Pages:
Author

Topic: x bir yöntem ile sınırsız elektrik üretimi - page 3. (Read 2400 times)

full member
Activity: 336
Merit: 111
Piyasadaki en sağlam enerji üreten tabikide rüzgar türbini ( rüzgar gülü ). Küçük dişli 5 tur atınca büyük dişliyi 50 tur döndürür. Çark sistemi en kolay elektrik üretimi sağlar. Hiç bir üretim bedava olmaz maaliyetsiz üretim imkansızdır.
full member
Activity: 224
Merit: 100
varsa öyle bir yöntem hemen girişim yapalım mining işinde.
bilgilendiren arkadaşlara sonsuz ( Shocked ) teşekkürler.
sr. member
Activity: 616
Merit: 281
Bazı arkadaşlar burada ki konu için "Termodinamik yasalarına göre enerji yoktan var edilemez."  demiş. İnsanların aklına kazındığı için otomatik böyle bir cevap verdiklerini düşünüyorum. Ama Şöyle bir durum var :

* Konuyu açan arkadaşın verdiği linklerden hiçbirinde yok dan var etme gibi bir şey görmüyorum. "Bedava", "sınırsız" denmiş ama "Yok dan var etmek" hiçbirinde denmemiş.

Linklerde ki mesele özellikle manyetik enerjinin elektrik enerjisine çevirilmesi durumudur. Yüzyıllardır kullandığımız elektrik motorları da manyetiktir. Tek farkı Elektrik motorlarında 1 yapay mıknatıs 1 de doğal mıknatıs vardır. Zıt kutupların birbirini itmesi mantığına dayalı olarak biz zaten yüzyıllardır bu teknolojisi kullanıyoruz. Buradaki yapay mıknatısı doğal mıknatıs ile değiştirirseniz, 2 adet doğal mıknatıs ın zıt kutuplarının birbiriniz itmesi ni sağlayacak bir mekanizma da sağlarsanız olur size manyetik motor. İnsanlar, devletler, şirketler bu motorlar ile zaten bir süredir ilgililer ve arge yapıyorlar.

Yani ortada yok dan var etme gibi bir şey yok. Kaldı ki bilmediğiiz doğa kanunları da olabilir. Yeni bir doğa kanunu çıkar herşeyi yerle bir edebilir.

Şurayı bir inceleyin bence arkadaşlar.

http://hmsbturk.com/tr/

yukarıdaki link de yapılmış ve satılan ürünler vardır. Şifket sahibi de gördüğüm kadarı ile meşhur "Muammer Yıldız" adam yıllar önce Hollanda Delft Üniversitesi'nde sunumunu bile yaptı. ( https://www.youtube.com/watch?v=mHW6b1aFPfU ). Jeneratör büyüklüğünde ürünler satıyorlar. İçerisinde atom parçamaladığına göre "Magnet motor" olması mümkündür.  Bir telefon kadar yakın bu şirket aranıp detayları öğrenilebilir.

Son olarak Videonun altındaki bir kaç satır cümlenin google çevirisi ile bitireyim.

"1860 termodinamiğin yasalarına göre sürekli hareket 1. ve 2. kanunları termodinamiğe aykırıdır! Eh, kesinlikle 140 yıl önce doğruydu ve bugün hala verimli makinelerde birçok geçerli. Ancak insanlığa Yaratıcı'nın yaratıcı Ruhu verilir, bu nedenle Öncüler çilekleri cehalet ve sınırlamaları zorlarlar. Müthiş buluşlar ve atılımlar yaratacakları muhteşem çözümler üretecekler. Bugün elimizdeki araçlara, bilgisayarlara ve uzay teknolojisine bakın. Sürekli mıknatıslı motorun imkansız olduğuna inanıyorsanız? Kesinlikle inandırdığınız sisteminiz için bir yükseltme ve güncelleme yapmanız gerekir. "
jr. member
Activity: 59
Merit: 10
Yakınınızda yüksek düşü mesafesi olan belli bir debiden aşağı düşmeyen bir akarsu varsa ciddi manada elektrik üretimi olur.
hero member
Activity: 602
Merit: 535
Account hacked from Oct 11th to Nov 1st 2017
Sınırsız elekrtik üretimi  mümkün  olsaydı ülkeler birbirini yemezdi, enerji için bu kadar kavgalar olmazdı.  Bu türden  videolarda izlediğiniz  X  yöntemleride bilip etmeden  deneyip evi ocağı yakmayın, etrafa kendinize zarar yaratmayın .
newbie
Activity: 42
Merit: 0
Magnet motorlarla elektrik üretimi yapılabiliyor. Çok farklı projeler mevcut İnternet üzerinde. Bizzat kendim de ufak bir proje yapıp denemistim. Sürtünmeyi minimuma indirildigi takdirde yüksek watt elde edilebilir.
sr. member
Activity: 473
Merit: 250
"Proof-of-Asset Protocol"
Bizim cahil anadolu halkı ünlü olmaya çalışıyor, sınırsız elektrik üretimi diye bir şey yoktur fakat teknolojiyle parçacığın içindeki tepkime ortaya çıkartılır o ayrı konu.. Hiçbir şey yoktan varedilemez ancak varolanı ortaya çıkartabiliriz.
sr. member
Activity: 840
Merit: 253
neodium mıknatıslar enerjiyi üretmediğine göre mıknatıslanmaları sağlanırken enerji harcanıyor demektir ki harcanıyor.
termodinamik yasalarına göre enerji yoktan var edilemeyeceğine göre
neodmiyum mıknatıslar enerji ürettikçe enerji harcamaları gerekiyor.
yine termodinamik yasalarına göre mıknatıs üretilirken harcanan enerjiden daha fazlasını mıknatıs ile yaptığın motordan alamazsın.
sonuç geçici süreli çalışan bir şey çıkar ortaya ama sınırsız enerji olmaz.

mademki meraklısınız bu konulara muammer yıldız ismini duymuşsunuzdur.
bu adam kaç yıldır dolaşır durur ortalıkta hala sonuç yok.

neodyum mıknatısı icad eden adamın bu motoru düşünemeyeceğini düşünmek saflıktır.

bonus olarak
http://www.hurriyet.com.tr/lockheed-martin-bir-kamyonete-sigabilen-nukleer-santrali-acikladi-27395343
sr. member
Activity: 462
Merit: 306
biraz teknolojik gelişmeleri takip edin arkadaşlar ..

http://www.blackdiamonds.com.tr/dusuk-devirli-neodyum-miknatisli-ruzgar-ve-su-alternatoru-jeneratoru-gl-pmg-5000

bencelerle bu işler olmuyor

sözcüklerini söyledi ve karanlıkta kayboldu Smiley arkadaş kasmadan bu aleti açıkla, bizde bilelim. Girdisi nedir? Çıktısı nedir? kaç kw? anlaşılır bir dille lütfen!
hero member
Activity: 896
Merit: 519
Enerjinin yoktan var edilip edilemeyeceğini bilemeyiz sadece tespitler bu yöndedir. Bir zamanlar atom parçalanamaz deniliyordu. Bu konuda az çok bilgim araştırma yapmışlığım var tartışma yapmak istemem sadece bir şeyin hiçbir zaman imkansız olduğuna inanmıyorum. Bizi ilgilendiren kısmı yoktan var edilip edilmemesi değil bedavaya gelecek bir enerji kaynağı bulup bulamayacağımız olmalı. Güneş panellerinin üretim maliyetlerinin 10 da bir fiyatına düştüğünü varsayalım her işimizi görecektir, free energy dediğin böyle olmalı. Güneşin yaydığı enerji muazzam sonsuza kadar dünyaya gereken enerjiyi sağlamaya yeterli. Çok fazla enerji üreterek dünyayı ıstmanın bir anlamı da yoktur, enerjinin geri dönüşümünü idare ettirebilirsek başka bir kaynağa başka bir çözüme gereksinim kalmaz.
newbie
Activity: 56
Merit: 0
Şurayı bir inceleyin bence arkadaşlar.

http://hmsbturk.com/tr/
full member
Activity: 728
Merit: 151
biraz teknolojik gelişmeleri takip edin arkadaşlar ..

http://www.blackdiamonds.com.tr/dusuk-devirli-neodyum-miknatisli-ruzgar-ve-su-alternatoru-jeneratoru-gl-pmg-5000

bencelerle bu işler olmuyor
full member
Activity: 252
Ben tam olarak sınırsız bir enerji kaynağı olacağını düşünmüyorum.Yenilenebilir enerji kaynakları geleceğin yatırımı olacaktır.Çünkü nükleer enerji sorun olacaktır ve dünyaya o kadar fazla zarar verdik ki artık devletler büyük yaptırımlara girmeye başladı.
sr. member
Activity: 812
Merit: 262
arkadaşla basit bir jeneratör yaptık basit dediysem o kadar da basit değil akan derenin üstünde dubalarla duracak
dubalar batmayı engelleyecek kenara bağlı zaten bir yere gidemeyecek proje mantıklı çalışması lazım Smiley
motor falan halloldu kanatlar yatay 1m ye 25cm falan boşta mükemmel dönüyor.
ama ucuna 12v bir lamba bağlayınca 25 cm lik kanat o akan suyla dönmesine imkan yok.
proje yattı tabiki
çalışırdı ama 1m lik kanat gerekiyor o zamanda proje büyüyor koca değirmen oluyor
bizim istediğimiz tv ve aydınlatma ama o kadarlık bir şey için bile basit bir proje yetmiyor.
bu tür sınırsız enerji türevleri safsata.
sınırsız enerji arıyorsanız füzyon ve fisyon
diğer herhangi bir enerji türü sınırsız yapılabilseydi Cern de adamlar 40 km tokamak yapıp uğraşmazlardı.
full member
Activity: 224
Her şey iyi güzel fakat ağır sanayi için nükleer enerji şart bence.Yenilenebilir enerjinin veya alternatif enerji kaynaklarının yetmesi mümkün değil.O neden ile ağır sanayi devletleri nükleer enerjiye mahkumdur.
sr. member
Merit: 255
CryptoTalk.Org - Get Paid for every Post!
bundan 24 25 sene önce ilkokul 4.sınıf fen bilgisi dersinde transformatörler miydi neydi bi konu anlatıyordu hoca. hani şu giriş kısmı 8 sargılı çıkış kısmı 4 sargılı, şurdan şu kadar girerse ordan ne kadar çıkar hesabı vs. işte tam da bu konuda o zamanki yıllarda madem voltajı istediğimiz gibi yükseltip düşürebiliyoruz neden herşeyi kuru pille çalıştırmıyoruz diye bir şimşek çaktıydı kafamda.
sonrasında anladım ki voltajdan daha önemlisi akımmış. şimdi bu teknolojiyi keşfeden insanlar 1.5v lik ampülü yaktılar da bir klimayı ufoyu çalıştırabildiler mi?
ne kadar süre çalıştırabildiler?
elektrik ürettin gücü (watt) sağlayabilecek misin?
full member
Activity: 280
Merit: 102
fizik kanunlarına göre enerji yoktan var edilemez. sadece dönüşüme uğrar, bu da entropik bir dönüşümdür.
sr. member
Merit: 256
Beyni yakmaya gerek yok. Bir şeyi yoktan var etmek mümkün değil, ama bir şeyi başka şeye dönüştürmek mümkün. Bir şeyi sürekli ve sınırsız ürettiğini söyleyen yalan söylüyordur. Ama bir şeyi başka bir şeye dönüştürdüğü söyleyen doğru söylüyordur.
legendary
Activity: 1218
Merit: 1001
işin özü enerjinin korunumu yasası imiş, iyi peki. Konuyu Internet de araştırmaya başlayınca iki makaleye denk geldim.

KEDİ KORUNUMU YASASI
https://muhendishane.org/kutuphane/termodinamik/kedi-korunumu-yasasi/

ENERJİ KORUNUMU YASASI
https://muhendishane.org/kutuphane/termodinamik/enerji-korunumu/

makalede çarpıcı bir paragrafı alıntılamak lazım :

Bu nedenle ortaya attığınız kanun kedi sayısının neden korunduğunu açıklayamıyor, sadece nasıl korunduğunu tarif ediyor. İlerleyen konu başlığında bahsedeceğimiz enerji korunumunun ardındaki düşünceyi anlayabilmemiz için bu noktayı kavramamız çok önemli: korunum yasasının herhangi bir fiziksel temeli yok, tamamıyla insan uydurması bir yaklaşım var karşımızda.

Ben mühendis değilim ama sanki biraz ezbere yaklaşılıyor gibi geldi bana.

Mühendis olmaya gerek yok ki hocam termodinamiğin ilk kanunu bilmekle. Lisede gördüğümüz kimya ve fizik derslerinde zaten bu söyleniyor. Enerji yoktan var edilemez, var ikende yok edilemez. Ancak burada şöyle bir sıkıntı var, bizim medya hangi kafayla bunları bu kadar ciddiye alıp haklarında haber yapabiliyor.
Zz
legendary
Activity: 1820
Merit: 1077
işin özü enerjinin korunumu yasası imiş, iyi peki. Konuyu Internet de araştırmaya başlayınca iki makaleye denk geldim.

KEDİ KORUNUMU YASASI
https://muhendishane.org/kutuphane/termodinamik/kedi-korunumu-yasasi/

ENERJİ KORUNUMU YASASI
https://muhendishane.org/kutuphane/termodinamik/enerji-korunumu/

makalede çarpıcı bir paragrafı alıntılamak lazım :

Bu nedenle ortaya attığınız kanun kedi sayısının neden korunduğunu açıklayamıyor, sadece nasıl korunduğunu tarif ediyor. İlerleyen konu başlığında bahsedeceğimiz enerji korunumunun ardındaki düşünceyi anlayabilmemiz için bu noktayı kavramamız çok önemli: korunum yasasının herhangi bir fiziksel temeli yok, tamamıyla insan uydurması bir yaklaşım var karşımızda.

Ben mühendis değilim ama sanki biraz ezbere yaklaşılıyor gibi geldi bana.
Pages:
Jump to: