Pages:
Author

Topic: Wincoin - LTC.WINCOIN.COM - Primul P2Pool Romanesc - Interfata Grafica Unica - page 3. (Read 6911 times)

full member
Activity: 196
Merit: 100
din cate vad, sistemul de plata este INSTANT (adica minerii sunt platiti instant, dupa fiecare bloc gasit)
deci nu se aduna niciodata vreo suma de bani pe site... nu ar avea niciun sens sa inchida Smiley
newbie
Activity: 49
Merit: 0
Salutare!

Am studiat toti problema raportata de voi cu dificultatea poolului si dupa ce am cautatat eroarea toata dimineata va anuntam ca lucram la remedierea problemei, va vom anunta cand e gata si bineinteles va multumim pentru raport.

Cat despre celalalt comentariu referitor la poolul romanesc: noi nu am vrut si nu vrem sa punem bete in roate nimanui, din contra am
vrea sa colaboram cu voi si sa pastram mereu legatura; dupa cum vedeti am eliminat multe din erorile poolului datorita observatiilor voastre si va putem oferi si noi suport in cazul in care aveti diverse nelamuriri avand in vedere ca avem o experienta reala destul de bogata in acest domeniu.

Poolul va avea limba romana in maxim 10 zile doarece pe Bootstrap e dificil de implementat iar astazi vrem sa avem si blogul online si eu lucrez si la traducerea in romana dar in mai putin de 10 zile nu pot sa promit ca va fi up.

Deocamdata impreuna cu voi si doi testeri independenti lucram sa eliminam toate erorile ce pot aparea si terminam cu instalarea
protectiilor DDOS care sunt mult mai necesare avand in vedere ce s-a intamplat aseara (2 ore downtime dupa un ddos urias).

Cat despre prezentari, fenomenul crypto-currency a luat aceasta amploare in ultimii doi ani datorita faptului ca se bazeaza pe
anonimitate si pe descentralizare, iar faptul ca noi suntem available aproape full-time pe toate canalele de comunicare si avem
si un business de gestionat, consider ca prezentarile pana in acest moment sunt suficiente, si pe masura ce si noi va vom cunoaste mai bine vom face publice mai multe detalii despre noi.

Iar feeul este de 4% dupa cum a fost cerut, cat despre introducerea taxei de 1-2%, este o mare diferenta intre cum arata, functioneaza si imparte rewardurile un pool cu cu 1-2% si platforma noastra... What you see is what you get cred ca explica bine acest lucru,
si nu uitati ca wincoin este momentan singurul pool cu aceasta interfata, notificari sms si live chat, pe langa celelalte features care le vom lansa in perioada urmatoare.

Va doresc o zi buna, ne reintoarcem la munca Smiley

Bebe / Wincoin.
full member
Activity: 154
Merit: 100
Hack The Planet
Ideea e ca eu vorbeam nu de un pool al meu ci de un pool al nostru forumisti romani care am inceput pe aici. Fiecare contribuie cu ce stie si devine a unui grup care ne stim. Asha sa fac si eu singur sa pun si 5% si dupa 3 luni cand se aduna ceva bani, inchid si dispar cu tot, apoi iama de unde nus. Oricum parerea mea personala ... fiecare le are pe ale lui. Mult noroc si pita unsa.  Cool
full member
Activity: 196
Merit: 100
nu cred ca are importanta cine a spus primul... iar faptul ca e in engleza e un avantaj, atrage mineri de pretutindeni si creste rata hash a pool-ului. era nevoie de inca un pool de LTC, mai ales de cand notroll.in are probleme si give-me-ltc merge cu sincope. faptul ca e facut de romani e un motiv in plus de bucurie si mandrie. bravo wincoin!

e loc destul si pentru alte pool-uri, nu are nimeni exclusivitate Smiley
full member
Activity: 154
Merit: 100
Hack The Planet
In primu rand, nu te-ai prezentat de unde esti, cine esti si nici nu ai mai postat la romani se pare si apoi vii ca exista deja pool romanesc cand de fapt ca eu am deschis topicul nu exista. Da se pare ca tu te-ai gandit in felul urmator: noi ne organizam sa facem ceva si voi ati zis hai sa facem noi inaintea lor si sa vine totzi la noi. Plus de ce as veni sa minez la tine cu 5% cand pot sa ma duc la cineva cu 1% or 2%(faptul ca esti roman nu ma incanta cu nimic), ca la cati tepari am vazut potzi sa fii si fiul presedintelui. De romaneste poolul nu e in romaneste si aceasta spune faptul ca voi probabil va-ti gandit sa deshideti un pool si cand ati gasit postul nostru ati venit ca e romanesc (numai ca lumea vorbeste engleza pe el).  Huh Cool
full member
Activity: 196
Merit: 100
E clar, dificultatea e prea mare pentru hash rate de 300 KH/s.
Am Efficiency 21%, pentru ca primesc shares cu difficulty peste 100 de la server.

Dificultatea ar trebui 'tunata' in functie de hash rate... la hash rate de 300KH/s, ar trebui sa fie mai mica (32 merge struna!)
Pana nu se remediaza cumva problema asta, stau degeba in pool!

-- pe notroll.in merge fara probleme cu shares de difficulty de 32 (la hash rate-ul asta) --
full member
Activity: 196
Merit: 100
Da, se pare ca e o problema cu dificultatea variabila pe care o impune serverul. este prea mare (dificultatea) si o tot schimba la fiecare mesaj 'Stratum from pool 0 requested work restart'... insa nu scade dificultatea suficient, ba din contra! de cele mai multe ori o creste!

hash rate-ul e destul de mic, de ordinul 300-360 kHs, insa nu mi s-a intamplat pana acum sa am atatea mesaje de restart. raman la parerea ca dificultatea care este alocata dinamic de server este prea mare pentru hash rate-ul asta.

Asta vad pe ecran in majoritatea timpului, desi se detecteaza blocurile noi... dificultatea este prea mare

Quote
[2013-04-14 23:49:34] Stratum from pool 0 detected new block
[2013-04-14 23:49:35] Stratum from pool 0 requested work restart
[2013-04-14 23:49:35] Stratum from pool 0 requested work restart
[2013-04-14 23:49:44] Stratum from pool 0 requested work restart
[2013-04-14 23:50:07] Stratum from pool 0 requested work restart
[2013-04-14 23:50:08] Stratum from pool 0 requested work restart
[2013-04-14 23:50:16] Stratum from pool 0 requested work restart
[2013-04-14 23:50:27] Stratum from pool 0 requested work restart
[2013-04-14 23:50:37] Stratum from pool 0 requested work restart
[2013-04-14 23:50:42] Stratum from pool 0 requested work restart
[2013-04-14 23:50:44] Stratum from pool 0 requested work restart


in mod normal, pe LTC, la hash rate-ul de 300-360 kHs, ar trebui sa primesc shares de difficulty maxim 32
ca pe notroll.in, sau give-me-ltc.com) se pare ca serverul wincoin imi da numai shares cu difficulty peste 100...
prea mare pt acest hash rate. deci... degeaba le da Smiley
newbie
Activity: 49
Merit: 0
Nu este un lucru anormal.
Probabil viteza cu care minezi este destul de mica si nu accepta suficient work inainte ca networkul sa gaseasca un block nou.
Atat timp cat raporteaza hashrate corect nu sunt probleme.

Bebe / Wincoin.
full member
Activity: 196
Merit: 100
Tocmai am testat un pic pool-ul, si vad ca dupa ce ma redirectioneaza pe stratum am numai mesaje de:
"Stratum from pool 0 requested work restart"

Quote
[2013-04-14 23:27:33] Started cgminer 2.10.5
[2013-04-14 23:27:34] Probing for an alive pool
[2013-04-14 23:27:34] Switching pool 0 http://94.23.199.14:9327 to stratum+tcp://94.23.199.14:9327
[2013-04-14 23:27:34] Stratum from pool 0 detected new block
[2013-04-14 23:27:34] Stratum from pool 0 requested work restart
[2013-04-14 23:27:36] Stratum from pool 0 requested work restart
[2013-04-14 23:27:37] Stratum from pool 0 requested work restart
[2013-04-14 23:32:08] Stratum from pool 0 requested work restart
[2013-04-14 23:32:08] Stratum from pool 0 requested work restart
[2013-04-14 23:32:15] Stratum from pool 0 requested work restart
[2013-04-14 23:32:22] Stratum from pool 0 requested work restart
[2013-04-14 23:32:28] Stratum from pool 0 requested work restart
... si tot asa!

Sunt probleme? DDoS atack?

EDIT: se pare ca e o problema cu dificultatea variabila pe care o impune serverul. este prea mare (dificultatea) si o tot schimba la fiecare mesaj 'Stratum from pool 0 requested work restart'... insa nu scade dificultatea suficient, ba din contra! de cele mai multe ori o creste!
administrator
Activity: 3738
Merit: 2948
Quote
WINCOIN LTC POOL
Hi HARDCPP your miner "dfdfdf" is
currently offline.
full member
Activity: 196
Merit: 100
ok! va miscati rapid... si conteaza!
bafta!
newbie
Activity: 49
Merit: 0
E deja modificata, e cache-ul de la CloudFlare care inca nu s-a updatat.
Thx again,

Bebe / Wincoin Team.

______________________________


Screeshot exemplu cu notificarile SMS: http://image.noelshack.com/fichiers/2013/15/1365922323-sc20130414-071823.png
full member
Activity: 196
Merit: 100
Am corectat toate (sper) greselile pe care ni le-ati semnalat, va multumim inca o data.

Nope... asta v-a scapat:

in alta ordine de idei, am gasit un text de corectat:

in sectiunea 'Manage workers', dupa ce adaugi un worker, ai 2 butoane cu exemple de configurare: MinerD si CGMiner
exemplele de configurare sunt ok, dar titlul ferestrei cu exemplul este acelasi pentru ambele butoane:
"Sample minerd configuration for worker ..."

Ar trebui sa fie "Sample cgminer configuration for worker ..." atunci cand selectezi butonul CGMiner

newbie
Activity: 49
Merit: 0
(scuze ca postez in engleza dar asa apare pe toate forumurile)

Wincoin Announce:

36 hours after launching our ltc mining platfom, we are proudly announcing that we received our first massive DDOS attack.

We take this opportunity to thank our BotNet zombie "friends" for their interest in our platform, we just updated CloudFlare protection and now
installing now supplemental anti-DDOS features.

We are waiting with interest to see if we must upgrade DDOS protection again Smiley

Thanks,
Bebe / Wincoin Team.

______________________________________


Am corectat toate (sper) greselile pe care ni le-ati semnalat, va multumim inca o data.
newbie
Activity: 59
Merit: 0


Wincoin is a new Litecoin P2Pool with a friendly user interface built using HTML5/CSS3 with Bootstrap. P2Pool is a decentralized Litecoin mining pool that works by
creating a peer-to-peer network of miner nodes through our instant payout system. You can then user your generated Litecoins however you see fit, either converting
them to dollars, bitcoins or simply as a trade currency for goods and services.



line 278 Typo ~you can use(r)

Here come the grammar nazi's
full member
Activity: 196
Merit: 100
alta mica eroare de corectat, pe prima pagina (home page) scrie inca 5% fee, desi s-a modificat la 4%:
"We have a 5% pool fee which is used for server infrastructure maintenance..."

-- poate ar fi bine sa fie folosita o VARIABILA in paginile web, ca atunci cand se mai modifica fee-ul sa se actualizeze automat si global pe intreg site-ul, si sa nu fie nevoie de modificari manuale multiple --
full member
Activity: 196
Merit: 100
intrebare: cand se fac platile astea instant? in momentul gasirii unui block?

probabil ca ar trebui scris si pe website, ca sa inteleaga lumea CAND se plateste
-- mai ales ca nu e un sistem clasic de plata cu care ne-am obisnuit... nu e nici cu threshold, si nici la cerere Smiley  --
newbie
Activity: 49
Merit: 0
Dropbox updated accordingly again!:)
TYVM again!

Bebe / Wincoin Team.
sr. member
Activity: 391
Merit: 250
Dacă tot suntem la grammar, din mesajul primit pe mail, la activare:


Hello 8fold

Your account at ltc.wincoin.com had been activated. -> corect e: "has been activated."

Happy mining,
The wincoin team


Iar mesajul de apare pe site la fiecare nou bloc "New block founded", corect e "New block found"
full member
Activity: 196
Merit: 100
ok... here we go again:

o fraza de corectat in Dashboard / Getting Started, la Third & last Step - Wait:

"This pool is an PPLNS, so you need to found some share to get rewards."
ar trebui sa fie probabil:
"This is a PPLNS pool, so you need to find some shares to get rewards."
Pages:
Jump to: