 252
Merit: 251
Code:
 ./primeminer -poolip=176.34.128.129  -poolport=1337 -pooluser=XPMADRES -poolpassword=xpass -genproclimit=20

bilgileri kendinize uygun şekilde değiştirin demişsiniz fakat nerelerin değişmesi gerektiğini ve ne yazılmasını gerektiğini yazmamışsınız (:

kafamda deli sorular Huh

arkadas linux kullandiginiz icin sizin temel bilgisayar bilginizin oldugunu dusunmus.
member
primecoin cüzdanı kurun kendinize ve cuzdandan XPM adresi alın;

Code:

Bu satırda ki XPMADRES kısmına yazın.

Onun dışında bu konfigrasyon beeeer.org avrupa sunucuna baglanır. 3.1 XPM topladıktan sonra otomatik olarak verdiginiz XPM adresine gönderecektir kazancınızı.

Onun dısında -genproclimit parametresi var ama o zaten detayl bir konu. Araştırmayı sevmediğiniz için kafanıza göre bir sayı yazın geçin arkadaşlar, yada araştırın ne bileyim.
aly
full member
Beşiktaş.
Code:

kafamda deli sorular Huh
newbie
Şimdi deniyorum hata çıkarsa editlerim.
member
beeeer.org - ubuntu için kısa bir guide yazıyorum

Code:
apt-get install git
apt-get install build-essential libssl-dev libgmp-dev
git clone  https://github.com/thbaumbach/primecoin.git .
cd src
make -f makefile.unix
mv primeminer ../
pico run.sh

editore eklenecek komut
Code:

Code:
chmod +x run.sh
./run.sh

detaylı guide burada: https://github.com/thbaumbach/primecoin/blob/master/doc/build-unix.md

sorun çıkarsa, detaylı hatayı buraya yazın.
newbie
İlla ypool şart değil şu vps de mining yapabileyim de gerisi önemli değil.
member
jhminer ypool için ve topicte b^5r.org'un neden daha iyi oldu anlatıldı. yinede illa ypool dıyorsanız, aldıgınız hataları buraya yazarsanız yardımcı olabiliriz.
newbie
Activity: 36
@kazıcı

bence onunla uğraşma zaten tek poolda çalışıyor
bir önceki sayfadaki anlatımla kolaylıkla yapabilirsin
ben 5 tane sistem eklerim şuan 0.003 oldu yaklaşık 2 saatte
5 cpu ile deneme yapıyorum eğer işe yararsa cpu takviyesi yapacağım
Pages:
Jump to: