Pages:
Author

Topic: Wanchain (WAN) Coin - page 4. (Read 707 times)

sr. member
Activity: 616
Merit: 261
May 19, 2018, 01:09:39 PM
Çok güzel gidiyordu. Bütcemin büyük bir kısmı ile çıkar çıkmaz aldım, gayet güzel tatlı tatlı giderken beklenen oldu ve piyasa ile birlikte bir düşüşe girdik. Ancak güvendiğim bir proje Haziranı beklemek lazım.
member
Activity: 406
Merit: 12
May 19, 2018, 12:37:53 PM
Platform coinleri genelde iddialı projeler oluyor wanchain de onlardan birisi. Fiyat hala makul seviyelerde.
newbie
Activity: 6
Merit: 1
May 19, 2018, 12:17:39 PM
ICO aşamasında bu tokeni fark etmiştim. Keşke icosuna katılsaydım dediğim nadir tokenlardan bir tanesi. Çok değerlendi, daha da değerleneceğini düşünüyorum.
newbie
Activity: 50
Merit: 0
May 19, 2018, 12:01:56 PM
Wanchain coin 2016 Haziran ayında geliştirilmeye başlanmış olan üçüncü nesil bir blok zinciri olarak kabul edilmektedir. Wanchain platformu dağıtık bir yapıya sahiptir ve zincirler arası işlemlerin gizli ve güvenli bir şekilde yapılması için hazırlanmaktadır. Wanchain platformunun yerel para birimi Wancoin, hem zincir içi hem de zincirler arası işlemlerde kullanılabilmektedir. Ethereumdan fork olan Wanchain, Ethereum akıllı sözleşmelerine sahiptir. Gizlilik ve çapraz zincir işlemleri için eklene birçok yeni özellik de kazanmıştır. Ayrıca, oy birliği mekanizması Proof of Work’ten Proof of Stake’ e çevrilmiştir. Ethereum’dan bağımsız hale gelen Wanchain kendi ağına geçmiştir. Wanchain gizlilik özellikleri arasında, kullanıcıların her girişinde yeni bir adres oluşturmasına olanak sağlayan tek seferlik adresler ve işlem sahibinin doğrulanması için gereken imzaların maskelenmesine yarayan Ring Signatures (halka imzalar) bulunmaktadır. Wanchain, Ethereum ile Monero’nun birleşimi olarak düşünülebilir. Wanchain, gelecekte dijital varlıkların hâkim olduğu bir ekonomiye merkezsiz bir banka olmayı amaçlamaktadır.

Wanchain Nasıl Çalışır?
Oldukça karmaşık bir çalışma sistemine sahip olan Wanchain’de ağın çalışması için üç çeşit node bulunmaktadır. Birinci olarak, işlem kanıt düğümleri bağlandıkları blok zincirindeki işlemlerin doğrulanmasını sağlar. İkincisi, kilitli hesapları yöneten ve bunlardan işlem alınıp alınmaması gerektiğine karar veren kilitli hesap yönetim düğümleridir. Üçüncüsü ise, kilitli hesaplardaki eylemleri, kilitli hesap yönetim düğümlerine bildiriyor ve Wanchain üzerinde gerçekleşen işlem kayıtlarını aktarıyor.

Wanchain Güvenilir mi?
Wanchain ekibi bilginin doğru olarak aktarılması için birlikte çalışmaktadır. Wanchain güvenilir ekip üyeleri yaratmak için bazı önlemler almıştır. Voucher statüsüne sahip olmak isteyen bir üye, hesaba yüklü miktarda token aktarıp bunu kilitlemesi gerekiyor. Hesaba aktarılıp kilitlenen miktar ne kadar fazla olursa düğümün her aktarımda kullanılma ihtimali de o kadar artmaktadır. Aktarımlar kanıtlanırken bilinçli olarak yanlışlık yapılırsa bütün varlık siliniyor.

Wanchain Coin Nerede Saklanır?
Wancoin, Wanchain tarafından sağlanan cüzdanda saklanabilir. Bu cüzdan, Mac, Linux ve Windows işletim sistemleri ile uyumludur. Wanchain cüzdan şu an için sadece Wancoin saklamak için kullanılmaktadır. Ancak yakın bir gelecekte birçok kripto parayı da destekleyecektir.

Sonuç Olarak
Wanchain projesi oldukça iddialı bir proje olarak ortaya çıkmıştır. Gelecekte dijital varlıklardan ibaret olan bir ekonomide merkezi olmayan bir banka olmayı amaçlamaktadırlar. Bu amaçlarını gerçekleştirdikleri takdirde Wanchain, her türlü finansal işlemin gerçekleştirileceği bir platform haline gelecektir. Her türlü yatırımlar, krediler, ödemeler ve daha fazlası bu platform üzerinden gerçekleştirilebilecektir.

Kaynak : https://www.altcoinci.net/altcoin/wanchain-wan-coin-nedir/
Pages:
Jump to: